Buffalo – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Detroit – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | Philadelphia – NY Islanders 6:4 (kon.)
Carolina – Florida 3:2 (kon.) | Toronto – Montreal 5:3 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:3 (kon.)
Arizona – New Jersey 3:2 (kon.) | Nashville – Colorado 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:2 (po pr.)
Vancouver – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | Chicago – Boston 3:2 (2:1 po s.n.) | Carolina – Tampa 3:5 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Anaheim Ducks
Neděle 19.01.2014, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

S konstatováním, že po dramatické třetí třetině uhájil Anaheim vední nad St. Louis Blues a upevnil si vedení v Západní konferenci se s Vámi loučí a zase někdy u NHL napočtenou se těší Tomáš Lysý. (04:50:42)

Diváci: 19910.

Československá stopa v utkání
    Vladimír Sobotka (STL): 4 střely, 0+1, čas na ledě: 19:34.
    Roman Polák (STL): 1 střela, 0+0, čas na ledě: 15:07.

1. Ryan Getzlaf (ANA) 1+1.
    2. Frederik Andresen (ANA) 34 zásahů.
    3. Vladimir Tarasenko (ANA) 0+1.

Anaheim nakonec bere tři body po tom, co byl po dvě třetiny o něco málo lepší. V úvodní části otevřel skóre Getzlaf po hezké akci Perryho. Ve druhé třetině přidal Anaheim další dva góly, a to zásluhou Matta Beleskeyho, který se šťastně trefil po chybě Elliotta, a ve třicáté minutě vsítil nakonec vítězný gól hostů Cam Fowler, když střelou od modré překonal Elliotta. Ve třetí třetině nejprve domácí v padesáté minutě snížili po ráně Barreta Jackmana a pět minut před koncem zdramatizoval zápas Jaden Schwartz. Více už toho ale domácí přes závěrečný tlak nestihli.

60:00

59:57
    Vyrovnání měl na holi Oshie, který střelou z pravého kruhu nepřekonal Andersena a ten si poté pohlídal i dotírající hráče domácích.

59:36
    Puk je znovu ve středním pásmu, domácí se neudrželi před Andersenem příliš dlouho.

59:27
    Zakázané uvolnění po tom, co jeden z hráčů hostů o dost netrefil prázdnou branku Blues.

59:00
    Minuta do konce základní části.

58:53
    Koivu vyhrál buly nad Sobotkou a následně hosté na chvilku posílají puk do středního pásma.

58:53
    Šestice domácích se ještě radí, jak celou situaci zahrají.

58:53
    Branka domácích je prázdná, Elliott je na střídačce.

58:53
    Oddechový čas pro St. Louis Blues.

58:36
    St. Louis jsou nastěhováni před brankou Anaheimu. Sobotka při střele z první od modré zlomil hůl a následně se Anaheim osvobozuje.

58:12
    Elliott stále nemůže ven z klece, protože domácí nemají puk pod kontrolou.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36
    Nahození domácích kryje Andersen, kterého čeká ještě velmi tvrdá práce.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 50. Jackman (Tarasenko, Sobotka), 55. Schwartz (Oshie, Pietrangelo) – 6. Getzlaf (Perry, Fistric), 23. Beleskey (Bonino), 30. Fowler (Getzlaf, Bonino)

St. Louis Blues: Elliott (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Cole, Polák – Steen, Backes, Oshie – Schwartz, Sobotka, Tarasenko – Pääjärvi, Berglund, Stewart – Morrow, Roy, Reaves. Trenér: Ken Hitchcock.
    Anaheim Ducks: Andersen (Hiller) – Beauchemin, Lindholm, Fowler, Lovejoy, Fistric, Allen – Penner, Getzlaf, Perry – Beleskey, Bonino, Palmieri – Silfverberg, Koivu, Cogliano – Winnik, Jackman, Maroon. Trenér: Brude Boudreau.

Rozhodčí: 19 Gord Dwyer, 4 Wes McCaules – 70 Derek Nansen, 65 Pierre Racicot