Toronto – Calgary 3:2 (kon.) | NY Islanders – Florida 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 1:4 (kon.)
Columbus – Colorado 2:3 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 3:2 (3:2 po s.n.) | Washington – Dallas 0:5 (kon.)
Tampa – Montreal 3:1 (kon.) | St. Louis – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Arizona – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.)
Vancouver – NY Rangers 1:3 (kon.) | San Jose – Edmonton 5:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Montreal Canadiens
Středa 02.04.2014, 01:40 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

59:15
    Tampa právě vstřelila branku!
    Montrealu hra bez brankáře nevyšla, když se ve středním pásmu dostal kotouč na hůl ALEXE KILLORNA, jenž se dostal blíž k brance a střelou do odkryté branky pojišťuje vítězství svého celku. Asistence: Ondřej Palát, J.T. Brown.

59:10
    Montreal zkouší hru bez brankáře!

57:47
    Murray je vyloučen do konce utkání. Za následnou bitku obdrželi 5 minutové tresty Johnson s Weaverem.

57:47
    Murray poslal tvrdým hitem na hlavu k ledu Kostku, který zůstává ležet na ledové ploše.

56:05
    Hostující obraně ale ujel Callahan, který byl na poslední chvíli faulován. Jemelin je vyloučen na 2 minuty za sekání.

55:02
    Po návratu Markova na led se dostal do veliké šance Filppula, který obdržel přihrávku na pravý kruh a okamžitě vystřelil. Price se po kotouči natáhl na poslední chvíli lapačkou a kus černé gumy v ní nakonec skončil.

53:00
    Následně se zbytečného podražení v útočném pásmu dopouští Markov. Bude se hrát čtyři na čtyři.

52:41
    Tampa se v oslabení dostává do vedení! Hostující obraně ujel TYLER JOHNSON, který si položil Price a vystřelil k pravé tyči. Bez asistence.

52:14
    Za vražení na hrazení je vyloučen na 2 minuty Thompson. Přesilová hra pro Montreal.

46:56
    Za hákování je vyloučen na 2 minuty Markov. Tampa si přesilovou hru zopakuje.

44:32
    Přesilová hra pro Tampu! Za podražení je vyloučen na 2 minuty Eller.

39:48
    Tampa se radovala ze vstřelené branky, ale ta po dlouhé diskuzi u videa nebude uznána. Purcellova střela z levého kruhu skončila za Pricem, ale toho na brankovišti atakoval Brown a z tohoto důvodu branka není uznána.

36:21
    Montreal bude hrát přesilovou hru. Za podražení putuje na trestnou lavici na 2 minuty Filppula.

35:35
    Skvělý Price zachránil Montreal od inkasování. Nejprve při přečíslení dva na jednoho zneškodnil střelu Stamkose, aby následně vykopl betonem dorážku Purcella.

31:09
    Bude se hrát ve čtyřech. Vanek se provinil proti Palátovi podražením a je vyloučen na 2 minuty.

29:51
    Za držení odchází na trestnou lavici na 2 minuty Gudas. Montreal bude hrát přesilovou hru.

29:19
    Tampa využívá přesilovou hru a vyrovnává. Palát prostrčil kotouč do jízdy RYANA CALLAHANA, který proti Priceovi zvolil kličku do bekhendu a z velkého úhlu poslal kotouč do branky. Asistence: Ondřej Palát, Victor Hedman.

28:43
    Tampa bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Bouillon.

13:43
    Přesilovou hru si nyní zahraje Tampa. Za držení je vyloučen na 2 minuty Eller.

11:19
    Domácí hráli v šesti a nyní je čeká 2 minutové oslabení. Navýší Montreal v přesilové hře své vedení?

10:18
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal se dostává do vedení. Před brankovištěm se dostal k odraženému kotouči BRENDAN CALLAGHER, který pohotově bekhendem dorazil kotouč do branky a otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Alex Galchenyuk, Mike Weaver.

9:39
    Velký závar před brankou Price úvodní brankou nekončí. Velmi aktivní zde byl Palát, který snad třikrát vystřelil, ale brankář Montrealu dokázal všechny pokusy zneškodnit.

6:02
    Domácí obraně ujel Bourque, který uháněl sám na Bishopa. Toho si sice po kličce do forhendu položil, ale poté vystřelil vedle branky.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 30. Callahan (Palát, Hedman), 53. Johnson, 60. Killorn (Palát, Brown) – 11. Callagher (Galchenyuk, Weaver)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Gudas, Carle, Salo, Hedman, Kostka, Brewer – Purcell, Stamkos, Brown – Callahan, Filppula, Palát – Kučerov, Johnson, Killorn – Pyatt, Thompson, Malone
    Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Bouillon, Murray, Weaver – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Gionta, Briere, Eller – Bournival, White, Bourque

Rozhodčí: Lee, Pochmara – Lazarowich, Murphy

Diváci: 18 808