Plzeň – Jihlava 3:0 (kon.) | Vlašim – Most 4:3 (po s.s.) | Kladno – Hr. Králové 5:0 (kon.)
Ústí n/L – Letohrad 2:1 (2:1 po s.s.) | Kert Park Praha – Třinec 5:3 (kon.) | Pardubice – Karviná 12:2 (kon.)
HBC Kladno
5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
HBC Hradec Králové 1988
Sobota 05.04.2014, 16:00 • Městský stadion Kladno • CROSSDOCK Extraliga

Kladno zavraždilo svou hradeckou oběť v první třetině, pak se uložilo do jarního spánku a stav jen udržovalo. Hradec se čím dál více osměloval, ve druhé třetině zabral a domácí i přestřílel. Díky tomu se hradecký výjezd dá hodnotit jako mistrovské utkání a ne jen jako exkurze. Diváci vyráží na pivo a já se loučím z Kladna, které se utká v nadstavbové části s Mostem a Hradcem. (17:35:59)

45:00

44:02
    Štěpáník vystřelil! Mroviec chytá.

43:30
    Markytán rozvlnil síť za Mroviecem! Bohužel pro domácí jen tu ochranou za brankou.

41:46
    Nedostatečnou pětku si Hradec zaslouží za první třetinu, v dalších předmětem docela prospívá, teď létají nahoru, dolů Lux s Jiříkem a motají se kolem Jirotky.

40:33
    Špatnou rozehrávku hostů teď zachytil Nedvěd a zavezl míček do útočného pásma, hradečtí se ale osvobozují.

39:43
    Střela hradeckých teď neskončila u gólmana Jirotky, ale na jeho autě vedle hřiště.

39:23
    Kladno je teď delší dobu v útočném pásmu, ale nestřílí.

38:37
    Dlouho se nepřerušovalo, dlouho nikdo nevystřelil, nic moc se neděje. Žádný z diváků v hledišti kupodivu nespí, jen jeden mladík si čistí kšiltovku.

36:50
    Nosek teď odehrál míček svými zuby a drží se za ně. Udržel ale míček v útočném pásmu.

36:05
    Šípková Růženka je dobrá pohádka, domácí ale teď uspal stav 5:0 a aktivitou nijak nehýří.

34:20
    Tak tohle bylo lepší než duel Usaina Bolta s Yohanem Blakem. Soukup (KLA) s Krejčíkem (HRA) si to rozdali v běhu na 15 metrů, vyhrál hostující útočník. Vytěžil z toho však jen rozplácnutí se o mantinel.

32:40
    Akce teď střídá akci, hraje se nahoru, dolů. Jinak ale dnešní utkání probíhá celkem klidně.

32:16
    Mroviec má silný žaludek. Vychytal jím střelu vyslanou zápěstím Štěpáníka (KLA).

31:33
    Povedená střela hradeckého Luxe nechala vyniknout Jirotkovu lapačku, oba soupeři si plácají po hezké akci.

30:01

Momentálně to podle mých propočtů vypadá na tuto nadstavbovou skupinu:
    Kladno a Kert Park se doma a venku utkají s Hradcem Králové a s Mostem.

Ve druhém dějství se hra vyrovnala, ba dokonce více hrozili hosté. Velký podíl na tom měly dvě přesilovky, ale větší aktivita. Gólově se ovšem prosadili opět jen domácí, i přes jasně znějící poměr střel 8:15. Třetí dějství začne cca v 17:07.

Jan Švestka

Branky a nahrávky: 5. Šrámek (Nosek, Příhoda), 8. Kohout (Markytán, Pražák), 9. Nosek (Soukup, Šrámek), 11. Kudela (Dědič, D.Hnízdil), 28. Dědič (Kudela, D.Hnízdil)

HBC Kladno: Jirotka – Dědič (C), Kudela, Pospíšil, Soukup, Čermák, Nedvěd – Špaček, Štěpáník, D.Hnízdil – Nosek, Příhoda, Šrámek – Pražák, Kohout, Markytán.
    HBC Hradec Králové 1988: Mroviec – L.Fišer, Hrabica, Jiřík, Švanda, Hora – Bacovský, Krejčík, Ježek, Lux, Petr, Štěpánek, Hrubý.

Rozhodčí: Záhora, Kettner