Muži - 500 metrů (1. jízda) | 1. J. Smeekens (NED) (kon.) | | | Muži - 500 metrů (2. jízda) | Vítěz: M. Mulder (NED) (kon.) |
Muži - 1500 metrů (rozjížďky) | 1. N. Kerstholt (NED) (kon.) | | | Ženy - 500 metrů (rozjížďky) | 1. Fan Kche-sin (CHN) (kon.) |
Muži - 1500 metrů (semifinále) | 1. Ch. Hamelin (CAN) (kon.) | | | Štafeta žen - 3000 metrů (semifinále) | 1. Jižní Korea (kon.) |
Muži - 1500 metrů (finále) | Vítěz: C. Hamelin (CAN) (kon.) |
Týmová soutěž - volná jízda (muži) | Vítěz: J. Pljuščenko (RUS) (kon.) |
Ženy - Slopestyle (semifinále) | 1. Š. Pančochová (CZE) (kon.) |
Ženy (1. jízda) | 1. N. Geisenbergerová (GER) (kon.) | | | Ženy (2. jízda) | 1. N. Geisenbergerová (GER) (kon.) |
Muži - Jízda v boulích (kvalifikace) | 1. A. Bilodeau (CAN) (kon.) | | | Muži - Jízda v boulích (finále) | Vítěz: A. Bilodeau (CAN) (kon.) |
Dopolední program mužů | (kon.) | | | Dopolední program žen | (kon.) |
Odpolední program mužů | (kon.) |
konec
Ženy (1. jízda)
1. N. Geisenbergerová (GER)
Jaroslav Svoboda
Nechybí však obě americké naděje, Erin Hamlinová a Kate Hansenová, Rusko pak bude fandit své největší hvězdě, Taťjáně Ivanovové.
Kotenová je teprve devatenáctiletá rodačka z Jablonce nad Nisou, která získává hlavně zkušenosti. Studentka obchodní akademie v Tanvaldu i sem přijela nasávat atmosféru největší sportovní akce světa a sbírat nové znalosti. A to i od zmiňované Němky Hüfnerové, která je pro Kotenovou velkým vzorem.
1. Jekatěrina BATURINOVÁ (RUS)
2. Nataile GEISENBERGEROVÁ (GER)
3. Kate HANSENOVÁ (USA)
4. Taťjána IVANOVOVÁ (RUS)
5. Martina KOCHEROVÁ (SUI)
6. Sandra GASPARINIOVÁ (ITA)
7. Anke WISHNEWSKIOVÁ (GER)
8. Natalia CHOREVOVÁ (RUS)
9. Tatjana HÜFNEROVÁ (GER)
10. Alex GOUGHOVÁ (CAN)
11. Erin HAMLINOVÁ (USA)
12. Kimberley McRAEOVÁ (CAN)
13. Nina REITHMAYEROVÁ (AUT)
14. Sandra ROBATSCHEROVÁ (ITA)
15. Olina ŠCHUMOVOVÁ (UKR)
16. Viera GBUROVÁ (SVK)
17. Andrea VOETTEROVÁ (ITA)
18. Miriam KASTLUNGEROVÁ (AUT)
19. Natalia WOJTUSCISZYNOVÁ (POL)
20. Ulla ZIRNEOVÁ (LAT)
21. Eliza TIRUMAOVÁ (LAT)
22. Arianne JONESOVÁ (CAN)
23. Ewa KULSOVÁ (POL)
24. Birgit PLATZEROVÁ (AUT)
25. Summer BRITCHEROVÁ (USA)
26. Vendula KOTENOVÁ (CZE)
27. Eunryung SUNG (KOR)
28. Jelizaveta AXENOVÁ (KAZ)
29. Raluca STRAMATURARUOVÁ (ROU)
30. Olina STECKIVOVÁ (UKR)
31. Morgane BONNEFOYOVÁ (FRA)
Hamlinová, Hüfnerová či Ivanovová zajely skvěle, to samé se dá říci i o dalších sáňkařkách, kanadských závodnicích Goughové a McRaeové, které dělí jedna tisícina, Rusky Chorevové a Švýcarky Kocherové.