New Jersey – Toronto 3:2 (kon.) | Chicago – Nashville 0:2 (kon.) | Detroit – Minnesota 3:4 (po pr.)
Vancouver – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Florida 6:2 (kon.)
Detroit Red Wings
3:4 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Minnesota Wild
Pondělí 24.03.2014, 00:40 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký pondělní den. (03:17:07)

Dnešní utkání sledovalo 20 066 diváků.

Dnešní utkání nakonec končí lépe pro hosty z Minnesoty, kteří prohrávali v polovině utkání o dvě branky, ale poté se herně zvedli a nakonec vítězí v prodloužení. Detroit získává po porážce 3:4 v prodloužení bod, který se bude Rudým Křídlům určitě hodit.

Střely na branku: 16 – 25.

62:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Druhý bod nakonec putuje do Minnesoty. Z modré čáry vystřelil na branku Brodin, jehož střelu dokázal tečovat MATT MOULSON, jenž tak rozhoduje o vítězství svého celku, když Howardovi propadl kotouč pod rukou do branky. Asistence: Jonas Brodin, Charlie Coyle.

61:15
    Detroit je na začátku prodloužení aktivnějším týmem a snaží se rozhodnout.

60:30
    Nyquist zavezl kotouč do útočného pásma a hledal na modré čáře Kronwalla, který se nedokázal dostat ke střele.

60:01

Minnesota dokázala ve třetí třetině vývoj utkání otočit a dostala se do vedení, které se jí udržet nepodařilo a tak uvidíme za stavu 3:3 prodloužení. Který tým vybojuje druhý bod?

Střely na branku: 16 – 24.

60:00

59:41
    Na modré čáře se dostal ke kotouči Nyquist, jenž tvrdě vystřelil a Bryzgalov dokázal jeho pokus se štěstím vyrazit.

59:30
    Kotouč je ve středním pásmu.

59:07
    Od modré čáry vystřelil Quincey, ale branku těsně minul.

58:43
    Pominville se dokázal dostat s kotoučem do útočného pásma, ale za brankou o něj přišel.

58:15
    Detroit je v posledních střídáních aktivnějším týmem a snaží se utkání rozhodnout.

57:32
    Druhá lajna Detroitu dlouho operovala v útočném pásmu, ale nakonec se do zakončení nedostala.

56:52
    Helm našel na levém kruhu Millera, který se střelou zápěstím Bryzgalova nepřekvapil.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 14. Nyquist (Kronwall, Alfredsson), 19. Nyquist (Tatar), 52. Tatar (Smith) – 32. Pominville (Suter, Koivu), 45. Coyle (Moulson, Koivu), 47. Parise (Granlund, Spurgeon), 63. Moulson (Brodin, Coyle)

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Alfredsson, Legwand, Franzen – Nyquist, Sheahan, Tatar – Andersson, Glendening, Miller – Emmerton, Helm, Ferraro
    Minnesota Wild: Bryzgalov (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Blum – Pominville, Granlund, Parise – Fontaine, Koivu, Moulson – Niederreiter, Coyle, Heatley – Brodziak, Haula, Cooke

Rozhodčí: L'Ecuyer, Pochmara – Galloway, Kovachik

Diváci: 20 066