Ostrava – Liberec 8:4 (kon.) | Tatran – Třebíč 10:7 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 7:8 (po pr.)
Bulldogs – Bohemians juniorky 1:0 (kon.) | Havířov – Sparta 14:3 (kon.) | Chomutov – Benešov 7:3 (kon.)
FbC 98 Chomutov
7:3 (2:1, 0:1, 5:1)
SK Florbal Benešov
Neděle 26.01.2014, 16:00 • Městská SH Chomutov • G2 liga juniorů

Dnešní utkání sledovalo 187 diváků. (18:58:17)

60:00

57:42
    Chomutov právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Tři body zůstávají v Chomutově! PAVEL DRTINA zajišťuje sedmou domácí trefu. Asistence: Bez asistence.

54:45
    A Chomutov přidává šestou trefu! MAREK CHOCHOLOUŠEK hodně dobrou ránou posílá svůj tým do tříbrankového náskoku. Asistence: Jan Krajník.

53:43
    TOMÁŠ FIALA střílí hodně důležitou branku. Asistence: Marek Chocholoušek.

48:45
    ALEŠ TRÁVNÍČEK posílá domácí tým opět do vedení! Asistence: Vít Andrle.

45:06
    Omluvte prosím technické výpadky v chomutovské aréně.

45:03
    Je vidět neskutečně vyrovnané utkání a hráči vědí, co je dnes ve hře.

44:55
    Vedení Benešova však trvalo pouhých sedmnáct sekund! MAREK CHOCHOLOUŠEK svým dnešním druhým gólem vyrovnává stav. Asistence: Tomáš Fiala.

44:38
    Benešov právě vstřelil branku!
    A hostující tým si bere své vedení zpět! PATRIK VELCL se nádherně uvolnil a dostal přesný pas na čepel. Následně tvrdou ránou dává rozdílový gól. Asistence: Josef Jon.

40:01

Ve druhé třetině se na trestné lavici opět ocitli dva hráči domácích a tentokrát už Benešov dokázal jednu přesilovou hru využít a vyrovnat tak utkání. Fbc 98 si také v 34. minutě vyzkoušeli "powerplay", avšak branku nevstřelili. Po čtyřiceti minutách je tak stav 2:2.

Další třetina začne přibližně v 17:25.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

35:26
    Chomutov nedokázal svou přesilovku využít a tak je stav stále 2:2.

33:26
    A předvést nám svoji přesilovku mohou i domácí! JOSEF JON (BEV) je poslán na trestnou lavici, kde si odpyká dvouminutový rest za hrubost.

30:11
    Až na čtvrtý pokus využívají hosté přesilovou hru. JOSEF JON se dostal do dobré šance, kterou zužitkoval. Asistence: Daniel Škoula.

28:49
    Ale ihned následuje další faul, který bude potrestán dvouminutovým trestem. Pavel Tichý (CHM) je vyloučen za sekání. Benešov tedy dostává čtvrtou výraznou příležitost ke skórování.

26:47

25:16
    Hosté se dostali do několika šancí, ale brankář Šolta drží vedení domácích.

24:47
    Daniel Jäschke (CHM) je za dnešek již třetím vyloučeným domácího týmu. Tentokrát dostává 2 minuty za opakované přestupky.

22:57
    Hraje se hodně do těla a hráči nevypouštějí jediný souboj.

20:24
    V úvodu druhé dvacetiminutovky jsou aktivnější hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:42.

V první periodě jsme viděli hodně vyrovnané a taktické utkání. Benešov dostal od Chomutova šanci dvou přesilovek, ale ani jednu nevyužil. Do vedení se hosté dostali v sedmé minutě zásluhou Lukáše. Chomutov však dvěma góly v rozmezí minuty a šestnácti sekund otočil vývoj utkání.

20:00

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:08
    Benešov kombinuje na vlastní půli hřiště a čeká na svoji chvíli.

17:20
    Domácí tým otáčí průběh zápasu! Trenér Klíma ponechal na hřišti svoji elitní formaci a ta obstarává druhý domácí gól! PAVEL DRTINA přesnou ranou dává gól. Asistence: Marek Chocholoušek.

16:04
    A máme vyrovnáno! Téměř dvě minuty v kuse domácí stupňovali svůj tlak, až se nakonec dočkávají vyrovnání. MAREK CHOCHOLOUŠEK dává srovnávací branku. Asistence: Marek Selinger.

14:04
    Domácí celek otáčí hru a dostává Benešov do mírného tlaku. Dokonce už přinutil brankáře Krátkého k několika zákrokům.

12:52
    Chomutov v plném počtu.

11:39
    Chomutov zatím zcela zodpovědně brání a nepouští hosty do větších šancí.

10:52
    Další přesilová hra pro Benešov! Po tlaku hostů je k faulu donucen domácí Ondřej Bejček (CHM), který dostává 2 minuty za nedovolené vražení.

06:59
    Vstřelená branka dodala hostům sebevědomí. Benešov je teď na balónu častěji.

06:12
    Benešov právě vstřelil branku! I přes nevyužitou přesilovku se hosté ujímají vedení po gólu DAVIDA LUKÁŠE. Asistence: Ondřej Benačan.

04:49
    K vidění můžeme sledovat pasivní hru obou celků. Žádný tým nechce udělat počáteční chybu.

04:10

03:54
    Hostům se zatím přesilovka vůbec nedaří a Chomutov bez větších problémů úspěšně brání.

02:10
    A aktivní hra Benešova se vyplácí. Na 2 minuty je vyloučen Tomáš Fiala (CHM) za sekání.

01:43
    Ze začátku utkání jsou aktivnější hosté a nutí brankáře Šoltu ke svému dnešnímu prvnímu zásahu.

00:01

Zahajovací pětice obou týmů

Chomutov: Šolta – Štětina, Drtina, Chocholoušek, Fiala, Krajník.

Benešov: Krátký – Benačan, Lukáš, Velcl, Vojtíšek, Škoula.

Dnešní utkání budou řídit pánové Ondřej Sochůrek a Roman Šuvada.

FbC 98 Chomutov: Šolta, Ordoš – Bardovcy, Bejček, Tichý, Jäschke, Salvetr, Štětina, Krajník, Fiala, Chocholoušek, Pacher, Trávníček, Selinger, Drtina, Andrle, Větrovec, Šarša, Šulc.

SK Florbal Benešov: Krátký, Paleček – Škoula, Lukáš, Vojtíšek, Slunéčko, Šejstal, Velcl, Jon, Benačan, Čepela..

Fbc 98 Chomutov
    Domácí výběr trenéra Karla Klímy je na tom velice špatně. Ze šestnácti odehraných utkáních byl Chomutov schopen vyhrát pouze jediné v základní hrací době a to proti pražské Spartě. Z posledních třech odehraných zápasů Chomutov získal tři body. V tabulce tedy drží předposlední místo s pěti body.

Hostující tým je na tom o trochu hůře. Přesněji na Chomutov ztrácejí benešovští jeden bod. Hosté se také budou muset hodně rychle oklepat ze včerejšího utkání s Tatranem, kdy jim pražský celek nasázel dvacet pět branek. Není nutno říkat, že v případě dnešní výhry se Benešov dostane v tabulce před Chomutov.

Dobré odpoledne, vítáme vás u dnešního zápasu 17. kola G2 ligy juniorů, ve kterém uvidíme boj posledního s předposledním.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Radek Francouz

Hledáme zpravodaje pro tým FbC 98 Chomutov. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým SK Florbal Benešov. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 17. Chocholoušek (Selinger), 18. Drtina (Chocholoušek), 45. Chocholoušek (Fiala), 49. Trávníček (Andrle), 54. Fiala (Chocholoušek), 55. Chocholoušek (Krajník), 58. Drtina – 7. Lukáš (Benačan), 31. Jon (Škoula), 45. Velcl (Benačan)

Rozhodčí: Ondřej Sochůrek, Roman Šuvada