Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Ottawa – Nashville 3:4 (po pr.) | Tampa – Arizona 3:4 (0:1 po s.n.)
Colorado – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 2:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:3 (kon.)
Vancouver – NY Islanders 4:7 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:4 (1:0, 3:3, 0:1 - 1:0)
Piráti Chomutov
Úterý 11.03.2014, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-out extraligy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u dnešního psaného přenosu. Základní část extraligové soutěže skončila a na ty týmy, které se nedokázaly probojovat do vyřazovacích fází play-off čeká menší "radost", a sice play-out. To je i případ dnešních celků. Na straně domácích se představí karlovarská HC Energie Karlovy Vary a na straně hostů hráči z nedalekého Chomutova, a to Piráti Chomutov.

Za zmínku stojí ohlédnutí se za jednotlivými celky. HC Energie Karlovy Vary vykročila do Play-out bojů z dvanácté příčky z celkové tabulky se 66 body. Dá se říct, že až do samotného utkání s Kladnem, měla Energie teoretickou šanci prokousat se do předkola Play-off. Avšak poslední porážky (až na domácí výhru s brněnskou Kometou) v samotném finále základní, se naděje na postup vytratila.

„Stále hrajeme o přízeň našich diváků. Chceme se rozloučit dobrými výsledky a dohrát sezonu důstojně,“ vyjádřil se kouč domácích, Karel Mlejnek, k následujícím bojům v Play-out.

Závěrem snad jen už podotknout, že zápasy Energie jsou v tomto Play-out spíše formalitou, jelikož na předposlední Kladno mají dnešní domácí náskok 19 bodů a na poslední Chomutov 39 bodů. Vzhledem k tomu, že se hraje šest utkání, je ve hře 18 bodů, které předem rozhodly o účastnících baráže.

Piráti Chomutov skončili jasně poslední. Až z možných 156 bodů získali hráči z Chomutova pouhých 27, což utvrzuje jejich postavení napříč tabulkou. Pouhých šest výher, žádná výhra v prodloužení. To je vizitka na letošní sezónu v základní části, na kterou tenhle "poměrně" mladý tým v extraligové soutěži nebude vzpomínat s noblesou a dá se také říct, že Chomutovu od barážových bojů nepomůže ani zázrak. Na druhou stranu jsou chomutovští týmem, který se svojí polohou a zázemím rychle zapsal mezi celky, které by do extraligy patřit měly a možná právě tento důvod bude ten, který požene outsidera soutěže k vítězstvím v Play-out a chycením formy do již jisté baráže.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Řehoř) – Bičánek, Rýgl, Gulaši, Kubka, Šmach, Dresler – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Micka – Dlouhý, Hruška R., Zucker – Koblasa, Vachovec, Tomeček.

Piráti Chomutov: Růžička (Dvořák) – Lojek, Bartejs, Pulpán, Mrázek, Jass, Stehlík, Malec – Sikora, Svoboda, Hřebejk – Kubičnák, Bartečko, Šagát – Račuk, Bombersback, Straka – Hruška D., Kämpf, Kaše..

00:01

00:45
    Chomutovští zahájili utkání útokem, avšak neúspěšným. Energie rozehrává.

01:10
    Vlach se dral do útoku, ale byl zastaven obráncem Pirátů.

02:11
    Hruška s Zuckerem si nyní vytvořili dvě velké šance! Dvakrát nechybělo málo a kotouč se málem zjevil za Růžičkovými zády!

02:56
    Chomutov zachytil puk a bude se rozehrávat zpoza branky.

03:43
    Po neúspěšném zakončení ze strany hostů se bude vhazovat před Závorkou.

04:32
    Na kotouči domácí, kteří se dávají do útoku.

05:06
    Micka s Vlachem si před brankou rozuměli a málem z toho byl zase požár na střeše. Kotouč dvakrát jen těsně minul branku.

05:33
    Kytnár (KVA) si odpyká první trest dnešního večera – držení protihráče.

06:15
    Hosté kombinují v útočném pásmu. Zatím bez střelecké šance.

06:38
    Pulpánova střela od modré branku minula.

07:05
    Zucker zachytil přihrávku na modré a mířil sám na branku Růžičky. Nakonec ale nezvolil zakončení, ale šetření času za brankou.

07:51
    Kotouč skončil za hrazením po nezdařilém nahození. Následuje komerční přestávka a vhazování ve středním pásmu.

08:06
    Chomutovští ani nyní neudrželi pásmo a musí se snažit o novou rozehrávku.

08:59
    Bartejsova střela byla tečována mimo a následná střela po odražení, kterou vyslal Kämpf, skončila již v Závorkově lapačce.

09:34
    Gulašiho střela se mihla okolo levého betonu Růžičky!

10:01
    Závorka si připisuje na druhé straně další zákrok.

10:09
    Další neškodnou střelu po buly zlikvidoval Závorka, ihned dvakrát. Tentýž situace následovala totiž i po dalším vhazování.

10:35
    Zaťovičova formace kombinovala, ale nikdo z hráčů se nedostal ke střele.

11:55
    Utkání se odehrává spíše v tréninkovém tempu. Pro oko diváka tohle nemůže být životní zážitek.

12:28
    Zucker pronikl do pásma, přenechal kotouč Hruškovi, který střelou trefil připravené rameno Růžičky.

13:03
    Vlachův pokus byl Růžičkou vyražený.

13:49
    Bombersbackova střela je tečována holí energetika a končí v ochranné síti.

14:03
    Kubinčák teď zaváhal, kotouč si zastavil, přitom podle mě mohl na vzdálenější tyči střílet do zcela odkryté branky!

14:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    MARTIN ZAŤOVIČ zachytil kotouč lehce před modrou, namířil si to mezi dva obránce Pirátů a když nevěděl, co s pukem, tak prostě vystřelil. Růžička si byl nejistý a ve výstroji zavezl kotouč za brankovou čáru.

15:04
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Ofsajd podání Energie.

15:52
    Šmachova střela Růžičku nemohla v žádném případě ohrozit.

17:01
    Vlach pálil z první z levého kruhu a Růžička svojí vyrážečkou vytěsnil střelu do prostoru za brankou.

17:28
    Kubinčákova střela chvíli po buly trefila levý beton Závorky!

18:40
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale bez šancí.

19:13
    Zakázané uvolnění domácích dá Pirátům výhodu buly před brankou Závorky.

19:33
    Závorka vychytal vyloženou šanci chomutovského útočníka! Hosté se ne a ne prosadit, i když šance k tomu měli.

20:00

První třetina se neodehrála v příliš vysokém tempu. Po vstřelení branky Zaťovičem se sice rychlost hry zvýšila, avšak ani jeden tým už nedokázal vstřelit branku. Prioritě utkání nepřikládají velkou váhu ani diváci, kterých, dle mého odhadu, přišlo do KV Areny kolem tisícovky. Věrní zůstávají snad jen fanoušci v kotlích celků. Ten karlovarský je z části zaplněn a chomutovský na druhé straně, není také zcela vylidněný. Každopádně si počkáme na druhou třetinu, kde by se hráči mohli do hry více opřít.

20:01

20:12
    Balán uviděl na modré Zaťoviče, kterého přesnou přihrávkou vyslal na Růžičku. Střela karlovarského kapitána ale Růžičku nepřekvapila.

21:02
    Račuk se Šagátem se ocitli v šanci dva na jednoho. Druhý zmíněný nezachytil na vzdálenější tyči přihrávku a kotouč mu projel mezi nohama. Bez zakončení.

22:35
    Na tahu je Energie, která kombinuje v útočné třetině.

23:05
    Energie se před Růžičkou dlouho neohřála, každopádně vyhozený kotouč končí na čepelích domácích hráčů opět a ti zakládají útok znovu.

24:07
    Domácí mají puk stále v držení.

24:17
    Z obrany přišla dlouhá křižná přihrávka na MARTINA ZAŤOVIČE, který ujel obraně hostů a svojí střelou umístěnou mezi lapačku a beton Růžičky zvyšuje na 2:0! Asistence: Jan Dresler, Ondřej Šmach.

24:59
    Utkání se další brankou opět oživilo.

24:59
    Balán (KVA) se provinil nedovoleným zákrokem, podražením a bude pykat.

25:35
    Micka se dostal až k brankovišti a zkoušel Růžičku přehodit, ale neuspěl. Teď přesně nevím, zda-li si brankář hostů sáhl na kotouč nebo jestli Micka přestřelil přímo.

26:01
    Piráti právě vstřelili branku!
    Nádherná kombinace a pozemní zakončení v režii VOJTĚCHA KUBINČÁKA a rychlé snížení. Tady platilo známé nedáš, dostaneš! Asistence: David Hruška, Maris Jass.

27:16
    Střela Hrušky neohrozila Závorku, protože skončila v ochranné síti.

28:08
    Střela Kubky končí v rohu kluziště, kde se o něj svádí boj.

29:03
    A rázem je vyrovnáno. JAROSLAV SVOBODA se prosadil ze skrumáže, kdy zužitkoval svůj důraz v brankovišti! Asistence: Luboš Bartečko.

30:22
    Mickova nahrávka na rozjetého Vlacha k brance nedorazila a ze slibné šance tak není nic.

30:33
    Zakázané uvolnění hostů přesouvá týmy před Růžičku, kde proběhne vhazování.

30:58
    Lojek (CHM) v souboji u mantinelu držel protihráče a to znamená dvě minuty odpočinku na trestné lavici.

31:22
    Po buly přišla na řadu rychlá střela, kterou Růžička s přehledem likviduje.

31:53
    Energie pořád drží pásmo, ale napadání hostů nedovolí hráčům v bílo-zeleném vystřelit.

32:26
    Balán dostal kotouč před branku, zkoušel si položit Růžičku a následně nahrát na druhou tyč, ale jeho přihrávku vystihl obránce hostů.

32:51
    Domácí využívají početní výhodu! Po kombinaci stál na konci se svojí trefou MARTIN RÝGL, který se od modré nemýlil. Asistence: Roman Vlach, Milan Kytnár.

34:47
    Vlastenec pomohl hostům k vyrovnání! Každopádně gól je připsán JAROSLAVU SVOBODOVI, který kotouč k brance nasměroval. Asistence: Luboš Bartečko, Mark Bomersback.

35:42
    Dlouhý (KVA) je vyloučen a nabízí hostům šanci k obratu.

36:11
    Hosté drželi pásmo krátce a opouštějí ho bez vytvořené střelecké šance.

37:12
    Zaťovič opět vystihl rozehrávku ve středním pásmu a mířil sám na Růžičku. Nakonec ho dostihl jeden z obránců Pirátů, který mu v zakončení zabránil.

37:42
    Jedna přesilová hra končí a hned bude k vidění druhá. Tentokrát je vyloučen Jass (CHM) za nedovolené bránění. Šanci nyní mají domácí.

38:02
    Pohlovi přeskočil kotouč přes čepel a po zachycení obránce hostů kotouč opouští třetinu. Na druhé straně ale Piráti vytvořili úmyslný ofsajd, a tak se hra vrací zpět do obranné třetiny chomutovských.

38:18
    Další útočník z elitní formace domácích se prosazuje, tentokrát PETR POHL a získává po rychlé akci po vyhrané buly vedení pro svůj tým, opět. Asistence: Stanislav Balán, Martin Zaťovič.

39:01
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:17
    Strakova střela skončila v Závorkově lapačce. Ten rychle rozehrál a hra plyne dál.

40:00

Po druhé třetině to jsou opět domácí, kteří vedou. Chomutov se naladil na zvýšené tempo a započal gólostroj, který diváky alespoň trochu pobavil. Snad si oba týmy střeleckou formu udrží do poslední třetiny, protože branky jsou to, po čem fanoušci hokeje prahnou.

40:01

40:20
    Zaťovič opět dostal nabito na modrou, ale do zakončení se nedostal. S kotoučem se zastavil a hledal, komu by nahrál.

41:10
    Na druhé straně neúspěšný pokus o útok. Kotouč skončil za brankou Závorky, kde se ho ujímají domácí.

42:01
    Strakovu střelu domácí brankář vyrazil betonem.

42:32
    Zuckerova střela z mezikruží končí ve výstroji brankáře Růžičky.

43:47
    Před brankou bojoval o kotouč Balán, kterého na poslední chvíli obrali domácí obránci.

44:15
    Před Růžičkou se semlela bitka a zřejmě se bude vylučovat.

44:15
    Na straně hostů dostává dvě minuty Svoboda (CHM) za hrubost.

44:15
    Na straně domácích Pohl (KVA) a také za hrubost.

45:00
    Kotouč ovládají hosté, kteří zakládají útok.

45:26
    Kombinace skončila u mantinelu, kde se chomutovský útočník potkal s důrazem domácího beka.

45:51
    Signalizovaná výhoda, Hruška opustí hru a namíří si to na trestnou zřejmě za podražení.

46:03
    Hruška (KVA) obdržel dvouminutový trest za podražení. Hosté si sehrají přesilovou hru.

46:20
    Hosté hrají v plném počtu a začínají rozehrávat početní výhodu.

47:28
    Hra je v posledních vteřinách opět přerušena. Hosté se dopustili po ofsajdu i zakázaného uvolnění.

48:15
    Energie tohle oslabení přečkala.

48:36
    Tahanice o kotouč u mantinelu ve třetině domácích, to je momentální pohled na hru.

49:41
    Závorka nyní čelí častým střeleckým pokusům ze strany Pirátů, kteří loupí v útočné třetině.

50:06
    Nakonec se hosté dostávají do ofsajdu a rozhodčí bude muset znovu uvést puk do hry.

50:35
    Další neúspěšný pokus o proniknutí do útočné třetiny ze strany hostů.

51:05
    Chomutov trochu zrychlil hru, čímž uvádí energetiky v obraně do rozpaků.

51:56
    Vlach zpoza branky na Micku, který trefil z první rychle položený beton Růžičkou.

52:58
    Hřebejkova střela mířila příliš vysoko na to, aby ohrozila brankáře Závorku.

53:30
    Chomutov opět vyrovnává a dá se říct, že oprávněně. Piráti teď zatlačili hráče Energie do brankoviště, kombinací položili Závorku, následně se dostal kotouč ke Kämpfovi a ten nahrál za brankou ONDŘEJOVI KAŠEMU, který oblouček zasunul do branky. Asistence: David Kämpf, Marek Sikora.

53:56
    kombinaci hostů zastavila přihrávka rukou, následuje vhazování.

54:24
    Zaťovič opět proti Růžičkovi. Už je to po několikáté, kdy karlovarský kapitán ujel obraně hostů a mohl skórovat. Tentokrát se ale radoval brankář hostí.

55:16
    Hruška se snažil také ujet obraně Energie, ale beci domácích u něho byli včas a zabránili odebráním puku možnému zakončení.

56:40
    Kaše zkoušel z otočky dostat puk za záda Závorky, ale zabránil mu v tom i Gulaši, který pomohl svému brankáři.

57:05
    Dnešní utkání sleduje 759 diváků.

57:05
    Zaťovič opět v šanci jak přes kopírák! Ani teď se mu nepodařilo přehodit dobře položený beton Růžičky.

57:05
    Mrázek (CHM) si odbude trest za hákování.

58:04
    Až na pár střel domácí neohrozili branku hostů nějak výrazně. Kotouč opouští navíc pásmo. To znamená nový průnik v podání energetiků do útočné třetiny.

58:50
    Micka z pravého kruhu přestřelil!

59:05
    Hosté hrají v plném počtu.

59:40
    Po nerozhodné přetahované o puk mantinelu se bude vhazovat před Růžičkou.

60:00

Po vyrovnávací brance Chomutova se skóre ze 4:4 do konce základní hrací doby nezměnilo a to znamená, že si počkáme na prodloužení, které možná rozhodne.

60:01

60:16
    Domácí se ocitli pod tlakem a kotouč doslova odevzdali hostům.

60:44
    Na druhé straně si po prudké střele z pravého kruhu připisuje úspěšný zákrok brankář hostí.

61:05
    Balán tečoval kotouč do zcela odkryté branky, ale po obdržení střílené přihrávky minul!

61:45
    Gulašimu rána nesedla a branku také netrefil.

62:37
    Micka na vzdálenější tyči také netrefil puk! Kotouč mu projel pod nohama.

62:44
    A je rozhodnuto! Energie ovládla utkání vítěznou trefou v prodloužení. Střelcem se stává DAVID ZUCKER, který vybojoval puk ve skrumáži, sjel si před Růžičku a po kličce zasunul do odkryté branky.

Děkuji, že jste sledovali s námi dnešní utkání a těším se na Vás u dalšího přenosu odtud, z KV Areny. Děkuji za pozornost a krásný večer. (20:14:34)

Jaroslav Kubricht

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič, 25. Zaťovič (Dresler, Šmach), 33. Rýgl (Vlach, Kytnár), 39. Pohl (Balán, Zaťovič), 63. Zucker – 27. Kubinčák (HruškaD, Jass), 30. Svoboda (Bartečko), 35. Svoboda (Bartečko, Bomersback), 54. Kaše (Kämpf, Sikora)

Rozhodčí: Hribik, Turčan – Pešek, Jelínek