Japonsko U18 – Finsko U18 2:4 (kon.) | Kanada U18 – Česko U18 5:0 (kon.) | USA U18 – Švédsko U18 7:0 (kon.)
Rusko U18 – Maďarsko U18 3:1 (kon.)
Japonsko U18
2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Finsko U18
Středa 26.03.2014, 14:00 • Jégpalota, Budapešť • Mistrovství světa žen do 18 let

To je z utkání Japonska s Finskem vše. Hrací den v maďarské Budapešti má však na svém programu další zápasy. U těchto či jakýchkoli jiných duelů na shledanou. (16:10:16)

Finky si zajišťují postup do další fáze turnaje a posílají Japonky do bojů o záchranu. Nutno říci, že Japonky v závěru utkání hodně vzdorovaly. Během pěti minut vyrovnaly a finské juiorky se musely o výsledek zápasu ještě strachovat. Klid na hokejky jim ale ve druhé půlce třetí třetiny vrátila Rakkolainenová, která zaznamenala rozhodující branku.

60:00

59:15
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Závěrečná hra bez brankářky se japonským juniorkám nevyvedla. Puku se ve středním pásmu ujala Nuutinenová a okamžitě ho nasměrovala na MATILDU NILLSONOVU. Ta po přejetí do útočné třetiny trefila prázdnou branku. Asistence: Emma Nuutinenová.

59:08
    Tonosakiová jede z brány! Japonky to zkoušejí v šesti!

57:00
    Finsko se snaží nepustit Japonky do závěrečného náporu. Hakalová kombinuje se svým spoluhráčkami v útoku.

56:05
    Finsko v plném počtu.

56:00
    Keisalová musela zalehnout puk v brankovišti. Japonky se rozestřílely. Toková a po ní i Sonodová ale střílely jen do připravené Japonky.

55:59
    Sonodová střílí nad bránu.

55:03
    Japonky v útoku kombinují, ke střele se ale nemohou dostat.

54:05
    Finky dostávají trest za příliš mnoho hráček na ledě.

52:39
    Finky si berou zpět ztracené vedení. EMMI RAKKOLAINENOVÁ v plné rychlosti projela přes útočnou modrou čárou a v jízdě překvapila Tonosakiovou střelou nad lapačku. Asistence: Matilda Nilssonová, Emma Nuutinenová.

52:00
    Aokiová se dostala k vyraženému puku a stála sama před Keisalovou. Finka ale svůj tým drží nad vodou pohledným zákrokem betonem.

50:59
    Vitasouvá dostala dost času ke střele, japonské obránkyně u ní byly pozdě. Finka však v dobré pozici netrefila branku.

50:19
    Japonky nepřešly přesně přes útočnou modrou. Ofsajd.

49:58
    Po střele Salomakiové musí Tonosakiová ukázat svou lapačku.

49:45
    Finské juniorky jsou očividně dosavadním průběhem třetí třetiny zaskočené.

49:19
    Japonky posílají puk na zakázané uvolnění.

48:38
    Taková šikovně tečovala před brankou. Keisalová předvedla skvělý relex.

46:58
    I po time-outu útočí Japonky. Na modré čáře však chybovaly a Finky mohou uklidinit hru.

45:39
    Finky si berou oddechový čas.

45:39
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    A je tu i zasloužené vyrovnání. Japonky z tlaku vytěžily vyrovnávací branku. RUI UKITAOVÁ dokázala z modré čáry trefit přesnou střelou zápěstím cíl v horním rohu branky. Je vyrovnáno! Asistence: Chisato Miyazakiová, Haruka Toková.

15:40
    Karty se poněkud obrátily. Japonky jsou aktivnější.

42:38
    Toková se sama dostala před Keisalovou. Finka v brankovišti svůj tým drží skvělým zákrokem ve vedení!

42:03
    Japonky vstřelená branka nabudila. Dosud nejvíce se tlačí do útoku a nutí Keisalovou k dalšímu zákroku.

40:41
    První krok již Japonky udělaly, je tu kontaktní gól! V útoku zůstala volná RUI UKIAOVÁ, která bekhendovou střelou pod horní tyč zaskočila Keisalovou. Finská gólmanka se snažila puk vytěsnit nad, ale nepodařilo se. Asistence: Chinami Tomitaová.

40:17
    V útoku jako první Japoky, které budou chtít očividně otočit vývoj zápasu.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Ve druhých dvaceti minutách jsme opět viděli jedinou branku, která v úvodu třetiny spadla do japonské klece. Nicméně i Japonky zatím předvádějí dobrý hokej. S ohledem na fakt, že v útoku nejsou tak často, poměrně dost střílí. Keisalová ale dále drží čisté konto.

40:00

39:45
    Japonky jsou poté, co přestály oslabení, stále v obraně a vyhazují na zakázané uvolnění.

39:17
    Kayhková dostala na ledě hodně prostoru ke střele. Pokus zápěstím však přesný nebyl.

38:37
    Až teď. Tonosakiová ale včas zalehla puk.

38:01
    Finky se zatím v přesilovce k nebezpečnější střele nedostaly. Japonsko vyhazuje.

37:20
    Japonské juniorky nezvládly střídání a hrály v šesti.

36:46
    Po delší části hry ve středním pásmu oba týmy střídají.

35:51
    Enomotová sama před finskou gólmankou neuspěla. Finka skvěla zakročila.

35:01
    Keisalová si sama se svou lapačkou musela poradit se střelou Sodové. Finské obránkyně si ji vůbec nevšímaly.

34:46
    Zakázané uvolněnění Finska.

33:33
    Savolainenová se hnala sama na japonskou bránu, bekhendem nezakončila nad dobře postavené betony japonské gólmanky.

33:11
    Keisalová musela přererušit hru, bude se vhazovat.

32:39
    Tonosakiová s velkým přehledem o hře přikryla puk. Kaitalová již totiž před ní číhala na případnou dorážku.

32:20
    Ani jednomu z týmů se nedařilo poslat puk do útoku přesně. Japonky zase poslaly puk na icing.

31:15
    Japonky se na krátkou dobu dostaly do útoku, když Aokiová ukořistila puk. Více než jistý zákrok Keisalové k vidění nebyl.

30:45
    Klemolová z modré čáry nahazovala puk, nikdo ze spoluhráček však její pokus neusměrnil do sítě.

30:18
    Japonsko zase posílá puk přes všechny čáry – icing.

29:39
    Tonosakiová předvedla jistý zákrok svou lapačkou. Kolem ještě projížděla Kaitalaová, puk z Japonky ale nevypadl.

29:20
    Jen krátký čas se hrálo ve středním pásmu, finské hráčky jsou opět v útočné třetině.

28:26
    Japonské juniorky se dlouho musely bránit, proto opět proti pravidlům vyhodily puk.

28:20
    Icing Japonska.

27:25
    Finsko hraje více s pukem, rozehrát přesně se Finkám ale moc nedaří.

25:59
    Ofsajd Japonska.

25:50
    Kawashimaová dobře napadla rozehrávku soupeřek v obranném pásmu. Sama se ke Keisalové nedostala.

25:57
    Rakkolainenová opět zajímavě vypálila, Tonosakiová pozorná.

24:40
    Finsko má další vhazování v útoku, pro Japonky je tu další chvilka v obraně.

24:11
    Japonská brankářka řeší další problémy, má puk pod lapačkou.

22:52
    Japonsko oslabení přestálo, krátce na to však inkasovalo. Na japonskou brankářu letěl jeden puk za druhým, ta ho nakonec odrazila jen do prostoru pravého kruhu, kde byla dobře postavená SUVI KAYHKOVÁ, která z otočky trefila přesně horní část branky. Asistence: Nelli Salomakiová, Anniina Kaitalová.

22:06
    Tli-Maenpaaová z modré čáry vypálila tvrdě nad bránu.

21:12
    Finky se nemohly dostat ke střele, nakonec japonské hráčky jejich rozehrávku přerušily a vyhodily puk.

20:26
    Japonsko čeká oslabení. Aokiová hákovala a bude pykat.

20:20
    Japonky vyhrály vhazování, puk ale odeslaly jen za finskou bránu.

20:01

Do zápasu vlétly Finky s velkou parádou. Již během první minuty si připsala první branku Rakkolainenová. Finsko pak většinu první třetiny dominovalo, ale v závěru hodně zabraly Japonky, nicméně Keisalovou nepřekoaly. Druhá třetina tak začne za stavu 0:1.

20:00

19:32
    Japonská útočnice nabrala ve středním pásmu rychlost. Následně chtěla přihrát puk dále, Vitasová do dráhy puku ale přesně padla.

18:27
    Ovšem Japonky se snaží vývoj utkání v této třetině ještě změnit. Keisalová musla předvést excelentí zákrok betonem.

17:29
    Finky chtějí zakončt třetinu ve vedení. Rakkolainenová vedla další útočnou akci, nyní bez úspěchu.

16:37
    Další zákrok po střele z modré čáry.

16:30
    Finská brankářka zasahuje lapačkou, bude se vhazovat.

15:21
    Finsko předvádí zatím pohlednější hokej, hraje především více s pukem.

14:02
    Rakkolainenová nepřešla do útoku ve správnou chvíli. Finsko zastavuje ofsajd.

13:15
    Finsko i nadále aktivnější. Japonky vyváží jen do střední třetiny.

12:27
    Finky se dostaly do přečíslení 3 na 1. Parkusjarviová ale nezakončila přesně.

12:07
    Miyazakiová obkroužila branku, nikoho svým pasem nenašla.

11:23
    Střela Salomakiové končí v lapačce. Následuje vhazování.

09:09
    Teď si zase vybraly slabší chvilku finské hokejistky. Japonsko zahrozilo více než v prvních minutách.

08:51
    Ukitaová napřáhla z modré, nechala jen vyniknout lapačku Keisalové.

08:20
    Šance pro Japonky. Takaková ani její kolegyně však nedokázaly z dobré pozice vytězit více než vhazování v útoku.

07:40
    Savolainenová prověřila japonskou bránkářku, ta vyrazil puk do ochranné sítě.

07:00
    K vidění bylo několik nepřesných rozehrávek, hraje se především ve středním pásmu.

06:33
    Tonosakiová si po střele Rakkolainenové připisuje úspěšný zákrok.

06:08
    Opět. Finské juniorky své soupeřky sevřely, Salomakiová ale nepálila přesně.

05:49
    Japonsko vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

05:34
    Finky jsou zatím aktivnější, už se zase ženou do útoku.

04:29
    Finsko přesilovku přestálo s vekou parádou, pečlivě bránilo a vyloučená hráčka je již zpět.

03:30
    Japonky sice kombinovaly, ale Finsko již dokázalo vyhodit puk ze třetiny.

02:09
    Finsko si zahraje ve čtyřech. Hakalová si odsedí dvě minuty.

01:46

00:37
    Finsko se jako první ujímá vedení. Po nahození z modré čáry se k puku dostala úplně volná EMMI RAKKOLAINENOVÁ, která si bez problémů vychutnala Japonku v brankovišti. Ta němela šanci. Asistence: Eve Savanderová, Ronja Savolainenová.

00:26
    Tonosakiová musela vytáhnout první zákrok.

00:05
    Úvodní vhazování získávají finské hráčky a již zakládají útok.

00:01

Všechny aktérky dnešního zápasu jsou již připravené na ledě.

Předzápasové rozbruslení již končí. Do začátku utkání zbývá asi dvacet minut.

Japonsko U18: Tonosakiová (Kamimurová) – Hattoriová, Ukitaová, Sonodová, Kurokawaová, Kawashimaová (C), Tatsumaová, Tomitaová, Furutaová – Aokiová, Toková, Takaová – Sodaová, Miyazakiová, Enomotová – Tsukimotová, Sekiová, Nishiová – Sasanová, Sakamotová, Itová.

Finsko U18: Keisalová (Asikainenová) – Lindholmová, Klemolová, Vitasuová, Savanderová, Toivanenová, Salonenová – Hakalová S., Nuutinenová, Sakkinenová – Savolainenová, Yli-Maenpaaová (C), Rakkolainenová – Salomakiová, Kaitalaová, Kayhková – Nilssonová, Pelkonenová, Hakalová L. – Parkusjarviová.

Rozhodčí: Malletteová – Habanová, McMahonová.

Finsko
    To finské juniorky na turnaj přijely s vyššími ambicemi, zatím se jim ale také příliš nedaří. V prvním utkání prohrály v nájezdech s Češkami a v posledním odehraném zápase nestačily na nesmírně silný tým Kanady.
    Finský výběr by rád navázal na bronz z roku 2011. Nic jiného než postup ze skupiny si ve Finsku nepřejí ani letos, k tomu je ale potřeba poradit si s japonskými juniorkami.

Předchozí výsledky na MS
    Česká republika – Finsko 4:3sn
    Finsko – Kanada 0:7

Japonsko
    Japonské hráčky zatím příliš úspěchů na turnaji nezískaly. V prvním utkání narazily na silnou Kanadu a jasně prohrály. V pondělím duelu již Japonky opravdu zabojovaly, ale Češkám se taktéž nevyrovnaly.
    Japonsko je tedy zatím bez bodu. Pokud se chce vyhnout bojům o záchranu, mělo by v utkání s Finskem vyhrát. Pro Japonsko by ale postup byl do jisté míry překvapení. Světového turnaje se totiž účastní teprve potřetí. Juniorky z Asie skončily jednou poslední a jednou šesté.

Kanada – Japonsko 7:1
    Česká republika – Japonsko 3:1

Pro Japonky i Finky je tu poslední možnost získat premiérovou výhru. Japonsko je zatím úplně bez bodu, Finsko má bod za remízu po šedesáti minutách z utkání s Českou republikou. Kterému z těchto týmů se podaří poprvé na šampionátu vyhrát? Pokud japonské hráčky vyhrají za tři body, postoupí dále. Finským juniorkám by teoreticky mohla stačit i výhra v prodloužení nebo nájezdech.

Zdravím z Budapešti! V maďarské metropoli máme možnost sledovat Mistrovství světa žen do 18 let. Dnes jsou na programu poslední utkaní skupin. Na ledě menšího stadionu s kapacitou 120 diváků se dnes v rámci skupiny A představí naposledy výběry Japonska a Finska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

David Soumar

Branky a nahrávky: 41. Ukitaová (Tomitaová), 46. Ukitaová (Miyazakiová, Toková) – 1. Rakkolainenová (Savanderová, Savolainenová), 23. Kayhková (Salomakiová, Kaitalová), 53. Rakkolainenová (Nilssonová, Nuutinenová), 60. Nillsonová (Nuutinenová)

Rozhodčí: Malletteová – Habanová, McMahonová