Chodov – Židenice 3:2 (kon.) | Vítkovice – ELITE PRAHA 5:1 (kon.) | Ne – Tatran 12:1 (kon.)
Bohemians - NE – Liberec 2:6 (kon.)
FbŠ pipni.cz Bohemians
2:6 (0:2, 1:2, 1:2)
Crazy girls FBC Liberec
Neděle 02.03.2014, 20:00 • SH Děkanka, Praha • ČEZ Extraliga žen

To je pro dnešek vše. Přeji vám dobrou noc a budu se těšit při sledování dalších online přenosů. (23:12:35)

Následující dva duely této čtvrtfinálové série se tedy odehrají v Liberci a to 7.3. a 9.3. Pátý duel je pak na programu ve středu 12.3. opět na Děkance.

Statistiky:
    Branky: 2:6
    Střely na branku: 27:23
    Zásahy gólmanů: Christianová 12, Brunclíková 5 – Vokatá 25
    Vyloučení: 2:2 + Poláková (BOH) 10 minut
    Využití: 0:1

Je konec, Liberec vítězí a série se pod Ještěd přesunuje za stavu 1:1 na zápasy. Hráčky Liberce si dokázaly pohlídat náskok získaný v první polovině utkání a díky pozorné obraně a skvěle chytající Vokaté vítězí 6:2. Domácím nevyšla ani hra bez gólmana, ke které sáhli už 5 a půl minuty před koncem.

Nejlepšími hráčkami zápasu vyhlášeny liberecká gólmanka Alena Vokatá a za domácí Gabriela Žůrková.

60:00

58:30
    Liberecké hráčky se nikam neženou.

58:24
    Eliška Křížová je vyloučena za hru na zemi. To je pro domácí hodně nepříjemná komplikace.

57:35
    Hyršlové sjel míček při pokusu o střelu a Liberec se zase osvobozuje.

56:51
    Domácí se přes pečlivou obranu nedokáží dostat k mnoha střeleckým příležitostem a když už vypálí, zasáhne Vokatá.

56:05
    Bohemians právě vstřelilo branku!
    Domácí přece jenom snižují. Bočanová zpoza brány našla přesně hůl GABRIELY ŽŮRKOVÉ, která si míček srovnala na čepeli a propálila Vokatou. Asistence: Adéla Bočanová.

55:23
    Domácí tlačí, obrana je ale Liberce je ale pozorná a čas běží.

54:49
    Domácí pokračují ve hře bez gólmana.

54:48
    Liberec právě vstřelil branku!
    Zuzana Hubáčková se ale dokázala dostat za domácí obranu a trefuje prázdnou branku. Bez asistence.

54:23
    Domácí hráčky v 6, Brunclíková na střídačce.

54:22
    Oddechový čas pro domácí.

54:09
    Žůrková – Bočanová a před Polákovou přesně zasahuje zkušená Bartošová.

53:17
    Křížová se dokázala pěknou kličkou uvolnit přes svojí strážkyni. Její přihrávku ale netrefila Hyršlová.

52:13
    Skvěle se vrátila Poláková, která se pak sama prodrala i do zakončení. Branku ovšem přestřeluje.

51:36
    Liberecké hráčky se teď po dlouhé době dostaly do nějakého souvislejšího držení míčku a šetří cenné vteřiny na soupeřově polovině.

50:55
    Leierová se už už hnala sama na Brunclíkovou. Míček si ovšem sklepla vysokou holí a její akce je tak zastavena hvizdem rozhodčích.

49:48
    Polákové se z otočky snažila najít nabíhající Bočanovou, té chyběl krok.

49:26
    Opět Tereza Hubáčková proti Brunclíkové a opět z tohoto minisouboje jako vítězka vychází domácí brankářka.

48:19
    Skákavý míček trefila Tereza Hubáčková. Brunclíková ale skvěle zasahuje ramenem.

47:56
    Liberecké hráčky se osvobozují jen za cenu dlouhých výhozů.

47:25
    Černá střílí od mantinelu, Vokatá vyráží rukou. Míček ale mají i nadále domácí.

46:18
    Žůrkové přeskočil míček čepel a Vokatá tak uklidňuje situaci.

45:41
    Liberecké hráčky jsou teď pod enormním tlakem, ale zatím se drží.

45:28
    Chelstowska střílí a Vokatá vyráží míček do tyče.

44:44
    Zielenkiewicz a po ní Vavrečková. Vokatá moc neviděla, přesto dokázala míček vytěsnit mimo tři tyče.

43:22
    Hráčky Bohemians mají dneska pořádný kopec smůly. Míčky se odrážejí všude, jen ne tam, kam by zelenobílé bojovnice potřebovaly. I o tom je ale florbal.

42:59
    Žůrková pálí z otočky ze středu hřiště. Míček ale letěl do středu branky a Vokatá tak neměla problémy.

42:30
    Vokatá bude pokračovat.

42:30
    Ve velké šanci se objevila Bočanová, jejíž pokus k tyči dokázala skokem zneškodnit Vokatá. Liberecká brankářka je dnes fantastická. Nyní je ale ošetřována. To by bylo velké oslabení pro liberecké.

42:00
    Jelínková váhala s rozehrávkou, což se hrubě nevyplatilo. Míček jí sebrala MARCELA URBANOVÁ, která si popoběhla a přesnou střelou k tyči kolem nohy přesouvající se Brunclíkové navyšuje liberecké vedení. Bez asistence.

41:02
    Na středu mezi Bočanovou a Žůrkovou se objevuje Hana Poláková.

40:23
    A hned výborný zákrok Brunclíkové, proti střele z bezprostřední blízkosti. S vyraženým míčkem pak mladé gólmance pomohla Nemravová.

40:01
    Je to tak. V brance domácích Ester Brunclíková.

40:01

Jana Christianová teď rozchytává svoji kolegyni Ester Brunclíkovou. Uvidíme střídání brankářek?

Ve druhé třetině byly aktivnější hráčky v zelenobílém, které se místy dostávaly do drtivého tlaku i do velkého množství šancí. Proměnit však dokázaly pouze jednu a to zásluhou Ivety Hyršlové. Hostující hráčky hrozily méně, ale byly efektivnější. Proto je po druhé třetině stále veseleji na straně Liberce, který si do třetí třetiny ponese náskok 3 gólů.

40:00

39:57
    Christianová nevěděla, kde má míček. Měla ho pod tělem, odkud jí vyjel. Domácí brankářka si ale nakonec i s pomocí obrany poradila.

39:25
    Žůrková krásně odstavila Moťkovou a sama vyrazila na zteč. její pěkná střela jen o milimetry minula zadní tyčku hostující branky.

38:33
    Na hřišti je opět první útok Bohemky. Domácí chtějí snížit do konce třetiny a dělají pro to vše.

37:28
    Bočanová čistě odzbrojila T.Hubáčkovou. Z následné protiakce netrefila po přihrávce Vavrečkové skákavý balonek Satýnková.

37:00
    Dnešní utkání sleduje 72 diváků.

35:45
    Já na sestru, sestra na mě, to je čtvrtý gól v podání libereckých Crazy girls. Tereza Hubáčková našla přesně svoji sestru a ZUZANA HUBÁČKOVÁ si tváří v tvář Christianové poradila na výbornou a vrací svému týmu tříbrankový náskok. Asistence: Tereza Hubáčková.

35:19
    Satýnková s Vavrečkovou způsobily zmatek před Vokatou. Míček tam poskakoval jako hopík, až ho jedna z libereckých hráček odkopla.

34:40
    Útočný faul Hyršlové jen dokumentuje snahu domácích.

34:00
    Černá hledala Žůrkovou, kterou pozlobilo zpracování. Tereza Hubáčková ale nedokázala zamířit přesně.

33:16
    Žůrková oběhla branku a posunula míček na Hyršlovou, která mířila na přední tyč. Trefila ovšem jen boční síťku.

32:01
    Christianová se musí mít na pozoru. Z nebezpečné pozice zakončovala z první Dostalíková, které se střela ale nepovedla a míček se odkutálel mimo branku.

31:02
    Rychlý protiútok Bohemians a máme sníženo. Žůrková se nedokázala sama dostat do zakončení, ale s trochou štěstí posunula míček na IVETU HYRŠLOVOU, která ho nohou doráží do odkryté liberecké klece. Gól platí, jelikož Hyršlová do míčku úmyslně nekopla. Asistence: Gabriela Žůrková.

30:38
    Pohotová Christianová teď zastavila míček směřující k její tyči.

30:08
    Nebezpečné nahození Jelínkové. Míček se odrazil jen těsně vedle tyče hostující klece.

29:45
    Žůrková na brankovišti nedokázala přesně trefit míček i díky obětavému zákroku Kabelákové. Ta zůstala na okamžik ležet na hrací ploše, ale sama se zvedá a bude jistě pokračovat ve hře.

29:21
    Chelstowska vybojovala svým důrazem míček pro Satýnkovou, která pohotově vypálila, ale míček srazila jedna z bránících hráček.

28:45
    Leierová dostala přihrávku do běhu, svůj pokus ale nenasměrovala mezi tři tyče.

26:56
    Urbanová se pokusila vystřelit od mantinelu, její střela byla sražena. Volný míček si našla Leierová, která ho z otočky poslala před brankoviště, kde se odrazil od TEREZY ČÍLOVÉ. Christianová nemohla stihnout zareagovat. Asistence: Klára Leierová.

26:11
    Poláková se vrací po desetiminutovém trestu na střídačku svého týmu a je připravena bojovat o vítězství zelenobílých.

25:39
    Hosté v plném počtu. Ještě před návratem Čílové pálila Bočanová, ale Vokatá její pokus vyráží nad bránu.

24:56
    Bohemians mají drtivý tlak, který ovšem ne a ne vyústit v kýženou branku.

24:26
    Hyršlová svým příklepem trefuje hůl jedné ze soupeřek.

23:39
    Je tu kratičká přesilovka 5 na 3. Trest za špatné střídání odsedí Tereza Čílová.

23:23
    Teď jsme byli svědky úsměvného momentu, kdy jedna z libereckých hráček vběhla na hřiště z holí na druhou stranu. Hůl navíc patřila jedné hráčce Bohemians, která ji marně hledala na své střídačce.

23:10
    Další střelu zastavuje Vokatá.

22:23
    Hyršlová natáhla, ale přestřeluje.

22:00
    Liberec svojí přesilovku využil, co domácí?

21:49
    Křížová se drala středem do zakončení a Marcela Urbanová ji dokázala zastavit jen s pomocí faulu, 2 minuty za opakované přestupky.

20:37
    Bohemians se od úvodních minut druhé části nahrnuly do útoku, ale liberecké hráčky se chopily míčku a jen tygří skok Christianové teď hostům zamezil v navýšení skóre.

20:01

První třetina je za námi. Liberecké hráčky dokázaly přenést své odhodlání z rozcvičky i na hřiště a po většinu třetiny byly lepším týmem. Dokázaly také dvakrát skórovat. Poprvé se šťastně trefila Tereza Hubáčková, druhou trefu přidala v početní výhodě Bartošová. I domácí si vytvořili několik šancí, všechny ale dokázala zlikvidovat hostující brankářka. O zápletku máme postaráno, tak uvidíme, co nám tenhle dramaticky se vyvíjející zápas nabídne v dalších třetinách.
    Střely na branku v první třetině: 7:9

20:00

19:54
    Nemravová přenechala Žůrkové, která rychlou střelou z otočky nadělala Vokaté velké problémy. Liberecká gólmanka si ale dokázala poradit i s touto situací a drží svůj tým.

19:29
    Přihrávku na Bočanovou na poslední chvíli sráží Kosová.

19:08
    Dostalíková vybojovala pro svůj tým rozehrávku v rohu za brankou Christianové.

18:24
    Znovu si Vokatá sáhla pro míček a znovu tak pomáhá svým spoluhráčkám s vyřešením ošemetné situace v blízkosti své brány.

17:46
    Vokatá si povyjela a sáhla si pro balonek před jejím brankovištěm.

16:58
    Hráčkám Bohemians schází kromě klidu na holích i přesná střelba. Hodně pokusů může Vokatá jenom sledovat.

15:37
    Liberecké hráčky rychle nabídnutou šanci využívají. Mlejnková přihrála LENCE BARTOŠOVÉ, která navyšuje liberecké vedení. Poláková zůstává díky osobnímu trestu dále na trestné lavici. Asistence: Michaela Mlejnková.

15:10
    Hana Poláková to přehnala s důrazem u mantinelu a protože to bylo už po přerušení hry, dostává Poláková 2 + 10 minut za nesportovní chování.

15:00
    Poláková se snažila vytočit od mantinelu, ale její střela byla sražena hned první bránící hráčkou.

14:20
    Další z mnoha nepřesností v rozehrávce domácích hráček. To od nich nevídáme moc často.

13:27
    Po nahození na domácí branku se míček potuloval před prázdnou brankou. Jako první u ní byla jedna z libereckých útočnic, ale Christianová se dokázala natáhnout ke své druhé tyči a zachránila tak svůj tým od inkasování.

12:56
    Vokatá si vychutnala zákrok proti střele Polákové.

11:36
    Pěkný zákrok Christianové proti tvrdé střele ze střední vzdálenosti.

10:52
    Vavrečková nejprve hledala na druhé straně volnou Satýnkovou, která ale na míček nedosáhla. Míček se ale dostal k domácím obránkyním, jejichž střelu zblokovala liberecká hráčka. Dorazit skákavý míček se pak asi šestkrát snažila opět Vavrečková, ovšem balonek nezasáhla.

09:53
    Poláková teď neprošla přes Leierovou a Liberec tak může založit další akci.

08:59
    Domácí se snaží o rychlou odpověď. Rozhodčí ale Polákové pískají postavení v brankovišti.

08:01
    Dostalíková našla na druhé straně hřiště rozběhnutou TEREZU HUBÁČKOVOU, která svou svižnou ranou prostřeluje Christianovou mezi nohama. Domácí brankářka střelu nejspíše neviděla. Asistence: Martina Dostalíková.

07:36
    Nguyenová se snažila vysunout Vojnarovou. Hostující obránkyně si ale tento pas pohlídaly.

06:39
    Kabeláková nahrávala na v rohu stojící Zuzanu Hubáčkovou, která si ale při zpracování pomohla vysokou holí.

05:58
    Černá dostala míček do náběhu. Pokusila se o rychlou střelu švihem a Vokatá si připisuje další jistý zákrok.

05:16
    Poláková je hodně aktivní. Nyní z úhlu zkoušela pozornost Vokaté. Ta si poradila bez větších problémů.

04:52
    Poláková z otočky posílala míček před branku, kde a´ho ale nedokázal zasáhnout nikdo v zelenobílém.

04:08
    U míčku opět Bartošová a Liberec se snaží zahrozit. Hostující akce končí nedovoleným zákrokem na Terezu Hubáčkovou.

03:33
    Poláková byla seknuta do hole. Z následné standardní situace vypálila Křížová a Vokatá musela poprvé zasahovat.

02:50
    Liberecké hráčky jsou v úvodu častěji u balonku. Bohemians zatím trpělivě brání a snaží se vyrážet do rychlých protiútoků.

02:11
    Leierová vybojovala míček na Hyršlové, její spoluhráčky ale nevymyslely nic nebezpečného.

01:26
    V první větší šanci se objevila Vavrečková, která využila nejistého střídání hostujícího celku a postupovala sama proti Vokaté. Na poslední chvíli jí ale do střely vložila svou hůl Kabeláková a míček tak skončil za brankou.

00:56
    Jelínková ve snaze o rychlý brejk utíká míček a rozehrávat může Bartošová.

00:21
    Kosová se snažila přihrát před branku. Domácí obrana si ale situaci pohlídala.

00:01
    Úvodní buly vyhrála pro svůj tým Leierová.

00:01

Ještě zbývá představit zahajovací pětice obou týmů a zápas může začít.

Oba týmy již nastupují na hřiště. Domácí hráčky v tradiční zelenobílé kombinaci, Liberec v černém.

Už při rozcvičce je znát, jak je dnešní zápas pro oba týmy důležitý. Především z týmu Liberce je cítit velká soustředěnost a napětí. Domácí jsou o poznání uvolněnější, nicméně i ony chtějí dnes za každou cenu uspět.

Za Liberec i dnes nastoupí trenérka Lenka Bartošová. Naopak na hřišti neuvidíme třeba Evu Krauskopfovou, Martinu Ježkovou a některé další.

FbŠ pipni.cz Bohemians: Christianová (Brunclíková) – Zielenkiewicz, Černá, Nemravová, Burdová, Nguyen, Jelínková, Chelstowska, Křížová – Bočanová, Hyršlová (C), Žůrková, Poláková, Vavrečková, Surá, Satýnková, Šmídová, Vojnarová, Jarešová

Crazy girls FBC Liberec: Vokatá (Hrubá) – Kabeláková, Dostalíková, Kosová, Bartošová, Leierová (C), Koníčková, Hubáčková T., Kultová, Čílová, Moťková, Urbanová, Hubáčková Z., Šípová, Mlejnková

Rozhodčí: Meisner, Drška.

Dnes můžeme očekávat další vyrovnaný souboj, ve kterém jsou opět mírnými favoritkami domácí florbalistky. Nicméně Liberec zde v minulé sezóně dokázal právě v této fázi vyřazovacích bojů uspět a dá se předpokládat, že se bude snažit tento výsledek zopakovat. Loňská série skončila vítězstvím Bohemians poměrem 4:2 na zápasy.

Statistiky včerejšího duelu:

Góly: 8:4
    Střely na branku: 36:21
    Zásahy brankářů: 17:28
    Vyloučení: 0:0
    Využití: 0:0

Nejproduktivnější hráčkou včerejšího zápasu byla Adéla Bočanová (2+1).

Včerejší duel dnešních soupeřů nám nabídl vyrovnanou bitvu, kterou domácí rozhodli až ve třetí třetině. Pojďme ale postupně.
    Domácí Bohemians byly od začátku zápasu aktivnější a zásluhou Bočanové a Polákové se relativně brzy dostaly do dvoubrankového vedení. Pak se ale dvakrát trefila Klára Leierová a rázem bylo vyrovnáno. Vítězství v první třetině strhla na stranu domácích přesnou trefou Vojnarová.
    Přetahovaná ale pokračovala i ve druhé třetině. Nejprve na 3:3 vyrovnala Mlejnková. Asi nejzajímavější minuta zápasu byla ta třicátá, kdy padly hned tři branky. V čase 29:05 strhla vedení na stranu Bohemians svým druhým gólem Bočanová. Hned za 18 vteřin dokázala svůj druhý gól vstřelit i Mlejnková a bylo opět vyrovnáno. Za dalších 21 vteřin už ale opět vedly domácí hráčky, tentokrát se prosadila Vavrečková.
    Třetí třetina už byla v režii Bohemians. Na dvoubrankový rozdíl zvýšila skvěle hrající Šmídová a další dva hřebíčky do liberecké rakve zatloukla domácí kapitánka Iveta Hyršlová. Domácí už si vítězství pohlídali a ujali se vedení v sérii 1:0.

Extraliga se nám pomalu ale jistě blíží ke svému vyvrcholení. Již včera byly na programu první čtvrtfinálové zápasy. Ty nepřinesly žádné překvapení:

Chodov 10:1 Židenice
    Vítkovice 5:2 ELITE
    Herbadent 18:2 Tatran Střešovice
    Bohemians 8:4 Liberec

Přeji dobrý večer při sledování online přenosu z druhého zápasu čtvrtfinále ženské florbalové extraligy mezi Bohemians a Libercem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Lukáš Vacuška

Branky a nahrávky: 32. Hyršlová (Žůrková), 57. Žůrková (Bočanová) – 9. T.Hubáčková (Dostalíková), 16. Bartošová (Mlejnková), 27. Čílová (Leierová), 36. Z.Hubáčková (T.Hubáčková), 42. Urbanová, 55. Z.Hubáčková

FbŠ pipni.cz Bohemians: Christianová (od 40. Brunclíková) – Zielenkiewicz, Černá, Nemravová, Burdová, Nguyen, Jelínková, Chelstowska, Křížová – Bočanová, Hyršlová (C), Žůrková, Poláková, Vavrečková, Surá, Satýnková, Šmídová, Vojnarová, Jarešová

Rozhodčí: Meisner, Drška