Novosibirsk – Magnitogorsk 1:2 (po pr.) | Ufa – Barys 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Petrohrad 1:6 (kon.)

Roman Červenka (PET) 0+2, 3 střely, čas na ledě 20:53
    Alexander Salák (PET) 60 minut, 23 zákroků, 1 gól, 95,8% (18:23:28)

Stav série – 2:2

Dnes jsme viděli zatím nejjednoznačnější utkání série. Petrohrad zvítězil v Jaroslavli 1:6 a srovnal stav série na 2:2 na zápasy. Ve třetí třetině už padl jediný gól, který vstřelil 8 sekund před koncem utkání Ilja Kovalčuk.

Hosté o svém vítězství rozhodli už v první dvacetiminutovce, kdy se po brankách Malyševa, Martenssona a Šipačjova ujali vedení 0:3. Ve 29. minutě sice snížil na rozdíl dvou gólů Jakovlev, ale za SKA bleskově kontroval Barabanov. Když se navíc ještě před druhou přestávkou prosadil i Tichonov, bylo jasné, že dnes Lokomotiv na vítězství myslet nemůže. Na konečných 1:6 upravil v samém závěru duelu Ilja Kovalčuk.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:12, celkem – 24:36

60:00

59:52
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Tak hosté přesilovou hru využívají a přidávají ještě jeden gól. ILJA KOVALČUK vyslal od modré neskutečnou dělovku, na kterou Kolesnik vůbec nezareagoval. Kotouč navíc vylétl z branky tak rychle, že si sudí raději nechali vše zkontrolovat videem. Gól ale platí. Bez asistence.

59:37
    Domácí vyhazují.

58:56
    Domácí Pašnin vyloučen za nedovolené bránění. Petrohrad bude hrát přesilovku 4 na 3.

58:45
    Až před branku si sjel Višněvskij, Salák jeho střelu vyrazil.

58:01
    Poslední dvě minuty.

57:58
    Jegor Averin se pošťuchoval s Makarovem a oba hráči zbytek utkání prosedí na trestné.

57:34
    Utkání se již spíše dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

56:37
    Oba týmy kompletní.

56:19
    Ve hře 4 na 4 se žádné větší šance neurodily.

55:30
    Hotovo, hra pokračuje.

55:28
    V Jaroslavli probíhá úprava ledu, hra je přerušena.

54:36
    Máme tu oboustranné vyloučení – na trestné sedí domácí Mikelis Redlihs a hostující Igor Makarov.

54:36
    Sigarjovova střela končí v klíně Kolesnika.

54:14
    Ofsajd domácích.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. Jakovlev (Apalkov, Plotnikov) – 10. Malyšev (Chafizullin), 16. Martensson (Červenka, Thoresen), 17. Šipačjov (Tichonov), 30. Barabanov, 37. Tichonov (Červenka, Martensson), 60. Kovalčuk

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (od 41. minuty Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiljev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Pašnin, Gorochov – Averin, Apalkov, Plotnikov – Platt, Sprukts, Redlihs – Galimov, Kartajev, Konkov – Kapustin, Petrov, Černikov
    Trenér: Dave King.

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Dallman, Semjonov, Čudinov, Chafizullin, Rjasenskij, Judin – Thoresen, Martensson, Červenka – Kovalčuk, Kablukov, Ponikarovskij – Makarov, Šipačjov, Tichonov – Malyšev, Sigarjov, Barabanov.
    Trenér: Jukka Jalonen.

Rozhodčí: Anisimov, Gofman – Sadovnikov, Zacharenkov