Chabarovsk – Čeljabinsk 3:4 (kon.) | Vladivostok – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Novokuzněck – Nižněkamsk 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Ufa 3:4 (2:3 po s.n.) | Spartak Moskva – Atlant 3:4 (0:2 po s.n.) | Minsk – Petrohrad 2:3 (kon.)
Doněck – Jaroslavl 3:0 (kon.) | Záhřeb – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Medveščak Záhřeb
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Severstal Čerepovec
Pondělí 27.01.2014, 19:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi chorvatským KHL Medveščak Zagreb a hosty z ruského Severstal Čerepovec. Úvodní buly je naplánováno na 19:30 středoevropského času.

Záhřebu se doma daří, i proto by měl být v duelu s Čerepovcem favoritem. Domácí mají na svém kontě zatím 84 bodů, což jim v tabulce Západní konference přisuzuje šestou příčku. Hosté jsou na to o poznání hůře, s 63 body na kontě se nachází až na 10. příčce ve stejné konferenci.
    Body ovšem potřebují sbírat jako sůl oba celky. Záhřeb hraje o lepší pozici pro play-off, a vlastně i pro udržení postupových pozic, zatímco Čerepovec ztrácí na osmičku devět bodů. To je docela hodně, ze hry ale ještě venku není.

Českou stopu v dnešním utkání budou hájit brankář Jakub Štěpánek a obránce Petr Čáslava. Oba dva působí v týmu ruského soupeře z Čerepovce.

KHL Medveščak Zagreb: Dekanich – Popovič, Martinovič, Švarný, Foster, Klubertanz, Katič, O’Connor – Thomas, Cheechoo, Murley – Vesce, Ryan, Ellison – Kane, Jessiman, Iggulden – Nystrom, Glumac, Murray, Bjorkstrand.

Severstal Čerepovec: Štěpánek – Andersen, Kiselevič, Stasenko, Jevsejenkov, Čáslava, Kalašnikov, Popov – Berdnikov, Nikoncev, Buchnevič – Videll, Mons, Černov – Kuvajev, Gogolev, Kovyršin – Zemčenko, Monachov, Dědunov.

Rozhodčí: Zacharov, Kulakov – Maitak, Pronškich.

Oba celky postupně vjíždí na ledovou plochu. Domácí nastoupí v modrých dresech, na hosty čekají barvy bílé.

Na řadě jsou státní hymny. Nejprve ta ruská a poté i domácí – chorvatská.

Úvodní hymny jsou u konce, úvodnímu buly již nic nebrání.

00:01

00:26
    Berdnikov se jako první dostal ke střelecké pozice, z levého křídla ale nezamířil přesně.

00:58
    Z levého kruhu vyslal rychlou střelu švihem Foster, i jeho pokus letěl mimo bránu a orazítkoval jen zadní mantinel za bránou Štěpánka.

01:28
    Mons dostal na levém křídle více prostoru ke střele, déle si ale zpracovával puk a nakonec nedokázal zakončit přesně.

02:53
    Domácí kombinují s pukem v útočném pásmu, ke střele se ale nemohou dostat.

03:31
    Hra se stále odehrává před Štěpánkem, český brankář si na puk ale ještě nemohl ani sáhnout.

03:54
    Až teď. Z pravého kruhu se ke střele švihem dostal domácí Katič, Štěpánek předvedl reflexivní zákrok lapačkou, ve které ukrývá puk a může přerušit hru.

04:54
    Domácí se stále snaží hrát aktivněji, hosté se zatím spoléhají především na defenzivu.

05:32
    Videll nahodil z levého křídla puk na domácí bránu, ten byl však ještě tečován a nadzvednut vysoko nad. Dekanich nemusel zasahovat.

06:50
    První útočná formace domácího celku kombinuje v útočném pásmu, do střeleckého prostoru se ale dostává stále velmi obtížně.

07:10
    Z protiútoku se do zajímavé šance dostali hosté! Mons dostal přihrávku mezi kruhy, sám před domácím brankářem ale trefil Dekaniche jen do výstroje.

08:24
    Ellison z levého křídla pálí nepřesně, Štěpánek nemusel ani zasahovat.

08:55
    Hostující celek zastavuje postavení mimo hru.

09:19
    Závar tentokrát na druhé straně, Iggulden však nedokázal ze skrumáže před Štěpánkem dotlačit puk do hostující brány!

10:51
    Další útočná akce se domácím vůbec nevyvedla, u puku jsou hosté.

11:55
    Sledujeme zatím velmi opatrnou a defenzivní partii. Obrany obou celků dnes působí velmi zodpovědně, mnoho šancí k vidění zatím nebylo.

12:24
    Domácímu celku se nevyvedla rozehrávka – icing.

12:55
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, oba brankáři jsou takřka bez práce.

13:10
    Nezáživné tempo hry by mohla změnit první přesilová hra. Zahrají si ji hosté, vyloučen byl totiž Foster (ZAG) za hrubost.

13:21
    Ihned po buly pálí Kiselevič, jen těsně ale minul domácí bránu.

13:46
    Následně se domácí osvobozují.

14:04
    Po dalším tlaku hostujícího celku došlo k posunutí domácí brány, hra je přerušena.

14:40
    Domácí se dobře brání. Dokonce forčekují v útočném pásmu, čímž hostům znepříjemňují přesilovou hru.

14:55
    Na modré čáře napřáhl Čáslava, domácí brankář raději přeruší hru.

15:10

15:43
    Pokus Gogoleva z levého křídla mířil mimo, Dekanich zasahovat nemusel.

16:22
    Dobrá šance domácího Vesceho. Ten si z pravého křídla nabruslil blíže k bráně do ideální střelecké pozice, vylámal si ovšem zuby na hostujícím brankáři,který podržel svůj tým v důležitém momentu.

17:33
    Na druhé straně se k dorážce tlačil Mons, puk však z mezikruží nasměroval mimo tři tyče.

18:06
    Hosté následně posílají puk přes všechny čáry – icing.

18:12
    Ihned po buly v útočném pásmu pálí od modré Klubertanz, Štěpánek raději znovu přeruší hru.

19:11
    První třetina se dohrává ve středním pásmu, nikdo se nikam moc již nežene.

19:52
    Ještě jedno přerušení hry. Po tlaku hostí kolem branky Dekaniche došlo k posunutí jeho klece.

20:00

Další třetina začne přibližně v 20:19.

První třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli. Oba týmy hrály hodně ze zodpovědné obrany, do šancí tak svého soupeře nepouštěly příliš často. S tím se pak spojuje i nula na kontě brankových momentů první třetiny.

Střely na bránu: 4 – 7.

20:01

20:48
    Murray (ZAG) je první vyloučeným hráčem druhé třetiny. Provinil se hákováním.

21:06
    Domácí se však ihned po vyhraném buly osvobozují.

21:21
    A hned vzápětí putuje z obranného pásma Záhřebu další puk.

21:38
    Rána Jevsejenkova od modré čáry mířila těsně mimo.

22:21
    Domácí se brání skvěle i nadále a drží puk v útočném pásmu.

22:19
    Hosté ale budou pokračovat v další přesilové hře. Thomas (ZAG) je vyloučen za podražení.

22:48
    Domácí ve čtyřech.

23:18
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale nemohou dostat.

23:44
    Na modré napřáhl Kiselevič, jeho ránu vyráží betonem Dekanich mimo.

23:58
    Domácí se dostali na puk a jistě ho vyhazují pryč přes všechny čáry.

24:18

25:07
    Mons si vybruslil na pravý kruh, jeho pohotová střela zápěstím ale mířila jen do středu brány, kde stál připravený Dekanich.

26:34
    Před dotírajícím Kuvajevem přeruší Dekanich raději hru. Hostující útočník totiž spěchal za vyhozeným pukem, chybělo mu jen několik kroků.

27:10
    Rána Ivana Švarného od modré, hostující Štěpánek raději přeruší hru. Buly po jeho pravici.

27:21
    Domácí vyhráli buly a vyslali na Štěpánka další střelecký pokus. Hosté nad ničím nepřemýšlí a ihned vyhazují puk na icing.

28:18
    Cheechoo se obtočil kolem hostující brány, nestihl ale ideálně zakončit, hostující brankář rychle vytasil svůj beton k pravé tyči.

29:20
    Videll si od pravého mantinelu vybruslil blíže k domácí bráně, jeho pokus ale nebyl příliš přesný.

30:00
    Polovina hry je za námi, branku jsme ještě neviděli.

30:23
    Hostující celek brzdí ofsajd, buly ve středním pásmu.

31:00
    Hosté budou hrát další přesilovou hru, zatím mají ponechanou výhodu. Fanoušci Záhřebu pískají.

31:14
    Za podražení je vyloučen domácí Ryan.

31:40
    Na levém křídle napřáhl Jevsejenkov, Dekanich krotí puk ve své lapačce.

32:04
    Hosté zatím hrají přesilovou hru nejlépe ze všech, které měli dnes již k dispozici. Další ránu od modré však krotí ve své výstroji domácí brankář.

32:24
    Domácím se podařilo vytlačit puk alespoň do středního pásma.

32:47
    Domácí se následně osvobozují.

32:58
    A další vyhození Medvěščaku. Závěr přesilovky již hosté tolik nezvládají.

33:14

34:55
    Hraje se převážně ve středním pásmu, oba brankáři nemusí řešit mnoho složitých situací.

35:30
    Stasenko napřáhl na modré čáře, skrumáž hráčů před Dekanichem ale nepropálil.

36:13
    Puk opustil po teči ledovou plochu, hra je přerušena.

36:35
    Mons si z druhé vlny najel mezi kruhy, volný puk ale švihem poslal jen těsně mimo. Velká možnost ke skórování zůstává nevyužita, na zakončení měl totiž hostující útočník hodně prostoru.

37:54
    Gogolev dostal puk na levé křídlo, jeho pokus byl zblokován mimo. Hosté přesto závěr třetiny dohrávají ve větším tempu a jsou daleko nebezpečnější.

38:48
    Domácí však betonují svoji modrou čáru a čekají na rychlé protiútoky.

39:08
    Další útok hostí zastavuje ofsajd.

39:09
    Přesilovka pro domácí.
    Domácí Glumac je vyloučen za hrubost, hostující Dědunov pak za krosček a hrubost.

39:40
    Hosté se však dobře brání a vyhazují puk pryč z pásma.

40:00

Další třetina začne přibližně v 21:06.

Ani druhá třetina nám branku nepřinesla, stále tak sledujeme vyrovnaný duel,ve kterém nejspíš o vítězi bude rozhodovat jakákoliv chybička. I ve druhé třetině byli sice o maličký krůček aktivnější hosté, na brankový moment to ale nestačilo. Uvidíme, co nám nabídne část třetí. Tu začnou domácí v končící přesilové hře.

Střely na bránu:
    ve druhé třetině: 6 – 10
    celkově: 10 – 17.

40:01

40:24
    Hosté, jakmile se dostali k puku, okamžitě ho vyhodili pryč z pásma.

40:34
    Další útok domácího celku brzdí ofsajd.

41:12
    Na pravém křídle se k vyraženému puku dostal Foster, jeho dorážka však končí v lapačce pozorného Štěpánka.

41:15

41:42
    Jessiman z otočky ze středního pásma vyslal další střelu na hostujícího brankáře, ten však pokryl i tenhle pokus.

41:45
    Zároveň ale byla posunuta Štěpánkova brána. Hra je přerušena.

42:19
    První střela ve třetí třetině i v podání hosté. Z pravého křídla vyzkoušel pozornost Dekanicha Buchnevič.

42:58
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    První branka dnešního duelu je zde, museli jsme si na ni počkat až do třetí třetiny! Domácí propadli na útočné modré čáře, k puku se dostal SERGEJ MONACHOV a svůj samostatný únik proměnil přesnou střelou mezi betony domácího brankáře. Bez asistence.

43:10
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Domácí si nemohli připravit lepší odpověď, ihned po vyhraném buly se vřítili do útočného pásma a díky šikovnému pokusu BILLA THOMASE srovnávají gólový účet dnešního duelu. A můžeme znovu pokračovat za vyrovnaného stavu. Asistence: Matt Murley, Jonathan Cheechoo.

44:10
    Hosté v další šanci, ještě před tím jim byl ale odpískán ofsajd.

44:24
    Ofsjad i na druhé straně, formace kolem hvězdného Cheechooa se k další šanci nedostala.

45:53
    Přesilová hra pro domácí celek. Za podražení je vyloučen hostující Nikoncev.

45:59
    Ihned po buly chtěl z pravého křídla dorážet puk Foster, ten se mu ale zamotal mezi nohami a jeho bekhend nakonec nebyl příliš důrazný.

46:08
    Švraného rána od modré byla sražena mimo a hosté se znovu mohou osvobodit.

46:34
    Hosté se znovu osvobozují.

47:18
    Kombinace na jeden dotek v blízkosti brankoviště Štěpánka se domácím nepodařila. Hosté znovu vyhazují puk přes všechny čáry.

47:51
    Medveščak právě vstřelil branku! Sudí ale gestikuluje, že si půjde celou situaci ověřit s kolegou u videa! Zajímat ho nejspíš bude, jestli puk neprošel do brány v momentě, kdy byla posunuta.

47:51
    Je tomu tak, branka neplatí, poněvadž se puk do brány dostal až po jejím posunutí. Správné rozhodnutí arbitra.

47:51
    Bude se ale vylučovat. Hostující Černov si odsedí dvě minuty za podražení.

48:20
    Domácí v přesilové hře nepříjemně kombinují kolem brankáře Štěpánka. Ten má ale následně puk pod kontrolou.

48:21
    Aby toho nebylo málo, hosté jdou do tří. Kapitán Berdnikov je vyloučen za vysokou hůl na 2 + 2 minut, byla tam totiž i krev. To je velká šance pro domácí celek dokonat obrat v utkání!

48:21
    Krev již byla z ledu seškrabaná a můžeme pokračovat.

48:27
    Hosté se ihned po buly osvobozují.

48:56
    Hosté obrali útočnou pětici o puk a vyhazují ho pryč z pásma.

49:32
    Domácím se zatím jejich velká výhoda moc nedaří.

49:46
    Hosté se dostali na puk a mohou ho pomalu vyhodit.

49:51
    Hosté ve čtyřech.

50:08
    Hosté navíc mohli zahrozit ve vlastním oslabení, unikajícího Kuvajeva však dokázala domácí hráči čistě pokrýt. Následně po posunutí brány je přerušena hra.

50:57
    Ani následná přesilová hra se domácímu celku nedaří, Severstal se dobře brání.

51:24
    Rána Fostera od modré čáry, následně prostor kolem hostující brány vyčistili obránci Čerepovce.

51:43
    Následně se hosté znovu osvobozují. Domácím v přesilové hře chybí patřičná jiskra.

52:14
    Monachov ve vlastním oslabení vyvezl puk, přebruslil domácí obránce, ve velké rychlosti však nezvládl bruslení zároveň se střelou a narazil v plné rychlosti do domácího brankáře. Oba dva jsou mírně otřeseni, měli by být ale v pořádku.

52:49
    Pokus Kovyršina z pravého křídla, domácí brankář připravena přeruší hru.

53:24
    Videll a jeho pokus z levého kruhu, hostující útočník ale jen o pár centimetrů netrefil domácí branku.

53:45
    Oddechový čas pro domácí.

54:20
    Ofsajd domácího týmu. Hra se hodně kouskuje a natahuje. Je to ale logické, oba celky hrají velmi opatrně, je jim jasné,že každá drobná chybička je může dneska vyjít pěkně draho.

55:24
    Domácí mají puk na holích a snaží se proniknout do útočného pásma. Což je zatím pro ně velmi obtížné.

56:18
    Puk po teči opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu.

56:45
    Útok hostí zastavuje ofsajd. Nepřesnosti přibývají.

57:03
    A znovu stejný prohřešek stejné družiny. Další buly ve středním pásmu.

57:32
    Ryan chtěl na hranici brankoviště tečovat nahození svého spoluhráče od modré čáry, brankář Štěpánek má však puk dříve pod svoji kontrolou.

58:23
    Rána Kiseleviče od modré končí na pravém betonu domácího brankáře.

58:44
    Po pokusu Cheechooa z pravého křídla vyhazují hosté puk přes všechny čáry ven z pásma.