Club Brugge – Cercle Brugge 2:0 (kon.) | Anderlecht – Oostende 4:0 (kon.) | Gent – Waregem 0:1 (kon.)
Kortrijk – Genk 2:2 (kon.) | Mechelen – Charleroi 0:3 (kon.) | Lierse – Lokeren 1:2 (kon.)
Mons – Leuven 3:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Standard 1:1 (kon.)
RAEC Mons
3:2 (2:1)
Oud-Heverlee Leuven
Neděle 16.03.2014, 18:00 • Stade Charles Tondreau (Mons) • Belgická Jupiler Pro League

Ode mě je to vše a přeji vám pěkný zbytek dne. (19:57:11)

Rozhodčí odpískal konec utkání a domácí si odnáší výhru v poměru 3:2. O tu se zasloužil v devětaosmdesáté minutě Matthys který proměnil penaltu. V utkání byl před rozhodující brankou vyloučen hostující Geraerts a domácí poté dohráli utkání víceméně v klidu.

90+2
    Domácí teď hrají velmi v klidu a mají navrch. Vítězství se jistě pokusí již udržet.

90+1
    Střídání v týmu RAEC Mons: ze hřiště odchází Arbeitman, přichází Ntambwe.

90
    Hosté odehráli čtrnáctý přímý kop v druhé půlce, ani tentokrát nijak nezahrozili.

89
    Mons právě vstřelilo branku!
    Veledůležitá branka pro domácí! TIM MATTHYS využívá penalty a domácí jdou do vedení!

89
    Více jak dvě minuty jsme neviděli žádnou střelu ani náznak střely.

88
    Červenou kartu dostává Geraerts (Oud-Heverlee Leuven).

87
    Hra se uklidnila, žádný z týmů nechce riskovat další inkasovaný gól takto krátce před koncem zápasu.

85
    Držení míče je aktuálně vyrovnané – 50% : 50%

80
    Leuven právě vstřelilo branku!
    A rázem je vyrovnáno! K dobře poslanému míči se dostal KAREL GEARAERTS a šikovnou střelou překonává Sausseze!

80
    Od konce zápasu nás dělí něco přes deset minut a zatím k vítěznému konci směřují domácí hráči. Střelecky se však v druhé půli více daří hostům.

78
    I domácí začínají hrát nepřesně a jejich míče končí v autu. Hosté vhazují již po deváté za poločas.

77
    Střídání v týmu Oud-Heverlee Leuven: ze hřiště odchází Ngollock, přichází Dessers.

77
    Střídání v týmu RAEC Mons: ze hřiště odchází Matumona, přichází Belder.

77
    Žlutou kartu dostává Robson (Oud-Heverlee Leuven).

75
    Třetí střela Leuvenu mířila do sítě, znovu se blýskl skvělým zákrokem domácí gólman který tak drží svůj tým ve vedení.

74
    Držení míče mají zatím lepší hosté – 49% : 51%

Michal Kuba

Branky: 18. Monteyene, 28. Arbeitman, 89. Matthys (pen.) – 13. Sawaneh (pen.), 80. Geraerts

Karty:   32. Postollec (MNS), 35. Mununga (MNS), 36. Dussenne (MNS), 67. Diandy (MNS) – 34. Reynaud (LEU), 77. Robson (LEU)   88. Geraerts (LEU)

RAEC Mons: Saussez – Dussenne, Gijseghem, Lorenzi, Monteyne – Matumona, Diandy, Postollec – Mununga, Matthys, Arbeitman
    Náhradníci: Werner, Dupire – Sapina, Nyoni, Ntambwe, Ericsson, Belder

Oud-Heverlee Leuven: Bailly – Reynaud, Robson, Bandalovski – Ngollock – Thompson, Karuru, Geraerts, Messoudi, Sawaneh, Ruytinx
    Náhradníci: Lenaerts – Pettersson, Van Goethem, Van Eenoo, Wijns, Buyssens, Dessers

Rozhodčí: Pots – Hutsebaut, Demaeseneer – Vertenten