Lovosice – Dukla 26:20 (kon.) | Královo Pole – Kopřivnice 32:30 (kon.) | Jičín – Plzeň 21:22 (kon.)
Zubří – Přerov 32:25 (kon.)
HC ROBE Zubří
32:25 (17:18)
Sokol HC Přerov
Sobota 29.03.2014, 18:00Chance Extraliga mužů

Utkání mezi házenkáři HC Gumáren Zubří a HC Sokol Přerov nám v hale házené v Zubří končí vítězným stavem 32:25, který si zaslouženě z dnešního duelu odnáší zuberští srdcaři z Valašska. Zuberský kádr nevstoupil do dnešního utkání dle svých představ, když přerovští házenkáři byli vedoucími muži dnešního zápasu přibližně do desáté minuty prvního poločasu. V tomto čase dokázalo Zubří přidat na svých výkonech a postupnou tendencí začalo obracet vývoj utkání ve svůj prospěch. Přerovský kádr však neponechal nic náhodě, což vyústilo v situaci, která měla za následek, že zuberským hráčům nevydrželo bojem zasloužené vedení příliš dlouho, když byl v závěru prvního poločasu zářivějším týmem na palubovce. První poločas nám tedy končil 17:18 ve prospěch hostujícího celku. Přerované dokázali hrát se svým soupeřem vyrovnanou parketu pouze v prvním poločase, o čemž nás jednoznačně přesvědčil nadcházející druhý poločas. Do druhého poločasu vstoupili svěřenci úspěšného a váženého trenéra Jiřího Kekrta jako vyměnění, když radikálně přidali ve svých výkonech a s úspěchem začali navyšovat svůj brankový náskok, který se nepodařilo i přes viditelnou snahu jejich dnešnímu soupeři zlomit. Úsek hry mezi 31. a 44. minutou vyhráli Valaši jednoznačně poměrem 8:1 a rázem vedli o šest gólů (25:19)! Při chuti byl hlavně Václav. Na tuto brankovou smršť už nedokázali zareagovat Hanáci výraznější korekcí a odcházeli z utkání se sklopenou hlavou. Zuberský tým svým předvedeným sportovním umem jednoznačně ovládal v druhém poločase palubovku, byl dominantnější a lepší, a proto zaslouženě vyhrál. Z dnešního utkání házenkářské Triglav pojišťovna extraligy se s Vámi loučí Martin Petřek, který se na Vás těší u dalších dramatických bitev v házené mužů na našich on-line přenosech.

Nejlepší střelci Zubří: Václav 11, Trifunovič 6, Zahradníček 5/1

Nejlepší střelci Přerova: Veřmiřovský 8/3, Hardt 8, Frančík 6

Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/3, vyloučení: 5 – 4

Rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 650 (20:24:19)

60
    Konec zápasu. (32:25)

59
    V poslední minutě dnešního utkání s neúspěchem vysílá přerovský kádr své střely na bránu, čehož okamžitě využívají zuberské rakety brankou z trháku, která je také poslední brankou v tomto utkání. (32:25) (32:25)

57
    Zuberští házenkáři, kteří vždy mají pro házenou srdce na pravém místě se za bouřlivého potlesku svých příznivců statečně ženou do vítězného konce. (31:25) (31:25)

56
    Přerované snižují na rozdíl pěti branek, což ale za chvíli přestává být pravdou. Zuberský celek bleskově odpovídá úspěšnou střelbou z rychlého útoku. (31:25) (31:25)

55
    Zubří bude rozehrávat z volného devítimetrového hodu. Do rukou převzal situaci Tomáš Bechný, ale jeho vyslaná střela končí mimo bránu. (30:24) (30:24)

54
    Nyní se prosazuje v zuberské hale také Přerov, který bezchybně zakočnuje svůj protiútok. (30:24) (30:24)

53
    Je pokořena třicetibranková hranice v dnešním utkání! Přerovský útok chybuje ve svém utočném podání, čehož zuberský kádr využívá brankou v následném rychlém útoku. (30:23) (30:23)

52
    Zubří se úspěšně žene k třicetibrankové hranici v dnešním utkání. Dvacátoudevátou branku v dnešním utkání s úspěchem uděluji zuberští hráči svému soupeři využitou příležitostí z nařízeného sedmimetrového hodu. (29:23) (29:23)

51
    A to bylo bezkonkurenčí prosazení Václava v útočné fázi Zubří, který vyslal z postu spojky ze vzdálenosti desíti metrů bezkonkurenční střelu na bránu. Na druhé straně palubovky se prosazuje rovněž krásnou střelou přerovský Hardt. (28:23) (28:23)

50
    Kopřivnice podlehla v dnešním utkání královopolským házenkářům z Brna, což znamená, že případné vítězství Přerova v tomto utkání by znamenalo vysokou pravděpodobnost udržení se tohoto celku v nejvyšší soutěži v házené mužů. (27:22) (27:22)

49
    Zuberští házenkáří předvedli další úspěšný útok, který jim připisuje vedení rozdílem pěti branek. (27:22) (27:22)

48
    Zuberský útok vyslal ze spojek střelu o zem, která se štěstím končí v přerovské bráně. (26:22) (26:22)

47
    Přerovští se přiklonili ve svém útoku ke střelbě z křídel, kde stál v pozoru Frančík, který své spoluhráče odměnil úspěšnou střelbou. (25:22) (25:22)

46
    Přerov bude ve svém útoku rozherávat z oblasti devítky. (25:21) (25:21)

45
    Zuberský obránce vstupem do brankoviště zmařil jasnou brankovou příležitost. Veřmiřovský bude mít možnost proměnit z nařízeného sedmimetrového hodu. Veřmiřovského střela se odráží od zuberského brankáře zpět do hracího pole, kterou Přerov vrací zpět do brány. (25:21) (25:21)

44
    Přerov snižuje na rozdíl pěti branek. (25:20) (25:20)

43
    Zuberští ve své střelecké kanonádě pokračují. Matěj Šustáček bezchybně zakončuje svůj trhák. (25:19) (25:19)

42
    Zuberský celek zkouší ve své obraně styl 2:4. Následně domácí z rychlého protiútoku raketově zvyšují své vedení! (24:19) (24:19)