Bordeaux – PSG 1:3 (kon.)
Girondins Bordeaux
1:3 (0:1)
Paris Saint-Germain
Úterý 14.01.2014, 21:00 • Stade Jacques Chaban-Delmas, Bordeaux • Francouzský Ligový pohár

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný den a u dalších utkání zejména Ligue1 napočtenou. (23:14:26)

Statistiky utkání

Střely: 5 – 10
    Střely na branku: 3 – 5
    Rohy: 4 – 4
    Žluté karty: 2 – 1
    Červené karty: 0 – 0

Je dobojováno! Cesta do semifinále poháru se nerodila lehce. Na začátku druhé půle udělal Rabiot obrovskou hrubku a Poko vyrovnal. Stejný hráč se pak zosobnil do role spasitele PSG, když v 85 minutě strhl vedení na straně Pařížanů. Za další 3 minuty již bylo rozhodnuto, když se trefil Matuidi. Srdnatě bojují Bordeaux již nic dalšího nevymyslelo a tak v poháru končí. Naopak PSG pokračuje dále.

90+4
    Cavani drží míč u rohového praporku, nakonec předává Lucasovi.

90+3
    Faul u středu hřiště, jeho obětí je Rolán.

90+2
    PSG přechází přes polovinu hřiště, Lucas na pravé straně čeká kudy vést další útok.

90+1
    Hosté drží míč na svých kopačkách a už chtějí v poklidu dohrát utkání do konce. Domácí jim však jejich rozehrávku chtějí narušit svým napadáním.

90
    Hlavní sudí se rozhodl, že utkání protáhne ještě o 4 minuty.

90
    Utkání se bude již jen dohrávat. začala poslední minuta druhé půle.

88
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto o postupu do semifinále poháru. Pastore předal do vápna na Cavaniho, který míč přenechal BLAISE MATUIDIMU, který prostřelil Carrassa potřetí.

88
    Na druhé straně Lavezzi trefuje pouze rukavice Carrassa, který musel na zem.

87
    Ještě možnost Maurice-Belaye, ale centr se mu nepovedl.

86
    Bordeaux má už jen 4 minuty na to se zápasem ještě něco udělat.

85
    ADRIEN RABIOT napravuje svoje zaváhání ze začátku poločasu. dostal ideální pas do vápna, kde jej levačkou poslal do sítě. Carrasso skočil přesně na opačnou stranu.

84
    Rolán si zpracoval míč v pokutovém území, dokázal se s ním otočit, jeho pokus vyplul mezi nohama jednoho z obránců, Siguru byl pozorný a míč zachytil.

83
    Lavezzi předal před vápnem centrem přes šestnáctku míč na Lucase, jeho volej letěl příliš vysoko, než aby ohrozil branku Carrassa.

83
    Saivetův pokus zablokovala hostující obrana.

82
    Hosté přidali na obrátkách, ale zatím nemají souvislejší tlak. Domácí hrají velmi obětavě a nepouští PSG do žádných šancí.

80
    Žlutou kartu dostává Biyogo Poko (Girondins Bordeaux).

79
    I Jérémy Ménez dohrál, jeho místo zaujímá Ezequiel Lavezzi.

79
    Pro Marca Verratti dnešní utkání skončilo, zbytek dohraje Blaise Matuidi.

78
    Poko po jenom ze soubojů musí být ošetřen.

77
    Maurice-Belay málem z brankové čáry překvapil Sigura, ten míč vyrazil k Rolánovi, který jej přes hostujícího brankáře nedokázal propasírovat do sítě.

76
    Do konce druhého poločasu chybí asi 15 minut plus nějaké nastavení, a zatím je stav nerozhodný.

75
    A střídání už je tu. Odchází Guillaume Hoarau. Přichází Henri Saivet.

74
    Domácí připravují svoje první střídání. Na hřiště by se měl podívat Saivet.

73
    Orban poslal přímý kop z půlky hřiště do vápna PSG, kde nejvýše vyskočil Marquinhos a dostal míč pro Pařížany do bezpečí.

72
    Lucas nezachytil přihrávku v území tomu vymezeném. Domácí budou vhazovat.

71
    Držení míče se zas mírně změnilo ve prospěch PSG, nyní je poměr 28% – 72%.

71
    Ménez si udělal kličku do vápna, ale již nedokázal poslat střelu na Carrassa.

70
    Domácí přímo z rohu nic nevytěžili, ale u míče jsou stále.

69
    Hoarau to zkusil z úhlu, Siguru raději zasáhl a poslal míč na roh.

68
    Digne hledal Cavaniho, přihrávka se k němu nakonec snesla, ale Edinson to vůbec nečekal a míč špatně zpracoval, resp. vůbec, takže skončil za brankovou čarou.

67
    Hra pokračuje. S míčem hrají hosté.

66
    Dopad Hoaraua mohl Rabiotovi zlomit i nějaká žebra, neboť mu dopadl z velké výšky na hrudník.

66
    Pro hostujícího hráče musí být donesena nosítka. Ošetření přímo na hrací ploše není účelné.

65
    Pokova střela ze střední vzdálenosti. Předtím Rabiota v hlavičkovém souboji zalehl Hoarau.

64
    Marco Verratti zatáhl za dres Rolána, div mu rukáv neutrhl. Hlavní sudí mu ukázal z blízka žlutou kartu.

63
    Rohový kop PSG skončil na malém vápně, ale tam si již domácí obrana věděla rady.

61
    Carrasso se stal hrdinou okamžiku. Nejprve vyrazil střelu Pastoreho, který se krásně na středu uvolnil, odražený míč mohl uklidit do branky Ménez, ale i tento pokus domácí brankář pokryl. dobíhající Marquinhos byl na místě příliš pozdě a Carrassa fauluje.

60
    Nepovedený centr Lucase, původně hledal nabíhajícího Cavaniho na hranici vápna. Jenže míč mu sjel z ideální dráhy a vystrašil Carrassa.

60
    Bordeaux začíná dělat problémy hostujícím zadákům, míč létá okolo branky Sigura, ale zatím na něj nezamířil.

59
    Abdou Traoré je prvním napomínaným hráčem utkání.

58
    Hosté ač stav je nerozhodný, tak nikam nepospíchají.

57
    Maurice-Belay centrem hledal spoluhráče v pokutovém území, ale obrana PSG jeho pokus odvrátila, pak své štěstí zkoušel Rolán, ale jeho střela neměla gólové parametry.

56
    N'Guémo se před vápnem nedostal do pokutového území. PSG rychle přechází do útoku, jenže Cavani jej brzdí díky ofsajdu.

55
    Pastoreho pokus z hranice vápna končí vedle pravé tyče domácí branky.

54
    Domácí obrana jej odvrátila, Ménez se k míči vrátil, ale jeho dlouhá klička až za brankovou čáru končí postup PSG.

54
    Druhý rohový kop PSG.

53
    Bordeaux po odkopu od vlastní branky dostalo míč na polovinu Pařížanů, jenže tam už dál operovat nemohli, Marquinhos získal jednoduše míč.

52
    Orban se sám dostal do úzkých, malou domů riskovat nechtěl, tak raději míč poslal do zámezí.

51
    Domácí po vstřelené brance evidentně ožili, ale i obrana PSG je připravená. Maurice-Belay navíc fauluje Marquinhose.

50
    K přímému kopu se postavil Cavani, jeho pokus trefil pouze postavenou zeď.

48
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    Tak to je pro hosty studená sprcha. Rabiotovi před vápnem sebral míč ANDRÉ BIYOGO POKO a tváří v tvář hostujícímu brankáři nezaváhal, když jej jemný obloučkem přehodil.

48
    Hosté pod dojmem vedení zatím nikam nepospíchají, několikrát si míč polaskal Siguru.

47
    Lucasův centr z pravé strany zasáhl Pastore, ale jeho hlavička šla více do země než měla, takže Carrasso zasahovat nemusel.

46
    A s jednou změnou v sestavě. Zlatana Ibrahimoviće nahradil Edinson Cavani.

Žluté karty: 0 – 0

Je za námi první poločas, který spíše než fotbal připomínal šachy se 22 figurkami na hrací ploše. Hostům se nakonec podařilo překonat hostující obranu zásluhou Pastoreho a do kabin šli spokojenější. Jenže oba lodivodi jistě připraví ještě mnohá překvapení a můžeme se těšit na skvělou bitvu, která začne své druhé dějství přibližně 22:01.

45+1

45+1
    Tak PSG si cestu našlo na konci poločasu. Lucas ve vápně pěkně zasekl. Celá obrna prosvištěla za míč. hostující hráč předložil přes pokutový puntík na JAVIERA PASTOREHO, který po zemi trefil prostor u levé tyče domácí branky.

45
    Běží poslední minuta první půle.

44
    Míč si postavil Zlatan Ibrahimović, opřel se do míče pěkně, ten navíc chytil vnější rotaci, takže se točil od branky a jen o centimetry minul pravou tyč Carrassovy branky.

44
    Přímý kop hostujícího týmu asi ze 30 metrů.

43
    Držení míče je neuvěřitelné PSG 74%, domácí Girondins pouze 26%.

42
    Obraz hry se příliš nezměnil, Bodreaux se sice povedlo míč dostat až k Sigurovi, ale ten v poklidu předává míč na Thiaga Silvu.

41
    Bordeaux se na konci poločasu vydává cestou pasivity, hosté kombinují v oblasti středového kruhu.

40
    Ibrahimović sice dostal míč do sítě, jenže stál asi v metrovém ofsajdu, takže jeho radost byla předčasná.

40
    Lucas padá v pokutovém území, ale podle soudu rozhodčího to bylo nezaviněně.

39
    Ménez si několikrát vyměnil míč u půlící čáry s Dignem. pak se rozhodl, že již přihrávek bylo dost a jal se zkusit štěstí na druhé straně hřiště.

38
    Zlatan si nepohlídal místo odkud vybíhal pro přihrávku Verrattiho. Byl nachytán v ofsajdu.

37
    Pastoreho si pohlídal Henrique a nedovolil mu proniknout do vápna, míč putuje na levou stranu domácího celku.

36
    Na střelecké pokusy 1 – 2, jenže všechny pokusy byly příliš nepřesné.

34
    Ibrahimović byl pohlídán, na druhé straně se neprosadili před vápno ani domácí.

33
    Rabiot ztrácí míč na polovině domácích, jeho minelu musel napravit až jeho kapitán.

32
    Tak můžeme registrovat první střelu Bordeaux. Sice neletěla mezi tyče, ale pokus to byl nadějný, jeho autorem byl Traoré. Siguru zasahovat nemusel, jen si za branku pro míč došel, aby jej mohl uvést do hry.

31
    Po půlhodině se hraje stále bez branek. Zamyšlené tváře obou lodivodů dávají tušit, že jde opravdu o taktickou bitvu, oba soupeři touží v tomto utkání zvítězit.

30
    Rychlý kontr, který mohli hosté rozvinout končí zpomalením celé akce na středovém kruhu díky Ménezovi.

29
    Nakonec se k míči probojoval Biyogo Poko, po levé straně se dostal téměř k šestnáctce PSG, jenže tam byl zastaven. Bordeaux zůstane u míče, bude se vhazovat.

28
    Verrattiho nepřesná přihrávka na Lucase dává šanci Bordeaux, to zastavuje Rabiot.

27
    Třetí rohový kop letěl přes malé vápno, kde si pro míč vyskočil Siguru, ale při svém pohybu byl faulován, takže hostující brankář může v klidu rozehrát od vlastní branky.

26
    PSG postupuje po levé straně, Méneze si připravil Henrique a navedl jej tak, že získal odkop od branky.

25
    Rolán ustál atak dvou soupeřů, nakonec míč přenechal Faubertovi, který jej poslal z polovice na branku Sigura.

24
    I mistr tesař se utne. Ibrahimović zpracovával míč a ten mu utekl až za postranní čáru, divákům se tato jeho nemotornost líbila.

23
    Biyogo Poko to zkusil na levé straně se dostat do vápna, jenže borci v bílém na něj byli v přesile, takž Siguru si pro nakopnutý míč mohl jen dojít a sebrat jej ze země.

22
    Domácí se však stále více osmělují na polovinu pařížských.

21
    Ani při druhém rohu se Siguru nedočkal míče mezi svými tyčemi.

21
    Nad stadiónem se snesl dým, zřejmě z nějaké dýmovnice.

20
    Za necelých 20 minut byly k vidění 2 rohové kopy, po každé na jedné straně a jedna střela mimo, jinak je to velká vyčkávaná na chybu, hlavně ze strany PSG, které má míč častěji na svých kopačkách.

19
    Hosté neustále hrají s míčem a postupují od vlastní obrany.

18
    Camara se snažil vysunout Lucase, toho předběhl Orban a míč byl jeho, Lucas jej marně stíhá.

17
    Henrique v nouzi, aby mu míč neutekl, na hranici vápna zahrál míč přes hlavu, Siguru zasahovat nemusel, míč šel stejně mimo branku, i tak jej hostující brankář doběhl a sebral do své moci.

16
    Domácí dostali výhodu po faulu na Traorého. Jenže s ní nenaložili správně. Nicméně budou aspoň zahrávat roh.

16
    Držení míče: 22% – 78%

15
    První rohový kop utkání má na svědomí PSG. Marquinhos se dostal k hlavičce, ale domácí obrana ve stihla zablokovat. Ménez následně zahrál rukou.

14
    Thiago Silva si při rozehrávce na vlastní polovině vybírá Digneho, který mu přihrávku opětoval, hostující kapitán volí přihrávku na opačnou stranu.

13
    Verratti je nakonec na nohou, hosté vrací kolegiálně míč svému soupeři.

12
    Verrattiho dojel Traoré, hlavní sudí to jako nedovolený zákrok neposoudil, domácí míč zakopli do zámezí.

11
    Bordeaux zkusilo zaútočit po levé straně, ale i v tomto pokusu selhalo, Digne na druhé straně rozvíjí útok PSG.

11
    Za deset minut si ani jeden z týmu nevytvořil takovou střeleckou pozici, aby ohrozil soupeřova brankáře, ti se musí v brance nudit.

10
    Kombinace Ibrahimović – Ménez – Digne končí na vápně Bordeaux nepřesným předáním na dalšího spoluhráče.

9
    Digne zakombinoval s Ménezem, hostující obránce pak v pádu chtěl ještě přihrát od brankové čáry před branku, ale zůstalo jen u snahy.

8
    Ibrahimović si na vápně zpracoval centr z pravé strany, ale Henrique, jeho dnešní stín, mu jej dokázal odebrat.

7
    Verratti si na vlastní polovině bere míč a postupuje středem směrem na Carrassa.

6
    Zatím je to spíše taktická bitva než festival šancí, hra probíhá ve středu hřiště. Ani jeden tým neměl přímou střelu na branku soupeře.

5
    Faubert s Henriquem obrali o míč Méneze a mají chvilku klidu na rozehrávku.

4
    Domácí sice přešli polovinu hřiště,ale tam o míč rychle přišli, obrana PSG kombinuje dál na vlastní polovici.

3
    Zlatan se neprobil přes Henriquea do pokutového území, míč po jeho zásahu skončil za brankovou čárou, bude se pouze kopat od branky Bordeaux.

3
    Domácí si dlouho s míčem nepohráli, PSG už zas jde na zteč jejich branky.

2
    Rabiot se protlačil přes Orbana do vápna, ale jeho křižná střela z pravé strany minula domácí branku.

2
    Ménez má na středu míč a rozmýšlí se komu by předal přihrávku, spoluhráči zatím nejsou v pohybu.

1
    Bordeaux začalo výkopem, dnes nastoupilo v modrých dresech, hosté z Paříže si dovezli bílou kombinaci oblečení.

1

Oba týmy jsou nastoupeny na hrací ploše a utkání může začít.

Girondins Bordeaux: Carrasso (C) – Faubert, Henrique, Sané, Orban – Biyogo Poko, N'Guémo, Traoré, Maurice-Belay – Hoarau, Rolán. Trenér: Gillot.
    Náhradníci: Olimpa, Bréchet, Chalmé, Mariano, Obraniak, Sertic, Saivet.

Paris Saint-Germain: Siguru – Marquinhos, Camara, Thiago Silva (C), Digne – Lucas, Rabiot, Verratti, Pastore, Ménez – Ibrahimović. Trenér. Blanc.
    Náhradníci: Maignan, Maxwell, Van der Wiel, Motta, Matuidi, Cavani, Lavezzi.

Rozhodčí: Buquet – Cano, Debart.

Rozhodčí

Hlavní sudí: Ruddy BUQUET
    Asistenti: Frédéric CANO, Guillaume DEBART
    Pomocní asistenti: Benoît BASTIEN, Mikael LESAGE
    Čtvrtý rozhodčí: Nicolas DANOS

Celek z Paříže odehrál také pouze jeden zápas. V minulém kole hostil tým St. Etienne a byla to obrovská bitva. Po základní hrací době skončil duel 1:1 a šlo se tedy do prodloužení. V něm se prosadil Edison Cavani, který tak pařížskému celku vystřelil postup.

Domácí celek zatím odehrál v poháru jeden zápas. V minulém kole narazil na Rennes a tento těžký duel Bordeaux zvládlo a po vítězství 2:1 postoupilo.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzský Ligový pohár má na programu čtvrtfinále a my budeme sledovat hodně zajímavý zápas, narazí totiž na sebe Girondins Bordeaux a Paris Saint-Germain!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.