Alkmaar – Breda 3:0 (kon.) | Waalwijk – Groningen 1:1 (kon.) | Zwolle – Arnhem 1:2 (kon.)
Heerenveen – Kerkrade 2:2 (kon.)
PEC Zwolle
1:2 (1:1)
SBV Vitesse Arnhem
Sobota 18.01.2014, 19:45Nizozemská Eredivisie

Loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek večera. (21:39:26)

Po celý zápas jsme sledovali prakticky stejný vývoj. Převážného držení míče se i ve druhém poločase ujali hosté, ale svou převahu nedokázali přetavit v dostatečně nebezpečné akce či góly. To se změnilo až v poslední minutě zápasu, kdy se do pokutového území Zwolle krásně prosmýkl Van Aanholt a vystřelil pro svůj tým 3 body, s nimiž se pro Arnhem počítalo. Minimálně do doby, kdy svůj zápas odehraje Ajax, se Vitesse dostává do čela tabulky Eredivisie se 40 body.

90+3
    V nastaveném čase už se nic podtatného neděje, Zwolle sice ještě zahrávalo standardku, avšak pouze z poloviny hřiště. Hosté se ubránili.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty nad rámec druhého poločasu.

90
    Za sundání dresu na oslavu branky vidí střelec vedoucího gólu Van Aanholt pochopitelně žlutou kartu.

90
    Arnhem právě vstřelil branku!
    Když už to vypadalo, že se body budou v tomto zápase dělit, Vitesse udeřilo. Po krásném průniku se prosadil další host z Chelsea PATRICK VAN AANHOLT.

89
    Centr přistál na hlavě Joosta Broerseho, který zakončoval metr vedle levé tyčky.

89
    Domácí budou na v předposlední minutě zahrávat rohový kop.

86
    Za podrážděnou reakci vidí žlutou kartu brankář Vitesse Velthuizen.

86
    Velthuizen nyní zalehl míč po střele jednoho z hráčů hostů, avšak atakující Karagounis zašel za hranice fair-play, což brankáře Arnhemu naštvalo a na hřišti došlo k menší ostřejší výměně názorů.

84
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Drost, přichází Saymak.

83
    Úspěšně svůj tah na branku Zwolle nezakončil ani Patrick van Aanholt.

82
    Davy Pröpper ve snaze získat míč fauloval a bude se rozehrávat proti brance Vitesse.

80
    Deset minut před koncem zápasu je obraz hry stále stejný, Vitesse se nedaří probojovat do pořádné šance a tedy ke kýženému druhému gólu.

78
    Po rozehrávce se míč dostal až na pravé křídlo k Ibarrovi, který tuctovou střelou odevzdal míč do náruče Boera.

77
    Míč prolétl nevysoko nad svatyní brankáře Vethuizena.

76
    Po faulu budou z 27 metrů z osy hřiště zahrávat přímý kop domácí.

76
    Úspěšní sice nebyli, ale zůstávají u míče.

75
    Teď naopak budou roh zahrávat domácí fotbalisté.

73
    Střídání v týmu PEC Zwolle: Ze hřiště odchází střelec vyrovnávací branky domácích Guyon Fernandez, nahrazuje ho Benson.

72
    Z této standardky však nic zápasu zvratného nevytěžili.

72
    K rohovému kopu se usilovnou prací propracovali hosté.

69
    Pröpper přejel holeně Barta van Hintuma, což nemohlo uniknout pozornosti hlavního sudího. Rozehrávat budou domácí.

67
    Dění na hřišti se na okamžik uklidnilo.

64
    Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Chanturia, přichází Labyad.

64
    Přímý kop 3 metry zpoza hranice šestnáctky rozehrávali domácí, van der Werff však mířil těsně mimo.

63
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Hiwat, přichází Karagounis.

62
    Žlutou kartu za záchranný skluz proti soupeři vidí stoper hostů Guram Kashia.

61
    Odehraná čtvrthodině druhého poločasu byla dostatečně dlouhou dobou na to, aby se ukázalo, že herní rozložení sil z první části bude stejné. Míč na kopačkách drží Vitesse, ojediněle útočí Zwolle – na rozdíl od prvního poločasu zatím o poznání méně nebezpečně.

60
    Po hodině hry je stav stále nerozhodný, z čehož mají pochopitelně větší radost domácí fotbalisté i fanoušci. Svou podporou z hlediště to také dávají náležitě najevo.

58
    Zwolle se ani napodruhé nepodařilo vyvést míč z vlastní poloviny a Vitesse zakončuje znovu.

57
    K míči se prakticky hned poté dostali hosté, Chanturia se dostal skoro až do zakončení, při němž byl sražen k zemi, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře – k podivu samotného útočníka.

56
    Bílo-modří si s centrem poradili a sami teď po vhazování zakládají vlastní akci.

55
    Střelu Lucase Piazóna zblokovali beci Zwolle a Vitesse bude rozehrávat od rohového praporku.

54
    Po souhře Piazóna s Ibarrou míří do šestnáctky Zwolle další centr, obrana míč odkopává.

54
    U míče už opět žluto-černí.

52
    Ihned na to přichází další, ještě pohlednější akce, tentokrát i se zakončením, míč ale končí vysoko nad brankou.

52
    Po čase drží míč na kopačkách domácí, dokonce se rychlou kombinační hrou dostali až na dostřel branky hostů, zakončit však nestihli.

50
    Ibrarrův centr našel jen rukavice Diederika Boera.

49
    Opakuje se stejný postup, akce Vitesse skončila za brankou Zwolle, bude se vykopávat.

48
    Rozehrávat bude brankář Boer, akce Vitesse nedopadla ke spokojenosti trenéra hostů.

47
    Vypadá to, že na hře se do druhé půle nic výrazného nezmění. Vitesse v prvních dvou minutách nepustilo míč od nohy.

46

Střely: 4 – 5

Druhý poločas začne přibližně v 20:46.

První poločas je u konce. V prvních deseti minutách nedali hosté domácímu týmu k míči ani 'čuchnout', sami naopak díky Christianu Atsemu skórovali a vše vypadalo na poklidně započatý zápas z pohledu favorita. Jenže v 10. minutě hned z první akce domácích srovnal Guyon Fernandez a hra dostala jiný náboj. Vitesse sice nadále pokračovalo ve většinovém držení míče na svých kopačkách, ale do větších šancí se místy dostávali spíše domácí. Morálce hostů rozhodně nepomohla ani zahozená penalta Lucase Piazóna ze 13. minuty.

Výsledek po prvním poločase je tedy zasloužený. S míčem na kopačkách hrají hosté, ale do větších šancí se prozatím dostali spíše hráči Zwolle.

45
    První poločas skončil. Rozhodší Liesveld nenastavil ani jednu minutu.

45
    V závěru prvního poločasu kombinují s míčem na kopačkách Arnhemští.

44
    Ofsajd nyní zastavil postup útočníka Zwolle Fernandeze.

42
    Žlutá karta přichází i na druhé straně. Za stejný přestupek na Christiana Atsu vidí žlutý kartónek Jesper Drost.

39
    Marko Vejinović zboural hráče Zwolle při jeho postupu k brance a je pískán faul.

38
    Obraz hry je posledních 5 minut pořád stejný, jeden z týmů rozjede akci, ale minimálně 15 metrů před brankou o míč přijde a k brance soupeře peláší druhý tým.

35
    Hra je v těchto minutách poněkud rozháraná, míč léta od jedné branky k druhé.

33
    Vitesse se ubránilo a míč chce pro zklidnění hry na svých kopačkách chvíli podržet.

32
    Naopak, k rychlému protiútoku zavelelo Zwolle, akce byla zastavena faulem a domácí kopou přímý kop z poloviny hřiště.

31
    Vitesse přeneslo hru z pravé strany zcela doleva na nabíhajícího ofenzivního beka Van Aanholta, který však při postupu vstříc brance zboural obránce a akce tak byla zastavena.

30
    Rozhodčí nyní domlouvá obránci domácích Maikelu van der Werffovi, jenž k zemí stáhl Chanturiu. Z následného přímého kopu Ibarra zamířil necelého půl metru vedle levé Boerovy tyče.

29
    Vitesse zakládá novou akci od vlastní branky.

27
    Arnhem nad vodou podržel brankář Velthuizen. V samostatném úniku z pravé strany na něj nevyzrál střelec jediného gólu Zwolle Guyon Fernandez.

26
    Piazón nyní vyslal do úniku svého kolegu hostujícího z Chelsea Van Aanholta, ale ten se k zakončení se nedostal.

25
    Rychlým přenesením hry se k brance Vitesse dostali domácí, ale o míč záhy přišli.

22
    Průběh utkání je po více než 20 minutách hodně podobný. Vitesse se kombinační hrou snaží postupně postupovat k brance soupeře, míč má na svých kopačkách po většinu času. Hráči Zwolle ojediněle vyrážejí k rychlým kontrům, které jsou však hodně nebezpečné, jednou gól padl, podruhé k němu nebylo daleko. Vitesse naopak disponuje velkým držením míče, ale kromě gólu jsme žádnou tutovku hostů neviděli.

20
    Namále teď měla obrana hostů. Nebýt pohotového skluzu posledního obránce Vitesse Van der Heijdena, šli by domácí ve dvou sami na brankáře Velthuizena.

19
    V sevření dvou hráčů Zwolle byl faulován Lucas Piazón, hrát se bude směrem k Boerově brance.

18
    Zwolle byl zapískán útočný faul a k míči se zpět po chvíli dostávají hosté.

18
    Rohový kop bude pro změnu zahrávat také domácí tým.

17
    Obrana míč odrazila, z dorážky se neprosadil ani Vejinović.

16
    Tlak Vitesse vyústil v další rohový kop. Míč do hřiště pošle Christian Atsu.

15
    Hosté se nechtějí nechat rozhodit ani inkasovanou brankou, ani zahozenou penaltou a znovu dirigují hru.

13
    Arnhem mohl jít zpátky do vedení, jenže Lucas Piazón nedbalým zakončením téměř doprostřed branky nechal vyniknout brankáře Diederika Boera.

13
    Exekuce se ujímá Lucas Piazón.

12
    Za penaltový faul navíc žlutou kartu vidí Bart van Hintum.

12
    Rozhodčí Liesveld ukazuje na penaltový puntík. Vitesse bude kopat penaltu.

10
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Tak to je pro hosty rána! Domácí hráči v zápase za prvních 10 minut zhola nic nepředvedli, poprvé se dostali k míči na déle než pár vteřin a hned je z toho gól. Po nutno říci nádherné kombinační hře na minimum dotyků se prosadil GUYON FERNANDEZ.

8
    Centr od rohového žádné zakončení nepřinesl, nicméně Vitesse zůstává u míče.

8
    Vitesse bude kopat rohový kop. Obránce Zwolle poměrně zbytečně hlavou přizvedl centr žluto-černých, mířící stejně mimo branku a mimo prostory vymezené ke hře.

6
    Dosavadní průběh hry je poměrně monotónní. Kromě několika málo okamžiků Vitesse prakticky nepustí míč od svých kopaček. Do šancí se za každou cenu nehrne, ale vyčkává na správnou příležitost.

4
    Ani po vstřeleném gólu tlak Vitesse nepolevuje, hráči ve žluto-černé kombinaci se neustále tlačí dopředu.

3
    Po nádherné sólové akci započaté několik metrů před šestnáctkou a dovedené až do ní, se prosadil host z Chelsea CHRISTIAN ATSU.

2
    Ne nadlouho, Vitesse od úvodních minut hodlá potvrdit roli jednoznačného favorita a úzce obléhá pokutové území Zwolle.

1
    Ze středového kruhu rozehrávali hosté z Arnhemu, ovšem míč do své péče brzy převzali domácí.

1

-4
    Hráče na trávník doprovází tradiční ohňostrojová show nad stadionem.

-5
    Domácí Zwolle bude hrát v tradiční modro-bílé kombinaci, stejně jako Vitesse Arnhem ve své oblíbené žluto-černé.

-6
    Hráči obou týmů už jsou seřazeni v tunelu a připravují se k vstupu na hřiště.

PEC Zwolle: Boer – Van Polen, Van der Werff, Broerse, Van Hintum – Klich, Mokotjo, Drost – Hiwat, Fernandez, Thomas.
    Náhradníci: Begois, Saymak, Karagounis, Benson, Mahmudov, Labylle, Gravenbeek.

SBV Vitesse Arnhem: Velthuizen – Leerdam, Kashia, Van der Heijden, Van Aanholt – Pröpper, Vejinović, Atsu – Ibarra, Chanturia, Piazón.
    Náhradníci: Meerits, Achenteh, Mori, Van der Struijk, Qazaishvili, Labyad, Bosz.

Rozhodčí: Liesveld – Diks, de Vries.

Vitesse Arnhem

Jak je zmíněno u profilu Zwolle, Vitesse disponuje (spolu s Heerenveenem) nejsilnější ofenzívou v nizozemské lize. Na 42 vstřelených brankách má největší podíl Lucas Piazón, host z Chelsea, jenž se trefil 11krát. K tomu přidejme třetí nejlepší obranu v lize a vyjde nám úspěšný mix, který aspiruje na titul.

Arnhem je se 37 body na druhém místě tabulky, jen o skóre za vedoucím Ajaxem. Proti Zwolle Peter Bosz od svých hráčů očekává bezpodmínečně zisk tří bodů.

PEC Zwolle

Zwolle se po 18 odehraných kolech nachází na 11. příčce tabulky, na první pohled v klidném středu tabulky, jenže zdání klame. Tým má jen 5bodový náskok na sestupové příčky, a ač hraje proti Vitesse doma, bodový zisk by byl spíše zázrakem.

Hlavním problémem týmu Rona Janse je slabá ofenzíva. Pouze dva celky Eredivisie mají chabější produktivitu. 25 vstřelených gólů v 18 zápasech opravdu není bůhvíjaká vizitka. Tým však může spoléhat na celkem solidní defenzívu, díky čemuž je v tabulce tam, kde je. Odolá ta však nejsilnější ofenzívě ligy z Arnhemu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.