Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Ottawa – Nashville 3:4 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)
Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 2:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:3 (kon.)
Vancouver – NY Islanders 4:7 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
HC Slavia Praha
Úterý 11.03.2014, 18:20 • ČEZ Arena Pardubice. • Generali play off Tipsport extraligy

Utkání tedy končí. Slavia dvěma brankami v posledním dějství rozhodla o tom, že série se bude do Prahy stěhovat za stavu 1:1. Pro dnešní večer se s vámi z Pardubic loučí Marek Votke. (20:50:18)

Nejlepší hráči: Radoslav Tybor – Pavel Klhůfek.

60:00

57:49
    Domácí ve čtyřech.

59:38
    Oddechový čas pro domácí.

59:38
    V závěru zápasu ještě dostává dvě minuty za vysokou hůl. O dnešním vítězi je zdá se rozhodnuto.

58:40
    Sýkora se pokoušel dostat přes Kolaříka, ale neúspěšně.

58:12
    Pardubice vyhazují.

57:44
    Pro Cetkovského jsou tu tak dvě minuty za krosček.

57:43
    Sýkora hledal před brankou Jiřího Cetkovského, ale pardubický obr místo zakončení fauloval.

57:30
    Zaskočení Východočeši se marně dostávají do šancí.

56:24
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané otáčejí vývoj utkání! Pavel Klhůfek se dostal ke kotouči, projel před Hudáčka a vypálil zápěstím. Pardubickému brankáři smolně propadl kotouč mezi tělem a rukou a Slavia jde do vedení. Asistence: Jiří Doležal.

56:08
    Podařilo se jí vyhodit do středního pásma.

55:47
    Sýkora drží útočné pásmo, Slavia vehementně brání.

54:57
    Východočeši mají veliký tlak, ale Slavia odolává.

54:21
    Po střele Tomáše Noska se k dorážce dostal Lukáš Radil, ale Furch je pozorný.

53:05
    Pražané dramatizují utkání podařilo se jim vyrovnat! Petr Kadlec nenápadně poslal kotouč před branku, kde jej zpracoval PETR JELÍNEK a dostává kotouč za Hudáčka. Asistence: Petr Kadlec.

50:29
    Ostrý příklep Petra Šenkeříka letí do plexiskla za Hudáčkem.

49:36
    Lukáš Krenželok střílí těsně vedle!

48:46
    Po pěkné kombinace Jan Kolář hledal napodruhé Tomáše Noska, ale druhý jmenovaný kotouč nezpracoval.

47:44
    Ďalogovu střelu od modré těsně před Furchem tečoval Tomáš Nosek, ale slávistický brankář se nenechal rozhodit a přerušuje hru.

47:06
    K ostrému příklepu se dostal Václav Benák, ale Furch kryje a přerušuje hru.

46:05
    Juraj Valach bere kotouč za vlastní brankou a zakládá útočnou akci.

45:09

44:45
    Střelu Tomáše Zohorny z kruhu pro vhazování zblokoval Valach a vyhazuje.

44:11
    Hudáček přesným výhozem přes půl hřiště našel Tybora, ale ten se nedostal přes slávistické obránce.

43:32
    Pardubice kombinují v útočném pásmu.

43:15
    Ostrou střelu Vašíčka vyráží Furch.

43:09
    Za faul na Petra Sýkoru si menší trest odpyká Pavel Kolařík, jenž dostává dvě minuty za hákování.

42:29
    Omlouváme se za drobný technický výpadek v pardubické ČEZ Areně, můžeme v pořádku pokračovat ve třetí třetině.

40:01

Ve druhé třetině se hra značně vyrovnala, což je vidět i na skóre, oba celky přidaly po jedné brance a je to 3:2. V zápase se také začíná přiostřovat, uvidíme, co přinese poslední třetina, která začne ve 20:13.

40:00

39:28
    Štichovi, zdá se, tečou nervy. Za brankou neférovým způsobem zezadu složil Jana Semoráda a rozhodčí raději přerušují hru.

38:45
    Jiří Doležal nebezpečně vypálil na Hudáčka, ten kryje lapačkou.

37:34
    Kolář se ocitl před Furchem, který střelu pardubického útočníka vyrazil lapačkou a Slávisté jej odpálili z pásma do bezpečí.

37:16
    Nepříjemnou střelu Davida Skokana Hudáček vyráží mimo.

36:49

36:25
    Pardubice stále v útočném pásmu s řadou velikých šancí, ale Furch kryje!

35:46
    Další ostrý příklep Petra Sýkory a z hostující branky odletěla láhev brankáře Furcha.

34:49
    David Štich dostává menší trest za zdržování hry – vyhození puku a Slavia se bude opět bránit.

34:20
    Sýkora napřahoval ke střele, ale kotouč zablokoval Petr Šenkeřík.

34:06
    Lukáš Krenželok pálí z mezikruží, ale trefil přesně nastavenou lapačku Hudáčka!

33:25
    Vladimír Růžička se dostal až před pardubického brankáře, ale ten raději přikrývá puk lapačkou.

32:37
    Domácí kombinují na vlastní polovině. Utkání se rázem pořádně zdramatizovalo.

31:54
    Hosté se oklepali z pardubického sevření a snižují na rozdíl jediné branky. Na modré čáře napřáhl PETR ŠENKEŘÍK a svým příklepem nedal Hudáčkovi žádnou šanci. Asistence: Lukáš Žejdl a Petr Kadlec.

31:41
    Furch přikrývá kotouč lapačkou a hra je přerušena.

31:41

31:07
    Střela Gregorce letí nad branku Slavie.

30:43
    Jakub Sklenář hledal najetého Jiřího Doležala, ale ten nezakončil přes pardubického obránce.

30:19
    Až teď, když hosté vyhazují.

30:02
    Pardubice jsou v obrovském tlaku, Furch ani na chvíli nevydechne!

29:46
    Slavia ve čtyřech.

29:41
    Slavia je pod tlakem a znovu fauluje. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Juraj Valach.

29:22
    Tybor zaváží kotouč do útoku a domácí znovu tlačí na hostující obranu.

28:43
    Pardubice stále kombinují v útočném pásmu, ale překombinovaly a Slavia se dostává ze sevření.

28:04
    Hosté ve čtyřech.

28:01
    Pražané vyhazují.

27:46
    V témže čase dostává dvě minuty za krosček David Štich a Slavia se bude sedmnáct vteřin bránit ve třech.

27:46
    Na slávistického brankáře dotíral Tomáš Nosek, ale Furch kryje.

27:30
    Pardubice stále před Furchem.

26:53
    K velkolepému příklepu napřáhl Petr Sýkora, Furch jen tak tak vyráží!

26:23
    Východočeši před Furchem, ten řeší první střelu od modré.

26:04
    Jan Holub usedá na trestnou lavici na dvě minuty za držení a Pardubice budou hrát přesilovku.

24:20
    Pardubice právě vstřelily branku!
    V jednoduchosti je krása! Tomáš Nosek se za brankou dostal ke kotouči a viděl před ní volného RADOSLAVA TYBORA, který trefil nádherně z první růžek slávistické branky a střílí svůj čtvrtý gól ve dvou utkáních. Asistence: Tomáš Nosek a Lukáš Radil.

23:40
    Slavia stále drží útočné pásmo. Hudáček vyráží střelu od modré čáry.

22:39
    Zdeněk Šenkeřík vypálil na Hudáčka a kotouč se dostal před Lukáše Žejdla, ale ten kotouč nezpracoval ideálně a nedokázal zakončit do prázdné branky!

22:10
    Slavia se žene dopředu, ale domácí obrana se má na pozoru a odolává.

21:16
    Ve veliké šanci Marek Tomica, ale trefuje pouze Hudáčkův beton!

20:16
    Zakázané uvolnění hostů.

20:01

Po první třetině vedou Východočeši o jednu branku po zásluze Radila s Tyborem. Oba celky využily jednu přesilovou hru. Za Slávii se prosadil Jaroslav Bednář. Druhá třetina začne zhruba v 19:17.

20:00

18:36
    Ze středního pásma střílel Jan Holub, Hudáček je ale pozorný.

17:35
    Podobně jako domácí i Slavia využívá svou početní výhodu. Od modré vypálil na Hudáčka Petr Kadlec a pardubický brankář vyrazil kotouč přímo před JAROSLAVA BEDNÁŘE, kterému stačilo dorazit kotouč do branky. Asistence: Petr Kadlec.

17:14
    Přesilovka pro Slavii. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jiří Cetkovský.

17:07
    Jiří Doležal pálil na Hudáčka, kterému kotouč vypadl z výstroje, ale pardubický obránce odpaluje puk mimo nebezpečí.

15:30
    Přesilová hra je využita. Od modré čáry posunul Tomáš Nosek kotouč na RADOSLAVA TYBORA, jenž nenápadně vystřelil na Dominika Furcha a tomu kotouč propadl do branky. Asistence: Tomáš Nosek a Blaž Gregorc.

15:13
    Ostrá střela Vašíčka letí mimo.

15:09
    Pardubice budou hrát další početní výhodu. Menší trest za hákování inkasuje Jiří Doležal.

14:22
    Vůbec se jim ale nedaří dostat se do pásma a puk se tak přelévá ze strany na stranu.

13:52
    Ve středním pásmu vybojoval kotouč Lukáš Radil a nahodil za slávistickou branku, ale hosté se dostávají zpět.

12:53
    Hudáček si připisuje klidný zákrok a vhazuje se po jeho pravici.

12:26
    Následuje první komerční přestávka v dnešním utkání.

12:14
    Ostře pálil Petr Sýkora a kotouč se odrazil před odkrytou branku Slavie, dojíždějící Tomáš Zohorna ale zakončit nedokázal!

11:30
    V další velké šanci Lukáš Endál s úmyslem střílet pod Furchův beton, ale kotouč prosvištěl jen těsně kolem branky!

11:23
    Radek Číp se prosmýkl před Furcha, ale pálí mimo.

11:00
    Ostrou střelu Pavla Kolaříka od modré čáry krotí na hrudi Július Hudáček.

10:09
    Hudáček vyrazil střelu Jelínka a kotouč je za pardubickou brankou.

09:51
    Na druhé straně se vehementně tlačil před branku Radoslav Tybor, ale byl zastaven hostujícím obráncem.

09:25
    Střela Jiřího Doležala letí jen těsně mimo pardubickou branku!

08:57
    Zakázané uvolnění Slavie Praha.

08:38
    Ofsajd domácích.

08:29
    Ve slibné příležitosti se objevil Jan Semorád, ale nezakončil ani on ani z dorážky dojíždějící Jan Kolář.

07:44
    Radoslav Tybor se přes slávistického obránce dostal až před Furcha, ale jelikož byl tísněn, jeho zakončení nebylo ideální.

06:20
    Slavia roztočila kolotoč před pardubickou brankou, ale nakonec se sama připravila o útočné pásmo a Hudáčka nijak neohrozila.

05:46
    Šikovnou přihrávkou ze středního pásma se pokoušel Jan Semorád najít rozjetého Petra Sýkoru, ale pardubickému útočníkovi puk uskočil.

05:12

04:56

04:22
    Při hře čtyři na čtyři se domácí prosazují poprvé v dnešním utkání. Marek Ďaloga se prosmýkl podél mantinelu a krásnou přihrávkou před branku našel LUKÁŠE RADILA, který neměl problém se zakončením. Asistence: Marek Ďaloga a Václav Benák.

03:12
    Znovu se bude vylučovat. Po strkanici mezi Vašíčkem a Vladimírem Růžičkou rozhodčí vylučují oba hráče na dvě minuty za hrubost. Vašíček navíc dostává další dvouminutový trest, který odpyká Lukáš Radil.

02:56
    Petr Jelínek dostává dvě minuty za hákování.

02:50
    Pohlednou kombinaci v Pardubic kryje Furch a hosté faulují.

02:45
    Hra je přerušená pro úmyslný ofsajd Slavie Praha.

02:23
    Jaroslav Moučka tečoval kotouč a ten vylétl mimo mantinely.

01:35
    David Skokan se na druhé straně zjevil zcela sám před Hudáčkem, ale pardubický brankář kryje!

01:04
    Jan Holub se pokusil vyhodit kotouč z obranného pásma Slavie, ale zachytil jej Radil, po jeho přihrávce střílel Tybor, ale Furch kryje.

00:29
    Václav Benák dostává kotouč na zakázané uvolnění.

00:14
    Tomáš Zohorna proklouzl do útočného pásma přes slávistického obránce, ale hosté se ihned dostali zpět ze třetiny.

00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Kočí – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Nosek, Tybor – Kolář, Mozer, Semorád – Endál, Moučka, Číp.

HC Slavia Praha: Furch – Štich, Kadlec, Kolařík, Valach, Holub, Šenkeřík, Knot – Bednář, Jelínek, Tomica – Krenželok, Langhammer, Sklenář – Skokan, Růžička ml., Doležal – Žejdl, Klhůfek, Poletín.

Rozhodčí: Hradil, Husička – Komárek, Ondráček.

Dnes bude druhým utkáním pokračovat série předkola Play off České pojišťovny mezi týmy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a HC Slavia Praha. Včerejší první utkání zvládly lépe Pardubice, když pražský celek porazily 3:0.

Na vítězství se dvěma góly podílel Radoslav Tybor a v neposlední řadě také brankář Július Hudáček, který skvělým výkonem podpořil celý pardubický tým a po právu si připsal druhé čisté konto v řadě – první z nich vychytal v posledním kole základní části na ledě Sparty Praha.

Sám pardubický útočník dvě branky nějak neřešil. „To je práce celého týmu. Já udělal jen svou práci, důležití jsou spoluhráči, kteří mi přihráli. Musíme pokračovat v naší kolektivní práci,“ nechal se slyšet slovenský rychlík.

V utkání si také jeden bod připsal Tomáš Nosek, jenž je nejproduktivnějším hráčem Pardubic, co se soubojů se Slávií týče.

V brance Slavie Praha by se měl podle pozápasových slov trenéra Vladimíra Růžičky objevit. Dominik Furch.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 5. Radil (Ďaloga, Benák), 16. Tybor (Nosek, Gregorc.), 25. Tybor (Nosek, Radil) – 18. Bednář (Kadlec), 32. Šenkeřík (Žejdl, Kadlec), 54. Jelínek (Kadlec), 57. Klhůfek (Doležal)

HC Dynamo Pardubice: Hudáček – Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, Kočí – Sýkora, Cetkovský, Zohorna – Radil, Nosek, Tybor – Kolář, Mozer, Semorád – Endál, Moučka, Číp.

Rozhodčí: Hradil, Husička – Komárek, Ondráček

Diváci: 7 746