Benátky n/J – Ústí n/L 5:2 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Kadaň – Havlíčkův Brod 2:3 (1:3 po s.n.)
Havířov – Most 7:4 (kon.) | Beroun – Olomouc 0:4 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 2:3 (kon.)
Šumperk – Třebíč 2:1 (kon.)
po s.n. (1:3)
Sportovní klub Kadaň
2:3 (0:0, 1:2, 1:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Pondělí 27.01.2014, 17:30 • Zimní stadion Kadaň • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Souboj dvanáctého týmu se čtvrtým by měl nabídnout vyrovnanou podívanou. Hosté jsou na tom sice v tabulce podstatně lépe, poslední vzájemné zápasy těchto týmů ale hovoří o tom, že vždy vítězí domácí. Z toho by mohla profitovat Kadaň, která z posledních pěti zápasů třikrát vyhrála. Jak se jí asi povede proti Havlíčkovu Brodu?

Dobrý den, vítám Vás ze Zimního stadionu v Kadani. Dnes na domácí celek SK Kadaň čeká soupeř z opačného pólu tabulky a to HC Rebel Havlíčkův Brod.

Sportovní klub Kadaň: Kostúr – Opalek, Pavlas, Prošek, Stehlík, Mazanec, Szakál, Kopáč – Hromas, Hanták, Mainer, Ton, Gajovský, Jíra, Novák J., Chlouba, Hammerbauer, Chrpa, Novák L., Hlava.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – Drtina, Kolafa, Vágner, Jank, Korim, Semrád, Zítka, Pohl – Maliník, Stach, Gengel, Berger, Štumpf, Rousek, Kadlec, Štěpánek, Stehlík, Kozlík, Šesták.

Rozhodčí: Škrobák – Černý, Krátkým.

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše a začíná klasické rozbruslení.

Týmy nastupují na hrací plochu utkání začne během několika málo okamžiků.

00:01

00:01
    Úvodní buly utkání vyhráli hosté, jenž se hned vrhli do útoku.

00:37
    Stach prověřil Kostúra, ten však jeho střelu chytá. Vhazovat se bude po jeho pravici.

01:13
    Úmyslný ofsajd Rebelů. Hra se přesune do útočného pásma Kadaně.

01:25
    Nepřesná rozehrávka domácích míří na zakázané uvolnění.

Útok Kadaně zastavuje ofsajd.

01:37
    Hru zatím doprovází nepřesnosti a tak se často přerušuje.

01:48
    Stach opět prověřil Kostúra, ten jeho střelu vyráží do rohu.

02:30
    V utkání jsou zatím aktivnější hosté, který si více užívají puku na svých hokejkách.

03:15
    Ten si ovšem domácí Kadaň dokázala vytvořit tlak a zamkla Rebely v jejich obraném pásmu.

03:41
    Zakázané uvolnění domácích,

04:02
    Domácí rozehrávají další útok za svou brankou.

07:39
    Matúš Kostúr si připisuje další zásah.

06:12
    Domácí Kadaň na několik málo okamžiků zamkla hosty v jejich obraném pásmu.

06:32
    Chrpova střela míří mimo.

07:48
    Dolejš si připisuje úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho pravici.

09:59
    Zakázané uvolnění hostů.

10:50
    Domácí Kadaň opět operuje v útočném pásmu.

11:33
    Máme tu první vyloučení. Na dvě minuty je vyloučen Kolofa (HBR) za hákování.

11:56
    Kadaň dělilo od úvodní branky několik málo centimetrů.

12:58
    Kadaň byla vytlačena z útočného pásma.

13:33

13:45
    Domácí však pokračují ve svém tlaku a chtějí se ujmout vedení jako první.

14:07
    Ofsajd domácích.

14:24
    Závar před domácí brankou řeší přikrytím kotouče Kostúr.

15:46
    Korinova střela míří mimo. Hosté stále drží útočné pásmo.

15:52
    Domácí se osvobozují a vyhazují puk na zakázané uvolnění.

16:07
    Dolejš si připisuje úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.

16:33
    Tvrdou střelu Gengela kryje Kostúr, jenž následně rozehrává.

17:18
    Vágnerovu střelu blokuje jeden z domácích obránců.

17:53
    Od modré čáry prověřil pozornost Dolejše Kopáč.

18:04
    Kadaň dostane možnost zahrát si přesilovou hru. Dvou minutový trest za podražení si odpyká Jank.

18:40
    Havlíčkův Brod vyhazuje za branku Kostúra.

19:10
    Kadaň již operuje v útočném pásmu...

19:22
    ... To jim dlouho nevydrželo a hosté se opět osvobozují.

19:53
    Proškovu střelu od modré kryje Dolejš. Vhazovat se bude po jeho pravici.

20:00

V první třetině jsem branku neviděli i tak jsme mohli vidět pohledný hokej nahoru dolu. Vstup do utkání vyšel lépe hostů, jenž si v prvních minutách užívali herní převazu. Následně však přebrala iniciativu domácí Kadaň, která konec první třetiny dohrávala v početní výhodě. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

Týmy nastupují na ledovou plochu. Utkání bude pokračovat během několika okamžiků.

20:01

20:04

20:25
    Domácí Kadaň šla hned po úvodním vhazování do útoku.

20:48
    Z mezikruží pálil Jíra, jeho střelu vyráží Dolejš a Rebelové zakládají útok.

20:55
    První úspěšný zákrok si v druhé třetině připisuje také Matúš Kostúr.

21:29
    Stehlíkovu střelu kryje Dolejš. Vhazovat se bude po jeho levici.

21:51
    Úspěšný obraný zákrok si připisuje domácí kapitán Szakál.

21:54
    Dvou minutový trest si odpyká Szakál (KAD) za podražení.

22:23
    Rebelové si tak zahrají dnes druhou přesilovou hru.

22:47
    Gengel pálil zblízka domácího Kostúra však nepřekonal.

23:06
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Úvodní branku utkání si připisuje LADISLAV GENGEL, který se prosazuje po přihrávce od Maliníka. Asistence: Maliník, Stach.

23:49
    Matúš Kostúr si připisuje další zákrok. Vhazovat se bude v útočném pásmu Rebelů.

24:09
    Nikola Gajovský mohl vyrovnat, jeho bekhendovou střelu koncem vyrážečky vyráží Dolejš.

24:21
    Úmyslný ofsajd hostů.

24:39
    Střelou od modré se prezentoval Szakál, jeho střela mezi mířila nad Dolejšovu branku.

25:34
    Karel Ton rozehrává další útok domácí za Kostúrovo brankou.

26:25
    Po krásné kombinaci navyšuje skóre JAN BERGER, jenž tak posílá Rebely do dvoubrankového vedení.

26:35
    Po tvrdém souboji u hraní zůstal na ledě ležet hostující Korim. Ovšem po několika sekundách vstal a odjel na střídačku.

26:54
    Kadaň operuje v útočném pásmu a na Dolejšovu branku pálí jednu střelu za druhou.

27:12
    Kadaňský tlak stále trvá. Rebelům se nedaří osvobodit.

27:50
    To se jim povedlo až nyní, ale pouze na pár sekund, kdy zpátky do útočného pásma najel Opalek a jeho tvrdou střelu kryje Dolejš.

28:01
    Domácí mohli střelou Mainera snížit, jenže to odmítl skvělým zákrokem Daniel Dolejš.

29:08
    Závar před brankou hostů řeší Dolejš.

29:42
    Zdá se, že hostům se nedaří najít ten správný klíč na aktivitu domácí Kadaně, ta je ve druhé části i přes dvě obdržené branky aktivnějším týmem.

30:33
    Další z mnoha střel Kadaně vyráží zatím nepřekovaný brankář Rebelů.

31:12
    Havlíčkův Brod se podíval po dlouhé době do útočného pásma, to jim dlouho nevydrželo a k puku s opět dostává Kadaň.

31:55
    Nepřesná rozehrávka Rebelů míří na zakázané uvolnění.

32:52
    Střelu Jakuba Nováka srazil do ochranné sítě jeden z obránců hostů. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu domácích.

33:55
    Zvoní tyč! Domácí mohli po střele Tona snížit, proti byla tyč na Dolejšově brance.

34:19
    Hosty v dnešním utkání drží nad vodou zatím bezchybný Dolejš, jenž za svá záda nepustil ani jeden puk. V jednom případě mu musela vypomoci tyč.

35:04
    Domácí opět v útočném pásmu.

35:24
    Od modré čáry pálil Prošek, jeho střela hostujícího brankáře překonat nedokázala.

36:20
    Další střelu od modré vyslal Jíra. Ani jeho střela nekončí brankou.

37:00
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Domácím se to přeci jenom podařilo. Po nekončícím tlaku dokázal konečně protlačit puk za Dolejšovo záda PETR JÍRA. Asistence: Pavlas, Ton.

36:31
    Chlouba mohl srovnat, jeho střelu však chytá Dolejš.

37:44
    Kadaň pokračuje ve své převaze a žene se za vyrovnáním.

38:24
    Havlíčkův Brod zaváží puk do středního pásma a odjíždí střídat.

38:48
    Matúš Kostúr si po dlouhé době mohl připsat úspěšný zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.

38:53
    Korimovu střelu od modré sráží do rohu kluziště Kostúr a domácí Kadaň se žene do útoku.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé části hry.

39:40
    Hru doprovází nepřesnosti.

40:00

Ve druhé části jsme viděli celkem tři branky. Kadaň byla ve druhé části hry jasně lepším týmem a svého soupeře přehrávala, jenže dvakrát inkasovala. Za hosty se prosadil Gengel a Berger. Domácí si však svůj tlak drželi i nadále a odměnou jim bylo snížení na 2:1. Jedinou branku Kadaně si připsal Jíra. Poslední třetina začne přibližně v 19:11.

Obě mužstva nastupují na ledovou plochu během okamžiku začne poslední část hry. Povede se domácí Kadani převrat nebo si Rebelové své vedení pohlídají? Odpověď na tyto otázky nalezneme po dvaceti minutách posledního dějství.

40:01

40:17
    Ofsajd hostů.

40:24
    Kadaň začala tam kde skončila a to tlakem na branku hostů.

41:42
    A máme tu kýžené vyrovnání Kadaně. Po krásné střele pod víko se prosazuje KAREL TON. Asistence: Jíra, Gajovský.

43:14
    Kadaň jsi jde za třemi body. Vstřelená branka je nakopla a dál tlačí hostující Rebely.

44:02
    Že i Rebelové umí kousat teď prokázal Štěpánek, jeho střelu chytá Kostúr.

44:15
    Na druhé straně si připisuje úspěšný zákrok Dolejš.

44:29
    Útok hostů zastavuje ofsajs.

44:44
    Po tyči jednoho z hostujících hráčů míří puk mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

45:29
    Útok domácí Kadaně zastavuje ofsajd.

46:10
    Hra se jiný přelívá z jedné strany hřiště na druhou. Puku si užívají obě mužstva.

46:28
    Zakázané uvolnění domácích.

46:51
    Střela Chrpy míří po zablokování do ochranné sítě. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

47:19

47:42
    Dolejš si připisuje další zákrok. Vhazovat se bude po jeho levici.

47:58
    Nepřesné přihrávky Jíry se zhostili hosté.

48:17
    Těm však puk dlouho nevydržel. Domácí si ho vybojovali zpátky.

48:51
    Szakál nahazuje do útočného pásma a Kadaň tak zakládá další útok.

50:00
    Opálek ujížděl sám na hostujícího brankáře. Puk mu však zezadu vyškrábl z hokejky jeden z obránců Havlíčkova Brodu.

50:47
    Z prostoru mezikruží pálil Maliník, jeho střela na Matúše Kostúra nevyzrála.

50:57
    Rebelové po delší době vystrkují růžky a zatápí domácímu brankáři.

51:33
    Rebelové se usadili v útočném pásmu a tlačí domácí Kadaň.

51:53
    Domácí Nicolas Hlava míří na lavici hanby, kde si odpyká dvou minutový trest za držení hole.

52:08
    Rebelům se tak nabízí možnost přesilové hry.

52:38
    Hosté si drží útočné pásmo a kombinují.

52:51
    Rebelové pálí jednu tvrdou střelu za druhou.

53:26
    Domácí se osvobozují a vyrážejí střídat.

53:43
    Havlíčkův Brod opět v útočném pásmu.

53:53

54:10
    Nicolas Hlava, jenž se právě vrátil z lavice hanby prověřil pozornost hostujícího Dolejše, ten chytá.

54:15
    Další střelu na branku hostů si připisuje kapitán domácích Szakál.

54:33
    Bude vylučovat na obou stranách. Na straně domácích je vyloučen Hanták. Na straně hostů je pak vyloučen Semrád. Oba hráči si odpykají dvou minutový trest za sekání.

55:35

55:58
    Sražená střela Jíry míří do ochranné sítě.

56:12
    Hra čtyři na čtyři očividně nevyhovuje ani jednomu týmu.

56:33
    Oba celky hrají v plném počtu.

57:08
    Rebelové rozehrávají svůj útok.

57:40
    Bude se opět vylučovat. Tentokrát na straně hostů.

57:54
    Rozhodčí foukl do píšťalky a ukazuje dvou minutový trest pro hostujícího Drtinu za hákování.

57:54
    Dnešní utkání sleduje 198 diváků.

58:06
    Nikola Gajovský mohl rozhodnout dnešní utkání, jeho střela však končí na výstroji Dolejše.

58:51
    Domácí stále drží útočné pásmu a čekají na tu správnou chvíli k útoku.

59:00
    Hosté se osvobozují.

59:01
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

59:08

59:39
    Szakál vyslal tvrdou střelu na Dolejšovu branku, ten však vyráží.

59:53
    Na domácí straně je vyloučen Szakál na dvě minuty za sekání.

59:54

60:00

Základní hrací doba nerozhodla. Na řadu tak přichází
    prodloužení, do které poslal Kadaň Karel Ton. Oba týmy si tak z dnešního utkání odnesou bod. Kdo si připíše bonusový druhý bod se rozhodne v následujících minutách.

60:01

60:19
    Hosté se ihned vrhli do útoku.

60:35
    Fantastický zákrok si nyní připsal Matúš Kostúr, který tak i nadále drží naději na zisk prémiového bodu.

60:51
    Tvrdá střela Stacha končí pouze na mantinelu a Kadaň se osvobozuje.

61:23
    Rebelové najíždějí do útočného pásma, které posléze ztrácí.

61:53

62:40
    Domácí se ženou do útoku, jejich snahu o vstřelení branky zastavuje Dolejš.

63:04

63:19
    Sražená střela Stacha končí v ochranné síti.

64:01
    Hraje se poslední minuta prodloužení.

64:01
    Nepřesná přihrávka Rebelů míří na zakázané uvolnění.

64:27
    Daniel Dolejš teď podržel své kolegy a připisuje si úspěšný zákrok.

Konec prodloužení doprovází bitka mezi Jírou a Bergrem.

64:59
    Vítězství z této bitky si odnáší domácí bijec Petr Jíra.

64:59
    Dvou minutový trest za hrubost si odpykají oba aktéři bitky. Tedy domácí Petr Jíra a hostující Jan Berger.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

Sérii samostatných nájezdů začne Havlíčkův Brod.

První nájezd pojede Stehlík.

A svůj nájezd proměňuje střelou mezi betony.

Za domácí pojede první nájezd miláček kadaňských ochozů Nikola Gajovský.

A neproměňuje.

Druhý nájezd za hosty pojede Stach.

Který krásných blafákem proměňuje.

Za domácí pojede druhý nájezd Chlouba.

Jenž proměňuje.

Třetí nájezd za hosty pojede Korim.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Rebel Havlíčkův Brod.
    Vítězný nájezd si připisuje KAROL KORIM.

Dnes jsem byly svědky vyrovnaného utkání, které muselo rozhodnou až samostatné nájezdy, ve kterých byly šťastnějšími hosté z Havlíčkova Brodu. Domácí Kadaň si tak odnáší z utkání alespoň vydřený bod.

To je pro dnešek ode mě z komentátorského stanoviště tady na Zimním stadionu v Kadani vše U další onlajnů na viděnou. (20:14:05)

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 37. Jíra (Pavlas, Ton), 42. Ton (Jíra, Gajovský) – 24. Gengel (Maliník, Stach), 27. Berger (Vágner, Rousek), rozh. náj. Korim

Rozhodčí: Škrobák – Černý, Krátkým