Arouca – Setúbal 1:0 (kon.) | Coimbra – Olhanense 2:1 (kon.) | Estoril – Rio Ave 0:1 (kon.)
Gil Vicente – Marítimo 1:1 (kon.) | Braga – Benfica 0:1 (kon.) | Nacional – Porto 2:1 (kon.)
SC Braga
0:1 (0:1)
Benfica Lisabon
Neděle 30.03.2014, 18:00 • Estadio Municipal de Braga • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobré odpoledne, dovolte, abych Vás přivítal u zápasu 25 . kola Portugalské Primeira League, ve kterém se utká tým SC Braga proti Benefice Lisabon.

Domácí celek se nachází po dvaceti čtyřech odehraných zápasech na šestém místě s třiceti dvěma body a aktuální formou: R, R, V, P, R. Hosté jsou na tom lépe, ti se nachází na místě prvním s celkovým součtem bodů šedesát jedna a aktuální formou: V, V, V, V, V.

Benfica – Braga 2:2

Hráči jsou již na hrací ploše a zápas začne za malou chvíli.

1

1
    Domácí dnes hrají v červeno bílé kombinaci, hosté v kombinaci černo bílé.

2
    Hosté se v úvodu utkání chopili míče a postupnými přihrávkami se dostávají blíže k brance Eduarda.

3
    Micael poslal do vápna z levé strany dobrý centr, ten ale obrana hostů odklízí do bezpečí.

4
    Pohledná akce domácích zastavena čárovým rozhodčím – ofsajd.

6
    Domácí jsou v úvodu ti aktivnější a hosty pouštějí k míči jen zřídka.

8
    Obrovská šance hostů!! Perez skvělou přihrávkou poslal do vyložené šance Gaitana, ten obešel golmana, ale z těžkého úhlu se mu už nepodařilo míč dopravit do prázdné brány.

10
    Hosté znova zahrozili. Centr z vlastní půle si zpracoval Rodrigo, jenž se dostal do vápna, ale místo toho aby vystřelil, hledal ještě na středu Limu, jeho přihrávka byla nepřesná, a domácí se tak ubránili.

12
    Domácí budou rozehrávat rohový kop.

13
    Benfica právě vstřelila branku!
    Rodrigo obešel ve vápně jednoho z obránců domácích a svojí přihrávkou na střed našel rozběhnutého brazilského útočníka LIMU, jenž neměl žádný problém doklepnou míč do odkryté branky soupeře. Stav zápasu se tak poměrně brzy mění.

15
    Žlutou kartu za způsobené krvavé zranění uvidí Siqueira.

16
    Za zbytečné protesty uvidí žlutou kartu ještě Dabo.

17
    Domácí budou zahrávat volný kop z pravé strany hřiště.

17
    Hosté se ale ubránili a míč končí za autovou čárou.

18
    Rusescu teď při filmoval pád v šestnáctce hostů, ale rozhodčí se nenechal nachytat a nechává hru plynout dál.

21
    Domácí se snaží odpovědět na ten vstřelený gól, ale zatím marně. Obrana hostů je pozorná a do nějaké větší šance je ještě nepustila.

23
    Další akce domácích zastavena nepřesnou přihrávkou Daboua.

25
    Po faulu na Pereze budou hosté zahrávat volný kop.

26
    Lima se teď rychlou narážečkou chtěl dostat až do šestnáctky domácích, Rodrigo ho ale nepochopil a hosté o míč přišli.

28
    Trenér domácích se teď hodně rozčiluje na rozhodčího po jednom z faulů na své svěřence a může být rád, že ho hlavní rozhodčí nevykázal na tribunu.

30
    Pardo mohl jít sám na brankaře, ale Silvio zareagoval včas a míč uklidil na roh.

30
    Hostující obrana, ale centrovaný balon uklízí do bezpečí.

31
    Perez se teď ocitl na zemi, doufejme, že bude v pohodě.

33
    Tak naštěstí to není nijak vážné a může pokračovat dál ve hře.

35
    Micael našel ve vápně volného Parda, ten vypálil, ale jeho pokus trefuje pouze jednoho z obránců hostů. Domácí budou mít výhodu rohového kopu.

35
    Obrana hostů se ale znova dokázala ubránit a míč uklízí do bezpečí.

36
    Pardo se po skvělé přihrávce mohl řítit sám na brankaře, ale Siqueira byl včas u něj a míč odkopl na roh.

37
    S tím neměla hostující obrana žádný problém a odkopává do bezpečí.

40
    Statistiky zápasu:
    Držení míče: 58-42%
    Střely celkem: 2-2
    Rohové kopy: 4-0

43
    Oba dva celky již nikam nespěchají a závěr první půle, tak mnoho šancí zatím nepřinesl.

44
    Pardo zakončoval patičkou, ale pro Oblaka tento pokus neznamenal žádné ohrožení.

45
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1

První půle je za námi. Zatím můžeme sledovat poměrně vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Domácí, ale doplatili na svoji neefektivnost a to když se jim nepodařilo proměnit vyložené šance. Hostům se podařilo vstřelit první gól a to ve 13 minutě po skvělém sólu Rodriga, které dokázal dokončit Lima. Druhá půle začne přibližně v 19:03.

46

47
    Do druhé půle vstoupili lépe hosté, jenž svým tempem dostali domácí pod tlak.

48
    Žlutou kartu za ostrý šlapák uvidí Nurio.

48
    Siqueira fauloval, a domácí tak budou zahrávat standardní situaci z dobré pozice.

49
    Hosté se ale dokázali ubránit a míč odkopli do bezpečí.

50
    Na centr Rodriga si naskočil Fejsa, ale ten nedokázal hlavičkou zamířit přesně, a domácí tak budou rozehrávat od Eduarda.

51
    Rodrigo se dostal v dobré pozici k míči, ale jeho nepřesná střela z hranice šestnáctky končí vysoko nad.

53
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

54
    Domácí se ubránili a odkopávají míč do bezpečí.

55
    Domácí jsou u míče, ale dostat se do šestnáctky hostů je zatím pro ně problém.

55
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Dabo, kterého nahradí Miljković.

56
    Hosté budou zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice.

57
    Ten, ale rozehráli na krátko a o míč přišli.

57
    Fejsa uvidí žlutou kartu za doslova hokejový bodyček na Maurinha.

58
    Zajímavou akci hostů teď zabrzdil pomezní rozhodčí, jenž zvednutým praporkem signalizuje ofsajd.

59
    Centr letící z prava se dostal až k Piquetimu, jenž se pokusil zakončit patičkou. No nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno.

60
    Na druhé straně mohl poslat svůj tým do dvougolového vedení Rodrigo, ale jeho nepřesná hlavička nezamířila do odkryté branky Oblaka.

62
    Nutno podotknou, že obrana hostů dnes hraje perfektně a svým soupeřům nedává žádnou šanci.

64
    Žlutou kartu za ostrý šlapák uvidí Luiz Carlos.

66
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Piqueti, kterého nahradí Moreno.

68
    Hosté teď hodně polevili, uvdiíme jestli toho dokážou domácí využít.

68
    Střídání v týmu Benefica Lisabon: ze hřiště odchází Perez, kterého nahradí Amorim.

69
    Luisão ostře zajel do Micaela a ten zůstává ležet na hrací ploše, snad to bude vše v pořádku.

71
    Domácím sice mají ještě nějakých dvacet minut před sebou, ale už teď poměrně dost riskují a vydávají se do útoku i v šesti hráčích.

73
    Lišácky to teď udělal Rusescu, jenž předběhl brankaře, obral ho o dlouhý centr a sám ještě přihrával do vápna, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a s míčem u nohy budou hrát hosté.

76
    Santos teď doslova sundal nabíhajícího Gaitana těsně před pokutovým územím a rozhodčí mu správně uděluje žlutou kartu.

77
    Hosté, tak budou zahrávat přímý kop z velmi dobré pozice.

77
    K tomu se postavil Garay, jenž poslal do šestnáctky střílený centr, ten ale nikdo z jeho spoluhráčů netrefil, a domácí tak budou rozehrávat od Eduarda.

79
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Luiz Carlos, kterého nahradí Erivaldo

81
    Rusescu mohl srovnat, ale jeho střela z hranice malého vápna končí vysoko nad. Tak to je obrovská škoda pro domácí, tohle měl být gól.

84
    Hosté kombinují na vlastní půlce a nepouštějí domácí k míči.

84
    Rohový kop pro hosty.

85
    Lima se dostal do šestnáctky a zkusil přehodit lobem Eduarda, ten se ale natáhl a míč vyráží na roh.

86
    Střídání v týmu Benefica Lisabon: ze hřiště odchází Markovič, kterého nahradí Salvio.

88
    Hosté kontrolují v závěru hru a domácí k ničemu nepouští.

89
    Byla nařízena penalta.

90
    Žlutou kartu za faul v pokutovém území uvidí Miljkovic.

90+1
    Rodrigo neproměňuje!!! A následná dorážka Silvia končí nad.

90+2
    Nastavují se 4 minuty nad rámec hrací doby.

90+3
    Žlutou kartu za zdržování uvidí hostující golman Oblak.

90+3
    Střídání v týmu Benefica Lisabon: ze hřiště odchází Rodrigo, kterého nahradí André Gomes

90+5

Zápas je u konce. Dnes jsme mohli sledovat vyrovnané utkání na obou stranách. Hosté, ale byli dnes efektivnější a dokázali alespoň jednou proměnit své šance. V závěru mohli přidat ještě druhý gól a to z pokutového kopu, ale Eduardo dokázal vystihnout střelu Rodriga, a stav zápasu se tak neměnil . (19:57:32)