1:1 (0:1)
KV Oostende
Úterý 28.01.2014, 20:45 • Daknamstadion, Lokeren • Belgický pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Postup Oostende ze čtvrtfinále se proti KRC Genk rozhodně neočekával. V lize se oba týmy pohybují na opačných pólech tabulky a tak se čekal spíše postup Genku. Ten ovšem v první utkání na svém stadionu pouze remizoval 0:0 a o postupu Oostende rozhodla až branka v odvetě, když se v prodloužení prosadil domácí Sébastiaen Siani.

Lokeren si postup do semifinále zajistil ve čtvrtfinálovém souboji s Westerlo, kde v prvním utkání dokázal zvítězit 1:0 a v domácí odvetě pak v divoké přestřelce stvrdil postup po výsledku 4:2.

Vítejte u onlan přenosu prvního semifinálové utkání belgického poháru mezi KSC LOKERENEM a KV OOSTENDE. Utkání se odehraje na Daknamstadionu v Lokerenu a provede jím tato trojice rozhodčích – jako hlavní Jerome Efong Nzolo, na čarách asistenti Cremers a Plumes.

KSC Lokeren: Barry – Galitsios, Odoi, Mertens, Scholz, Kaya, Persoons, Overmeire, De Pauw, Harbaoui, Vanaken
    Náhradníci: Leko, Trompet, Dutra, Ansah, Patosi, Corryn, Verhulst

KV Oostende: Ovono – Hempte, Schmisser, De Schutter, Brillant, Van Imschoot, Berrier, Fernando, Foket, Siani, Mushekwi
    Náhradníci: Luissint, Depoitre, Jonskheere, Dessaer, Wilmet, Martens, Dumesnil

Rozhodčí: Efong Nzolo – Cremers, Plumes.

Utkání začne se zhruba pětiminutovým zpožděním.

Teprve nyní nastupují oba týmy na hrací plochu.

1

1
    Domácí od úvodních vteřin drží míč na svých kopačkách.

2
    Volný kop, vůbec první v utkání, rozehrají domácí z nějakých pětadvaceti metrů od branky Oostende.

3
    U míče Vanaken s Kayanou.

3
    Nakonec rozehrál Kaya a byla to velmi dobře kopnutá standardka, skvělý zákrok Ovona!

4
    Ovona vyrazil míč na rohový kop, který domácí rozehráli z pravé strany. Obrana Oostende se ubránila.

5
    Ovona musí bleskově rozehrát před nabíhajícím Vanakenem, zvládl to.

6
    Přesto domácí zůstali u míče a před Kayou odehrál Brillant do autu.

9
    Nákop Lokerenu na polovinu Oostende.

10
    Aktivní Kaya na trávníku, na levé straně, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

11
    Mertens nepřesně rozehrává a Lokeren ztrácí míč.

12
    Foket se dere do souboje uvnitř vápna Lokerenu, ale je v ofsajdu.

13
    Po faulu bránícího Brillanta budou domácí rozehrávat další volný kop, tentokrát z větší dálky, než ve třetí minutě.

14
    To nebyl dobře rozehraný volný kop, Ovono bude moci vykopávat.

15
    Hosté budou mít k dispozici rohový kop.

16
    Rozehrávají z pravé strany, vše končí střelou zpoza vápna, kdy míč končí vysoko nad brankou.

17
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Rychlá akce Oostende, na polovině soupeře vysílá Brazilec Fernando skvělým pasem za obranu Lokerenu Zimbabwana NYASHA LIBERTY MUSHEKWIHO, který se z pravé strany dostává sám do zakončení a přesnou přízemní střelou překonává Barryho.

18
    Hodně nečekaný úvod zápasu, kdy byl Lokeren v úvodu zápasu o něco aktivnější.

20
    Hosté budou vhazovat z pravé strany, domácí opět ztrácí míč.

22
    Hraje se převážně ve středu hřiště, sledujeme urputnou bitvu.

23
    Ale z ničeho nic opět zahrozili hosté, střele Mushekwiho z pravé strany jen těsně míjí branku Lokerenu!

24
    Je z toho alespoň rohový kop pro hosty.

24
    Obrana Lokerenu neměla s druhým rohovým kopem soupeře žádné problémy a domácí mohou zaútočit.

25
    Ale míč mají hosté ve své moci, což se příliš nelíbí fanouškům na tribunách Daknamstadionu, kteří pískají.

26
    Vlastní nepřesností se Lokeren připravuje o možnost zaútočit.

27
    Vypadá to, že se na lavičce Oostende připravuje střídání.

28
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Franck Berrier, přichází Laurent Depoitre.

28
    Devětadvacetiletý Francouz tak nemůže pokračovat v utkání, pro Oostende v tak dobře rozehraném, nahradil ho pětadvacetiletý Depoitre.

29
    Žlutá karta pro bránícího De Schuttera, který v blízkosti vlastního vápna zezadu srazil pronikajícího Harbaouiho.

29
    Mezitím již domácí rozehráli volný kop z levé strany, ale míč končí v náruči Ovona, který bude rozehrávat.

30
    Je za námi první půl hodina hry, zatím na Daknamstadionu vedou hosté po brance Mushekwiho ze 17. minuty 1:0, domácí Lokeren čeká těžká práce!

31
    Brazilec Fernando faulován na polovině Lokerenu a drží se tam za pravou nohu.

32
    Pomalu se zvedá z trávníku a rozhodně to není snaha zdržovat.

33
    Nepřesný nákop domácích, hra Lokerenu je provázena spoustou nepřesností.

35
    Brillant odkopává na polovinu soupeře, hosté za tohoto stavu moc nevymýšlí, volí cestu nejmenšího odporu.

36
    Ovšem zároveň podnikají nebezpečné kontry, jako nyní, kdy se do zakončení uvnitř vápna dostává Foket, jehož pokus Barry vyráží nad branku!

37
    Rohový kop Oostende z pravé strany, ani tentokrát se hosté neprosazují.

38
    Druhá žlutá karta v utkání a i tentokrát ji dostává hostující hráč, Hempte nedovoleně zastavuje pronikajícího Galitsiose.

39
    Domácí rozehrávají volný kop z pravé strany, ale brankář Ovono nemusí zasahovat.

40
    Poslední pětiminutovka první půle a kouč Lokerenu Peter Maes je hodně nervózní.

43
    Galitsios nakopává na pravou stranu, tam ovšem hosté v pohodě odvrací.

44
    De Pauw bude ještě rozehrávat rohový kop Lokerenu.

44
    Domácí rozehráli z pravé strany, ale obrana Oostende odvrací do bezpečí a pozor na rychlý kontr.

45
    Dobře to dopadlo z pohledu Lokerenu, míč nakonec končí v náruči gólmana Ovona.

45
    V poslední minuta první půle se domácí snaží ze všech sil vyrovnat.

45+1
    A mohou ještě počítat se dvěma minutami, které se rozhodčí rozhodl nastavit.

45+2

Více se v prvním poločase nestane, domácí odchází do kabin se svěšenýma hlavama, první půle Lokerenu vůbec nevyšla. Hosté vedou po brance Mushekwiho a hrají fotbal založený na rychlých brejcích, což domácím zatím činí velké problémy.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:52 hodin.

46

46
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Kaya, přichází Patosi.

48
    Lokeren se od úvodních vteřin musí bránit na vlastní polovině.

49
    Depoitre vrací míč na vlastní polovinu, hosté to zkusí znovu.

50
    Míč získávají domácí fotbalisté.

51
    Rohový kop pro Lokeren, domácí rozehrají z pravé strany.

52
    K hlavičce se dostal ve vápně Mertens, ale hlavičkuje pouze vedle branky.

54
    Overmeire nepřešel přes pozorně bránícího obránce Oostende, domácí nakonec vrací míč na vlastní polovinu.

55
    Galitsios nakopává na pravou stranu, ale ani tudy zatím cesta k brance soupeře nevede.

57
    Aktivní Mushekwi, zatím jediný střelec dnešního utkání, se znovu snaží dostat do zakončení, obrana Lokerenu situaci na hranici vlastního vápna zvládla.

58
    Bleskový protiútok Lokerenu má za následek "pouze" rohový kop.

59
    Domácí rozehráli z levé strany, ale ani tentokrát se do zakončení nedostali.

60
    Po hodině hry stále platí, že Lokeren na svém hřišti prohrává s Oostende, které se dostalo do vedení v 17. minutě a své těsné vedení stále udržuje.

61
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Perssons, přichází Dutra.

62
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází De Schutter, přichází Luissint.

63
    Lokeren právě vstřelil branku!
    De Pauw přihrává ve vápně ještě lépe postavenému HAMDI HARBAOUIMU, který je zcela osamocen na místě pokutového kopu, odkud střelou z "první" překonává Ovona v brance Oostende.

65
    Bude zajímavé sledovat, jak se domácí povede v dalším průběhu zápasu.

67
    Patosi se hlásí ve vápně a snaží se dostat k hlavičce, to by však centr z levé strany musel být přesnější.

69
    Velmi dobrá střela Sianiho z velké dálky, kterou Barry výtečným zákrokem vytěsnil na roh.

70
    Ten hosté rozehrávají z pravé strany, ale je to přetažený centr.

72
    Poslední dvacetiminutovka, dá se očekávat tlak Lokerenu, který potřebuje v prvním utkání semifinále poháru vyhrát.

75
    Lavička Oostende připravuje poslední střídání, to vše zhruba čtvrt hodinu před koncem zápasu.

76
    O míč se nyní bojuje hlavně ve středu hřiště.

77
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Fernando, přichází Wilmet.

78
    Rohový kop rozehráli fotbalisté Oostende, míč skončil nad brankou, Barry vykopává.

79
    Patosi nepřešel s Dutrou přes vyběhnuvšího Ovona, navíc byl stejně pískán ofsajd.

80
    Poslední desetiminutovka dnešního zápasu, Lokeren aktivnější, dokáží domácí strhnout vedení na svou stranu?

82
    Žlutou kartu dostává domácí Vanaken za faul na polovině soupeře.

82
    Hosté ale stále hrozí z rychlých brejků, na to si domácí musí stále dávat velký pozor!

84
    Dutra atakován v blízkosti pokutového území Oostende, rozhodčí nepískají, hraje se dál, míč mají hosté.

85
    Hodně nepovedený odkop Galitsiose, míč končí v autu, hosté budou vhazovat z levé strany, na polovině Lokerenu.

86
    Tentokrát Dutra fauluje bránícího Luissinta v pokutovém území Oostende, útočná akce Lokerenu tím končí.

88
    Dutra jasně nejaktivnějším hráčem Lokerenu v samém závěru zápasu, ale ani on zatím nestrhl vedení na stranu svého týmu.

89
    Na druhé straně pískán útočný faul Depoitremu.

90
    Probíhá devadesátá minuta, je jasné, že rozhodčí ještě něco nastaví, šance Lokerenu tak stále žije.

90+1
    Ano, ještě čtyři minuty nastavil sudí Efong Nzolo, míč však mají hosté.

90+2
    Hosté vhazují z levé strany, na polovině soupeře, maximálně výhodná pozice pro Oostende.

90+3
    Nyní již mohou hrát domácí, dlouhý nákop dopředu odvrací obrana Oostende.

Dnešní utkání končí zaslouženou remízou, když domácí vyrovnávali zásluhou Harbaouiho až v průběhu druhého poločasu. Po tom prvním vedli hosté a dlouho to vypadalo, že domácí nenaleznou recept na pozornou obranu soupeře. Nakonec ještě domácí v závěru zápasu vrhli své síly do útoku a častokrát ohrozili branku soupeře, který však již nadějnou remízu do odvety udržel a postupujícím do finále Belgian Cupu se tak rozhodne až v odvetě na hřišti Oostende.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:42:02)