Plzeň – Jihlava 3:0 (kon.) | Vlašim – Most 4:3 (po s.s.) | Kladno – Hr. Králové 5:0 (kon.)
Ústí n/L – Letohrad 2:1 (2:1 po s.s.) | Kert Park Praha – Třinec 5:3 (kon.) | Pardubice – Karviná 12:2 (kon.)
HBC Kladno
5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
HBC Hradec Králové 1988
Sobota 05.04.2014, 16:00 • Městský stadion Kladno • CROSSDOCK Extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Šest mužstev v posledním kole FORD CREDIT Extraligy hokejbalu usiluje o první čtyřku, a tudíž začátek play-off na vlastním hřišti. Mezi ně patří i oba dnešní soupeři. Jistotu prvního zápasu čtvrtfinále doma má jen vítěz kladenského duelu, poraženého budou hodně zajímat výsledky Pardubic, Kert Parku a Mostu.
    2. ALPIQ Kladno 21 70:43 40
    3. Autosklo PCE 21 71:51 40
    4. H.Králové 21 54:40 40
    5. Kert Park 21 60:47 39
    6. Pento Most 21 59:50 37

Kladno svého času vládlo republikovým statistikám počtu vražd na sto obyvatel. Co se týká hokejbalu, tak ho letos táhne čtvrtý muž tabulky kanadského bodování ligy Daniel Hnízdil. Hradec má body rozložené mezi více lídrů, nejproduktivnější je Jan Štěpánek. Velmi dobrými čísly (kolem 2,00 gólu na zápas a přes 90% úspěšnost zásahů) se mohou pochlubit i brankáři – kladenský Jirotka i hradecký Mroviec. Druhému jmenovanému před dvěma týdny zkazila statistiky kanonáda Kertu, která ho vyhnala z brány.

Nebe je bez mráčků, párky voní z bufetu, hráči se připravují k zápasu. Vše běží podle plánu, utkání začne v 16:00.

00:01

00:43
    Kladno se od začátku tlačí do útoku, zatím však protlačilo jen 2 balonky do lesa.

01:45
    Kladno je od začátku v útočné třetině, Martin KOHOUT teď střílel do hradeckého brankáře Mroviece!

01:59
    Hradec se na 5 vteřin dostal k brance Kladna, vše je ale zase ve starých kolejích a Kladno útočí.

02:58
    Ondřej Lux střílel Jirotkovi do ramena, kladenský gólman byl ale pozorný.

03:36
    Nahození Daniela hnízdilo by asi ani neporanilo komára, Špaček ho ale před hradeckým brankářem nebezpečně tečoval!

04:53
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Megatlak Kladna vyústil v první gól Davida ŠRÁMKA. Asistence Daniel Nosek a Jan Příhoda.

04:54
    Rozhodčí před gólem signalizoval faul hostů, na trestnou lavici ale nikdo nemusel.

06:45
    nejproduktivnější hráč Hradce Štěpánek teď sám dělá potíže kladenské obraně.

07:18
    2:0! Po hezké individuální akci započaté domácími ve vlastní třetině se trefil Martin KOHOUT. Asistence Jaromír Markytán a Ondřej Pražák.

08:24
    Hradec hraje jen s 12 hráči v poli.

08:37
    Nepřesnosti v domácí obraně trestal Daniel NOSEK. Asistence Radek Soukup a David Šrámek.

09:05
    Hradec si v neustálé defenzívě musel pomoci faulem. Za podražení jde ven Petr Václav.

10:22
    Dalekonosná střela od modré Tomáše KUDELY propadla do brány! Asistence Michal Dědič a Daniel Hnízdil.

12:21
    Chtělo by to buzoly. Hradečtí nemohou najít cestu do útočné třetiny.

12:25
    Štěpáník střílí od mantinelu, ale vedle. Hradecký brankář Mroviec ani nemusel zasahovat.

14:06
    Pospíšilova jedovka od modré Mroviece neotrávila. Předešlé 4 góly ale asi ano.

14:59
    První třetina příznačně končí při útočné akci Kladna. Na střely skončila první část 11:2.

15:00

12 hradeckých apoštolů působí velmi bezradně, jejich útočné výpady jsou jen sporadické. Stát se může cokoliv, ale tady to na velký obrat nevypadá, zvlášť když hosté postrádají svou ikonu Petra Nováka a nehrají ani v kompletních třech formacích. Další třetina začne asi v 16:33.

Pokud by všechna střetnutí dopadla tak, jak se zatím vyvinuly po prvních třetinách, potkali by se tito soupeři i ve čtvrtfinále.

15:01

15:32
    Gólman Mroviec je masochista. Znovu čelí kladenské kanonádě. Teď ho prověřoval kladenský Nosek.

16:33
    Mroviec hasí i další výpad druhé kladenské lajny vedené Příhodou.

18:34
    Švec Lukáše Fišera je kvalitní odborník. Kladenský dlouhán Kudela teď vystřelil do jeho boty, která ránu v pohodě vydržela.

18:40
    Daniel Hnízdil (KLA) jde na trestnou lavici.

19:44
    Stalo se nevídané. Hradec minutu v útočné třetině!

20:25
    Lux se už už natahoval ke střele, ale nic z toho, poté Krejčík málem překonal ležícího Jirotku.

20:40
    Kladno v plném počtu a hra se opět přesouvá na druhou stranu.

21:07
    Během rozvíjející se akce Kladna posoudil rozhodčí vzájemné držení se soupeřem jako faul domácího Radka Soukupa.

22:15
    Hrabicova pěkná střela z dálky, Jirotka na ni ale viděl.

22:50
    Hradečtí se v přesilovce natrvalo usadili před Jirotkou, kladenská obrana je ale pozorná a chumel bílých Středočechů před brankovištěm na Jirotku nic nepouští.

23:07
    Soukup na hřišti, 5 na 5.

24:20
    Dvě přesilovky Hradci pomohly. Tým se vzchopil a tlačí se více do útoku i při hře 5 na 5.

24:39
    Už už to vypadalo, že Štěpánek bude pálit na kladenského gólmana, ale Pospíšil jeho střelu srazil do lesa.

25:46
    Dlouhán Tomáš Kudela není mužem do samostatných úniků. Teď se mu na útočné modré zamotaly ruce do hokejky a Hradec se na chvíli může osvobodit.

26:57
    Kladenští zase útočí, jejich střela vyražená Fišerem teď minula důchodkyni sedící ve třetí řadě hlavní tribuny.

27:27
    5:0! Gól dal Michal DĚDIČ. Po vhazování se hra chvíli mlela před Mroviecem, až domácí kapitán vystřelil a dal branku. Asistence Tomáš Kudela, Daniel Hnízdil.

29:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

29:43
    3 na 1 teď šli hradečtí! Bacovský ale se střelou váhal a nechal vyniknout Jirotkovu lapačku.

30:00

Ve druhém dějství se hra vyrovnala, ba dokonce více hrozili hosté. Velký podíl na tom měly dvě přesilovky, ale větší aktivita. Gólově se ovšem prosadili opět jen domácí, i přes jasně znějící poměr střel 8:15. Třetí dějství začne cca v 17:07.

Momentálně to podle mých propočtů vypadá na tuto nadstavbovou skupinu:
    Kladno a Kert Park se doma a venku utkají s Hradcem Králové a s Mostem.

30:01

31:33
    Povedená střela hradeckého Luxe nechala vyniknout Jirotkovu lapačku, oba soupeři si plácají po hezké akci.

32:16
    Mroviec má silný žaludek. Vychytal jím střelu vyslanou zápěstím Štěpáníka (KLA).

32:40
    Akce teď střídá akci, hraje se nahoru, dolů. Jinak ale dnešní utkání probíhá celkem klidně.

34:20
    Tak tohle bylo lepší než duel Usaina Bolta s Yohanem Blakem. Soukup (KLA) s Krejčíkem (HRA) si to rozdali v běhu na 15 metrů, vyhrál hostující útočník. Vytěžil z toho však jen rozplácnutí se o mantinel.

36:05
    Šípková Růženka je dobrá pohádka, domácí ale teď uspal stav 5:0 a aktivitou nijak nehýří.

36:50
    Nosek teď odehrál míček svými zuby a drží se za ně. Udržel ale míček v útočném pásmu.

38:37
    Dlouho se nepřerušovalo, dlouho nikdo nevystřelil, nic moc se neděje. Žádný z diváků v hledišti kupodivu nespí, jen jeden mladík si čistí kšiltovku.

39:23
    Kladno je teď delší dobu v útočném pásmu, ale nestřílí.

39:43
    Střela hradeckých teď neskončila u gólmana Jirotky, ale na jeho autě vedle hřiště.

40:33
    Špatnou rozehrávku hostů teď zachytil Nedvěd a zavezl míček do útočného pásma, hradečtí se ale osvobozují.

41:46
    Nedostatečnou pětku si Hradec zaslouží za první třetinu, v dalších předmětem docela prospívá, teď létají nahoru, dolů Lux s Jiříkem a motají se kolem Jirotky.

43:30
    Markytán rozvlnil síť za Mroviecem! Bohužel pro domácí jen tu ochranou za brankou.

44:02
    Štěpáník vystřelil! Mroviec chytá.

45:00

Kladno zavraždilo svou hradeckou oběť v první třetině, pak se uložilo do jarního spánku a stav jen udržovalo. Hradec se čím dál více osměloval, ve druhé třetině zabral a domácí i přestřílel. Díky tomu se hradecký výjezd dá hodnotit jako mistrovské utkání a ne jen jako exkurze. Diváci vyráží na pivo a já se loučím z Kladna, které se utká v nadstavbové části s Mostem a Hradcem. (17:35:59)

Jan Švestka

Branky a nahrávky: 5. Šrámek (Nosek, Příhoda), 8. Kohout (Markytán, Pražák), 9. Nosek (Soukup, Šrámek), 11. Kudela (Dědič, D.Hnízdil), 28. Dědič (Kudela, D.Hnízdil)

HBC Kladno: Jirotka – Dědič (C), Kudela, Pospíšil, Soukup, Čermák, Nedvěd – Špaček, Štěpáník, D.Hnízdil – Nosek, Příhoda, Šrámek – Pražák, Kohout, Markytán.
    HBC Hradec Králové 1988: Mroviec – L.Fišer, Hrabica, Jiřík, Švanda, Hora – Bacovský, Krejčík, Ježek, Lux, Petr, Štěpánek, Hrubý.

Rozhodčí: Záhora, Kettner