Buffalo – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Detroit – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.)
Carolina – Florida 3:2 (kon.) | Toronto – Montreal 5:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 3:2 (kon.) | Nashville – Colorado 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:2 (po pr.)
Vancouver – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | Chicago – Boston 3:2 (2:1 po s.n.) | Carolina – Tampa 3:5 (kon.)
Philadelphia Flyers
6:4 (2:2, 1:2, 3:0)
New York Islanders
Neděle 19.01.2014, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (03:47:05)

1. Michael Raffl (PHI) 1+0
    2. Andrej Meszároš (PHI) 2+0
    3. Jakub Voráček (PHI) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Jakub Voráček (PHI) 1+1, 6 střel, čas na ledě 16:56
    Andrej Meszároš (PHI) 2+0, 4 střely, čas na ledě 18:53

Krásný zápas se odehrál ve Wells Fargo Center ve Philadelphii. Před třetí třetinou vedli Islanders 4:3, nakonec ale odjíždějí s porážkou 4:6. Ve třetí třetině se totiž trefili za domácí Voráček, Raffl a nakonec do prázdné branky Read.

Flyers působili lépe. Sebevědoměji, organizovanějším dojmem a tahem za výhrou, což se projevilo v závěrečné části. Islanders sice vedli 4:3 po 40 minutách, lepší hokej ale převáděli domácí, trpěla ale produktivita. To se otočilo v závěrečné třetině.

60:00

59:05
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Trenér Capuano ale nenačasoval odvolání gólmana dobře, domácí trestají. Do prázdné branky se snadno trefil MATT READ. Asistence: Sean Couturier, Mark Strait.

59:00
    Hosté mají jednu minutu, a proto odvolávají brankáře!

58:20
    Puk mají hosté a zakládají jeden z posledních útoků dneška.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, Flyers jsou blízko dvěma bodům za vítězství.

57:10
    Další nebezpečná teč před Poulinem, tlak Flyers přetrvává i přesto, že se domácí už do vedení dostali...

55:45
    Tak to je velký obrat Philadelphie Flyers! Giroux obešel obránce a vrátil puk naMICHAELA RAFFLA, který prostřelil přesouvajícího se Poulina! Ve Wells Fargo Center nyní panuje značná euforie, do konce utkání mnoho času nezbývá... Asistence: Claude Giroux, Jakub Voráček.

54:31
    Na druhé straně zasahuje Emery betonem proti střele Clutterbucka.

54:00
    Giroux kombinuje s Voráčkem na pravém křídle, tlak Philadelphie nyní vrcholí...

52:57
    Islanders jsou nyní pod velkým tlakem, Flyers si jdou za otočením zápasu...

52:00
    Raffl zavezl puk do útočného pásma a nahodil jej k pravé tyči, Poulin si ale poradil.

51:24
    Mason kryje nahozený puk a přerušuje hru.

50:23
    Flyers opět v pěti.

50:00
    Jsme v polovině třetí třetiny, Philadelphia dokázala srovnat a nyní se jí daří i hra v oslabení.

49:00
    Flyers se ale daří puk vyhodit.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 15. Meszároš, 19. Meszároš (Hartnell, Simmonds), 24. Hall (Streit), 48. Voráček (Giroux, Timonen), 56. Raffl (Giroux, Voráček), 60. Read (Couturier, Strait) – 8. Tavares (Vanek, Okposo), 12. Clutterbuck (Nielsen, Strait), 32. Nelson (de Haan, Bailey), 34. Strait (Grabner, Nelson)

Philadelphia Flyers: Mason (32. Emery) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Meszároš, Schenn L. – Voráček, Giroux, Raffl – Simmonds, Schenn B., Hartnell – Lecavalier, Couturier, Read – Hall, VandeVelde, Downie.
    New York Islanders: Poulin (Nilsson) – MacDonald, Strait, Donovan, de Haan, Hickey, de Haan – Okposo, Tavares, Vanek – Clutterbuck, Nielsen, Bailey – McDonald, Nelson, Grabner – Martin, Cizikas, Bouchard.

Rozhodčí: Sutherland, Walsh – Brisebois, Sharrers

Diváci: 19 519