Rapid – Sturm Graz 2:0 (kon.) | Admira – Grödig 4:0 (kon.) | Salzburg – Wacker 0:0 (kon.)
Wolfsberger – Wiener 4:0 (kon.)
FC Admira Wacker Mödling
4:0 (2:0)
SV Grödig
Sobota 29.03.2014, 19:00 • BSFZ-Arena • Rakouská Bundesliga

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Utkání je už pouze minulostí. V úvodu zápasu to tak nevypadalo, ovšem po první brance domácích se zápas změnil v jasnou záležitost. V prvním poločase se prosadili Katzer a Schicker. Ve druhé půli ještě branku přidali Schick a Sax a to znamená jediné, domácí vítězí 4:0 a připisují si hodně důležité tři body do tabulky, pro hosty veliká ztráta v boji o evropské poháry.

90+1
    Zápas už dohrávají domácí s míčem na svých kopačkách, hlavní sudí nastavil jednu minutu a ta vyprší každou chvíli.

90
    Admira právě vstřelila branku!
    Domácí přidávají ještě jednu branku! Rychlý brejk zakončil MAXIMILIAN SAX, který tak už jen kosmeticky upravuje skóre, 4:0!

89
    Hosté vybojovali ještě v závěru zápasu rohový kop.

87
    Tak přece jenom mohli hostující fotbalisté vstřelit branku. Míč dostal na hranici velkého vápna Domoraud, který měl hodně místa, Jeho pokus ale končí vedle brány Kuttina!

86
    Grödig už úplně rezignoval a nevypadá to, že by dnes hosté měli vstřelit nějakou branku.

85
    Útočný faul odpískán Trdinovi, kterému se tento verdikt vůbec nelíbí.

84
    Hosté se dostávali do zajímavého přečíslení, nevyřešili ho ale dobře, poslední přihrávka mířila do ofsajdu.

82
    Míč si postavil Correa, jehož pokus zastavila dobře postavená zeď.

81
    Perchtold vybojoval přímý kop z velmi přijatelné pozice pro Grödig.

80
    Utkání už se spíše jen z povinnosti dohrává, o vítězi je totiž rozhodnuto.

79
    A je to právě Correa, který hned vzápětí také vidí žlutou kartu. Hostujícímu útočníkovi dnes zápas vůbec nevychází.

78
    Hodně nepřesný pokus teď směrem na domácí bránu vyslal Correa.

77
    Je tomu tak, dohráno už má autor zatím poslední branky Schick, toho na závěr zápasu nahradí Sax.

76
    V ofsajdovém postavení Correa a vypadá to, že domácí využijí i posledního střídání.

75
    Grödigu nelze upřít snaha, zatím je to ale málo.

73
    Řekl bych, že je rozhodnuto! Míč nyní dostal THORSTEN SHICK, který to udělal velmi šikovně, nejprve si položil hostujícího obránce a následně technickou střelou překonává Kuttina, 3:0!

72
    Druhé střídání na domácí straně, za hřiště míří Schicker, opačným směrem pak Sulimani.

71
    Hosté si nerozuměli a o míč tak zase přišli už na samém začátku útočné akce.

70
    Postupem času se otevírají místa pro rychlé brejky domácích, jeden takový teď nepřesně zakončil Auer.

68
    Tato herní činnost hostům vůbec nevychází, Admira se bez problémů ubránila.

67
    Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Perchtold, jehož pokus zblokován na roh.

66
    Hodně ostrý skluz Schickera, za který také domácí útočník vidí žlutou kartu.

65
    První střídání na domácí straně, Thürauera nahrazuje Schwab.

64
    Hosté vybojovali rohový kop, který se jim vůbec nevyvedl a u míče už fotbalisté Admiry.

63
    Podruhé se žlutí na hostující straně, Elsneg to přehnal s důrazem a je po zásluze potrestán.

61
    Nedorozumění na domácí straně musel řešit Kuttin odkopem do bezpečí.

60
    Hosté jsou hodně nervózní a některé zákroky jsou opravdu na hranici pravidel.

59
    Domácí jsou hodně zalezlí na vlastní polovině a vyčkávají.

58
    Martschinko to zkusil z hodně velké vzdálenosti a tomu odpovídala i samotná střela, která končí vysoko nad.

57
    Admira hraje podle mě až příliš pasivně, to by se domácím nemuselo vyplatit.

56
    Correa šikovně posunul na Elsnega, který se dostal ke střele! Jeho pokus nebyl vůbec špatný, o centimetry však míjí pravou tyč Kuttina!

54
    Útočný faul odpískán Tscherneggovi, hosté se tak zase musí vracet, Kuttin s rozehrávkou samozřejmě příliš nepospíchá.

53
    Domorad teď vybojoval zajímavou standartní situaci pro Grödig.

52
    Rohový kop domácí rozehráli na krátko, následně ale o míč brzy přišli.

51
    Admira se sice k zakončení nedostala, ale vybojovala další roh.

50
    Z následné standartní situace hosté nic nevytěžili a musí se rychle vracet.

49
    Na žluté karty srovnáno, tentokráte potrestán hostující Karner.

47
    Domácí vybojovali v úvodu druhého poločasu rohový kop.

46
    Hosté v poločase střídali, Nutze nahradil Trdina.

46

Je to tak, první poločas je za námi. Domácí zásluhou Katzera a Schickera vedou 2:0. Uvidíme, s čím přijdou hosté do druhého poločasu, který začne zhruba ve 20:01.

45+1

45
    Nejspíše poslední útočná snaha Grödigu v první půli končí v zámezí, hlavní sudí odpíská každou chvíli konec prvního poločasu.

44
    Je evidentní, že domácí už by první poločas dohráli bez nějakých zbytečných komplikací.

43
    Correa si pomohl útočný faulem a Admira s rozehrávkou příliš nepospíchá.

41
    Domácí teď spíše vyčkávají, hostům se ale na útočné polovině moc nedaří.

40
    Leitgeb posunul na Nutze, který pořádně vystrašil Kuttina! Jeho střelecký pokus ale končí nad domácí svatyní!

39
    Pro míč si ale bez problémů došel brankář Kuttin.

38
    Hosté se ihned po rozehrání vydali dopředu a vybojovali svůj první rohový kop v tomto zápase.

37
    Už je to o dvě branky! RENÉ SHICKER dostal parádní přihrávku, na nic nečekal a střelou pod břevno přidává druhý gól Admiry do sítě Fenda, 2:0!

36
    Nepřesný pokus z kopačky Domorauda, hosté teď měli i pořádnou dávku štěstí!

35
    Admira je nyní na koni a doslova se žene za další brankou.

33
    Uvidíme, jak na tuto branku zareagují hosté.

32
    A domácí jdou do vedení! Výborný centr Schickera se snesl až na hlavu MARKUSE KATZERA, který už se nemýlil a otevírá tak skóre tohoto zápasu, 1:0!

31
    Admira vybojovala čtvrtý rohový kop v tomto zápase.

30
    Domácí to teď zkouší nakopávaný míči. Obránci Grödigu ale zatím pozorní.

29
    Opět to byl Thürauer, který si počínal za hranicí pravidel. Hlavní rozhodčí tentokráte po zásluze uděluje žlutou kartu.

27
    Hodně ostrý zákrok Thürauera, sudí vše řeší jen slovní domluvou.

26
    Ofsajd i na druhé straně, v něm nachytán Elsneg.

25
    Na další větší příležitost stále čekáme. A nepřinese ji ani další domácí útočná akce, kterou zastavuje ofsajd.

24
    Série drobných faulů ve středu hřiště, u míče hosté.

22
    Ten ale kýžené ovoce nepřinesl, naopak, na druhou stranu už uháněl Elsneg. Tomu však odmáván a následně i odpískán ofsajd.

21
    Domácí vybojovali už třetí rohový kop v tomto zápase ve svůj prospěch.

20
    Skákající míč vyslal na bránu Schicker! Jeho střela však končí v náručí Fenda!

19
    Postupem času se hra opět vyrovnává, momentálně u míče fotbalisté Admiry.

18
    A byl to opět Schicker, který si nyní počínal nedovoleně a byl mu odpískán útočný faul.

16
    Poprvé zahrozili i domácí, konkrétně Schicker. Ani domácí útočník ale nemířil přesně.

15
    Tentokráte zblokovaný pokus z kopačky Huspeka, domácí obrana si tak na chvíli může odpočinout.

14
    Hosté mají v těchto chvílích jednoznačně navrch.

13
    No vida! Výborný pas za obranu dostal Nutz, který na nic nečekal a vystřelil. Jeho pokus však o centimetry míjí domácí svatyni!

11
    Momentálně mají více ze hry fotbalisté Grödigu, domácí působí hodně pasivně.

10
    A opět střelecký pokus na straně hostů, střela Martschinka mířila jen doprostřed brány, kde stál pozorný Kuttin, který míč chytá!

9
    Huspek to zkusil z velké vzdálenosti. Jeho střela však byla hodně nepřesná.

8
    Úvod zápasu příliš fotbalové krásy opravdu nenabízí, jedna nepřesná přihrávka střídá druhou.

6
    Tentokráte ale celou situaci vyřešil včasným výběhem Fend, který už hledá, komu by rozehrál.

6
    Hostující obrana odvrací jen za cenu dalšího rohu.

5
    Domácí nyní vybojovali první rohový kop tohoto zápasu.

4
    Zatím sledujeme poměrně velké množství chyb, oba celky působí v úvodu zápasu hodně nervózním dojmem.

3
    To samé platí i na druhé straně, fotbalisté Grödigu si totiž vůbec nerozuměli.

2
    První útočná snaha domácích končí v zámezí, rozehrávat bude Fend.

1

FC Admira Wacker Mödling: (4-2-3-1) Kuttin – Zwierschitz, Katzer, Schosswendter, Weber – Ebner, Auer – Schick, Thürauer, Domoraud – Schicker
    Náhradníci: Burušič, Leitner, Ouedraogo, Sax, Schwab, Sulimani, Toth

SV Grödig: (4-2-3-1) Fend – Hart, Tschernegg, Karner, Martschinko – Perchtold, Leitgeb – Huspek, Elsneg, Nutz – Correa
    Náhradníci: Adilovic, Cabrera, Hayden, Potzmann, Sigurdsson, Trdina

Rozhodčí: Lechner – Kolbitsch, Heidenreich.

Oba celky na sebe v tomto ročníku narazily už třikrát a vzájemné zápasy hovoří jasně pro Grödig. Hosté totiž dokázali zvítězit ve všech třech duelech. Skóre z těch tří zápasů je pro Admiru hodně bolestivé. 13:2 pro Grödig. Uvidíme, zda hosté i dnes potvrdí, že to na Admiru zkrátka umí.

Na druhé straně SV Grödig. Hosté jsou na tom o poznání lépe. Momentálně jim patří čtvrté místo, když za devětadvacet zápasů nasbírali 43 bodů. Tohle umístění pohárovou Evropu sice ještě nezajišťuje, ale pozor! Druhý Rapid a třetí Austria mají 45 bodů, což je pouze o dva body více. Hosté rozhodně budou chtít napravit dojem z posledního zápasu, kdy na svém hřišti prohráli se Štýrským Hradcem 0:6.

Domácí Admira se i díky pětibodovému odpočtu bodů nachází na předposlední příčce s 29 body. Na poslední Innsbruck však mají domácí devítibodový náskok a naopak na osmý Neustadt a sedmý Wolfsberger ztrácí pouze tři body. Na domácím hřišti to Admira ale umí. V této herní činností jí patří čtvrtá příčka, 24 bodů z patnácti zápasů, to je zatím hodně dobré počínání!

Zdravím všechny fotbalové příznivce, nejvyšší rakouská soutěž má na programu třicáté kolo. Právě v rámci tohoto kola na sebe narazí i FC Admira Wacker Mödling a SV Grödig.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.