HC Energie Karlovy Vary
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
MHK Spartak Moskva
Úterý 18.03.2014, 18:00 • KV Arena • MHL

Je tu konec dnešního dramatického utkání, ve kterém se nakonec po opět vyhecovaném utkání rozhodlo o postupujícím do další fáze vyřazovacích bojů. Po výhře 3:0 se jím stává tým Spartak Moskva. Toto je pro dnešek ode mě vše a těším se u dalšího on-line přenosu na počtenou. (08:26:05)

60:00

58:41
    Spartak právě vstřelil branku!
    Jenže teď už to Spartaku vyšlo a do prázdné brány posílá kotouč DMITRIJ VOROBJOV. Bez asistence.

58:01
    Pešechonov a Boldin ujížděli sami na prázdnou bránu, jenže první jmenovaný nesmyslně na modré čáře přihrál a je odpískán ofsajd.

57:25
    Energie to zkouší bez brankáře v šesti hráčích!

57:14
    O oddechový čas požádal i domácí trenér.

56:51
    Oddechový čas pro hosty.

56:51
    Tak toto je opravdu rána pro domácí. Do rychlého protiútoku se dostal Dmitrij Vorobjov, který poslal křižný pas na JEVGENIJE KRUTIKOVA, který poslal svou střelu přímo k pravé tyči. Asistence: Dmitrij Vorobjov.

56:18
    Pavljukov ujížděl do samostatného úniku, ale Honzík vytáhl fantastický zákrok, kterým puk vytěsnil mimo nebezpečí.

55:34
    Šimek zlomil na modré čáře hůl a do protiútoku se hnal Lapšov, který ovšem svou střelu neumístil vůbec přesně.

54:17
    Nepřesná rozehrávka Šimka, po které následuje zakázané uvolnění a vhazování v obranném pásmu Energie.

53:47
    Pavljukov nyní zašlápl puk v útočné třetině a snaží se nasbírat co nejvíce sekund.

53:04
    Domácí se nemohou dostat z vlastního obranného pásma. Hráči Spartaku výborně napadají.

51:36
    Vrána drží puk za Honzíkem a čeká, než mu spoluhráči vystřídají.

51:05
    Koblasa prošel celou obranu Spartaku, ale jeho střelu na poslední chvíli stačil zablokovat Alexejev.

50:28
    Gríger a Zadražil se hnali do slibné šance, ale jejich snahu zastavil ofsajd.

49:06
    Domácím čas utíká. Postupně však zvyšují svůj tlak a jsou čím dál tím blíže ke vstřelené brance.

48:12
    Zadražil, Gríger a Harkabus vytvořili velký závar před ruským gólmanem. Druhý jmenovaný se dostal ke střele z otočky, ale nedokázal puk zvednout přes bezmocného Šestjorkina.

47:29
    Harkabus jen se štěstím udržel nohu na modré čáře a ještě stihl přihrát do šance Vachutkovi, který svou střelu umístil přímo do hrudi Šestjorkina.

46:28
    Pešechonov vyslal prudkou střelu, která jen lehce olízla Honzíkovu lapačku.

45:45
    A je z toho další zakázané uvolnění. Zadražil nahodil puk do pásma a Sorokin raději odpaluje kotouč přes všechny čáry před dojíždějícímu karlovaráky.

44:44
    Spartak se vymaňuje z tlaku jen za cenu zakázaného uvolnění a nemůže tedy vystřídat.

44:38
    Energetici tlačí soupeře a snaží se co nejrychleji vyrovnat.

43:11
    Harkabus se protáhl po pravé straně a dostal se až ke střel, kterou Šestjorkin vyrazil.

42:20
    Tohle by mohlo domácí hráče mrzet. Ani tato přesilová hra nebyla využita.

42:00
    Až nyní se karlovarští hráči usadili v pásmu. Vhazovat se bude po levici Šestjorkina.

41:05
    Ani tato přesilová hra se energetikům nedaří. Mají veliké problémy usadit se v útočném pásmu.

40:13
    Domácí budou mít velkou šanci vyrovnat. Jevgenij Kulik (MHK) fauloval a odsedí si dvě minuty za sekání.

40:01

Je za námi druhá třetina, ve které se dlouho zdálo, že tato část bude opět bez branek, ale půl minuty před koncem se dokázal prosadit Arkadij Kučerkov. Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

40:00

39:25
    Velká nepříjemnost pro energetiky. Po tlaku před bránou se dokázal k puku dostat ARKADIJ KUČERKOV, který se štěstím kotouč dotlačil až za brankovou čáru. Asistence: Sergej Alexejev, Ilja Pavljukov.

39:04
    Běží poslední minuta druhé třetiny a domácí mají puk na svých holích.

38:06
    Vrána nahodil puk od modré a před bránou se snažil tečovat Zadražil, jehož vychytal Šestjorkin.

37:27
    Ofsajd zastavuje útočnou snahu Spartaku a hra se stěhuje do středního pásma.

36:26
    Honzík kryje střelu jednoho z ruských obránců. Vhazovat se bude v obranném pásmu Energie.

35:55
    Vrána svou nepřesnou přihrávkou posílá puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

34:56
    Koblasa je na ledě a energetici hrají v plném počtu.

34:12
    Ruští obránci si tak dlouho přihrávali, až se s pukem dostali za modrou čáru a musí počkat, až spoluhráči vyklidí pásmo.

32:56
    Zbytečný faul Petra Koblasy (KVA), který si odpyká dvě minuty za hákování.

32:46
    Domácí přidávají na obrátkách a začínají soupeře dostávat pod tlak.

32:17
    Tomáš Harkabus dostal výbornou přihrávku do mezikruží a Šestjorkin měl co dělat, aby puk vytěsnil betonem mimo nebezpečí.

31:39
    Hra se nám na chvíli uklidnila a oba týmy se snaží spíše držet kotouč a nikam se neženou.

30:34
    Hosté nyní navíc zahráli tak špatně, že se dostali do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:13
    Karlovarští výborně drží modrou čáru a útočníci Spartaku si neví rady s přechodem do útočného pásma.

28:45
    Nyní však vystřídat nemohou, protože Spartak zahrál opět na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před ruského gólmana.

28:15
    Zadražil nahodil kotouč na Šestjorkina a ten hru raději přerušuje, aby jeho spoluhráči mohli v klidu vystřídat.

27:44
    Karlovarští hráči se nedohodli při rozehrávce a puk končí až na zakázaném uvolnění.

26:14
    Koblasa poslal puk do tandemu Flekovi a ten svou střelu umístil pouze do boční sítě.

25:03
    Fronk se náhodně dostal k odraženému puku a z mezikruží pálil jen těsně mimo Šestjorkinovu bránu.

23:16
    Jeden z obránců Spartaku si zřejmě neuvědomil, že jeho tým hraje v plném počtu a posílá puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

23:11
    Krutikov je na ledě a domácí svou přesilovou hru opět nedokázali využít.

22:43
    Flek pálil od modré a Šestjorkin raději schovává kotouč pod svou lapačku.

22:05
    Až nyní se energetici usadili v pásmu a snaží se vymyslet nějakou gólovou šanci.

21:32
    Nepřesná rozehrávka Trošky a puk letí přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

21:11
    A domácí si vykoledovali další přesilovou hru. Jevgenij Krutikov (MHK) si odsedí dvě minuty za hákování.

20:16
    Jevgenij Kulik okamžitě pálil po buly a Honzík puk chytá do lapačky.

20:01

Je za námi první část, ve které jsme zatím neviděli žádnou branku. Z počátku třetiny byli aktivnější domácí, ale poté se hra začala vyrovnávat. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:57
    Hosté se svou chybou dostali z pásma a následuje jejich ofsajd. Tři vteřiny před koncem se bude vhazovat ve středním pásmu.

19:05
    Běží poslední minuta první třetiny a Spartak je usazen před Honzíkovo bránou.

18:09
    A je po přesilové hře. David Gríger (KVA) zbytečně fauloval a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

17:42
    David Troška se snažil tečovat kotouč v předbrankovém prostoru, ale jeho teč Šestjorkin vyrazil.

16:59
    Gríger se pokoušel nahodit puk na bránu, ale po teči Alexejeva se černá pryž ocitla v ochranné síti.

16:33
    Domácí budou mít nyní také výhodu přesilové hry. Za vysokou hůl si odpyká dvě minuty Sergej Solovjov (MHK).

15:40
    Flek projel po pravé straně kluziště a svou střelu tahem umístil přesně do hrudi ruského gólmana.

15:00
    Domácí měli chvíli tlak. U koncovky stál Dvořák, kterého brankář hostí s přehledem vychytal a přerušil tím hru.

13:25
    Nepřesná rozehrávka Enegie a vhazuje se po pravici Honzíka.

13:16
    Vrána tvrdě pálil z pravé strany a kotouč vymetl jen roh karlovarského kluziště.

12:02
    Spartak je usazen v obranném pásmu Energie, ale výborně v rohu pracuje Dvořák, který puk skvěle drží.

11:15
    Domácí výborně brání modrou čáru. Krutikov to zkoušel středem hřiště, ale stejně jako Několenko se daleko nedostal.

10:39
    Koblasa a Chacej na buly, které se uskuteční po pravici Šestjorkina.

10:19
    Archip Několenko zavezl puk do útočného pásma, ale rychle o něj přišel a odjíždí střídat.

09:02
    Jakmile přesilová hra skončila, tak se energetici ženou do dalšího útočení. Nyní je na ledě první karlovarská formace.

07:57
    Kohout je na ledě a domácí první přesilovou hru přestáli bez ujmy.

07:23
    Nyní se daří domácím vyhodit a celá lajna pro oslabení odjíždí střídat.

06:49
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu Energie a obstřelují karlovarského gólmana.

05:53
    Spartak bude mít šanci první přesilové hry. Martin Kohout (KVA) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

05:10
    K Vorobjovovi se odrazil od hrazení kotouč, ale ruský útočník naštěstí trefil pouze boční síť Honzíkovy brány.

04:19
    Spartak se po dlouhé době usadil v útočném pásmu a kombinuje s pukem po mantinelech.

03:27
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu a ani jednomu týmu se nedaří přecházet přes modrou čáru.

02:19
    Domácí jsou od začátku utkání aktivní a tlačí soupeře stále víc.

01:30
    Pešechonov prověřil první střelu Honzíka, který puk v klidu uklidil do lapačky.

00:40
    Tomáš Harkabus dostal krásnou přihrávku, ale jen o kousek minul tyš Šestjorkinovy brány!

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté a zakládají první útok.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Fečo) – Kvapil, Dvořák, Škvor, Šimek, Troška – Flek "C", Vachovec, Koblasa – Harkabus, Vrána, Zadražil – Vachutka, Gorčík, Kohout – Beránek, Gríger, Fronk

MHK Spartak Moskva: Šestjorkin (Truškov) – Kozlovskij, Děmidov, Solovjov, Sorokin, Kulik, Provolněv, Alexejev, Ablajev – Vorobjov, Pavljukov, Boldin, Ipatov, Chacej, Několenko, Lapšov, Krutikov, Kučerkov, Pešechonov "C"

Rozhodčí: Lavrentěv, Nosov – Ondráček, Komárek.

- 100 minut

Zbývá nám sto minut do začátku dalšího strhujícího utkání mezi VLČÍ SMEČKOU a SPARTAKEM MOSKVA. Všichni jste již určitě napnutí, jak tento zápas dopadne.

Domácí se dostali do play off z pátého místa, které obsadili v západní konferenci právě za čtvrtým Spartakem. V první kole play off narazila Energie na Junosť Minsk, která po dvou výhrách na stadionu v Karlových Varech směřovala k jistému postupu do další fáze. Jenže energetici zabojovali a po dvou výhrách v Minsku a následné výhře na domácím hřišti, otočili stav série ve svůj prospěch a postoupili do další fáze vyřazovacích bojů, ve které narazili nyní na Spartak, se kterým v minulém roce Energie vypadla. I nyní to nevypadá s Vlčí Smečkou nijak dobře. Po dvou porážkách v Moskvě musí opět celou sérii otáčet, aby mohla pomýšlet na další postup. Ve včerejším zápase vyhrála 3:1 a doufejme, že se jí to povede i dnes.

To Spartak postoupil do vyřazovací fáze z již zmíněného čtvrtého místa. V prvním kole play off narazil na Chimik, se kterým si v klidu poradil ve třech zápasech po jasných výhrách 3:1, 3:1 a 5:2. Nyní tedy narazil na energetiky. V základní části odešly oba týmy smírně. Dvakrát vyhrál Spartak a dvakrát Energie, pokaždé na domácím hřišti. Uvidíme tedy, jestli Spartak neudělá stejnou chybu jako Junosť a projde dále do čtvrtfinále, nebo si Vlčí Smečka opět pochutná na soupeři a překvapí. Ve včerejším utkání se to energetikům podařilo a snížili stav série na 1:2. To vše se dozvíme již dnes v 18:00 na horkém ledě v KV Areně.

Vítáme vás u dnešního on-line přenosu z play off MHL mezi domácí Vlčí Smečkou a hosty ze Spartaku Moskva. Utkání začíná v 18:00 a bude vás jím provázet David Košinár.

David Košinár

Branky a nahrávky: 40. Kučerkov (Alexejev, Pavljukov), 57. Krutikov (Vorobjov), 59. Vorobjov

Rozhodčí: Lavrentěv, Nosov – Ondráček, Komárek