Columbus – Pittsburgh 1:2 (kon.) | Philadelphia – Toronto 4:2 (kon.) | Ottawa – Chicago 5:3 (kon.)
Dallas – Nashville 7:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 4:3 (kon.) | Edmonton – Anaheim 4:3 (po pr.)
Washington – Boston 2:4 (kon.) | Colorado – San Jose 3:2 (kon.)
Colorado Avalanche
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
San Jose Sharks
Sobota 29.03.2014, 20:05 • Pepsi Center, Denver • NHL

59:13
    Stalock už je na střídačce, San Jose hraje v šesti!

58:58
    Colorado vyhazuje kotouč až do útočného pásma.

54:21
    Lavička Colorada si nepohlídala střídání, v jedné chvíli bylo na ledě šest hráčů v modrém, což neuniklo pozornosti arbitrů – dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

52:19
    Několikrát tečovaný puk pořádně rozhodil domácí obranu, která zcela zapomněla na Brenta Burnse. Hráč proslulý svými dlouhými vousy ale nechal vyniknout Varlamova!

48:31
    Joe Thornton (SJS) a Cody McLeod (COL) jsou shodně vyloučeni na dvě minuty za krosček.

36:30
    Joe Thornton putuje za katr – dvě minuty, podražení.

34:20
    MacKinnon v obrovské šanci z bezprostřední blízkosti přestřelil odkrytou klec!

31:29
    Matt Irwin (SJS) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

28:35
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Skutečně blesková odpověď! James Sheppard našel zpoza mantinelu z modré čáry si sjíždějícího DANA BOYLEA, jenž střelou příklepem propálil Varlamova. Asistence: James Sheppard.

26:32
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Bleskově využitá přesilovka. McGinn vystřelil jen do zadního mantinelu, od nějž se ale kotouč odrazil k JOHNU MITCHELLOVI, jenž neomylně překonal přesouvajícího se Stalocka. Asistence: Jamie McGinn, Eric Johnson.

26:02
    Tyler Kennedy (SJS) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

25:25
    Obrovský nápor San Jose! James Sheppard měl dvě tutovky, v obou případech ale nechal vyniknout Varlamova!

13:07
    Logan Couture (SJS) srazil k zemi nicnetušícího Varlamova a je za to potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

10:34
    Domácí si berou ztracený náskok zpět ve vlastním oslabení. Nick Holden nejdřív mínil jen vyhodit puk do bezpečí, puk ale nepochopitelně tečoval Boyle na hůl CODYHO MCLEODA, jenž bekhendovým blafákem překonal Stalocka. Asistence: Nick Holden, John Mitchell.

09:43
    Varlamov se přitiskl k levé tyči a zabránil téměř jistému gólu Marleaua!

09:26
    Erik Johnson (COL) obdržel dvouminutový trest za držení.

09:26

06:53
    Erik Johnson se z pozice obránce vydal až před branku, obdržel chirurgicky přesný pas, ale bravo Stalock!

03:07
    Vyrovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat. Joe Thornton ze své typické pozice v rohu kluziště našel před brankovištem zaparkovaného JOEA PAVELSKIHO, který usměrnil kotouč za Varlamovova záda. Asistence: Joe Thornton, Brent Burns.

02:43
    Nathan MacKinnon (COL) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Hosté mají možnost bleskově srovnat krok.

01:33
    Tak to je skutečně raketový start v podání Lavin! Kapitán Gabriel Landeskog milimetrovým pasem našel před brankou beky hostů špatně pokrytého PAULA STASTNYHO, jenž propasíroval puk mezi pravou tyčí a Stalockovým betonem. Asistence: Gabriel landeskog, Nathan MacKinnon.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Stastny (Landeskog, MacKinnon), 11. McLeod (Holden, Mitchell), 27. Mitchell (McGinn, Johnson) – 4. Pavelski (Thornton, Burns), 29. Boyle (Sheppard)

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Hejda, Johnson, Barrie, Holden, Guenin, Benoit – O'Reilly, Duchene, McGinn – Landeskog, Stastny, MacKinnon – Talbot, Mitchell, McLeod – Bordeleau, Malone, Cliche. Trenér: Patrick Roy.
    San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Vlasic, Braun, Boyle, Irwin, Stuart, Hannan – Pavelski, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Nieto – Kennedy, Wingels, Havlát – Brown, Desjardins, Sheppard. Trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Dwyer, Lee – Galloway, Knorr