Cannes – Saint-Étienne 2:1 (4:3 po pen.)
2:1 (0:1)
AS Saint-Étienne
Úterý 14.01.2014, 18:30 • Stade Pierre de Coubertin, Cannes • Francouzský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny příznivce fotbalu. Francouzský pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat utkání mezi Cannes a AS Saint-Étienne. Jasným favoritem tohoto duelu je hostující celek.

AS Cannes

Domácí celek začínal v poháru v prvním kole, ve kterém zajížděl na hřiště týmu Buguglia. Hráči Cannes tento duel zvládli a po vítězství 1:0 se mohli radovat z postupu do dalšího kola. V dalším kole hrálo Cannes s Troyes a vyhrálo 2:1. Dnes ale čeká domácí celek velmi silný soupeř, tak uvidíme, jak to Cannes zvládne.

Hostující celek dnes ve Francouzském poháru sehraje první zápas, tak uvidíme, jak si povede. AS Saint-Étienne je ale jasným favoritem a pokud by dnes zaváhalo, tak by to bylo obrovské překvapení. Ale nutno dodat, že pohár je každou sezonu plný překvapení.

Další kolo

V dalším kole narazí vítěz tohoto duelu na tým Plabennec, který přehrál Les Herbiers a zajistil si tedy účast v dalším kole.

Hráči obou celků přicházejí na trávník.

AS Cannes: Beuve – Carielo, Marignale, Clement, Rouabah – Chmielinski, Meite, Lenzini, M'Boup, Zobiri – Darnet

AS Saint-Étienne: Moulin – Nyemeck, Sall, Pogba, Polomat – Mollo, Cohade, Lemoine, Corgnet, Saint-Maximin – Brandão

Rozhodčí: Rainville – Stien, Moreau.

Vše je připraveno a utkání může začít.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří zatím v klidu kombinují na své polovině.

2
    Nakonec se domácí hráči vydali dopředu, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou.

3
    První velká šance hostů! Po centru se dostal k míči na malém vápně Mollo, ale nedokázal ho usměrnit za záda domácího brankáře!

5
    Hosté jsou od úvodních minut aktivnější a stále se tlačí dopředu.

6
    Hosté vybojovali první rohový kop.

7
    Z něho ale nebylo vůbec nic, protože u míče byl jako první Carielo, který ho odhlavičkoval daleko od své branky.

8
    Domácí borci zatím hlavně velmi tvrdě a hosté s tím mají obrovské problémy. Nyní po faulu protestoval Cohade.

9
    Brandão se dostal do zakončení z malého vápna, ale nakonec ho zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

10
    Domácí to nyní zkusili dlouhým nákopem, ale po něm skončil míč v zámezí a od své branky bude rozehrávat Moulin.

12
    Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Hosté se stále snaží, ale domácí velmi pozorně brání a drží cenou remízu.

13
    Další akce hostů skončila ofsajdem. Celku z Ligue 1 se zatím v útočné fázi příliš nedaří.

15
    U míče jsou opět hráči Saint-Étienne, kteří kombinují na polovině Cannes.

16
    Rohový kop pro hosty, druhý v tomto utkání.

17
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na první branku tak stále čekáme.

18
    Z hranice velkého vápna to nyní zkusil hostující Lemoine, ale jeho střele scházela razance a Beuve míč v pohodě chytil.

20
    Stále se hraje na polovině Cannes, ale daleko od branky, kterou střeží Beuve.

21
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    A hostům se to konečně podařilo a jdou do vedení. Po centru z pravé strany se dostal k míči BRANDAO, který nadvakrát překonal domácího brankáře.

22
    Saint-Étienne stále diktuje tempo hry. Domácí borci zatím nic nevymysleli a pouze se brání.

23
    Hosté chybovali a domácí šli dopředu, ale vše skončilo další nepřesnou přihrávkou. Těch je zatím k vidění opravdu hodně.

24
    Hosté to nyní výborně vykombinovali a hnali se do dobré šance, ale nakonec je zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

26
    Brandão nyní postupoval sám na domácího brankáře, ale nakonec ho skvěle zastavil jeden z obránců. Nutno dodat, že na poslední chvíli.

27
    Domácí kombinují na své polovině a snaží se něco vymyslet, ale zatím se jim to příliš nedaří.

28
    Nakonec domácí vymysleli povedený centr z levé strany a zasahovat musel Moulin, který míč výborně vyboxoval daleko od své branky.

29
    Vzápětí to z dálky zkusil Meite, ale s jeho vydařenou střelou si Moulin poradil.

30
    Nyní hostující brankář Moulin chyboval, když si neporadil s dalším centrem, ale domácí hráči toho nedokázali využít. U míče byl totiž jako první Sall, který ho odkopl.

32
    Žlutou kartu uviděl domácí Meite.

33
    Na trávníku se přiostřilo a k vidění nyní bylo několik tvrdých zákroků. Rozhodčí musel hráče obou celků napomínat.

35
    Domácí to nyní zkusili po levé straně, ale vše skončilo nepřesným centrem. Hráči Cannes ale přidali a je to znát, vyrovnat se jim ale zatím nepodařilo.

36
    Hráči Saint-Étienne jsou u míče a nikam nepospíchají.

37
    Nakonec se hosté vydali dopředu, ale Brandão se provinil útočným faulem. Ani z této akce tedy nic nebylo.

39
    Po rychlé kombinaci se dostal do zakončení z hranice velkého vápna Cohade, ale branku domácího celku přestřelil! To byla výborná možnost.

40
    Hosté vybojovali rohový kop.

41
    Po centru se dostal k hlavičce Brandão, ale poslal míč jen vysoko nad branku Cannes.

43
    Vzápětí vystřelil z dálky hostující Saint-Maximin, ale poslal míč pouze doprostřed branky, kde byl připravený Beuve.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Hosté se ještě tlačí dopředu a snaží se zvýšit své vedení.

První poločas je za námi. Nabídl nám jednu branku, kterou vstřelil hostující Brandão a Saint-Étienne tedy vede 1:0. Hosté byli v prvním dějství aktivnější a vytvořili si několik dobrých šancí, jejich vedení je tedy zcela zasloužené. Domácí ale bojují a je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

Hráči obou celků se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Vše je připraveno a druhé dějství může začít, jdeme na to.

46

46
    Hosté se okamžitě tlačí před branku Cannes.

47
    Na sebe to nakonec vzal Mollo, ale po jeho kličce skončil kulatý nesmysl v zámezí.

49
    Nyní to hráči Saint-Étienne zkusili dlouhým nákopem, ale ani z něho nic nebylo a stav zápasu se tedy zatím nemění.

50
    Vzápětí se Lemoine dostal k centru, ale žádného svého spoluhráče nenašel.

51
    K vidění nyní bylo několik tvrdých zákroků. Bojuje se o každý míč a hráči si nic nedarují.

53
    S důrazem to ale nyní přehnal hostující Nyemeck, který za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

54
    Vzápětí se ošklivým zákrokem prezentoval Marignale, který také vyfasoval žlutou kartu.

56
    Další tvrdý zákrok a další žlutá karta. Tentokrát ji uviděl domácí Clement.

58
    Hosté v klidu kombinují na své polovině a nikam nepospíchají. Do konce zápasu ale zbývá ještě přes třicet minutek.

60
    Jeden z domácích hráčů to zkusil z dálky, ale branku AS Saint-Étienne netrefil. Cannes tak stále prohrávají o jednu branku.

61
    Domácí se snaží a tlačí se dopředu, ale zatím se jim v útočné fázi příliš nedaří.

62
    Po rychlé akci je tu čtvrtý rohový kop pro hosty.

63
    Ale ani z tohoto rohu hosté nic nevytěžili. U míče byl totiž jako první domácí obránce Carielo.

65
    Hosté střídají. Odešel Saint-Maximin a zahraje si Gradel.

66
    Lenzini nyní skvěle obešel čtyři protihráče, ale pak poslal míč vysoko nad branku hostů. Hezká individuální akce, které ovšem scházelo přesnější zakončení.

68
    Nyní se hraje převážně uprostřed hrací plochy, což vyhovuje hlavně hostujícím hráčům, kteří stále vedou nejtěsnějším možným rozdílem.

69
    Cannes právě vstřelilo branku!
    Ale pozor, protože po bleskové akci domácích je vyrovnáno. MICKAEL DARNET dostal přihrávku do vápna a překvapivou střelou na bližší tyč překonal Moulina.

70
    Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet minutek a je jasné, že konec utkání bude hodně zajímavý.

72
    Hostující hráči se tlačí dopředu, ale domácí velmi dobře brání.

73
    Další útok Saint-Étienne skončil nepřesnou přihrávkou do vápna domácích.

75
    Opět se hraje na polovině domácího celku, který se po vyrovnávací brance pouze brání.

76
    Jeden z domácích hráčů to zkusil z velké dálky, ale po jeho vydařeném projektilu skončil míč na břevně!

77
    Žlutou kartu uviděl hostující Polomat.

79
    Po centru do vápna zakončoval z malého vápna hostující Mollo, ale střela mu vůbec nesedla a branku neohrozil!

80
    Velká komplikace pro hosty! Polomat totiž uviděl za svůj faul druhou žlutou kartu a následuje tedy karta červená!

81
    Cannes zahrávalo zajímavou standardní situaci z hranice velkého vápna, ale domácí hráč poslal míč pouze do zdi.

82
    Na druhé straně se povedenou střelou blýskl Mollo, ale míč skončil těsně vedle tyče!

84
    Hosté střídají. Odešel Corgnet a zahraje si Ghoulam.

85
    A ještě jedno střídání. Brandãa nahradil Erding.

86
    Žlutou kartu uviděl domácí Rouabah.

87
    Střídají i domácí. Darneta nahradil Denis.

88
    Další žlutou kartu uviděl hostující Pogba.

89
    Hostující celek vybojoval rohový kop.

90
    Ani z tohoto rohu ale nic nebylo a stav zápasu se stále nemění.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.

90+2
    Domácí jsou v závěru zápasu aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale zatím nic nevymysleli.

90+3
    Už se nic nestane, hosté získali míč a čekají na závěrečný hvizd.

Přestávka před prodloužením.

V základní hrací době skončil zápas nerozhodně 1:1, na řadu tedy přijde prodloužení. Jasné je, že se prodloužení dohraje až do konce, na zlatý gól se totiž nehraje. Pokud v prodloužení branka nepadne, tak o postupujícím rozhodnout pokutové kopy.

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Do první části prodloužení vstoupili aktivněji hosté, kteří se okamžitě tlačí před branku Cannes.

93
    Ale domácí se v pohodě ubránili a nyní v klidu kombinují na své polovině.

94
    Domácí ale chybovali a hosté šli dopředu. Nakonec to na sebe vzal Cohade, ale jeho ráně chyběla přesnost.

95
    Cannes střídá. Odešel Meite a zahraje si Jamai.

96
    Hosté to nyní dobře sehráli, ale vše vyřešil Beuve, který vyběhl ze své branky a míč sebral.

98
    Hosté se usadili na polovině Cannes a snaží se něco vymyslet.

99
    Nakonec to zkusil z dálky Lemoine, ale poslal míč vysoko nad branku a stav zápasu se tedy nyní nemění.

100
    Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale celou situaci si pohlídal Moulin, který vyběhl a míče se zmocnil.

101
    Na druhé straně byl pozorný Beuve, který sebral míč před dotírajícím Erdingem.

102
    A opět byl v akci Beuve. Tentokrát sebral centrovaný míč z levé strany.

103
    Rohový kop pro domácí celek.

104
    Z prvního rohového kopu v tomto duelu ale domácí celek nic nevytěžil a první část prodloužení se blíží ke svému konci.

105
    Nyní útočí hosté, kteří se usadili na polovině Cannes, kde se první část prodloužení zřejmě dohraje.

První poločas prodloužení skončil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

107
    Prodloužení je zatím velmi opatrné, hlavně tedy ze strany domácího celku, který se nikam netlačí.

108
    Po chybě domácího hráče se v šanci zjevil Erding, ale jeho hlavičku nakonec zneškodnil Beuve!

109
    Hostující celek vybojoval rohový kop, už sedmý v tomto utkání.

110
    Ale ani tentokrát nedokázali hostující hráči ohrozit branku Cannes.

111
    Erding dostal dlouhou přihrávku za obranu, ale míč usměrnil pouze do míst, kde stál Beuve.

113
    Saint-Étienne tlačí a stále se hraje na polovině Cannes, ale zatím bez gólového efektu a vše směřuje k penaltám.

114
    A je tu další červená karta! Za faul ji uviděl domácí Jamai, který tak svému celku komplikuje konec druhého prodloužení.

116
    Domácí se prokombinovali až do vápna hostů, ale tam je zradila přihrávka a z jejich akce tedy nic nebylo.

117
    A stejně skončila i akce hostujícího celku.

119
    Prodloužení se už pouze dohrává a o postupujícím rozhodnou pokutové kopy.

120
    Žlutou kartu uviděl hostující Gradel.

Druhé prodloužení skončilo.

O postupujícím rozhodnou pokutové kopy, které začnou za malý okamžik.

Střílení penalt začíná.

Hostující hráč selhal, Beuve jeho pokus skvěle zlikvidoval.

Ale ani domácí hráč neuspěl, protože skvělým zákrokem se prezentoval Moulin!

Jako další se k míči postavil Erding a nezaváhal – 0:1.

Domácí hráč to udělal zkušeně a Moulin neměl šanci – 1:1.

Hostující hráč se také nemýlil – 1:2.

I hráč Cannes mířil přesně – 2:2.

Další proměněná penalta a Saint-Étienne jde do vedení – 2:3.

Domácí hráč neuspěl a hosté jsou blízko postupu do dalšího kola – 2:3!

Hostující kapitán ale poslal míč pouze do tyče – 2:3!

Domácí hráč to zvládl skvěle a vyrovnal, pokračujeme – 3:3.

Hostující hráč selhal a domácí celek je blízko senzaci – 3:3!

Domácí hráč to zvládl a poslal Cannes do dalšího kola Francouzského poháru!

V penaltovém rozstřelu zvítězil tým AS Cannes.
    Penaltový rozstřel rozhodl LUCAS ROUABAH a domácí celek tedy postupuje do dalšího kola Francouzského poháru!

Je dobojováno. Po velké bitvě se z postupu raduje domácí celek. Cannes porazilo po pokutových kopech Saint-Étienne a překvapivě postupuje. Domácí dnes podali velmi bojovný výkon a připsali si na své konto velkou senzaci. Vypadá to, že v Cannes se bude slavit ještě dlouho, protože na trávník vběhli i domácí fanoušci.

To je z mé strany vše, přeji hezký večer. (21:20:19)

Jakub Kopřiva

Branky: 69. Darnet, rozh. pen. Rouabah – 21. Brandão

Karty:   32. Meite (CNN), 54. Marignale (CNN), 56. Clement (CNN), 86. Rouabah (CNN) – 53. Nyemeck (SET), 77. Polomat (SET), 88. Pogba (SET), 120. Gradel (SET)   80. Polomat (SET)   114. Jamai (CNN)

AS Cannes: Beuve – Carielo, Marignale, Clement, Rouabah – Chmielinski, Meite (95. Jamai), Lenzini, M'Boup, Zobiri – Darnet (87. Denis)
    Náhradníci: Diri, Gavanon, Hamzaoui, Jamai, Karifa, Lopez Peralta, Soumah, Denis

AS Saint-Étienne: Moulin – Nyemeck, Sall, Pogba, Polomat – Mollo, Cohade, Lemoine, Corgnet (84. Ghoulam), Saint-Maximin (65. Gradel) – Brandão (85. Erding)
    Náhradníci: Erding, Ghoulam, Gradel, Madianga, Perrin, Tabanou, Valette

Rozhodčí: Rainville – Stien, Moreau