Ottawa – Colorado 1:3 (kon.) | Buffalo – Montreal 0:2 (kon.) | Chicago – Detroit 4:1 (kon.)

Baník právě vstřelil branku!
    LADISLAV BOUŠEK trefuje z velké dálky prázdnou klec hostí – 3:0! Bez asistence.

59:38
    Lukáš Krupka nedokázal zvednout puk nad Habalův beton!

58:33
    Hostující Sláma na střídačce. Hosté hrají power – play!

56:54
    Tomáš Rohan si s trestným střílením neporadil!

56:54
    Bylo nařízeno trestné střílení za hákování Luboše Kunstmüllera!

55:02
    Dan Kotlík (Žďár) – 2 minuty za nedovolené bránění. Další faul v útočné třetině.

Dnešní utkání sleduje 1404 diváků!

38:45
    Na druhé straně megašance! Kverka skvěle projel půl hřiště, předložil loženku Vaňkovi a ten netrefuje zcela odkrytou branku!

38:24
    Man neprostřelil Habala v obrovské šanci!

35:42
    Luboš Kunstmüller (Žďár) – 2 minuty za hákování. Hraje se 4 na 4.

34:54
    Václav Dobřemysl (Sokolov) – 2 minuty za hrubost. Zbytečný faul v útočném pásmu.

34:36
    Oddechový čas pro hosty!

32:32
    Jan Bauer si najížděl ze strany, ale jeho akci perfektně vychytal Sláma!

31:28
    Tomáš Smejkal (Žďár) – 2 minuty za podražení.

28:40
    Pavel Kuběna (Sokolov) – 2 minuty za podražení.

28:05
    DOMINIK VANĚK nadvakrát a v pádu dokázal protlačit puk za záda Slámy. Asistence: Jaromír Kverka a Ladislav Boušek.

24:37
    Otto Novák (Sokolov) – si odsedí 2 minuty na trestné lavici za podražení.

22:45
    Bleskové využití přesilovky! Sokolov se po přesilovkovém trápení konečně prosadil a ujímá se vedení 1:0 – střelcem je TOMÁŠ SÝKORA. Asistence: Vojtěch Šik, Adam Schusser.

22:23
    Martin Pleva (Žďár) – 2 minuty za zdržování hry. Obránce vyhodil kotouč mimo ledovou plochu.

19:59
    Pozornému rozhodčímu Pražákovi neunikl zákrok Petra Beneše (Žďár) – 2 minuty za vražení. Další přesilovka 5 na 3 pro Sokolov, tentokrát 21 vteřin.

18:20
    Tomáš Smejkal (Žďár) – 2 minuty za zdržování hry – úmyslné sevření kotouče. Sokolov má k dispozici 43 vteřin přesilovku 5 na 3.

17:03
    Michal Kaňka (Žďár) – 2 minuty za nedovolené bránění.

11:55
    Sokolov docílil v přesilové hře branky, ta však nemůže být uznána pro předchozí přerušení hry!

10:05
    David Vítek (Žďár) – 2 minuty za hru vysokou holí. Zbytečný útočný faul.

04:58
    Václav Dobřemysl (Sokolov) – 2 minuty za hákování.

Za Sokolov již nenastoupí obránci ze SR Kubka (nastoupil za KV) a Kečkeš (zranění). Citelnou ztrátou v útoku je absence Marka Švece (zranění).

Dnešní utkání bude rozhodovat čtveřice: Daniel PRAŽÁK (Č. Budějovice), Matěj SÝKORA (Plzeň) – Michal RUBÁŠ, Martin TVRDÍK (oba Klatovy). Dohlížet na ně bude delegát František REJTHAR (Plzeň).

Žďár ovládlo rudé peklo! Neznamená to však, že Žďár ovládla místní KSČM a nastolila vládu diktatury a teroru, jde o pouze o aktivaci všech fanoušků a pokud možno, aby přišli v červeném. Než se hokejisté Sokolova vydají do tohoto pekla, bude sehráno první semifinále na Západě republiky. Pro hostující fanoušky bude připraven sektor. Bílina či Klášterec tuto možnost nevyužili.

Jak to vypadá s dalšími potenciálními účastníky baráže o I. ligu? První kdo má účast jistou je celek HC MOST. Druhý účastník bude znám až po skončení skupiny o záchranu. Na východě budeme sledovat více než zajímavé finále, třaskavé derby mezi LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Zubr Přerov! Druhé semifinále ve skupině Západ obstará více než kvalitní duel nejproduktivnější útok soutěže HC Tábor proti kompaktnímu SC Kolín.

OSMIFINÁLE:

ŽĎÁR – Děčín 3:2 na zápasy (2:3 d, 3:1 v, 6:2 d, 2:4 v, 5:1 d).

ČTVRTFINÁLE:

ŽĎÁR – Vrchlabí 3:0 na zápasy (7:2 d, 5:4 pp v, 4:1 d).

OSMIFINÁLE:
    SOKOLOV – Bílina 3:0 na zápasy (7:3 d, 4:2 v, 7:1 d).

SOKOLOV – Klášterec 3:0 na zápasy (2:0 d, 7:1 v, 4:2 d).

V play-off nejvíce bodují: Pavel STANĚK – 8 (3+5), Luboš KUNSTMÜLLER – 7 (2+5), Michal KAŇKA – 7 (1+6). Nejlepšími střelci se 4 zásahy jsou Jiří PLACHÝ a Jiří MAN.

Nejúspěšnější u hostů jsou: Michal KAŇKA – 36 (15+21), Luboš KUNSTMÜLLER – 34 (13+21), Jiří DÍTĚ – 30 (15+15), Jiří PLACHÝ – 23 (10+13).

V play-off se nejvíce daří: Dominik VANĚK – 9 (3+6), Jaromír KVERKA – 7 (5+2), Marek ŠVEC – 6 (3+3), Václav DOBŘEMYSL – 6 (3+3), Ladislav BOUŠEK – 6 (2+4).

Nejvíce kanadských bodů v dresu Sokolova nasbírali Tomáš ROHAN – 29 (12 + 17), kapitán Václav DOBŘEMYSL – 28 (15 + 13), Jaromír KVERKA – 24 (14 + 10), Ladislav BOUŠEK – 24 (11 + 13), Dominik VANĚK – 20 (13 + 7), Marek ŠVEC – 20 (10 + 10).

Základní část soutěže vyhrál Sokolov, Žďár obsadil 4. příčku. Ale vzájemné zápasy mluví pro hosty z Vysočiny výhra 4:0 v Sokolově, prohra 2:3 po SN doma. Tudíž těžko určit favorita tohoto semifinále.

Největší osobnosti v dresu hostí jsou brankář Jiří SLÁMA (1989), obránce: PAVEL STANĚK (1982) – Jihlava, Trenčín (Slovensko), Plzeň, útočníci: MICHAL KAŇKA (1974) – Kladno, Kadaň, Lillehammer (Norsko), Frederikshavn (Dánsko), Benešov, LUBOŠ KUNSTMÜLLER (1981) – Havlíčkův Brod, LUKÁŠ KRUPKA (1985) – Mladá Boleslav, Jihlava, a JIŘÍ PLACHÝ (1977).

Největším úspěchem byla pro Žďár sezóna 1980 – 81 kdy tamní oddíl obsadil 6. místo v I. NHL ve skupině B.

SKLH Žďár nad Sázavou sehrál první hokejový zápas v roce 1938. Klubové barvy jsou: červená a bílá. Generální manažer: Miloslav Šimon, Tiskový mluvčí: Martin Krásný, Sekretář: (současně i trenér "A" týmu) Martin Sobotka.

Vítejte u 1. semifinále mezi HC Baníkem Sokolov a SKLH Žďár nad Sázavou. Vzdálenost mezi oběma soupeři je 295 km.

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 23. Sýkora (Šik, Schusser), 29. Vaněk (Kverka, Boušek), 60. Boušek

HC Baník Sokolov: 3 Habal (92 Hruška) – 33 M. Rohan, 19 Tomeček, 4 Parýzek, 9 Ruprecht, 55 Schusser, 27 Šik, 77 Novák – 81 Boušek (A), 22 Kverka, 23 Vaněk, 28 Kuběna, 36 Dobřemysl (C), 21 T. Rohan, 20 Sýkora, 98 Bauer, 66 Hudák, 7 Račanský, 15 Říha, 8 Kašpar (A). Trenér: Antonik.
    SKLH Žďár nad Sázavou: 30 Sláma (1 Vlach) – 11 Smejkal, 92 Jan, 3 Beneš, 9 Staněk (A), 44 Pleva (A), 15 Kolda – 23 Šír, 22 Jícha, 8 Man, 24 Kotlík, 69 Vítek, 21 Kunstmüller, 29 Kaňka, 55 Plachý (C), 32 Krupka, 60 Říha, 53 Dítě, 7 Gregar. Trenér: Sobotka.

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Rubáš, Tvrdík, Delegát: Rejthar