Toronto – Calgary 3:2 (kon.) | NY Islanders – Florida 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 1:4 (kon.)
Columbus – Colorado 2:3 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 3:2 (3:2 po s.n.) | Washington – Dallas 0:5 (kon.)
Tampa – Montreal 3:1 (kon.) | St. Louis – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Arizona – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.)
Vancouver – NY Rangers 1:3 (kon.) | San Jose – Edmonton 5:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Montreal Canadiens
Středa 02.04.2014, 01:40 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (04:28:37)

3. Carey Price (MTL) 30 zák., 2 góly, 93,8%

Vítězem dnešního utkání se stává Tampa, která dokázala otočit vývoj utkání a vítězí 3:1. Montreal závěr utkání nezvládl, když hrál často v oslabení a také na to doplatil. Dva body tedy zůstávají v Tampě.

Střely na branku: 33 – 26.

Dnešní utkání sledovalo 18 808 diváků.

60:00

59:52
    Montreal se drží v útočném pásmu, ale dnes už se nic nestane.

59:15
    Tampa právě vstřelila branku!
    Montrealu hra bez brankáře nevyšla, když se ve středním pásmu dostal kotouč na hůl ALEXE KILLORNA, jenž se dostal blíž k brance a střelou do odkryté branky pojišťuje vítězství svého celku. Asistence: Ondřej Palát, J.T. Brown.

59:10
    Montreal zkouší hru bez brankáře!

58:54
    Do veliké šance se dostal Stamkos, který se dostal před brankovištěm ke kotouči, ale po kličce do bekhendu branku přestřelil.

58:45
    Tampa se snaží držet v útočném pásmu.

58:05
    Montreal své krátké oslabení ve třech ubránil a již hraje ve čtyřech.

57:47
    Murray je vyloučen do konce utkání. Za následnou bitku obdrželi 5 minutové tresty Johnson s Weaverem.

57:47
    Kostka se nakonec zvedá na vlastní nohy a odjíždí do kabiny za doprovodu Hedmana. Domácí fanoušci mu tleskají.

57:47
    Na ledě jsou již nosítka. Z domácím hráčem to nevypadá dobře.

57:47
    Murray poslal tvrdým hitem na hlavu k ledu Kostku, který zůstává ležet na ledové ploše.

57:23
    Tampa v přesilové hře zbytečně neriskuje.

56:25
    Z levého kruhu vystřelil nepřesně Stamkos.

56:05
    Hostující obraně ale ujel Callahan, který byl na poslední chvíli faulován. Jemelin je vyloučen na 2 minuty za sekání.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 30. Callahan (Palát, Hedman), 53. Johnson, 60. Killorn (Palát, Brown) – 11. Callagher (Galchenyuk, Weaver)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Gudas, Carle, Salo, Hedman, Kostka, Brewer – Purcell, Stamkos, Brown – Callahan, Filppula, Palát – Kučerov, Johnson, Killorn – Pyatt, Thompson, Malone
    Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Bouillon, Murray, Weaver – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Gionta, Briere, Eller – Bournival, White, Bourque

Rozhodčí: Lee, Pochmara – Lazarowich, Murphy

Diváci: 18 808