Nitra – Žilina 9:2 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Skalica – Piešťany 3:1 (kon.)
Košice – Martin 3:2 (kon.) | Zvolen – Trenčín 1:2 (kon.)
HC Košice
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
HK VITAR Martin
sk Pátek 14.02.2014, 18:00 • Steel aréna • Tipos Extraliga (SR)

Gól uznaný nebol a stretnutie tak končí víťazstvom Košíc. Najlepší: Ďatelinka a Deyl. (20:16:23)

60:00

60:00
    Košice dali gól!

Čo teraz? Na kocke svieti čas 00:00 a puk skončil v sieti hostí! Martinčania predvádzajú vlnu nevôle a rozhodcovia si prezrú videozáznam.

58:59
    A Martin práve zrejme pochoval posledné šance na vyrovnanie. Važan musel zatiahnuť ručnú brzdu, inak by hostia inkasovali gól do prázdnej bránky. Čech sa vracia na svoje miesto, Važan navyše dostáva aj 10-minútový osobný trest.

58:30
    Nie však nadlho! jeho spoluhráči vybojovali puk v útočnom pásme a Čech je okamžite na striedačke.

58:24
    Oddychový čas hostí, po ňom Čech ostáva v bránke.

57:55
    Hostia už medzičasom hrajú v plnom počte. Nasledujú posledné dve minúty tretej tretiny a hostia vrhnú svoje sily do vedenia.

57:15
    Martin mohol ísť do prečíslenia vo vlastnom oslabení! Košičania sa síce pohotovo vracali. ale strela z hokejky Suju bola aj tak veľmi nebezpečná. Staňa si s ňou dokázal poradiť.

56:45
    Košičania sa ale do pásma vrátili a Steel arénou to opäť len tak zahučalo. Čech predvádza jeden zákrok za druhým.

56:13
    Martinským hráčom sa podarilo puk vyhodiť z vlastnej obrannej tretiny. Získali tak cenné sekundy.

55:56
    Košičania sa usadili v útočnom pásme, ale stále nevedia štvrtýkrát v zápase prekonať Čecha. Ten skáče zo strany na stranu a drží svojich spoluhráčov nad vodou.

55:35
    Hostia sa budú brániť! na trestnú lavicu odchádza za nedovolené bránenie Kolena.

54:36
    Na ľadovej ploche v Steel aréne sa už nezadržateľne blíži koniec stretnutia a napätie sa stupňuje.

53:38
    Domáci zvládli aj následné hektické sekundy a dokázali sa ubrániť. Hrá sa už v plnom počte na oboch stranách.

53:16
    Košičania vyhadzujú puk cez všetky čiary a na ľadovú plochu prichádza prvý vylúčený hráč. Domáci hrajú v plnom počte.

52:46
    Martinskí hokejisti sa vrátili do pásma a roztočili v ňom rýchly kolotoč pred Staňom. Košičania zatiaľ skúsene odolávajú.

52:06
    Košičania mohli ísť v trojici do prečíslenia! Češík operoval s pukom na hokejke v strede klziska, ale napokon pätica martinských hráčov pohotovo zareagovala a zabránila tak katastrofe.

51:38
    Košičania sa budú brániť v trojici! Na trestnú lavicu smeruje aj Kolba. Trest znie údery.

51:16
    Vyrovnaný stav ale dlho nevydržal a rozhodca Orolín posiela na trestnú lavicu Deyla za nedovolené bránenie.

50:52
    Domáci hokejisti sa dokázali počas skráteného oslabenia ubrániť a na ľadovej ploche sú už v plnom počte.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 1. Bartoš (Jenčík, Spilar), 23. Hrnka (Kolba, Svatoš), 38. Spilar (Bartoš) – 29. Ďatelinka (Važan, Galamboš), 31. Fujerík (TS)

HC Košice: Staňa – Klouček, Kolba, Štrbák (C), Deyl, Šeda, Cebák, Macejko – Sojčík, Češík, Bicek (A) – Jenčík, Bartoš, Spilar (A) – Bartánus, Hrnka, Svatoš – Jokeľ, Matúš Chovan, Hinďoš
    HK VITAR Martin: Čech – Matejka, Novotný, Rusina, Ďatelinka, Brcko, Tupý, Perniš, Popela – Cíger, Fujerík, L. Klíma – Suja, Galamboš, J. Markovič – Važan, Kolena, Themár – Rožník, Dírer, Šugár

Rozhodčí: Orolín – Holienka, Snášel