Alkmaar – Breda 3:0 (kon.) | Waalwijk – Groningen 1:1 (kon.) | Zwolle – Arnhem 1:2 (kon.)
Heerenveen – Kerkrade 2:2 (kon.)
PEC Zwolle
1:2 (1:1)
SBV Vitesse Arnhem
Sobota 18.01.2014, 19:45Nizozemská Eredivisie

Loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek večera. (21:39:26)

Po celý zápas jsme sledovali prakticky stejný vývoj. Převážného držení míče se i ve druhém poločase ujali hosté, ale svou převahu nedokázali přetavit v dostatečně nebezpečné akce či góly. To se změnilo až v poslední minutě zápasu, kdy se do pokutového území Zwolle krásně prosmýkl Van Aanholt a vystřelil pro svůj tým 3 body, s nimiž se pro Arnhem počítalo. Minimálně do doby, kdy svůj zápas odehraje Ajax, se Vitesse dostává do čela tabulky Eredivisie se 40 body.

90+3
    V nastaveném čase už se nic podtatného neděje, Zwolle sice ještě zahrávalo standardku, avšak pouze z poloviny hřiště. Hosté se ubránili.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty nad rámec druhého poločasu.

90
    Za sundání dresu na oslavu branky vidí střelec vedoucího gólu Van Aanholt pochopitelně žlutou kartu.

90
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Když už to vypadalo, že se body budou v tomto zápase dělit, Vitesse udeřilo. Po krásném průniku se prosadil další host z Chelsea PATRICK VAN AANHOLT.

89
    Centr přistál na hlavě Joosta Broerseho, který zakončoval metr vedle levé tyčky.

89
    Domácí budou na v předposlední minutě zahrávat rohový kop.

86
    Za podrážděnou reakci vidí žlutou kartu brankář Vitesse Velthuizen.

86
    Velthuizen nyní zalehl míč po střele jednoho z hráčů hostů, avšak atakující Karagounis zašel za hranice fair-play, což brankáře Arnhemu naštvalo a na hřišti došlo k menší ostřejší výměně názorů.

84
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Drost, přichází Saymak.

83
    Úspěšně svůj tah na branku Zwolle nezakončil ani Patrick van Aanholt.

82
    Davy Pröpper ve snaze získat míč fauloval a bude se rozehrávat proti brance Vitesse.

80
    Deset minut před koncem zápasu je obraz hry stále stejný, Vitesse se nedaří probojovat do pořádné šance a tedy ke kýženému druhému gólu.

78
    Po rozehrávce se míč dostal až na pravé křídlo k Ibarrovi, který tuctovou střelou odevzdal míč do náruče Boera.