Plzeň – Jihlava 3:0 (kon.) | Vlašim – Most 4:3 (po s.s.) | Kladno – Hr. Králové 5:0 (kon.)
Ústí n/L – Letohrad 2:1 (2:1 po s.s.) | Kert Park Praha – Třinec 5:3 (kon.) | Pardubice – Karviná 12:2 (kon.)
HBC Pardubice
12:2 (3:1,3:1, 6:0)
HbK Karviná
Sobota 05.04.2014, 16:00 • Autosklo H.A.K Arena Pardubice • CROSSDOCK Extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den vítám vás u textového přenosu z hokejbalové FORD CREDIT EXTRALIGY. Dnes v Pardubicích budeme sledovat poslední kolo hokejbalové extraligy, kde domácí Pardubice hostí na svém hřišti hosty z Karviné. Podle tabulkového postavení se bude jistě jednat o souboj nevyrovnaný, avšak překvapení se jistě může zrodit.
    Domácí Pardubice budou chtít jistě dnešní utkání dovést do vítězného konce a doufat, v druhou příčku, na kterou se snaží dostat. Minulý týden se jim v Třinci nedařilo a prohráli jednoznačně 5:1.
    Hosté z Karviné mají určitě jiné starosti než boje o play off. Jsou na posledním místě extraligy, které mohou v případě dnešního bodového zisku opustit. Minulý týden byl pro ně úspěšný, když se jim podařilo zdolat na nájezdy Jihlavu

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Heczko (Smekal) – Hák, Mokříž, Pecina, Filip, Merta, Kubeš, Ingršt, Waber, Hodr, Urbanec, Kasal, Urban, Gabriel,Drenko, Korel

HbK Karviná: Horvát – A. Pilch, Dittmann, Zaremba, Heczko, Pala, Kasperlík, Farský, Pietrasz, Kubica, Řehůřek, Hercig, Vašek

Pardubice právě vstřelily branku!

Situaci tři na jednoho využil po přihrávce JAN BARVA. Asistence Petr Urban, Stanislav Korel

06:45
    Tvrdá střela Wabera jen do betonů

08:10
    Situaci dva na jednoho neproměnil v druhou branku Barva, který minul přihrávku Korela

09:04
    Karviná právě vstřelila branku!

Tak to je studená sprcha pro domácí. Z poloviny hřiště napřáhl LUKÁŠ DITTMANN a domácí Heczko střelu podcenil, míček mu propadl za své záda. Bez asistence

12:16

Nepřesné rozehrávky hostů využil PETR FILIP, který od modré prostřelil Horváta. Asistence Pavel Kubeš

12:40

Domácí ihned z další akce střílí další branku. Po kombinační akci se prosazuje PAVEL KUBEŠ. Asistence Petr Filip, Matouš Ingršt

15:00

Je za námi velmi první třetina, nabídla očekávaný průběh. Domácí Pardubice měli mírně navrch, ve 12 minutě se prosadili dvakrát a pomohli tak Heczko odčinit svou chybu při vyrovnávající brance.

18:04

Tak přece se domácím podařilo přesilovku využít. Po závaru před Horvátem doklepl míček do sítě MATOUŠ INGRŠT. Asistence Petr Filip, Jan Barva

18:55
    Hosté jen vyhazují do středního pásma a musí střídat

20:22
    Po podklouznutí se dostal do šance hostující Pietrasz, který sám před Heczkem, ale přestřelil branku

21:19
    Hosté se musí i nadále bránit

21:27

Po krásné přihrávce střílí do prázdné branky ONDŘEJ WABER. Asistence Pavel Kubeš, Filip Pecina

22:50
    Za sekání je vyloučen hostující Pala

23:15

Domácí ihned využívají přesilovku. Střelou od modré se prosazuje PETR FILIP. Asistence Jakub Merta, Matouš Ingršt

Hosté také využívají přesilovku.
    Střelu od modré čáry Heczko vyrazil na dorážku MARTINA ŘEHŮŘKA byl již Heczko krátký. Asistence Lukáš Kubica,Lukáš Dittmann

29:20
    Za sekání je vyloučen hostující Plich

30:00

Druhá
    Druhá třetina měla hodně jednoznačný průběh. Domácí prakticky celou třetinu odehráli v útočném pásmu. Pouze při přesilové hře se hosté prosadili a snížili tak stav utkání.
    Střely na branku 11-4

30:01

31:16
    Domácí jsou usazení v útočném pásmu, ke střele se ovšem nedostali.

33:00
    Hosté jsou ve třetí třetině odvážnější a snaží se korigovat stav útkání

34:10
    Střela Vaška mířila vedle

35:16
    Je vidět, že domácí už nikam nespěchají, hosté se nemohou dostat do tlaku jen díky svým nepřesnostem

36:13
    Šanci na protiútok překazila hostům nepřesné přihrávka končící na zakázaném uvolnění

40:26

Po secvičené akci z mezikruží se prosazuje ONDŘEJ WABER. Asistence Jakub Mokříž, Michal Drenko

41:39
    Tvrdá střela Kubici mířila jen těsně vedle

42:20
    Domácí i nadále v útočném pásmu Kubešova střela byla tečovaná mimo

43:06

Závar už hosté nepřečkali bez újmy. Lehkou střelou se prosazuje JAKUB MERTA. Asistence Matouš Ingršt, Pavel Kubeš

43:59

Tak domácí příznivci se nakonec dočkali desítky. Po kombinaci se prosazuje PETR URBAN. Asistence Michal Drenko

44:17

Další branku střílí STANISLAV KOREL. Asistence Jan Barva

44:50

V poslední minutě to je přímo uragán, odevzdanému soupeři vstřelil branku PAVEL KUBEŠ. Asistence Stanislav Korel, Jan Barva

45:00

Právě nám skončilo extraligové utkání, které mělo docela jednoznačný průběh. Výsledek hovoří za vše. V první třetině Pardubice získali rozhodující náskok, díky dvou brankám v rozmezí 24 sekund. Druhá třetina byla ještě jednoznačnější pro domácí, Hosté z Karviné na konci třetiny využili přesilovku a hra se mírně vyrovnala. Ve třetí třetině byla hra do poloviny vyrovnaná, poté opět domácí přidali a vstřelili další branky. Zničující byla poslední třetina, ve které dali domácí 3 branky.
    Na dalším utkání v Pardubicích, se s vámi bude těšit Antonín Polák (17:37:46)

Antonín Polák

Branky a nahrávky: 6. Barva (Urban, Korel), 13. Filip (Kubeš), 13. Kubeš (Filip, Ingršt), 19. Ingršt (Filip, Barva), 22. Waber (Kubeš, Pecina), 24. Filip (Merta, Ingršt), 39. Waber (Pecina), 41. Waber (Mokříž, Drenko), 44. Merta (Ingršt, Kubeš), 44. Urban (Drenko), 45. Korel (Barva), 45. Kubeš (Korel, Barva) – 10. Dittmann, 29. Řehůřka (Kubica, Dittmann)

HBC Pardubice: Heczko (Smekal) – Hák, Mokříž, Pecina, Filip, Merta, Kubeš, Ingršt, Waber, Hodr, Urbanec, Kasal, Urban, Gabriel,Drenko, Korel

Rozhodčí: Vrba Josef, Šprincl Petr