Lovosice – Dukla 26:20 (kon.) | Královo Pole – Kopřivnice 32:30 (kon.) | Jičín – Plzeň 21:22 (kon.)
Zubří – Přerov 32:25 (kon.)
HC ROBE Zubří
32:25 (17:18)
Sokol HC Přerov
Sobota 29.03.2014, 18:00Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

U nadstavbové části házenkářské Triglav pojišťovna extraligy Vás srdečně vítá Martin Petřek.

Nadcházející víkend přinese šest utkání 3. nadstavbového kola letošního extraligového ročníku, které v zítřejším utkání svede dohromady dva celky: Zubří a Přerov.

Házenkáři z valašských krajů si v současném rozestavení skupiny o záchranu drží s mírou ohrožení třetí příčku v tabulce. Na záda jim jasně dýchá nováček letošní sezony Zlín, který ztrácí na mistry republiky z roku 2012 dva body.

Házenkáři z Přerova jsou v letošním ročníku soutěže společně s Kopřivnicí jasnými favority na sestup z nejvyšší soutěže. Přerované po jasně nezvládnutém utkání z minulého kola, ve kterém podlehli na domácí palubovce Zlínu, budou chtít bez debat svým sportovním umem atakovat na lepší příčky v tabulce a získat cenné body právě v Zubří.

Minulé utkání letošního extraligového ročníku, ve kterém odehrálo Zubří souboj na palubovce Kopřivnice, končilo stavem 28:31, který svědčil v neprospěch kopřivnických házenkářů. Kopřivnický kádr nezklamal svým vstupem do utkání, když se svým soupeřem z Valašska dokázal držet krok po dobu trvání prvního poločasu. V druhém poločase házenkářům ze Zubří zavál vítr do plachet, když s úspěchem začali obracet utkání ve svůj prospěch. Druhá půle tohoto utkání byla ale v mnoha chvílích velmi vyrovnaným soubojem. Domácí ve zmiňovaném druhém poločase bohužel neproměnili několik vyložených šancí, které usnadnily cestu k dvoubodovému zisku Valachů ze Zubří. V závěru utkání Zubří svou zlepšenou hrou a hráčským nasazením dokázalo dotáhnout souboj z minulého kola do vítězného konce. V tomto duelu předvedl své vynikající hráčské kvality černohorský rodák Duško Trifunovič, který si připsal na své střelecké konto devět úspěšných branek. Velkým přínosem pro zuberský kádr byl v tomto utkání brankář Petr Orság, který dokázal své spoluhráče v dramatických momentech podržet a být důležitou tváří svého týmu. Tento brankář neustále dokazuje, že je pro své spoluhráče v mnoha utkáních velkou oporou, která se v prostředí házené velmi cenní.

Poslední vzájemné utkání mezi těmito zítřejšími nepříteli proběhlo 27. 10. 2013, kdy mistři republiky z roku 2012 přesvědčili své příznivce, že nové koště dobře mete! V utkání pod vedením již bývalého trenéra Aleše Kořínka, který v této nepříznivé době přebral tým po odvolaném kouči Ćelićovi, rozstříleli zuberští bojovníci na padrť celek Přerova, který v tomto utkání na vlastní palubovce podlehl svému soupeři o šestnáct branek. Zuberští srdcaři v tomto zápase dokázali, že není všem dnům konec. V nynějších dobách vede kroky zuberských házenkářů úspěšný trenér Jiří Kekrt.

Neváhejte a sledujte tuto pro oba celky důležitou bitvu, která v hale házené v Zubří odstartuje úvodním hvizdem v 18:00.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Utkání odstartovalo po představení jednotlivých aktérů dnešního utkání rozehrávkou hostujícího celku. (0:0) (0:0)

1
    Přerovští házenkáři s úspěchem zakončují svůj první útok v utkání zásluhou spojek. Na druhé straně palubovky odbdržel zuberský pivotman nahrávku ze spojky, ale trefuje pouze domácího brankáře. Toto zaváhání následně trestají hosté brankou z protiútoku. (0:2) (0:2)

2
    Po verditku rozhodčích obdržel žlutou kartu Zemánek. (0:2) (1:2)

3
    Přes bránící hráče se probojoval zuberský Václav, který se stává úspěšným střelcem první branky Zubří. Do útoku přechází Přerov. (1:2) (1:2)

4
    Přerovští házenkáři rychle odpovídají třetí brankou v utkání, o kterou se zasloužily spojky z překřížení. (1:3) (1:3)

5
    Zuberští po krásné útočné kombinaci snižují na rozdíl jediné branky. (2:3) (2:3)

6
    Na obou stranách palubovky padly v rychlém sledu branky. (3:4) (3:4)

7
    Bránící hráč Zubří vstupem do brankoviště zmařil jasnou brankovou příležitost, což znamená, že hosté budou házet nařízený sedmimetrový hod, který s úspěchem proměňuje Veřmířovský. (3:5) (3:5)

8
    Domácí bleskově odpovídají brankou z protiútoku. (4:5) (4:5)

8
    Tomáš Bechný i přes snahu bloku ze strany hostujícících házenkářů s úspěchem posílá svou střelu za záda přerovského brankáře. Hosté nezůstavají ve střelecké aktivitě pozadu. (5:6) (5:6)

9
    Zuberští házenkáři napravují svůj nevydařený vstup do utkání, když srovnávají stav dnešního zápasu! (6:6) (6:6)

9
    Zubří otáčí vývoj utkání na svou stranu. Z devítky se o to zasloužila tvrdá rána, která byla vyslaná zuberskými spojkami. V dalším útoku Zubří z proskoku spojek zvyšuje svůj náskok na rozdíl dvou branek. (8:6) (8:6)

11
    Na obou stranách hrací plochy padly z rychlých protiútoků branky. (9:7) (9:7)

12
    Přerov upravuje stav utkání na 9:8. (9:8)

13
    Filip Hardt zůstal bez povšimnutí na šestce. Tento hráč obdržel ze střední spojky nahrávku, kterou mění v další branku hostů. (9:9) (9:9)

14
    Zuberští hráči udělují hostům rychlý dvoubrankový příděl. O poslední branku zuberských srdcařů se zasloužili zuberští házenkáři z proskoku spojek. (11:9) (11:9)

15
    Hosté snižují na rozdíl jediné branky. (11:10) (11:10)

16
    Přerovští házenkáři chybují v útočné rozehrávce, čehož využívá Matěj Šustáček brankou z rychlého útoku. (12:10) (12:10)

17
    Štěpán Randýsek obdržel dvouminutový trest. (12:10) (12:10)

18
    Zuberští dokazují že jsou týmem, který i v početní nevýhodě dokáže zazářit na palubovce, což nyní domácí potvrdili brankou z trháku. Trenér hostů reaguje oddechovým časem. (13:10) (13:10)

19
    Přerovští házenkáři udělují svému soupeři branku zásluhou úspěšného letu z křídel. (13:11) (13:11)

20
    Nyní si vyžádal oddechový čas úspěšný trenér domácího celku Jiří Kekrt. (13:11) (13:11)

21
    Zuberští hned po oddechovém čase udělují svému soupeři dvoubrankový příděl. O poslední branku se domácí postarali protiútokem, který zakončili na výbornou. (15:11) (15:11)

22
    Zmařená jasná branková příležitost vstupem do brankoviště bránících hráčů Zubří značí, že Přerov bude házet sedmimetrový hod, který s lehkostí a přehledem proměňuje Veřmiřovský. Za několik málo okamžiků s úspěchem Přerov končí svůj další útok, ve kterém hosté snižují na rozdíl dvou branek úspěšnou střelbou z křídel. (15:13) (15:13)

23
    Přerovští nepouštějí domácí k úspěšnému zakončení útočných příležitostí. Nyní přechází hosté do útoku, který s úspěchem využívají opět z křídel. (15:14) (15:14)

24
    Volný devítimetrový hod pro Zubří. (15:14) (15:14)

25
    Zuberský pivotman byl v oblasti šestky faulován. Domáci budou mít nyní možnost zvýšit své vedení z nařízeného sedmimetrového hodu, ale vůči svému neprospěchu tuto možnost zahazují. (15:14) (15:14)

26
    Přerovský kádr dramatizuje utkání! Před zuberského brankáře prolétl z křídla Frančík, který úspěšně posílá obloučkem svou střelu za záda domácího brankáře. (15:15) (15:15)

27
    Oba dnešní týmy s úspěchem zakončují své útoky, které udržují utkání v nerozhodném stavu. (16:16) (16:16)

28
    Filip Hardt vyslal svou střelu z postu spojky na zuberskou bránu, která končí v levém dolním rohu zuberské kasy. V útoku domácích exceluje Lukáš Václav, jehož proskok přes bránící hráče Přerova se potkal s úspěchem. (17:17) (17:17)

29
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (17:17) (17:18)

29
    Hosté budou mít možnost v posledních vteřínách první půle odcházet do šaten s vedením, které jim může přinést úspěšné zakončení sedmimetrového hodu. (17:18) (17:18)

29
    Ano, je to tak! Přerov odchází na konci prvního poločasu do kabin s jednobrankovým vedením. Přerovští s úspechěm proměňují sedmimetrový hod. (17:18) (17:18)

30
    První poločas skončil. (17:18)

31
    Začal druhý poločas. (17:18)

31
    Excelentní střelec Duško Trifunovič, který si v minulém utkání v Kopřivnici připsal na své střelecké konto devět úspěšných příležitostí, nyní vyslal atraktivní střelu ze spojky, která se zasluhuje o srovnání stavu utkání! (18:18) (18:18)

32
    Zuberští házenkáři měli možnost jít do vedení, ale zuberský trhák blokuje přerovský brankář! (18:18) (18:18)

33
    Nyní zuberský celek napravuje svůj neproměněný rychlý útok. Ze samostatného tahnu na bránu posílá zuberské do vedení Václav. (19:18) (19:18)

34
    Přerov neúspěšně pálí na bránu. Dopředu jdou zuberští dravci, kteří zvyšují svůj náskok na rozdíl dvou branek krásnou střelou Tomáše Mičkala, která byla vyslaná z křídla. (20:18) (20:18)

34
    Po pětiminutové odmlce uděluje svému soupeři první branku v druhém poločase také Přerov. (20:19) (20:19)

35
    Tomáš Mičkal se opět blýsknul v útoku domácího celku úspěšnou střelbou z křídla. Tento hráč vrací zuberským dvoubrankové vedení. (21:19) (21:19)

36
    Zuberské spojky vyslaly nahrávku na křídlo, která se ale nepotkala s tížením úspěchem při následné střelbě. Dopředu se žene hostující celek. (21:19) (21:19)

37
    Veřmiřovský obdržel po verdiktu rozhodčích dvouminutový trest, což je voda na mlýn pro mistry republiky z roku 2012. (21:19) (21:19)

38
    Marek Třeštík obdržel na pivota nahrávku, která se mění v další úspěšnou branku domácích. (22:19) (22:19)

39
    Přerovská strana si vyžádala oddechový čas. (22:19) (22:19)

40
    Další zmařená útočná akce Přerova znamená, že Zubří bude mít pžíležitost zvýšit svůj brankový rozdíl. (22:19) (22:19)

41
    A to se také povedlo! Zuberští útočnící v podání spojek vysílají znamenité střely na bránu, které navyšují vedení! (23:19) (23:19)

42
    Zuberský celek zkouší ve své obraně styl 2:4. Následně domácí z rychlého protiútoku raketově zvyšují své vedení! (24:19) (24:19)

43
    Zuberští ve své střelecké kanonádě pokračují. Matěj Šustáček bezchybně zakončuje svůj trhák. (25:19) (25:19)

44
    Přerov snižuje na rozdíl pěti branek. (25:20) (25:20)

45
    Zuberský obránce vstupem do brankoviště zmařil jasnou brankovou příležitost. Veřmiřovský bude mít možnost proměnit z nařízeného sedmimetrového hodu. Veřmiřovského střela se odráží od zuberského brankáře zpět do hracího pole, kterou Přerov vrací zpět do brány. (25:21) (25:21)

46
    Přerov bude ve svém útoku rozherávat z oblasti devítky. (25:21) (25:21)

47
    Přerovští se přiklonili ve svém útoku ke střelbě z křídel, kde stál v pozoru Frančík, který své spoluhráče odměnil úspěšnou střelbou. (25:22) (25:22)

48
    Zuberský útok vyslal ze spojek střelu o zem, která se štěstím končí v přerovské bráně. (26:22) (26:22)

49
    Zuberští házenkáří předvedli další úspěšný útok, který jim připisuje vedení rozdílem pěti branek. (27:22) (27:22)

50
    Kopřivnice podlehla v dnešním utkání královopolským házenkářům z Brna, což znamená, že případné vítězství Přerova v tomto utkání by znamenalo vysokou pravděpodobnost udržení se tohoto celku v nejvyšší soutěži v házené mužů. (27:22) (27:22)

51
    A to bylo bezkonkurenčí prosazení Václava v útočné fázi Zubří, který vyslal z postu spojky ze vzdálenosti desíti metrů bezkonkurenční střelu na bránu. Na druhé straně palubovky se prosazuje rovněž krásnou střelou přerovský Hardt. (28:23) (28:23)

52
    Zubří se úspěšně žene k třicetibrankové hranici v dnešním utkání. Dvacátoudevátou branku v dnešním utkání s úspěchem uděluji zuberští hráči svému soupeři využitou příležitostí z nařízeného sedmimetrového hodu. (29:23) (29:23)

53
    Je pokořena třicetibranková hranice v dnešním utkání! Přerovský útok chybuje ve svém utočném podání, čehož zuberský kádr využívá brankou v následném rychlém útoku. (30:23) (30:23)

54
    Nyní se prosazuje v zuberské hale také Přerov, který bezchybně zakočnuje svůj protiútok. (30:24) (30:24)

55
    Zubří bude rozehrávat z volného devítimetrového hodu. Do rukou převzal situaci Tomáš Bechný, ale jeho vyslaná střela končí mimo bránu. (30:24) (30:24)

56
    Přerované snižují na rozdíl pěti branek, což ale za chvíli přestává být pravdou. Zuberský celek bleskově odpovídá úspěšnou střelbou z rychlého útoku. (31:25) (31:25)

57
    Zuberští házenkáři, kteří vždy mají pro házenou srdce na pravém místě se za bouřlivého potlesku svých příznivců statečně ženou do vítězného konce. (31:25) (31:25)

59
    V poslední minutě dnešního utkání s neúspěchem vysílá přerovský kádr své střely na bránu, čehož okamžitě využívají zuberské rakety brankou z trháku, která je také poslední brankou v tomto utkání. (32:25) (32:25)

60
    Konec zápasu. (32:25)

Utkání mezi házenkáři HC Gumáren Zubří a HC Sokol Přerov nám v hale házené v Zubří končí vítězným stavem 32:25, který si zaslouženě z dnešního duelu odnáší zuberští srdcaři z Valašska. Zuberský kádr nevstoupil do dnešního utkání dle svých představ, když přerovští házenkáři byli vedoucími muži dnešního zápasu přibližně do desáté minuty prvního poločasu. V tomto čase dokázalo Zubří přidat na svých výkonech a postupnou tendencí začalo obracet vývoj utkání ve svůj prospěch. Přerovský kádr však neponechal nic náhodě, což vyústilo v situaci, která měla za následek, že zuberským hráčům nevydrželo bojem zasloužené vedení příliš dlouho, když byl v závěru prvního poločasu zářivějším týmem na palubovce. První poločas nám tedy končil 17:18 ve prospěch hostujícího celku. Přerované dokázali hrát se svým soupeřem vyrovnanou parketu pouze v prvním poločase, o čemž nás jednoznačně přesvědčil nadcházející druhý poločas. Do druhého poločasu vstoupili svěřenci úspěšného a váženého trenéra Jiřího Kekrta jako vyměnění, když radikálně přidali ve svých výkonech a s úspěchem začali navyšovat svůj brankový náskok, který se nepodařilo i přes viditelnou snahu jejich dnešnímu soupeři zlomit. Úsek hry mezi 31. a 44. minutou vyhráli Valaši jednoznačně poměrem 8:1 a rázem vedli o šest gólů (25:19)! Při chuti byl hlavně Václav. Na tuto brankovou smršť už nedokázali zareagovat Hanáci výraznější korekcí a odcházeli z utkání se sklopenou hlavou. Zuberský tým svým předvedeným sportovním umem jednoznačně ovládal v druhém poločase palubovku, byl dominantnější a lepší, a proto zaslouženě vyhrál. Z dnešního utkání házenkářské Triglav pojišťovna extraligy se s Vámi loučí Martin Petřek, který se na Vás těší u dalších dramatických bitev v házené mužů na našich on-line přenosech.

Nejlepší střelci Zubří: Václav 11, Trifunovič 6, Zahradníček 5/1

Nejlepší střelci Přerova: Veřmiřovský 8/3, Hardt 8, Frančík 6

Sedmimetrové hody: 2/0 – 4/3, vyloučení: 5 – 4

Rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 650 (20:24:19)