Ottawa – Colorado 1:3 (kon.) | Buffalo – Montreal 0:2 (kon.) | Chicago – Detroit 4:1 (kon.)
Winnipeg – Dallas 7:2 (kon.)
HC Baník Sokolov
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Pondělí 17.03.2014, 18:00Play-off 2. ligy, skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u 1. semifinále mezi HC Baníkem Sokolov a SKLH Žďár nad Sázavou. Vzdálenost mezi oběma soupeři je 295 km.

SKLH Žďár nad Sázavou sehrál první hokejový zápas v roce 1938. Klubové barvy jsou: červená a bílá. Generální manažer: Miloslav Šimon, Tiskový mluvčí: Martin Krásný, Sekretář: (současně i trenér "A" týmu) Martin Sobotka.

Největším úspěchem byla pro Žďár sezóna 1980 – 81 kdy tamní oddíl obsadil 6. místo v I. NHL ve skupině B.

Největší osobnosti v dresu hostí jsou brankář Jiří SLÁMA (1989), obránce: PAVEL STANĚK (1982) – Jihlava, Trenčín (Slovensko), Plzeň, útočníci: MICHAL KAŇKA (1974) – Kladno, Kadaň, Lillehammer (Norsko), Frederikshavn (Dánsko), Benešov, LUBOŠ KUNSTMÜLLER (1981) – Havlíčkův Brod, LUKÁŠ KRUPKA (1985) – Mladá Boleslav, Jihlava, a JIŘÍ PLACHÝ (1977).

Základní část soutěže vyhrál Sokolov, Žďár obsadil 4. příčku. Ale vzájemné zápasy mluví pro hosty z Vysočiny výhra 4:0 v Sokolově, prohra 2:3 po SN doma. Tudíž těžko určit favorita tohoto semifinále.

Nejvíce kanadských bodů v dresu Sokolova nasbírali Tomáš ROHAN – 29 (12 + 17), kapitán Václav DOBŘEMYSL – 28 (15 + 13), Jaromír KVERKA – 24 (14 + 10), Ladislav BOUŠEK – 24 (11 + 13), Dominik VANĚK – 20 (13 + 7), Marek ŠVEC – 20 (10 + 10).

V play-off se nejvíce daří: Dominik VANĚK – 9 (3+6), Jaromír KVERKA – 7 (5+2), Marek ŠVEC – 6 (3+3), Václav DOBŘEMYSL – 6 (3+3), Ladislav BOUŠEK – 6 (2+4).

Nejúspěšnější u hostů jsou: Michal KAŇKA – 36 (15+21), Luboš KUNSTMÜLLER – 34 (13+21), Jiří DÍTĚ – 30 (15+15), Jiří PLACHÝ – 23 (10+13).

V play-off nejvíce bodují: Pavel STANĚK – 8 (3+5), Luboš KUNSTMÜLLER – 7 (2+5), Michal KAŇKA – 7 (1+6). Nejlepšími střelci se 4 zásahy jsou Jiří PLACHÝ a Jiří MAN.

OSMIFINÁLE:
    SOKOLOV – Bílina 3:0 na zápasy (7:3 d, 4:2 v, 7:1 d).

ČTVRTFINÁLE:
    SOKOLOV – Klášterec 3:0 na zápasy (2:0 d, 7:1 v, 4:2 d).

OSMIFINÁLE:

ŽĎÁR – Děčín 3:2 na zápasy (2:3 d, 3:1 v, 6:2 d, 2:4 v, 5:1 d).

ŽĎÁR – Vrchlabí 3:0 na zápasy (7:2 d, 5:4 pp v, 4:1 d).

Partnerem 1. semifinalového utkání 2. ligy ČR je PBS Rotava – Průmyslové Barierové Systémy s.r.o. – pan Herbert Kursa.

Jak to vypadá s dalšími potenciálními účastníky baráže o I. ligu? První kdo má účast jistou je celek HC MOST. Druhý účastník bude znám až po skončení skupiny o záchranu. Na východě budeme sledovat více než zajímavé finále, třaskavé derby mezi LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Zubr Přerov! Druhé semifinále ve skupině Západ obstará více než kvalitní duel nejproduktivnější útok soutěže HC Tábor proti kompaktnímu SC Kolín.

Žďár ovládlo rudé peklo! Neznamená to však, že Žďár ovládla místní KSČM a nastolila vládu diktatury a teroru, jde o pouze o aktivaci všech fanoušků a pokud možno, aby přišli v červeném. Než se hokejisté Sokolova vydají do tohoto pekla, bude sehráno první semifinále na Západě republiky. Pro hostující fanoušky bude připraven sektor. Bílina či Klášterec tuto možnost nevyužili.

Dnešní utkání bude rozhodovat čtveřice: Daniel PRAŽÁK (Č. Budějovice), Matěj SÝKORA (Plzeň) – Michal RUBÁŠ, Martin TVRDÍK (oba Klatovy). Dohlížet na ně bude delegát František REJTHAR (Plzeň).

HC Baník Sokolov: 3 Habal (92 Hruška) – 33 M. Rohan, 19 Tomeček, 4 Parýzek, 9 Ruprecht, 55 Schusser, 27 Šik, 77 Novák – 81 Boušek (A), 22 Kverka, 23 Vaněk, 28 Kuběna, 36 Dobřemysl (C), 21 T. Rohan, 20 Sýkora, 98 Bauer, 66 Hudák, 7 Račanský, 15 Říha, 8 Kašpar (A). Trenér: Antonik.

SKLH Žďár nad Sázavou: 30 Sláma (1 Vlach) – 11 Smejkal, 92 Jan, 3 Beneš, 9 Staněk (A), 44 Pleva (A), 15 Kolda – 23 Šír, 22 Jícha, 8 Man, 24 Kotlík, 69 Vítek, 21 Kunstmüller, 29 Kaňka, 55 Plachý (C), 32 Krupka, 60 Říha, 53 Dítě, 7 Gregar. Trenér: Sobotka.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Rubáš, Tvrdík, Delegát: Rejthar.

Za Sokolov již nenastoupí obránci ze SR Kubka (nastoupil za KV) a Kečkeš (zranění). Citelnou ztrátou v útoku je absence Marka Švece (zranění).

Na ledě se již prohání Sokolov v černožlutém, Žďár v bílém s červeným lemováním.

Náladu na stadionu budou zpestřovat roztleskávačky.

Do tmavé haly nastupují rozhodčí.

Tak konečně nám nastupují dnešní gladiátoři na led – nejprve hosté.

A po nich i hráči Sokolova.

00:01

00:10
    Domácí začínají zakázaným uvolněním.

00:40
    Vaněk našel Kverku, jeho střela byla sražena Slámou do ochranné sítě.

02:54
    Parýzkova šleha do připravených betonů Slámy.

03:38
    Dítě byl zastaven neústupným Schusserem.

04:58
    Václav Dobřemysl (Sokolov) – 2 minuty za hákování.

05:15
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

05:41
    Beneš promarnil skvělou přihrávku od spoluhráčů.

05:59
    Sokolov vyhazuje do středního pásma.

06:32
    Kverka zlomil hůl a hosté proto nadále útočí.

06:58
    Sokolov je kompletní.

07:20
    Habal zasahuje.

07:34
    Na druhé straně stejnou mincí oplácí pozorný Sláma.

08:15
    Dvakrát se rozpažilo, potřetí se již icing píská. Provinění na domácí straně.

08:34
    Kaňka zkušeně ustál forčeking domácích a o puk nepřišel.

08:59
    Habal přerušuje hru.

09:28
    Kašpar zatáhl kotouč do rohu kluziště, kde ho o něj připravil Pleva.

10:05
    David Vítek (Žďár) – 2 minuty za hru vysokou holí. Zbytečný útočný faul.

10:44
    Habal rozehrál kotouč i přes napadajícího Kotlíka.

11:19
    Nepřesná přihrávka Tomáše Rohana. Hosté následně vyhazují do území nikoho.

11:55
    Sokolov docílil v přesilové hře branky, ta však nemůže být uznána pro předchozí přerušení hry!

13:31
    Pleva zhatil dobrým zákrokem chystaný únik domácích.

13:59
    Domácí obrana si poradila s dravým útokem hostí.

14:22
    Zmatky před Slámou. Ten nakonec vše řeší tygřím skokem.

14:58
    Zakázané uvolnění hostí.

15:37
    Vítek ohrozil Habala nebezpečnou střelou z velkého úhlu.

15:54
    Kašpar zpracoval skákavý kotouč, poté se obloukem vyhnul protihráči a vystřelil přímo do míst kde stál Sláma.

17:03
    Michal Kaňka (Žďár) – 2 minuty za nedovolené bránění.

18:20
    Tomáš Smejkal (Žďár) – 2 minuty za zdržování hry – úmyslné sevření kotouče. Sokolov má k dispozici 43 vteřin přesilovku 5 na 3.

18:56
    Hra vysokou holí.

19:03
    Žďár ve 4.

19:59
    Pozornému rozhodčímu Pražákovi neunikl zákrok Petra Beneše (Žďár) – 2 minuty za vražení. Další přesilovka 5 na 3 pro Sokolov, tentokrát 21 vteřin.

20:00

První dějství žádnou branku nepřineslo.

Tradiční přestávková vsuvka. Nyní nám na ledě krouží pětiletá krasobruslařská naděje.

Nejmladší členka KK Sokolov předvedla celkem povedené představení.

Rozhazují se létající talíře do hlediště. O druhé přestávce proběhne divácká soutěž.

20:01

20:11
    Ostrá střela Tomečka.

20:20
    Žďáru již chybí jen jeden hráč v poli.

20:59
    Hosté vyhazují puk až za branku Sokolova.

21:35
    Sláma si poradil se střelou Tomáše Rohana.

21:59
    Žďár je v pěti.

22:23
    Martin Pleva (Žďár) – 2 minuty za zdržování hry. Obránce vyhodil kotouč mimo ledovou plochu.

22:45
    Baník právě vstřelil branku!
    Bleskové využití přesilovky! Sokolov se po přesilovkovém trápení konečně prosadil a ujímá se vedení 1:0 – střelcem je TOMÁŠ SÝKORA. Asistence: Vojtěch Šik, Adam Schusser.

23:29
    Zakázané uvolnění Sokolova.

24:17
    Žďár má výhodu! Bude se vylučovat.

24:37
    Otto Novák (Sokolov) – si odsedí 2 minuty na trestné lavici za podražení.

25:08
    Dítě nepřesnou přihrávkou připravil hosty o útočné pásmo.