Sochaux – Marseille 1:1 (kon.) | Ajaccio – Toulouse 2:2 (kon.) | Évian TG – Monaco 1:0 (kon.)
Montpellier – Valenciennes 0:0 (kon.) | Nantes – Bordeaux 0:0 (kon.) | Remeš – Lorient 1:1 (kon.)
Montpellier HSC
0:0 (0:0)
Valenciennes FC
Sobota 29.03.2014, 20:00 • Stade de la Mosson (Montpellier) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Díky za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit na počtenou. (21:55:05)

Duel skončil remízou 0:0. V prvním i druhém poločase byl k vidění průměrný fotbal. Sice jsme nějaké šance na obou stranách viděli, zvonily i tyče, ale žádný pokus se nakonec neujal. Proto výsledek nerozhodný a především hosté z něj mohou mít radost. Každý bod z venku se musí počítat.

90+5
    ...jenže svůj centr přetáhl a je tu konec zápasu.

90+4
    Už se hraje čtvrtá minuta nastavení a k míči se postavil Niang...

90+3
    Už se blíží konec a ještě je tu jedna šance pro Montpellier. Trestný kop z velice dobré vzdálenosti.

90+2
    Novaes zdržuje s rozehrávkou, už by nejraději ukončil zápas.

90+1
    Hosté zahrávali standardku, ale žádná šance se z ní neurodila.

90
    Nastavují se čtyři minuty nad rámec druhého poločasu.

89
    Už se hraje poslední minuta zápasu, gólu se dnes asi nedočkáme, i kdyby se hrálo do půlnoci.

88
    Do konce už mnoho času nezbývá, Montpellier to zkouší nakopávanými míči, ale ve vápně převážně pusto a prázdno.

87
    Niang si chtěl dojít pro penaltu a velice ochotně sebou hodil v šestnástce. Rozhodčí nechává hru pokračovat.

86
    Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Grégory Pujol, přichází Anthony Le Tallec.

85
    Chystá se třetí střídání u hostů.

84
    Ofsajd překazil radost domácímu Camarovi, jenž oživil hru svého týmu. Sice se dostal míč po jeho střele do sítě, ale už byla hra přerušena. A ještě dostává žlutou za zdržování.

83
    Camarova pirueta a střela z otočky. To nebyla po delší době vůbec špatná šance. Novaes ale zasahovat nemusel.

82
    Hra se stále často kouskuje, chybí tomu větší šťáva.

81
    Hra je vyrovnaná a co naplat, že mělo Montpellier solidní šance a tlak.

80
    Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Tongo Doumbia, přichází Eloge Enza-Yamissi.

80
    Ještě deset minut před námi.. Zatím to nevypadá na nějakou změnu ve skóre.

79
    K hlavičce se protlačil Masuaku, ale byl v těžkém úhlu.

78
    Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází David Ducourtioux, přichází Jean-Christophe Bahebeck.

76
    Střídat se chystá také hostující kouč, a to poprvé v duelu.

75
    Už je to i křeč, domácí jsou v rozehrávce bídní a nepřesní. Valenciennes si pečlivě hlídá protihráče a i bod by po dnešku určitě bralo.

74
    Prudká rána Nianga šla metr nad bránu. Za pokus to stálo, jen ta přesnost.

73
    Jeden z nich odnesl kapitán Kagelmacher, který se dožadoval faulu, ale nebyl vyslyšen. Vypadalo to všelijak.

72
    Utkání začíná být nervózní a začínají se množit ostré zákroky.

71
    Žlutou kartu dostává Tongo Doumbia (Valenciennes FC).

70
    Dvacet minut před koncem pokračuje Montpellier v mírném tlaku, ale musí si dávat pozor na zadní vrátka.

68
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jamel Saihi, přichází Souleymane Camara.

68
    Chystá se další střídání v zápase. Možná mají trenéři v záloze nějakého žolíka, který by protrhl tu střeleckou smůlu.

67
    Tak teď pro změnu štěstí pro Valenciennes. Soupeř měl totiž tutovku. Střílený centr Saihiho prosvištěl před bránu, kde byli dva hráči Montpellier, nakonec se míč dostal na Nianga, od jehož kolena končí míč mimo tři tyčí.

65
    Na druhé straně zeleného pažitu už z toho ofsajd byl. Rozehrávat se bude od Novaesovy brány.

64
    Šancí začíná přibývat také na straně hostů. Pujol byl sice na hranici ofsajdu, ale přesto se dostal k hlavičce a chyběl kousek, aby se poprvé vlnila síť.

63
    Montpellier dál pokračuje v útočném fotbalu, nyní kolem Novaese poletovalo pár centrů, ale nic ošemetného z toho nebylo.

61
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Anthony Mounier, přichází Jean Deza.

60
    Máme za sebou hodinu hry a stále je výsledek čistě pro fanoušky defenzivního fotbalu. Šance by i byly, ale góly už nikoliv.

58
    Dlouhý centr Sansona nemohla najít adresáta.

57
    Kličkoval, kličkoval, až se ukličoval. Masuaku dělal co mohl, aby vybojoval alespoň roh, nestalo se.

55
    Valenciennes se převážně brání, ale sem tam vymyslí nějaký rychlý brejk a je z toho dobrá šance.

54
    Na druhé straně zajímavý moment. Přetažený centr na zadní tyč mohl uklidit do takřka prázdné brány Masuaku, ale chyběl malý kousek.

53
    Výtečný zákrok Novaese, který si počkal na zakončení Mouniera a nadvakrát míč dokázal lapit do náruče.

52
    K hlavičce se málem dostal Niang, leč chyběl mu kousek.

51
    Rohový kop pro domácí mužstvo hrající v bílých dresech.

50
    Je to stále opatrné a vyrovnané utkání, zatím žádné zajímavé události před oběma brankami.

49
    Sprinterský souboj v podání dua Stambouli – Melikson, uspěl ten prvně jmenovaný.

48
    I do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji, stále ta koncovka není úplně nejlepší.

47
    Dle všeho nastupují do druhého poločasu navlas stejné sestavy.

46

Střely na bránu: 3:1, mimo 6:2.

Pozvolna se blíží začátek druhého poločasu, i dle statistik byli domácí daleko aktivnější.

Je tu konec prvního dějství. Domácí fotbalisté byli v prvním poločase o něco lepším mužstvem, ale své velké šance nedokázali využít. Pravdou je, že i soupeř nehrál vůbec špatně a především břevno hlavičkujícího Pujola stálo za to. Stav se ale neměnil a na nějakou další gólovku, či rovnou gól, si musíme počkat do druhého poločasu.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.

45+1

45
    Nastavuje se jedna minuta nad rámec prvního poločasu.

44
    Žlutou kartu dostává Mathieu Deplagne (Montpellier HSC).

44
    Už se blíží závěr poločasu, uvidíme kolik rozhodčí přidá nad jeho rámec.

42
    Výborně zasáhl Novaes, na kterého dotíral důrazný Niang. Míč před ním včas vypíchl a poté sledoval nepřesnou ránu vysoko nad v podání Sauhiho.

41
    Ještě pět minut do konce poločasu a sledovali jsme střelu Masuaka přímo do náruče domácího gólmana.

40
    Čekáme na nějakou šanci, málem přišla po malé domů, ale Jourdren těžkou situaci zvládl.

39
    Na obou stranách je to v tuto chvíli opatrné, nikdo nechce udělat chybu.

38
    Je to opět taková hlušejší pasáž, rozehrávky jsou kostrbaté a nepřesné.

37
    Nepříjemný centr Martina byl ještě tečován a trošku zmátl Novaese, ale ten se stihl rychle přesunout a míč má pod kontrolou.

35
    Zhruba deset minut do konce poločasu a stále je stav nerozhodný. Po dobrém tlaku Montpellier jsme viděli také šance zachraňujícího se Valenciennes.

34
    Tak nakonec je z toho velice zajímavý první poločas, kterému nechybí šance. Jen ta produktivita pokulhává.

33
    Mohlo být 0:1. Hosté toho zatím v útoku mnoho nepřevedli, ale teď to byla šance jako hrom. Na centr Meliksona si naběhl na vápno Pujol a jeho hlavička orazítkoval břevno Jourdrenovy svatyně.

32
    Niang byl dnes snad už ve třetí gólové šanci. Po zmíněném rohu se dostal s míčem na malé vápno a trefil střelou z otočky padajícího obránce, který svému brankáři pořádně pomohl.

31
    Roh tentokrát z druhé strany, už je zase před Novaesem husto.

30
    Po něm se dostal k míči domácí Stambouli a jeho rána nebyla vůbec špatná. Šla k pravé tyči a také o ni maličko brnkla.

28
    Domácí budou pokračovat v ofenzívě, budou rozehrávat rohový kop.

26
    Žlutou kartu dostává Saliou Ciss (Valenciennes FC).

25
    Tohle nevypadalo vůbec špatně. Pujol se z ničeho nic dostal před bránu Jourdrena a možná se až sám divil, kolik má prostoru. Než se zorientoval, už u něj byl obránce a poslal míč do bezpečí.

24
    Kdežto na druhé straně placu měl šanci hodně aktivní Niang, který udělal kličku Novaesovi, ovšem dostal do těžkého úhlu a zakončení nedopadlo dobře.

23
    Ojedinělý útok převedl Melikson, jehož centr ale bez větších problémů zachytil do rukavic Jourdren.

22
    Tlak se začíná zvyšovat víc a víc, hosté se musí pouze bránit.

21
    Tak to bychom měli dvě dobré šance pro Motnpellier, které dvakrát v rychlém sledu zahrozilo velmi nebezpečnými akcemi.

20
    A zároveň je z toho další obrovská šance pro domácí mužstvo, které je čím dál tím víc nebezpečnější. Hlavičku Mouniera musel na poslední chvíli řešit včasným přesunem k levé tyči Novaes, posléze na něj dotíral Niang, ale i tohle brankář Valenciennes dokázal vyřešit.

19
    V rukavičkách se rozhodně nehraje, další ostrý souboj byl vyhodnocen jako přestupek proti pravidlům a domácí mají standardku.

18
    Ta však byla velice záhy zastavena po chybné rozehrávce Kagelmachera.

17
    Z následného rohu už se hosté ubránili a mohli založit protiakci.

16
    Niang je po ošetření zdá se v naprostém pořádku. Je to právě on, kdo se dostal do první tutovky v zápase. Byl za hranicí vápna sám a rozhodl se vypálil do horních pater brány, tam však Novaes stihl být a míč vyrazit.

15
    Další ostrý zákrok byl vidění po faulu Sansona na Meliksona. I v tomto případě se to obešlo bez nějakých následků.

14
    Každopádně se HSC snaží najít nějakou skulinku, kudy by se dalo před Novaese dostat.

13
    Valenciennes výborně brání, ihned přistupuje k hráčům. Nemají to lekhé.

12
    Pravdou je, že Montpellier začíná přebírat iniciativu a je daleko častěji u míče.

11
    Hra se stále kouskuje, mnoho zajímavého se bohužel neděje.

10
    Domácí se dožadovali faulu, chtěli penaltu, ale tohle byla spíš srážka a neúmyslná.

9
    Nepříjemná srážka brankáře Novaese s Niangem. Moc o sobě nevěděli a druhý jmenovaný dostal pořádně naloženo. Je z toho vyražený dech a ošetřování mimo hřiště.

8
    Tak přeci jen střela. Martin se dostal na levou stranu vápna a ač byl tísněn, přeci jen zaměstnal Novaese.

7
    Nyní se pro změnu tlačí do útoku domácí, ale prozatím se jim špatně prosazuje přes dobře pracující obranu.

6
    Kopal ji da Silva, ale jeho centr nikoho v pokutovém území nenašel.

5
    Možná teď něco zajímavého uvidíme. Standardka Valenciennes.

4
    Dle očekávání se hraje opatrný fotbal, zatím žádné pohledné kombinace.

3
    Hostující Musuaku bojoval o míč těsně před lajnou, ale dobře jej odzbrojil Deplagne.

2
    Rozhodčí zahájil tento zápas, který nabízí souboj o záchranu. Především hosté bojují o důležité body.

1

Montpellier HSC: Jourdren – Deplagne, Stambouli, El Kaoutari, Tiéné – Martin, Sanson, Cabella, Saihi, Mounier – Niang (C).
    Náhradníci: L. Pionnier – G. Bocaly, Y. Jebbour, J. Tinhan, K. Aït-Fana, S. Camara, J. Deza.

Valenciennes FC: Novaes – Lala, Medjani, Kagelmacher (C), Ciss – Melikson, da Silva, Doumbia – Ducourtioux, Pujol, Masuaku.
    Náhradníci: N. Penneteau – L. Néry, E. Enza-Yamissi, M. Dossevi, L. Houri, J. Bahebeck, A. Le Tallec.

Rozhodčí: Kalt – Ocak, Paceli.

Montpellier HSC:

Favoritem dnešního zápasu jsou domácí fotbalisté, kteří však už delší dobu nedokázali vyhrát. Naposledy 22. února s Ajacciem. Poté dva nerozhodné výsledky a dvě prohry. Jedna přišla o minulém víkendu, kdy se HSC utkalo na půdě Nantes (2:1).

Hosté vyhráli 1:2 na Evianu, jenže v minulém kole si připsali velmi lacinou prohru před domácím publikem. S beznadějně posledním Ajacciem padli překvapivě 2:3.

Valenciennes FC:

Dnešní hosté mají na svém kontě osmadvacet bodů a brázdí sestupové vody. Na nesestupové místo potřebují získat minimálně tři bodíky.