Japonsko U18 – Finsko U18 2:4 (kon.) | Kanada U18 – Česko U18 5:0 (kon.) | USA U18 – Švédsko U18 7:0 (kon.)
Rusko U18 – Maďarsko U18 3:1 (kon.)
Japonsko U18
2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Finsko U18
Středa 26.03.2014, 14:00 • Jégpalota, Budapešť • Mistrovství světa žen do 18 let

To je z utkání Japonska s Finskem vše. Hrací den v maďarské Budapešti má však na svém programu další zápasy. U těchto či jakýchkoli jiných duelů na shledanou. (16:10:16)

Finky si zajišťují postup do další fáze turnaje a posílají Japonky do bojů o záchranu. Nutno říci, že Japonky v závěru utkání hodně vzdorovaly. Během pěti minut vyrovnaly a finské juiorky se musely o výsledek zápasu ještě strachovat. Klid na hokejky jim ale ve druhé půlce třetí třetiny vrátila Rakkolainenová, která zaznamenala rozhodující branku.

60:00

59:15
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Závěrečná hra bez brankářky se japonským juniorkám nevyvedla. Puku se ve středním pásmu ujala Nuutinenová a okamžitě ho nasměrovala na MATILDU NILLSONOVU. Ta po přejetí do útočné třetiny trefila prázdnou branku. Asistence: Emma Nuutinenová.

59:08
    Tonosakiová jede z brány! Japonky to zkoušejí v šesti!

57:00
    Finsko se snaží nepustit Japonky do závěrečného náporu. Hakalová kombinuje se svým spoluhráčkami v útoku.

56:05
    Finsko v plném počtu.

56:00
    Keisalová musela zalehnout puk v brankovišti. Japonky se rozestřílely. Toková a po ní i Sonodová ale střílely jen do připravené Japonky.

55:59
    Sonodová střílí nad bránu.

55:03
    Japonky v útoku kombinují, ke střele se ale nemohou dostat.

54:05
    Finky dostávají trest za příliš mnoho hráček na ledě.

52:39
    Finky si berou zpět ztracené vedení. EMMI RAKKOLAINENOVÁ v plné rychlosti projela přes útočnou modrou čárou a v jízdě překvapila Tonosakiovou střelou nad lapačku. Asistence: Matilda Nilssonová, Emma Nuutinenová.

52:00
    Aokiová se dostala k vyraženému puku a stála sama před Keisalovou. Finka ale svůj tým drží nad vodou pohledným zákrokem betonem.

50:59
    Vitasouvá dostala dost času ke střele, japonské obránkyně u ní byly pozdě. Finka však v dobré pozici netrefila branku.

50:19
    Japonky nepřešly přesně přes útočnou modrou. Ofsajd.

49:58
    Po střele Salomakiové musí Tonosakiová ukázat svou lapačku.

49:45
    Finské juniorky jsou očividně dosavadním průběhem třetí třetiny zaskočené.

49:19
    Japonky posílají puk na zakázané uvolnění.

48:38
    Taková šikovně tečovala před brankou. Keisalová předvedla skvělý relex.

David Soumar

Branky a nahrávky: 41. Ukitaová (Tomitaová), 46. Ukitaová (Miyazakiová, Toková) – 1. Rakkolainenová (Savanderová, Savolainenová), 23. Kayhková (Salomakiová, Kaitalová), 53. Rakkolainenová (Nilssonová, Nuutinenová), 60. Nillsonová (Nuutinenová)

Japonsko U18: Tonosakiová (Kamimurová) – Hattoriová, Ukitaová, Sonodová, Kurokawaová, Kawashimaová (C), Tatsumaová, Tomitaová, Furutaová – Aokiová, Toková, Takaová – Sodaová, Miyazakiová, Enomotová – Tsukimotová, Sekiová, Nishiová – Sasanová, Sakamotová, Itová.
    Finsko U18: Keisalová (Asikainenová) – Lindholmová, Klemolová, Vitasuová, Savanderová, Toivanenová, Salonenová – Hakalová S., Nuutinenová, Sakkinenová – Savolainenová, Yli-Maenpaaová (C), Rakkolainenová – Salomakiová, Kaitalaová, Kayhková – Nilssonová, Pelkonenová, Hakalová L. – Parkusjarviová.

Rozhodčí: Malletteová – Habanová, McMahonová