Čeljabinsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Dynamo Moskva 1:0 (1:0 po s.n.) | Ufa – Kazaň 1:0 (kon.)
Nižněkamsk – N.Novgorod 3:5 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
CSKA Moskva – Záhřeb 1:3 (kon.) | Atlant – Omsk 2:0 (kon.) | Petrohrad – Barys 3:2 (kon.)
Riga – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | HC Slovan – Doněck 1:2 (kon.) | Lev – Minsk 3:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pátek 28.02.2014, 16:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji pěkně páteční odpoledne všem fanouškům KHL. Mé jméno je Václav Petrů a provedu vás utkáním mezi Neftěchimikem Nižněkamsk a Torpedem Nižnij Novgorod.

Celku Východní konference patří se ziskem 54 bodů dvanáctá příčka ligové tabulky bez naděje na postup do play off. Nižněkamsku tak už půjde jen o důstojné dohrání zbytku základní části a zastavení čtyřzápasové série porážek.

Igor Polygalov- 13 bodů (4+9)

Svěřenci lotyšského trenéra Peterise Skudry se nacházejí na páté příčce ligové tabulky se stejným bodovým ziskem jako čtvrtý Salavat Julajev Ufa. Torpedo se bude snažit právě celek z Baškortostánu v následujících zápasech předehnat a získat tak výhodu domácího prostředí pro play off.

Torpedo Nižnij Novgorod: CSKA Moskva 3:1
    Torpedo Nižnij Novgorod: Dinamo Riga 0:1 sn.

Československá stopa

Ve hře dnes uvidíme dva české zástupce. Za Nižněkamsk nastoupí nejproduktivnější muž svého mužstva Petr Koukal a také Tomáš Netík.

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Mamedov)- Berezin, Kosmačjov, Kurbatov, Šulakov, Romanov, Lisov, Mnacjan, Bryncev- Koukal, Trunjov, Sexton-Chochrjakov, Šulakov, Zdunov- Polgyalov, Netík, Rybin- J. Alševskij, Kulikov, S. Alševskij

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Gelašvili)- Hietanen, Makarov, Bernackij, Valentěnko, Chomickij, Grigorjev, Bělochvostikov- Wolski, Ljuduchin, Immonen- Kolanos, Salminen, Paršin- Galuzin, Krasnoslobodcev, Skačkov- Tverdochlebov, Potapov, Koňkov, Badjukov

Rozhodčí: Kiseljov, Ščenyov- Metalnikov, Sirotkin.

00:01

03:44
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Favorizovaní hosté se dostávají do vedení po trefě JEVGENIJE SKAČKOVA. Asistence: Pavel Valentěnko, Vadim Krasnoslobodcev.

05:14
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Reakci domácích na sebe nenechala dlouho čekat Výbornou přihrávku Kulikova zužitkova v branku JAROSLAV ALŠEVSKIJ. Asistence: Pavel Kulikov.

10:11
    Trunjov v přečíslení dva na jednoho zvolil místo přihrávky střelu, projektil z jeho hole zamířil nad bránu.

12:34
    Netíkovu střelu Kasutin vyřešil a ještě stihl rozehrát.

12:13
    První vyloučení zápasu, na trestnou lavici míří na dvě minuty za nedovolené bránění Stanislav Alševskij, hosté budou hrát v početní převaze.

12:58
    Dalton na střelu od modré dobře viděl a pokryl ji.

13:05
    Hosté svou přesilovou hru využívají, JUUSO HIETANEN napřáhl od modré a jeho střelu zastavila až síť domácí branky. Asistence: Wojtek Wolski, Sakari Salminen.

14:25
    První přesilovou hru si zahrají i domácí. Pavel Valentěnko narazil Alševského na mantinel tak nešetrně, že rozhodčí se rozhodl udělit mu trest.

15:50
    Neftěchimik se sice dokázal udržet v pásmu, žádnou velkou šanci si však ne a ne vytvořit.

16:25

16:50
    Grigorjev pálil z levého kruhu, Dalton jeho střelu vykryl.

18:39
    Hosté střílí vyrovnávací gól do šatny. Obránci Novgorodu dali PJOTROVI CHOCHRJAKOVI za bránou až příliš mnoho prostoru a ten toho dokázal využít. Obtočil se kolem brány a snad s pomocí brusle jednoho z obránců Torpeda zapadl kotouč do brány. Bez asistence.

20:00

Úvodní třetina utkání je za námi. Favorizovaní hosté se dvakrát dostali do vedení, domácí Nižněkamsk však vždy dokázal zareagovat a stav utkání srovnat. Partie mezi dvěma týmy Východní konference je tak před dalšími dvěma třetinami naprosto otevřená. Druhá třetina startuje zhruba v 16:50.

20:01

21:10
    Kolanos vyzkoušel z pravé strany pozornost Daltona. Ten si poradil bez sebemenších problémů.

21:30
    Salminen objel bránu a přes šířku kluziště našel Grigorjeva, ten napálil jen brusli bránícího hráče.

21:54
    Pěkná individuální akce Tomáše Netíka. Český útočník si kličkou udělal prostor a v blízkosti hostující brány střílel backhandem, Kasutin jeho pokus zhatil úspěšným zákrokem lapačkou.

24:05
    Kulikova zastavil při jeho ambiciózním průniku do útočného pásma ofsajd.

24:36
    Ani další rozehrávka se domácím nepovedla. Zakázané uvolnění.

26:14
    Potapov uvolnil Hietanena, jeho pokus zblokoval obránce.

26:45
    Třetí formace Neftěchimiku zaměstnala obranu hostí. Rybin se po sérii přihrávek odhodlal ke střele z pravého kruhu. Kasutin schoval střelu v náruči.

26:53
    Domácí jsou teď aktivnějším mužstvem, obránce Berezin od modré přijel do rohu a odtud vypálil. Jeho zblokovaná střela skončila v ochranné síti.

28:27
    Další střela Nižněkamsku z úhlu, tentokrát v podání Romanova. Domácím chybí větší přímočarost.

29:03
    Salminenovu střelu z levého kruhu Dalton bez problému vyrazil do rohu kluziště.

29:27
    Po delší době větší šance, Alševskij vybruslil od mantinelu až před bránu, kotouč posunul na najíždějícího Berezina a ten vypálil. Kasutin se stačil přesunout a střelu vykrýt.

29:29
    A Alševskij byl při svém průniku zbržděn sekáním Alexandra Makarova. Ten už jde za svůj prohřešek pykat na trestnou lavici.

30:38
    Domácím zatím přesilová hra nevychází podle představ.

31:29

31:27
    Velká šance hostujícího mužstva! Ljuduchin vypálil a jeho střela propadla za Daltonova záda, kotouč se šoural tak pomalu, že jej ještě před brankovou čárou odrazil pryč jeden z obránců Nižněkamsku.

33:42
    Kolanos zkusil štěstí z kruhu pro vhazování, Dalton vyrazil jeho střelu před sebe, odkud se snažil pálit Grigorjev, jeho střela byla zblokována a ke kanadskému gólmanovi se vůbec nedostala.

35:11
    Čtvrtá formace Torpeda se usadila v útočném pásmu, Potapov ani Koňkov však na bránu nevyslali zrovna nejnebezpečnější střely.

37:06
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Alševskij přihrál Zdunovovi a Kasutin musel proti jeho střele švihem vytáhnou další důležitý zákrok.

38:46
    Hluché střídání obou mužstev končí zakázaným uvolněním hostujícího celku.

39:03
    Domácí mají stejně jako v první třetině šanci vstřelit gól do šatny. Jevgenij Skačkov obdržel desetiminutový osobní trest za zbytečné hádky se sudím. Rozhodčí poté svůj verdikt hodnou chvíli vysvětloval kapitánovi Novgorodu stejně jako koučovi. Dvouminutový trest pak dostala hostující střídačka za nemístné poznámky.

39:26
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

40:00

Ve druhé třetině byly oba celky naprosto vyrovnané, o čemž svědčí konec konců také poměr střel 12:12. Ani jeden z týmů však své šance nedokázal přetavit v branku a tak o druhé přestávce stále platí stav utkání z 19. minuty. Zda se ve třetí periodě rozhodne o vítězi, nebo na řadu přijde prodloužení či snad samostatné nájezdy, sledujte od zhruba 17:40 na onlajnech.

40:01

40:20
    Po nepříliš razantní střele od pravého mantinelu Kasutin vyrazil jen před sebe, dorážku už ruský brankář pokryl jistěji.

41:03

41:12
    Rybinova střela ze středního pásma byla lahůdkou pro Kasutina.

42:54
    Wolski nahrál zpoza brány a Salminen střílel do tyčky! Rozhodčí se jde ještě poradit s videorozhodčím, zda kotouč neskončil v brance.

42:54
    Rozhodčí jen potvrdil to, co bylo evidentní. Pokračuje se ve hře za stavu 2:2.

43:43
    Polygalov najel od mantinelu až před bránu, kotouč mu však téměř ujel a jeho střela nebyla vůbec razantní.

43:44
    Zdunov zasáhl rukama Makarovovu hlavu. Obránce Novgorodu se těžce zvedal z ledu. Rozhodčí neváhal a Zdunovovi udělil nejen dvouminutový trest ve hře ale také osobní trest deseti minut.

44:16
    Přesilovkový tlak Novgorodu rezultoval v Hietanenovu prudkou střelu od modré. Dalton na střelu viděl a pokryl ji.

45:20
    Hosté nehrají přesilovku špatně, chybí však tomu nějaká vážnější šance.

45:44

46:06
    Netík nabídl kotouč Kulikovovi, ten nepříjemmně pálil z mezikruží, Kasutin s problémy kotouč vyrazil.

47:38
    Paršin vlétl do pásma, nejprve si střelu rozmyslel a hledal lepší místo, nakonec vyslal svůj pokus z hranice levého kruhu, Dalton jeho střelu naše v lapačce.

48:23
    První formace zamkla svého soupeře v pásmu, ambiciózní tlak skončil chybou Hietanena na modré, kterou sám finský obránce poté musel hasit.

48:46
    Taratjuchin vzal zodpovědnost v útoku na sebe, prokličkoval se k brankáři. Kasutin úspěšně zasáhl.

51:10
    Dan Sexton se po své pohledné individuální akci ocitl sám před Kasutinem, ruský brankář celou situaci zvládl a zasáhl.

51:51
    Paršin nezachytil přihrávku z obranného pásma a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

52:28
    Domácí se poprvé v zápase dostávají do vedení a jak! Berezin na sebe natáhl snad tři hráče Novgorodu a přihrál na volného PAVLA KULIKOVA, který měl zcela odkrytou klec a snadnou práci.Asistence: Masxim Berezin, Jaroslav Alševskij.

52:53
    Blesková odpověď hostujícího celku. JARKKO IMMONEN obdržel přesnou přihrávku od Wolského a svou střelou pod víko nedal Daltonovi mnoho šancí. Asistence: Wojtek Wolski.

54:23
    Domácí budou hrát ve čtyřech. Dvě minuty za podražení dostal Mnacjan.

54:23
    Oddechový čas pro hosty. Novgorod cítí šanci na rozhodnutí.

56:20
    Celou přesilovou hru hosté bušili na domácí bránu a tři vteřiny před návratem vyloučeného Mnacjana udeřili. JEVGENIJ SKAČKOV střílel v blízkosti brány pod víko a překonal Daltona. Asistence: Denis Paršin, Alexander Makarov.

58:04
    Velká komplikace pro domácí celek v honbě za vyrovnáním. Dvě minuty za sekání dostal Bryncev a oslabil svůj tým v nejméně vhodnou dobu.

58:34
    Utkání se víceméně dohrává. Hosté nikam nespěchají a domácí ve čtyřech těžko něco zvládnou.

59:08
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Torpedo zkušeně kontroluje stav a drží kotouč daleko od vlastní brány.

59:53
    Domácí otevřeli vrátka a toho využil WOJTEK WOLSKI trefou do prázdné brány. Bez asistence.

60:00

Divokou třetí třetinu a tím pádem i celý zápas vyhrávají favorizovaní hráči Torpeda Nižného Novgorodu. Ti v celém utkání prohrávali jen něco málo přes dvacet vteřin. Po rozdílové brance dokázali velmi rychle stav utkání srovnat a nakonec zápas naklonit na svou stranu. Domácí se za svůj výkon nemusí vůbec stydět. Přednímu týmu konference byli vyrovnaným soupeřem. To potvrzuje i počet střel 34:35. Do tabulky však zapisují nulu a prohrávají popáté v řadě.

Já vám pro tuto chvíli děkuji za pozornost a zvu vás na večerní zápas mezi Slovanem Bratislava a Donbassem Doněck, který startuje v 19 hodin, sledovat jej můžete na onlajnech. (18:25:18)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 6. Alševskij (Kulikov), 19. Chochrjakov, 53. Kulikov (Berezin, Alševskij) – 4. Skačkov (Valentěnko, Krasnoslobodcev), 14. Hietanen (Wolski, Salminen), 53. Immonen (Wolski), 57. Skačkov (Paršin, Makarov), 60. Wolski

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Mamedov)- Berezin, Kosmačjov, Kurbatov, Šulakov, Romanov, Lisov, Mnacjan, Bryncev- Koukal, Trunjov, Sexton-Chochrjakov, Taratjuchin, Zdunov- Polgyalov, Netík, Rybin- J. Alševskij, Kulikov, S. Alševskij

Rozhodčí: Kiseljov, Ščenyov- Metalnikov, Sirotkin