Manchester Utd. – Aston Villa 4:1 (kon.) | Crystal Palace – Chelsea 1:0 (kon.) | Southampton – Newcastle 4:0 (kon.)
Stoke – Hull City 1:0 (kon.) | Swansea – Norwich 3:0 (kon.) | West Brom – Cardiff 3:3 (kon.)
Arsenal – Manchester City 1:1 (kon.)
Southampton FC
4:0 (1:0)
Newcastle United
Sobota 29.03.2014, 16:00 • St. Marry's Stadium, Southampton • Anglická Premier League

Southampton se díky vítězství posunul v tabulce na osmé místo právě před svého dnešního soupeře. Newcastle je nyní devátý. Děkuji za pozornost a přeji Vám pěkný zbytek soboty! (18:00:37)

Skončilo utkání, ve kterém fotbalisté Southamptonu sousedy v tabulce z Newcastlu jasně přehráli a konečný výsledek 4:0 je zaslouženým vyústěním toho, co jsme dnes viděli. Skóre otevřel v nastavení první půle Rodriguez, který už měl předtím několik velkých šancí. Hned v úvodu druhého poločasu zvýšil na 2:0 Lambert, a když v 70. minutě přidal třetí trefu Svatých kapitán Lallana, bylo jasné, že Straky domů odjedou bez bodu. Na konečných 4:0 pak zvýšil v samém závěru zápasu Jay Rodriguez, který se tak dnes trefil hned dvakrát. Nutno podotknout, že Newcastle mohl inkasovat ještě větší příděl, ale brankář Elliot domácím zneškodnil několik dalších tutovek.

90+4
    Haidara nepustil k centru Chamberse, ještě jeden aut pro Saints.

90+4
    Domácí Shaw ještě bude vhazovat, zakládá tak jednu z posledních akcí zápasu.

90+3
    Zápas se již v poklidu dohrává, o vítězi je dávno jasno.

90+2
    Southampton dnes odehrál výborné utkání. Fanoušci na St. Marry's Stadium se výkonem svého týmu dobře bavili.

90+1
    Rozhodčí Marriner nastaví čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Sam Gallagher.

89
    Southampton právě vstřelil branku!
    To už je debakl! Ramírez našel přesným pasem JAYE RODRIGUEZE, který si v šestnáctce pohrál s Williamsonem, přes kterého se dostal do výhodné střelecké pozice a poslal míč kolem bezmocného Elliota do sítě – 4:0.

88
    Chambers i Haidara pokračují ve hře.

87
    Haidara a Chambers se ve vzdušném souboji srazili hlavami. Oba hráči jsou ošetřováni.

86
    Na střelecké pokusy vedou domácí 21:4.

86
    Po pěkném centru Dummetta se dostal k míči Gouffran, ovšem jeho střelu stačili obránci Saints zablokovat.

85
    Domácí se však v klidu ubránili.

85
    Anita vybojoval standardní situaci pro svůj celek.

84
    Opět Jay Rodriguez! Z 20 metrů vypálil k pravé tyči hostující brány, Elliot vyráží na roh. Brankář Strak je i přes tři inkasované góly jednoznačně nejlepším hráčem svého týmu.

83
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Rickie Lambert, přichází Gastón Ramírez.

82
    Magpies s míčem, ale daleko od brány Saints. Domácí příznivci si užívají závěrečnou desetiminutovku dnešního utkání. Už teď je jasné, že Southampton půjde v tabulce na osmé místo přes Newcastle.

Martin Augustin

Branky: 45+1. Rodriguez (Lambert), 49. Lambert (Lallana), 70. Lallana (Cork), 89. Rodriguez (Ramírez)

Karty:   76. Haidara (NEW)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 9:1.
    Southampton FC: Boruc – Chambers, Fonte, Lovren, Shaw – Ward-Prowse, Cork, Lallana (C) (90. S. Gallagher), Davis (73. M. Schneiderlin), Rodriguez – Lambert (83. G. Ramírez).
    Náhradníci: P. Gazzaniga – J. Hooiveld, M. Schneiderlin, G. Ramírez, G. Do Prado, H. Reed, S. Gallagher.

Newcastle United: Elliot – Yanga-Mbiwa (46. D. Santon), Coloccini (C), Williamson, Haidara – Sissoko (78. P. Dummett), Tioté, Ben Arfa (46. L. de Jong), Anita, Gouffran – Cissé.
    Náhradníci: J. Alnwick – D. Santon, S. Taylor, P. Dummett, D. Gosling, L. de Jong, Sh. Ameobi.

Rozhodčí: Marriner – Bankes, Bryan