Jihlava – Hr. Králové 2:5 (kon.) | Třinec – HC Plzeň 4:3 (kon.) | Sparta – Zlín 7:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (3:0, 1:1, 0:2)
HC Plzeň 1929
Sobota 29.03.2014, 16:30 • PSG aréna, Zlín • Mistrovství ČR - mladší dorost

Plzenští ještě skvělým finišem zdramatizovali závěr utkání, ale Třinec už si zbytek zápasu pohlídal a raduje se z těsné výhry. (18:41:54)

60:00

59:44
    Indiáni vyhazují na icing. Buly před Krasanovským.

59:33
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Pozor opravdu se nám schyluje k zajímavému dramatu v poslední minutě třetí třetiny. Nahození MICHAELA ČECHURY proletělo přes hradbu těl až do sítě! Asistence: Petr Kodýtek.

58:34
    Střídačka Plzně si vyžádala oddechový čas.

57:58
    Indiáni překvapují a využívají přesilovku pěti proti čtyřem. Jsou na dostřel dvou branek, ale v závěru to budou mít obtížné. Střelu Bednáře dorazil za brankáře Ovčařího nikým nehlídaný JAKUB POUR. Asistence: Jan Bednář, Jakub Sysel.

56:07
    Plzenští mají ještě k dispozici přesilovou hru pět na čtyři. Výsledek zápasu to už nejspíše neovlivní. Kryštof Stuchlík (TŘI) 2 minuty nedovolené bránění.

54:28
    Krasanovský si poradil s ostrou střelou Martina Valíčka. Buly v pásmu Plzně.

53:43
    Krzak opouští dvířka trestné lavice a Oceláři jsou kompletní.

52:27
    Plzeň se na chvilinku dostala do blízkosti třinecké klece, tam se ale modrobílým nic převratného vymyslet nepodařilo.

51:43
    Filip Krzak (TŘI) 2 minuty za podražení.

51:10
    Rubner si odseděl svůj trest a Plzeň je v plném počtu.

49:34
    Ovčaří musel dávat pozor proti nebezpečnému průniku Kantnera, který se uvolnil ve vlastním oslabení.

49:00
    Marek Rubner (PLZ) 2 minuty nedovolené bránění.

48:50
    Kaukič to neubrzdil ve veliké rychlosti a sestřelil brankáře Krasanského. Oba jsou ale v pořádku a bude se vhazovat u branky Plzně.

48:25
    Útočník Třince nakonec po svých odjel na střídačku, ale nejspíše zamíří na ošetření.

48:10
    Na ledě zůstal ležet třinecký Dominik Krása, který je hodně otřesený.

47:41
    Ve slibné šanci se ocitl Petr Eret. Jeho průnik ale zastavil důrazný zákrok třineckého obránce a kotouč poté skončil v moci Ovčařího.

47:10
    Třinečtí plnili své pokyny i ve zbytku oslabení a nyní hrají v plném počtu.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 12. Hrehorčák, 13. Hrehorčák (Kaukič), 16. Matějka (Hladoník), 30. Miloš (Mach, Hrehorčák) – 34. Eret (Roubal), 58. Pour (Bednář, Sysel), 60. Čechura (Kodýtek)

HC Oceláři Třinec: Ovčaří (Prokop) – Rufer, Klocek, Marguš, Krzak, Radzienciak, Mach, Krása, Valíček – Plitko, Molin, Stuchlík – Kaukič, Przybyla, Hrehorčák – Kalus, Matějka, Bárci – Roman, Papaj, Hladoník.
    HC Plzeň 1929: Wolf (16. Krasanovský) – Kačena, Bednář, Staněk, Kvasnička, Váchal, Sysel, Čechura – Erhart, Krystl, Hanzlík – Krásný, Rubner, Kantner – Kodýtek, Eret, Straka – D. Roubal, Kovařík, J. Roubal – Pour.

Rozhodčí: Battěk – Špringl, Špůr