Litvínov – 1. FBK Rožnov p/R 6:7 (1:2 po s.n.) | Česká Lípa – Svitavy 8:2 (kon.) | Hattrick Brno – Florbal Ústí 11:3 (kon.)
Královské Vinohrady – Znojmo 6:8 (kon.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
8:2 (2:0, 3:1, 3:1)
FbK Svitavy
Neděle 02.03.2014, 17:00 • Víceúčelová SH Česká Lípa, Barvířská 2690, Česká Lípa 1; kapacita: 450 diváků • 1. liga mužů

Českolipští poměrně hladce oproti sobotnímu střetnutí dokráčeli k druhé výhře nad Svitavami 8:2 a ujímají se vedení v sérii 2:0 na zápasy. Na vítězství se nejvíce podepsal Milan Tichý, jenž zaznamenal tři kanadské body (1+2). V zápase padly dva vyšší tresty, Josef Prudil inkasoval ve třicáté minutě ke dvěma minutám desetiminutový osobní trest, v padesáté sedmé minutě obdržel červenou kartu David Říha.

Z České Lípy je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (19:21:16)

Nejlepší hráči:

FBC BRZDY CZ Česká Lípa:
    Jakub Novák (2+0)
    FbK Svitavy: Vladislav Doseděl (1+1)

Statistiky utkání:

Vyloučení:
    3:3, navíc Prudil 10 min. [NESP], Říha (oba SVI) 5 min. + ČK1 [NESP].

Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Gól při hře čtyři na čtyři! Gólovou pojistku přidává do hostující sítě JAKUB NOVÁK (v letošním play-off 2+0; dnes 2+0). Asistence: Tomáš Podrabský (v letošním play-off 0+2; dnes 0+2).

57:39
    Svitavy právě vstřelily branku!
    Gól při hře čtyři na čtyři! Vladislav Doseděl (v letošním play-off 1+2; dnes 1+1) adresoval přesnou přihrávku VLADISLAVU RICHTEROVI (v letošním play-off 1+0), který překonal Ivana Ponomareva. Asistence: Vladislav Doseděl (v letošním play-off 1+2; dnes 1+1).

57:10
    Poměr sil na hřišti se srovná. Radovan Vnuk (CLA) potrestán dvouminutovým trestem za zdržování hry.

Kód přestupku: 924.
    Celkem TM v letošním play-off: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:3, navíc Prudil 10 min. [NESP], Říha (oba SVI) 5 min. + ČK1 [NESP].

56:19
    Oddechový čas pro domácí.

56:19
    David Říha (SVI) obdržel od rozhodčího za nesportovní chování červenou kartu 1, která znamená vyloučení na pět minut + automaticky do konce utkání. Pětiminutová přesilovka pro Českou Lípu.

Kód přestupku: 612/925.
    Celkem TM v letošním play-off: 25.

54:47
    Za asistence Tomáše Podrabského (v letošním play-off 0+1) navyšuje skóre na 7:1 z pohledu domácích JAKUB NOVÁK (v letošním play-off 1+0). Asistence: Tomáš Podrabský (v letošním play-off 0+1).

54:15
    Doseděl ani na opačné straně Merlíček nevyzráli na gólmany soupeře.

53:59

52:55
    Marhan si v oslabení vynutil faul v ofenzivním rohu.

51:59
    Milan Tichý (CLA) usedá dnes podruhé na trestnou lavici, tentokrát na dvě minuty za hrubost.

Kód přestupku: 909.
    Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Celkem TM v letošním play-off: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:3, navíc Prudil (SVI) 10 min. [NESP].

50:05
    Hosté nic nevzdávají a snaží si vytvořit tlak.

48:37
    Využitá přesilovka! Do odkryté branky střílí šestý gól Severočechů RADOVAN VNUK (v letošním play-off 1+0). Asistence: Petr Procházka (v letošním play-off 1+3; dnes 0+2).

48:02
    Přesilová hra ve prospěch České Lípy. Vladislav Richter (SVI) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 1:3, navíc Prudil (SVI) 10 min. [NESP].

47:31
    Průnik Richtera a jeho následnou střelu domácí brankář kryje.

45:14
    Na Merlíčka zívala po křižné přihrávce Procházky odkrytá branka, prvně jmenovaný minul.

44:20
    Šmarda neprostřelil obranný val České Lípy.

42:02
    Provizorní střely domácího Tregnera a Marhana úspěch neslavily, na opačné straně prověřil pozornost gólmana soupeře Říha.

41:25
    Třetí část začaly oba celky opatrně.

40:01

Českolipští ve druhé části svoje vedení navýšili, dvakrát se do černého trefil Štěpán Slaný, jednou skóroval Milan Tichý. Na dosavadních 5:1 z pohledu domácích snížil gólem do šatny v devětatřicáté minutě Vladislav Doseděl. Svitavy mají na zvrat čtyřbrankového manka dvacet minut.

Statistiky druhého dějství:

Střely na branku:
    10:8.
    Vyloučení: 1:2, navíc Prudil (SVI) 10 min. [NESP].
    Využití: 2:0.

Další třetina začne přibližně v 18:29 h.

40:00

39:51
    Karel vystřelil do helmy připraveného Skácelíka.

38:50
    Doseděl tentokrát nepřesný.

38:30
    Procházka pálil z levé strany jen do boční sítě.

38:03
    Ze standardní situace se prosazuje VLADISLAV DOSEDĚL (v letošním play-off 1+1), jenž dává svému celku určitou naději na zvrat čtyřbrankového manka. Asistence: David Říha (v letošním play-off 0+1).

37:37

37:29
    Ponomarev si připsal důležitý zákrok, při kterém útočníkovi Svitav sebral míček z hole.

35:37
    První početní výhodu si dnes zahrají také hosté. Milan Tichý (CLA) míří k zapisovatelskému stolku na dvě minuty za sekání.

Kód přestupku: 901.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:2, navíc Prudil (SVI) 10 min. [NESP].

35:03
    Vnuk se u pravého mantinelu prezentoval freestylem.

34:10
    Hraje se bez větších brankových příležitostí.

Dnešní utkání sleduje 305 diváků.

32:54
    Junek si na Ponomareva nepřišel.

31:20
    Domácí mají střetnutí ve svých rukou a nikam se neženou.

29:45
    Začíná se měřit desetiminutový osobní trest Josefa Prudila.

29:45
    Využitá přesilovka! Stejná situace jako u předchozí branky, Milan Tichý (v letošním play-off 1+2; dnes 1+2) zahlédl nepokrytého ŠTĚPÁNA SLANÉHO (v letošním play-off 3+1; dnes 2+0), který nakročil přesným zásahem k hattricku. Asistence: Milan Tichý (v letošním play-off 1+2; dnes 1+2).

29:15
    Využitá dvojnásobná přesilovka! Milan Tichý (v letošním play-off 1+1; dnes 1+1) si vyměnil míček se ŠTĚPÁNEM SLANÝM (v letošním play-off 2+1), který překonává Jiřího Skácelíka. Asistence: Milan Tichý (v letošním play-off 1+1; dnes 1+1).

29:04
    Svitavy budou hrát ve třech! K Vladislavu Dosedělovi usedá Josef Prudil (SVI), jenž obdržel dvouminutový + desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

Kód přestupku: 925.
    Celkem TM v letošním play-off: 12.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:2, navíc Prudil (SVI) 10 min. [NESP].

29:04
    Na trestnou lavici na dvě minuty míří Vladislav Doseděl (SVI), jenž inkasoval trest za bránění ve hře.

Kód přestupku: 911.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

29:04
    Závar před brankou hostů, navíc se bude vylučovat.

28:31
    Domácí odskakují do tříbrankového vedení, a to zásluhou MILANA TICHÉHO (v letošním play-off 1+0), který se prosadil ke vzdálenější tyči po nahrávce Jakuba Jirsy (v letošním play-off 0+1). Asistence: Jakub Jirsa (v letošním play-off 0+1).

26:35
    Domácí po slabějším vstupu do této části hry převzali otěže zápasu.

24:11
    Jirsa předal míček Tregnerovi, který akci překombinoval a místo střelby volil přihrávku na Bezoušku.

22:10
    Se střelou Tichého si Skácelík poradil.

20:45
    Svitavy vstoupily do druhé části aktivněji.

20:01

Úvodní dvacetiminutovku ovládli florbalisté České Lípy, kteří dvakrát překonali defenzivu Svitav. Jmenovitě se prosadili Jakub Karel a David Marhan. Do šaten odchází šťastnější domácí, kteří v úvodní části hry položili základ k dnešnímu vítězství.

Statistiky úvodního dějství:

9:5.
    Vyloučení: 0:0.
    Bez využití.
    V oslabení:
    0:0.

Další třetina začne přibližně v 17:44 h.

20:00

19:44
    Slaný po úniku kolem pravého mantinelu hledal v předbrankovém prostoru Bezoušku, který ve finální fázi selhal.

19:01
    Po křižné přihrávce nemířil Doseděl přesně.

17:54
    Tichý branku soupeře přestřelil.

16:16
    Procházka si vylámal zuby na Skácelíkovi.

14:40
    Střelu od svitavského obránce i následnou dorážku Ponomarev chytá.

13:05
    Česká Lípa kontroluje hru.

11:32
    Vnuk hledal volného Jirsu, který měl ale přihrávku na dlouhou hůl.

09:04
    Pohledná souhra domácích končí gólem! Míček putoval po ose Štěpán Slaný, Petr Procházka (v letošním play-off 1+2) a DAVID MARHAN (v letošním play-off 1+0), přičemž posledně jmenovaný neměl potíže s úklidem míčku do odkryté branky. Asistence: Petr Procházka (v letošním play-off 1+2).

07:37
    Z protiútoku se prosazuje JAKUB KAREL (v letošním play-off 1+0). Bez asistence.

06:12
    Střelecký pokus Slaného zblokován.

05:30
    Karel z dobré střelecké pozice vystřelil mimo.

03:45
    Zahrozit se snažili i hosté, ale neúspěšně.

02:59
    Výběh Jirsy skončil na boční síťce.

01:46
    Další zásah hostujícího brankáře proti střele Nováka.

01:00
    Slaný prověřil Skácelíkovu pozornost.

00:24
    Do první šance se dostal Tichý.

00:01

FBC BRZDY CZ Česká Lípa: Ponomarev (Knol) – Vnuk, Mlejnek, M. Tichý, Pastor, Slaný – Bezouška, Marhan, Motejzík, Jakub Novák, Podrabský, P. Procházka, Karel, Merlíček, Tregner, Jirsa. Trenér: Jiří Stožický.
    Formace nejsou uspořádány podle pětek.

FbK Svitavy: Skácelík (Lamař) – König, Prudil, Macků, Richter, Brýdl, Nejedlý, Říha, Klusák, Junek, Petráž, Štancl, Šmarda, Doseděl. Trenér: Lubomír Kocourek.

Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský.

První měření sil v letošním čtvrtfinále play-off první ligy mužů (1. 3. 2014):

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FbK Svitavy
    3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
    Branky a nahrávky: 16. Procházka (Slaný), 37. Slaný z TS, 49. Bezouška (Procházka) – 52. König (Doseděl), 54. Junek (Petráž).
    Rozhodčí: Milan Baloun, Lukáš Čížek.
    Vyloučení: 1:2.
    Střely na branku: 25:25.
    Diváci: 281.
    Nejlepší hráči: Petr Procházka – Martin Junek.
    Stav série: 1:0 na zápasy.

Do vyřazovacích bojů vstoupili lépe hráči České Lípy, kteří svého soupeře udolali v sobotním prvním duelu 3:2 a ujali se vedení v sérii 1:0 na zápasy. Nejvíce se na výhře Severočechů podíleli Petr Procházka a Štěpán Slaný (oba 1+1). Čtvrtfinálová série pokračuje druhým měřením sil dnes od 17:00 hod.

Všechny dosavadní vzájemné duely v letošním ročníku vyzněly lépe pro Českou Lípu. Florbalisté České Lípy si v rámci výběru soupeřů mohli do úvodního kola vyřazovacích bojů kromě Svitav zvolit TJ Znojmo LAUFEN CZ, Florbal Ústí nad Labem nebo 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm.

Vzájemná střetnutí v základní části soutěžního ročníku 2013/2014:

FbK Svitavy – FBC BRZDY CZ Česká Lípa
    3:10 (1:3, 1:3, 1:4)
    5. kolo první ligy mužů, 19. 10. 2013
    Branky a nahrávky: 8. Kolena (Říha), 26. Hnát (Junek), 49. Nejedlý (Klusák) – 10. Marhan (Šebera), 14. Studený (Novák), 18. Bezouška (Vnuk), 23. Jeřábek (Marhan), 30. Slaný, 40. Novák (Karel), 45. Šmarda vlastní, 49. Motejzík (Vnuk), 50. Vnuk (Jirsa), 60. Tichý (Slaný).
    Rozhodčí: Radek Vybíhal, Pavel Kačer.
    Vyloučení: 2:3.
    Využití: 0:2.
    Střely na branku: 16:36.
    Diváci: 278.
    Nejlepší hráči: Jan Kolena – Marek Šebera.

4:5 (1:2, 1:1, 2:2)
    21. kolo první ligy mužů, 15. 2. 2014
    Branky a nahrávky: 13. Slaný (Knol), 17. Mlejnek (Jirsa), 28. Slaný (Podrabský), 36. Bezouška (Jirsa), 48. Vnuk – 10. Kónig (Říha), 11. König (Šmarda), 15. Prudil (Říha).
    Delegát: Pavel Michálek.
    Vyloučení: 0:2, navíc Doseděl (SVI) 10 min. [NESP].
    Střely na branku: 30:27.
    Diváci: 141.
    Nejlepší hráči: Štěpán Slaný – David Říha.

Porovnání v základní části sezóny 2013/2014:

22 zápasy: 14 výher, 2 výhry po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době, 4 prohry; skóre 138:86; 48 bodů; v tabulce 1. místo.

FbK Svitavy:
    22 zápasy: 8 výher, 4 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 9 proher; skóre 133:138; 33 body; v tabulce 7. místo.

Příjemné nedělní odpoledne z České Lípy, kde zanedlouho ve druhém utkání čtvrtfinále play-off první ligy mužů vyzve celek FBC BRZDY CZ Česká Lípa tým FbK Svitavy.

Vítáme Vás u on-line přenosu z České Lípy, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.

Stadion: Víceúčelová SH Česká Lípa, Barvířská 2690, Česká Lípa 1; kapacita: 450 diváků

Zdeněk Kamínek ml.

Hledáme zpravodaje pro tým FbK Svitavy. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 8. Karel, 10. Marhan (Procházka), 29. Tichý (Jirsa), 30. Slaný (Tichý), 30. Slaný (Tichý), 49. Vnuk (Procházka), 55. Novák (Podrabský), 59. Novák (Podrabský) – 39. Doseděl (Říha), 58. Richter (Doseděl)

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Knol) – Vnuk, Mlejnek, M. Tichý, Pastor, Slaný – Bezouška, Marhan, Motejzík, Jakub Novák, Podrabský, P. Procházka, Karel, Merlíček, Tregner, Jirsa. Trenér: Jiří Stožický.

Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský