Machačkala – Alkmaar 0:0 (kon.) | Valencia – Ludogorec 1:0 (kon.) | Plzeň – Lyon 2:1 (kon.)
Benfica – Tottenham 2:2 (kon.) | Fiorentina – Juventus 0:1 (kon.) | Neapol – Porto 2:2 (kon.)
Real Betis – Sevilla 0:2 (po pen.) | Salzburg – Basilej 1:2 (kon.)
Benfica Lisabon
2:2 (1:0)
Tottenham Hotspur
Čtvrtek 20.03.2014, 19:00 • Estádio da Luz, Lisabon • Evropská liga

To je z tohoto utkání Evropské ligy vše, ale program této soutěže je teprve v polovině. Zůstaňte tedy s námi. (21:03:34)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:2.
    Rohy: 6:5. Fauly: 12:3

Nakonec bylo z utkání, které směřovalo do jasného konce velké drama. Hosté mezi 78. a 79. minutou dvakrát udeřili Chadlim a v následujících okamžicích byli několikrát blízko třetímu gólu a prodloužení. Nakonec ale zápas skončil remízou, když v nastaveném čase proměnil Lima pokutový kop. Z postupu se tak raduje Benfica Lisabon, pro Tottenham cesta pohárovou Evropou končí.

90+5
    Benfica právě vstřelila branku!
    K pokutovému kopu se postavil RODRIGO LIMA, poslal Friedela na druhou stranu a upravil tak pro domácí na uklidňujících 2:2.

90+4
    Penalta pro domácí tým! Zřejmě je rozhodnuto.Sandro se dopustil nedovoleného zákroku na Limu a rozhodčí byl nekompromisní.

90+3
    Kane měl na hlavě prodloužení. Vyskočil si na Chadliho centr, jenže hlavičkoval trochu ze záklonu a našel Oblakovu náruč.

90+2
    Poslední střídání domácích, odešel Miralem Sulejmani a na poslední vteřiny nastoupil Lazar Marković.

90+2
    Chadliho nadýchaný centr našel zapomenutého Sigurdssona a jeho hlavička mířila přesně za tyč. Oblak ale předvedl mrštný skok a uchránil Benfice postupový stav!

90+1
    Kyle Naughton obdržel žlutou kartu.

90+1
    Oblak se vydal z brankové čáry až na velké vápno, aby pomohl obraně a podařilo se mu míč vyboxovat.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

90
    Za faul na Lennona obdržel žlutou kartu domácí Enzo Pérez.

89
    Byl vykázán za postranní čáru a už můžeme pokračovat.

89
    Sulejmani zůstává na trávníku a dá se čekat, že na nohy nebude zrovna spěchat.

89
    Kane upadl v pokutovém území, penalta to ale nebude, Sulejmaniho zákrok byl podle sudího v pořádku.

88
    Eriksenův centr byl sražen a Luisão si pak už s vysokým míčem v pohodě poradil.

86
    A málem přišla pojišťující branka! Zleva našel Sulejmani svým centrem volného Salvia, jeho rána z první skončila ve Fridelových rukavicích.

Aleš Pur

Branky: 34. Garay (Salvio), 90+5. Lima (pen.) – 78. Chadli (Kane), 79. Chadli (Eriksen)

Karty:   10. Luisão (BNF), 90. Pérez (BNF) – 90+1. Naughton (TOT)

Benfica Lisabon: Oblak – Pereira, Luisão (C), Garay, Siqueira – Salvio, Gomes, Amorim – Djuričić (71. Pérez), Cardozo (76. Lima), Sulejmani (90+2. Marković).
    Náhradníci: Lopes – Jardel, Almeida, Pérez, Lima, Rodrigo, Marković.

Tottenham Hotspur: Friedel – Naughton, Sandro, Fryers, Rose – Lennon (C), Sigurdsson, Chadli, Bentaleb, Townsend (76. Eriksen) – Soldado (71. Kane).
    Náhradníci: Archer – Veljković, Ogilvie, Eriksen, Winks, Ball, Kane.

Rozhodčí: Damir Skomina (SLO) – Bojan Ul (SLO), Gianluca Cariolato (ITA)
    13.03.2014
    Tottenham - Benfica 1:3

Branky: 64. Eriksen – 29. Rodrigo (Amorim), 58. Luisão (Amorim), 84. Luisão (Garay)

Karty:   9. Sandro (TOT), 81. Vertonghen (TOT) – 63. Sílvio (BNF), 81. Amorim (BNF)

Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 2:1.