Twente – Alkmaar 2:1 (kon.) | Zwolle – GA Eagles 2:0 (kon.) | Nijmegen – Utrecht 2:2 (kon.)
Feyenoord – Heerenveen 2:0 (kon.) | Breda – Ajax 0:0 (kon.)
FC Twente
2:1 (0:1)
AZ Alkmaar
Neděle 16.03.2014, 12:30 • De Grolsch Veste, Enschede • Nizozemská Eredivisie

Po změně stran už ale začali střílet góly také domácí. Nejprve v 69. minutě vyrovnával Mokhtar, a ve třetí minutě nastavení vystřelil výhru svému týmu Tadič. FC Twente tedy otočilo zápas s AZ Alkmaarem a zvítězilo 2:1. (14:28:37)

Je za námi pohledné utkání, které bylo napínavé až do posledního okamžiku. V jeho úvodu měli více ze hry domácí, ale byli to paradoxně oni, kdo inkasoval. Hosty totiž ve 40. minutě poslal do vedení Berghuis.

90+3
    Twente právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Domácí otáčí průběh zápasu v poslední nastavené minutě. Mokhtar přihrál ideálně do běhu DUŠANU TADIČOVI a srbský útočník k radosti domácích fanoušků vyslal nechytatelnou bombu na Alvarada. Touto povedenou střelou nejspíš zajistil svému týmu tři body.

90+3
    Ani ti se však s míčem nedostali daleko, když je o něj obrala pozorná obrana domácích.

90+2
    Hráči Twente faulovali a přišli o míč, založit jeden z posledních útoků se tak můžou pokusit hostující fotbalisté.

90+1
    Domácí hráči vybojovali rohový kop, míč po centru však doplachtil daleko za pokutové území, kde se nenacházel žádný z hráčů.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Mokhtar přihrával do ideální palebné pozice Promesovi, který zhruba z dvacetimetrové distance nedokázal přesně zakončit a jeho pokus mířil zhruba dva metry od pravé tyče Alvaradovy brány.

88
    Domácí stále drží míč na svých kopačkách a co víc, na polovině Alkmaaru. Stále se jim však nedaří ani vystřelit, jelikož jim do nedovoluje pozorná obrana hostí.

86
    Vzápětí však hráči v červených dresech získali míč zpět a kombinují na polovině svého soupeře.

85
    Domácí přichází o míč vinou útočného faulu, kterého se dopustil před malou chvílí střídající Eghan.

83
    Domácí ještě střídají, Ebecilio přenechává své místo Eghanovi.

82
    Pomalu, ale jistě se blíží konec utkání, stav je zatím nerozhodný 1:1. Uvidíme, zda se některému z týmů ještě podaří dosáhnout branky a strhnout tak vedení na svou stranu.

81
    Tento přímý kop byl rozehrán nakrátko a po několika přihrávkách domácí míč ztratili.

80
    Po faulu Poulsena budou rozehrávat domácí hráči další přímý volný kop, tentokrát u postranní čáry.

80
    Na druhé straně hřiště Poulsen přihrával lépe postavenému Gudmundssonovi, jeho ránu zblokoval bránící Bengtsson.

79
    Domácí fotbalisté mají stále míč na svých kopačkách a pomalými krůčky postupují vpřed.

77
    Tadič podle očekávání zvolil přímou střelu na bránu, jeho pokus vyslaný levou nohou sice v bráně neskončil, ale brankáře Alvarada musel určitě pořádně štípnout.