Táborsko – Dukla Praha 2:5 (kon.) | Brno – Olomouc 2:1 (kon.) | Frýdek-Místek – Třinec 3:3 (kon.)
Pardubice – Liberec 2:0 (kon.) | Ostrava – Karviná 1:2 (kon.) | Brno – Jihlava 0:3 (kon.)
Č. Budějovice – Bohemians 1905 2:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:2 (0:1)
MFK Karviná
Sobota 18.01.2014, 13:00 • Vítkovice Aréna • Tipsport liga

Zápas je ukončen a vítězem se stala Karviná, která si po gólech Vaňka a Hottka připisuje 3 body do tabulky Tipsport ligy. To je pro dnešek ze skupiny D všechno. Krásný zbytek sobotního dne a někdy příště zase u našich onlajnů na počtenou. (14:43:59)

89
    Jelikož hráči Baníku jsou již všichni vystřídáni a ve sprchách, nemá ho kdo nahradit a tak hrají domácí v oslabení.

88
    Ze hřiště byl vykázán Droppa za nevhodný komentář k výkonu hlavního rozhodčího bez udělení červené karty.

87
    Pěkná akce Baníku skončila v rukou brankáře.

86
    Patička Puškáče zmařila akci hostí.

85
    Hráči Karviné si přihrávají a postupně se zezadu posunují k brance.

85
    Na hřišti zůstal ležet Vaněk, pískáno ale není.

84
    Svěřenci trenéra Komňackého zezadu kombinují.

82
    Hře chybí větší koncentrace.

81
    Foltyn trefuje protihráče a následné dva rohy branku nepřinesly.

80
    Hosté z Karviné chybují a do šance jde Baník.

79
    Domácí mají pěkné šance, ale nedokáží je využít a bez branek vyhrát nelze.

78
    Neuvěřitelné! De Azevedo trefuje svou dělovkou břevno.

77
    Tak jako v první půli hodně šancí šlo přes Kukece, tak nyní jdoupřes De Azeveda.

76
    Vaněk ale šanci nevyužívá a branku přestřelil.

75
    Trestný kop pro hosty z levé hranice velkého vápna.

75
    Roh Karviné odvrací Stronati.

73
    Dobře zahraný roh, zamířil do vápně, kde si na míč sáhl brankář, ale do bezpečí jej odkopl až obránce.

73
    Baník bude zahrávat roh, ke kterému se staví De Azevedo.

72
    Hostům s gólem přibylo i více herního sebevědomí.

71
    Baníku se nedaří dostat se do zakončení.

69
    Karviná právě vstřelila branku!
    Penalta proměněna nebyla, ovšem míč hlavou do branky dorazil JAKUB HOTTEK.

69
    Penalta pro hosty po faulu Foltyna.

68
    Domácím se nedaří předfinální fáze hry.

67
    V následné akci Eismannův centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.

66
    Eismann končí na zemi a je pískán faul.

64
    Hráč hostí nedokázal pořádně nacentrovat spoluhráči, míč skončil u Stronatiho takřka na půl cesty.

63
    Kombinace Baníku zezadu úspěšná a jen málo chybělo k brance. De Azevedo bojoval na hranici vápna a následně přihrál Krautovi, ten ale netrefuje míč ideálně.

62
    Karviná hodně bojuje, ale obrana domácích je pozorná.

60
    Ze hry odešel střelec Krmenčík a nahradil ho Kraut.

59
    Krmenčík byl na poslední chvíli obrán o balón.

58
    Karviná na rozdíl od Baníku střídá průběžně.

57
    Následná akce končí vysoko nad brankou a zároveň je pískán ofsajd.

57
    Droppa přihrál Isseyovi, ten byl bráněn a míč končí v zámezí. Domácí získali alespoň roh.

56
    Domácí zbytečně spěchají s přihrávkami a tudíž vznikají nepřesnosti a ztráty balónu.

55
    Foltyn dobře zblokoval centr a získal míč pro svůj tým.

54
    Hra trochu ztratila na kvalitě, hosté raději spolupracují s gólmanem, všechny nákopy má obrana Baníku pod kontrolou.

53
    Nepěkně faulován Kaša.

52
    Akci hostí zastavuje ofsajd.

51
    Útok domácích končí u De Azeveda, míč má na zádech a po souboji končí na zemi.

50
    Vysokou rozehrávku brankáře vystihují domácí a dobře napadají.

48
    Baník právě vstřelil branku!
    Po skrumáži a hned několika příležitostech ve vápně se nakonec trefuje nováček v týmu MICHAEL KRMENČÍK.

48
    De Azevedo se ukazuje v dobrém světle.

47
    Hra je opět rozpačitá a týmy se střídají o držení míče.

46
    V sestavě Baníku zůstali z první půle pouze Issey a Krmenčík.

46

První poločas skončil a po jediné brance Vaňka vedou hosté 0:1. Na hrací ploše se rozcvičují hráči, kteří naskočí do druhé části dnešního klání a za pár minut budeme pokračovat ve hře.

45

45
    Roh pro domácí a střela Derricka Mensaha je to poslední, co jsme v prvním poločase viděli.

45
    Nakajima-Farran Issey si hrál s balónem a přihrál do autu.

44
    Faulován Pilavdžič, pro domácí jedna z posledních příležitostí v prvním poločase skórovat.

43
    Kukec podává velmi dobrý výkon, u většiny akcí je právě on.

42
    Hottek svou střelou jen o desítky centimetrů míjí bránu Pavelky.

41
    Zawadova střela končí v zámezí, ale těžko říci, zda-li se míč odrazil od obránce či od Cika. Rozhodčí ukazuje k brance a rozehrává Lipčák.

40
    A ještě jeden faul, tentokráte na Baránka.

40
    Faul na Derricka Mensaha, u míče jsou domácí.

39
    Krmenčíkova dělovka od rohového praporku končí v boční síti.

38
    Oba celky se perou o držení míče.

37
    Rozehrává Lipčák a nikam nespěchá.

36
    Karviná se natlačila do vápna a touží po další brance.

35
    Hosté šanci nevyužili a hned do dvou se dostali domácí.

34
    Roh pro hosty.

33
    Hraje se nahorů a dolů.

32
    Kukecův lob opět neúspěšný, hosté jsou ve vápně defenzivně důraznější.

31
    Faul na Krmenčíka a trestný kop z cca 25 metrů.

31
    Obraně domácích pomohl Pavlenka a zakládá útok.

30
    Centr Zawady chytá Lipčák.

29
    Karviná obsadila polovinu Baníku a snaží se o druhou branku.

28
    Vaněk opět v zajímavé pozici, tentokrát mířil na druhý růžek branky.

27
    Baránek přihrával obsazenému Krmenčíkovi, v akci jsou hosté.

26
    Frydrychova přihrávka byla dlouhá a končí v zámezí.

25
    Faulován Kukec hned dvěma hráči najednou.

24
    Myšlenka Kukece byla dobrá, "dloubáčkem" přehodil všechny hráče, mířil na Krmenčíka, který byl dobře bráněn a dříve se k míči dostává brankář hostí.

23
    Ciku udělal obrovskou chybu, ta je ale naštěstí napravena a hosté ji nepotrestali.

22
    Davor Kukec trefuje z levé strany pravou tyč.

22
    Martin Lukeš v obrovské šanci, ale míč mu šel na paty.

21
    Hra se pozastavila ve středu hřiště.

20
    Domácí ztrácí míč, ale vzápětí opět kombinují.

19
    Hosté se dostali do útoku a zahrávají roh, který zahrává Hottek na přední tyč.

18
    Baník si vybojoval rohový kop, ke kterému se postavil Kukec. Důraznější ve vápně byl stoper hostí a následné dva fauly na baníkovce pískány nebyly.

17
    Krmenčík zkoušel propasírovat míč z pravé stany do vápna po zemi, což se mu ale nezdařilo.

17
    Přihrávku Mensaha nezastihl Zawada ve hřišti.

16
    U míče jsou domácí a posouvají se na útočnou polovinu.

15
    Rozehrává gólman Karviné Lipčák.

14
    Samostatný únik Pilavdžiče zastavuje odpískaná ruka.

13
    Míč sice končí v síti po střele Kukece a dorážce Isseye, ovšem druhý jmenovaný byl v ofsajdu.

13
    Krmenčík nyní poznal důraz stopera Cverny.

12
    Akce Baníku končí za brankovou čarou, přihrávka na Zawadu byla příliš dlouhá.

10
    Nádherný gól v podání RICHARDA VAŇKA, ten zamířil na pravou šibenici, kde brankář Pavlenka neměl šanci zasáhnout.

9
    Ta končí nevyužita za lajnou a rozehrává Pavlenka.

9
    Derrick Mensah přihrál nepřesně Lukešovi a dal šanci hostům.

8
    Elvist Ciku obalamutil gólmana a následně přestřelil branku.

7
    Faul a rychlá rozehrávka Baníku nevyšla.

6
    Na hřišti zůstal ležet Jan Baránek a drží se za čelo. Hra je přerušena a rozehrávat bude Baník.

5
    Domácí se snaží o kombinaci zezadu, ta ale nevyšla.

4
    K rozehrávce se postavil Davor Kukec, ale spoluhráče ve vápně nenašel.

3
    Standardní situace pro Baník po faulu hostujícího celku.

2
    První akce Baníku končí v zámezí.

1
    Úvod utkání je zatím přetahovaná o držení míče.

1

K začátku druhého utkání Tipsport ligy je již vše připraveno, čeká se pouze na rozhodčí.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Baránek, Sukup, Lukeš, Mensah, Ciku, Zawada, Krmenčík, Frydrych, Kukec, Nakajima-Farran Issey
    Náhradníci: Kaša, Droppa, Kraut, Vengřinek, Holzer, De Azevedo, Stronati, Foltyn, Šrom

MFK OKD Karviná: Lipčák – Pilavdžič, Cverna, Knötig, Šindrič, Diaby Coulibaly Abdoul, Vaněk, Argaut Pierre Yves, Ofori Prince, Hottek, Fiala
    Náhradníci: Paukner, Puškáč, Svatonský, Eismann, Halaska, Jovanovic, Taraba, Pindroch.

Příznivci fotbalu a především fanoušci Baníku, za pár chvil nás čeká již slibované druhé utkání dnešního hracího dne, ve kterém na sebe narazí domácí FC Baník Ostrava s týmem MFK ODK Karviná.

Před malou chvílí skončil zápas mezi Frýdkem-Místkem a Třincem a nyní už se rozcvičují hráči dalších dvou týmů.

Baník v prvním klání letošní Tipsport ligy přehrál Třinec díky brankám Cika, Krauta a mladíka Holzera. Hosté z Karviné naopak podlehli soupeři z Frýdku-Místku a musejí se spokojit s druhou polovinou tabulky a s prozatím žádnými body.