Rennes – Bastia 3:0 (kon.) | Lille – Guingamp 1:0 (kon.) | Lyon – Saint-Étienne 1:2 (kon.)
Olympique Lyon
1:2 (1:1)
AS Saint-Étienne
Neděle 30.03.2014, 21:00 • Stade de Gerland, Lyon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

89
    Poslední změnu udělali domácí, Alexandre Lacazetteho nahradil na závěrečné okamžiky Clinton N'Jie.

89
    Změna v hostujícím dresu, Renaud Cohade jde dolů, zbývající minuty si zahraje Ismael Diomandé.

80
    Obrovská šance na vyrovnání! Před Ruffierem byl chvíli volný Gomis, jenže gólman jeho pokus vyrazil, stejné jako Briandovu dorážku.

78
    Nejdříve ale střídání domácích, odchází Steed Malbranque, místo něj nastupuje Gael Danic.

74
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou opět do vedení! Z pravé strany poslal přízemní centr Cohade, Lopes neudržel míč v rukavicích, ten se tak dostal ke zcela volnému MAXI GRADELOVI, který pohodlně zakončil do odkryté brány!

70
    Brandão poměrně ostře srazil Tolissa a jelikož to bylo blízko rozhodčího, ten měl vše jako na talíři a viníkovi ukázal žlutou kartu.

67
    Hosté střídají, odchází Mevlüt Erdinç, na trávníku se objevuje Max Gradel.

63
    Domácí reklamují ruku Bayala Sally, jenže rozhodčí ukazuje, že penalta nebude! Zákrok rukou byl přitom jasně viditelný!

58
    Na trávníku se nám objevil divák, kterého teď nahání pořadatelská služba. A je velice rychle úspěšná.

46
    Lyon udělal do druhé půle jednu změnu, nenastoupil Yoann Gourcuff, místo něj bude hrát Jimmy Briand.

45+1
    První žlutá karta pro domácí tým, za ostrý zákrok proti Clercovi ji obdržel Arnold Mvuemba.

45
    Rozhodčí přidá dvě minuty.

41
    Renaud Cohade zezadu sestřelil Gourcuffa a zcela po zásluze obdržel žlutou kartu.

39
    Lyon právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Gomis na pravé strané elegantně obehrál protihráče, poslal ideální přihrávku do vápna, kde si naběhl ALEXANDRE LACAZETTE a volejem poslal podél Ruffiera míč do sítě – 1:1!

28
    Na další akci hostujícího dua už však byl i on krátký! Brandão poslal zprava do vápna přesnou přihrávku, na kterou si naběhl MEVLÜT ERDINÇ a s pomocí jemné Koného teče doslova propasíroval míč za Lopesova záda!

27
    Lopes má na svém kontě další výtečný zákrok. Nejprve zkrotil nepříjemnou a dobře umístěnou střelu Brandãa a poté si musel vleže poradit i s dorážkou Erdinça!

21
    Geniální zákrok domácího brankáře, který reflexivně vyrazil prudkou ránu zcela volného Clerca. Tohle byla zatím největší šance utkání!

12
    Rozhodčí to nakonec vyhodnotil jako faul hostujícího hráče a Benoît Trémoulinas obdržel žlutou kartu.

Aleš Pur

Branky: 39. Lacazette (Gomis) – 28. Erdinç, 74. Gradel

Karty:   45+1. Mvuemba (LYO) – 12. Trémoulinas (SET), 41. Cohade (SET), 70. Brandão (SET)

Olympique Lyon: Lopes – Tolisso, Koné, Gonalons (C), Bedimo – Mvuemba, Ferri, Gourcuff (46. Briand), Malbranque (78. Danic) – Gomis, Lacazette (89. N'Jie).
    Náhradníci: Vercoutre – Zeffane, Sarr, Ghezzal, Danic, Briand, N'Jie.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, Bayal Sall, Perrin (C), Trémoulinas – Lemoine, K. Zouma, Cohade (89. Diomande), Guilavogui – Brandão, Erdinç (67. Gradel).
    Náhradníci: Moulin – Brison, Clément, Tabanou, Diomande, Gradel, Mollo.

Rozhodčí: Ruddy Buquet – Frédéric Cano, Guillaume Debart