Bulharsko – Gruzie 19:1 (kon.) | KLDR – Hongkong 12:2 (kon.) | Lucembursko – SAE 8:1 (kon.)
KLDR
12:2 (3:2, 4:0, 5:0)
Hongkong
Středa 09.04.2014, 16:00 • Kockelscheuer Arena, Luxembourg (kapacita 1000 diváků) • Mistrovství světa - III. A Divize

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a přeji hezký zbytek dne. (18:32:36)

Je hotovo. Severokorejský výběr si připisuje třetí vítězství a dál povede tabulku divize III mistrovství světa. Hong Kong si naopak připisuje první porážku, a to drtivým rozdílem 2:12. Hong Kong držel krok jen v úvodu zápasu, pak ale Severní Korea soupeře jasně přehrála. Svědčí o tom finální poměr střel 53:11.

60:00

59:36
    Oba týmy jsou kompletní a zápas se již jen dohrává.

57:36
    Přeskočila jiskra a hned z toho byl korejsko-hongkongský konflikt. Za sekání jde pykat Kim Ju Hyok, za hrubost pak Yannick Wong.

56:17
    KLDR právě vstřelila branku!
    Bleskové využití, prosazuje se AN ČOL HYOK a Korea vede již desetibrankovým rozdílem. Asistence: Kim Hyok Ju, Ri Pong II.

56:03
    Další vyloučení na straně Hong Kongu, tentokrát jde ven Terry Choi. Faul loktem a znovu přesilovka 5 na 3 pro Severní Koreu.

55:22
    Vyloučení na straně Hong Kongu, dvě minuty za hákování pro Jordana Ho.

55:01
    JU SUNG HYOK přidává již jedenáctý korejský gól, začíná se utkání měnit v jednoznačný debakl Hong Kongu. Bez asstence.

54:03
    Desítka je na světě, trefil se TOTIŽRI PONG ÍÍ! Asistence: Ju Sung Hyok.

49:05
    Další vyloučení Korejců. Kim Kwang Ho dostává dvě minuty.

48:24
    Ri Pong II dostává dvě minuty, přesilovka pro Hong Kong.

48:09
    KIM HYOK JU využívá přesilovku a do desítky chybí již jen jeden gól. Asistence: Jon Sung Čol.

47:36
    Bernard Fung dostává dvě minuty, přesilovka Korejců.

43:07
    Korejci dávají gól i v oslabení, prosazuje se KIM MYONG ČOL. Bez asistence.

41:55
    Dvě minuty dostává Ju Sung Hyok.

40:01

Tak druhá třetina byla sakra výživná, rozhodně ne hokejově dietní. Viděli jsme čtyři góly, množství trestů, ale hlavně asi i rozuzlení tohoto zápasu. Poměr střel ve druhé třetině mluví za vše: 19-2!

40:00

39:50
    Ještě před odchodem do kabin jedno vyloučení, tentokrát se provonili Korejci, držení hole nepřehlédl u Kim Nam Hyoka sudí Cernyšov a po zásluze odměnil zadáka Severní Koreje dvouminutovým trestem.

36:37
    King Ho si nestačil na střídačce odložit výstroj, Keung se v brankovišti sotva rozkoukal, a hned tahal puk ze své klece. JU SUNG HYOK dává sedmý gól Korejců a ta desítka již není daleko. Alvin Sham znovu svým faulem velmi napomohl Korejcům skórovat. Třetí využitá přesilovka Korejců. Asistence: Kim Song Gun.

36:07
    A Hong Kong navíc střídá brankáře, King Ho jde spočnout, Barry Beck zkouší nakopnout svůj tým začleněním Keunga do dnešního zápasu.

36:07
    To snad není možné, Alvin Sham má někde u trestné lavice nějakou milenku či tajný výčep! Je znovu na trestné, tentokrát za podražení. A Korejci mohou zase usilovat o to, aby jej stejně jako před chvíli vrátili do hry dřív než za ony dvě minuty.

35:44
    Mno, a takhle nějak to vypadá, když se má využít přesilovka. KIM HYOK JU dává šestý gól svého týmu a je z mého pohledu o vítězi utkání jasno. Asistence: Ri Pong II.

34:43
    Severní Korea je právě teď kompletní a začíná její přesilovka.

34:38
    Alvin Sham podruhé dnes putuje na lavičku hanby, provinil se krosčekem. Na chviličku poměr sil srovnán, pak se však vrátí Kim Čol Bom a začne severokorejská přesilovka.

34:29
    Ani v této přesilovce Hong Kong nevystřelil, ba co víc, již teď je jasné, že za chvíli budou hrát svěřenci Becka sami v oslabení.

32:43
    Kim Čol Bom jde tam, kde mu Kim Ju Hyok vyhřál místečko – na trestnou lavici. Provinil se nedovoleným bráněním, další výhoda pro Hong Kong.

31:55
    Ani jednou nevystřelil Hong Kong během přesilovky, Kim Ju Hyok se vrací na led.

30:20
    Jenže v přesilovce se Hong Kongu vůbec nedaří.

29:55
    Naopak, Hong Kong si sám zahraje přesilovku, pět vteřin před polovinou normální hrací doby odchází na trestnou za sekání Kim Ju Hyok.

29:18
    A nyní už i kompletní...

28:37
    Hong Kong přežil nejhorší, je ve čtyřech.

28:34
    10:2 na střely, tak je statisticky vyjádřená převaha Korejců ve druhé třetiny.

28:00
    A Korejci si na ledě nyní otevřeli střelnici, King Hoovi rozhodně nezávidím.

27:18
    Že by si Franky Choi vykládal během timeoutu vtipy s Alvinem Shamem? Jestli jo, tak v tom mohou pokračovat i na trestné, autor první branky Hong Kongu v utkání dostává také dvouminutový trest, za nedovolené bránění. Severní Korea bude hrát minutu a devatenáct vteřin přesilovku pěti proti třem.

26:37
    Franky Choi ho ale na střídačce asi příliš neposlouchal – 2 minuty za faul loktem. A pro Korejce šance završit půl tucet fiků v hongkongské brance.

25:54
    Barry Beck si okamžitě bere timeout a vtlouká svým svěřencům do hlavy, jak nedostat debakl.

25:54
    A hra Hong Kongu se sype jako domeček z karet! RI PONG II zvyšuje již na 5:2! Asistence: An Čol Hyok.

24:28
    A máme tu první využitou přesilovku zápasu! Ri Se Gwang připravil celou situaci a JU SUNG HYOK dává čtvrtý gól Korejců v zápase! Asistence: Ri Se Gwang.

23:51
    A znovu King Ho v permanenci.

23:00
    A Korejci ihned vaří šance v pásmu Hong Kongu, King Ho se rozhodně v brance nenudí.

22:35
    Tak na straně Hong Kongu to už víme, Tony Leung dostává dvě minuty za hákování, nicméně fauly asi nebudou to pravé, čím by mohli svěřence Becka otočit zápas.

20:05
    Začala nám druhá část zápasu, nechme se překvapit, jaké taktické finty připravili trenéři a s čím v záloze vyrukují do druhé třetiny týmy.

20:01

Druhá třetina by měla začít přibližně v 16:50, budu se s vámi u vašich přijímačů zase těšit na počtenou, tak přijďte včas.

Po úvodní dvacetiminutovce máme stav 3:2 pro Severní Koreu, King Ho inkasoval během této třetiny třikrát tolik branek, co v předchozích zápasech dohromady. Nicméně Korejci byli v úvodní třetině lepším a aktivnějším týmem, vedou vcelku zaslouženě, gólový rozdíl reflektuje dění na ledě.

20:00

19:40
    Tak až teď ještě jeden pokus Hong Kongu, Pak II pozorný.

18:08
    Severní Korea je kompletní, soupeř při vyloučení Kim Kwang Ho ani nevystřelil.

17:09
    Korejci se velmi zdatně brání a Hong Kong se nedostává ani na dostřel branky soupeře.

16:08
    A Hong Kong si střihne početní výhodu. Kim Kwang Ho při tom protiútoku zadržel jednoho soupeře nedovoleným způsobem a musí jít pykat za své zlé činy. Dvě minuty pro Korejce.

16:08
    Na jedné straně musel zasahovat podesáté v tomto zápase King Ho, hned poté ale Hong Kong obrátil hru a plné ruce a nohy práce měl i Pak II. Skóre tohoto asijského derby se nemění.

16:03
    Hong Kong však neskládá zbraně a nutno dodat, že v dosavadním průběhu turnaje se Severní Korea poprvé na své vedení i nadře.

15:27
    A severokorejský vítr je v tuto chvíli krutý! KIM HYOK JU posílá svůj tým v dnešním utkání poprvé do vedení, pravdou je, že Severní Korea v posledních minutách jasně ovládá dění na ledě. Asistence: Ri Čol Min.

13:52
    Korejci znovu našli rychlou odpověď a máme zase nerozhodný stav na časomíře. KIM NAM HYOK nedal tentokrát Hoovi v hongkongské brance šanci. Asistence: Kim Kwang Ho.

13:16
    Hong Kong právě vstřelil branku!
    Ale teď je mu horko po těle až moc! Čtvrtá střela Hong Kongu na branku v tomto utkání a je z toho vedení 2:1! SIU KAN prostřelil Paka a Hong Kong podruhé v zápase vede! Asistence: Jordan Ho.

13:06
    Po dlouhé době si Pak II sáhl na kotouč. Hned mu musí být lépe po těle, ono chladnout v brankovišti bez ladu a skladu není pro gólmany nikdy zrovna ideální chvilka.

12:40
    I Severní Korea je kompletní, avizujeme na obou stranách prvních 36 vteřin početních výhod, avšak s nulovou úspěšností.

12:04
    Hong Kong hraje v plném počtu.

11:40
    Od vstřelené branky jsou hráči Hong Kongu v těžkém útlumu, čilý ruch panuje před Kingem Ho, ten však drží nerozhodný stav.

10:40
    Dlouho se Hong Kong ze hry v oslabení strachovat nemusel. Nervy na uzdě neudržel Kim Myong Čol a poměr sil se srovná. Korejec se také provinil sekáním a za své hříchy vyfasoval nyní od Cernyšova dvě minutky oddechu za katrem.

10:04
    Korejci si zahrají první přesilovku v utkání. Vyloučen Yannick Wong, který v nájezdech zařídil proti Spojeným Arabským Emirátům historické vítězství Hong Kongu na mistrovství světa. Teď zařizuje dvě trestné minuty za sekání.

8:40
    Kim Kuk Čol vstřelil svou druhou branku na turnaji.

8:18
    A je vyrovnáno! Korejci přece jen začali po obdržené brance do toho víc dupat a nakonec dotlačili kotouč za Kinga Ho. Srovnání zařídil KIM KUK ČOL, začínáme tak v 9. minutě zase od nuly. Asistence: Kim Ju Hyok, Ri Čol Jin.

5:49
    Pro Shama to byl první gól na turnaji, po samostatné akci přelstil Paka a je to vůbec historicky první gól ve vzájemných zápasech obou zemí, vždyť Severní Korea i Hong Kong se dnes střetávají poprvé v historii.

05:14
    Že by Hong Kong zadělával na další fantastický výsledek? Neskutečný, ALVIN SHAM otevírá skóre utkání a na začátku šesté minuty vedou svěřenci kanadského lodivoda Barryho Becka 1:0! Bez asistence.

3:01
    Očekávaný nástup Korejců se však zatím nekoná, naopak Pak II (jak ta kombinace češtiny a korejského jména může být úchvatná) zapisuje první zákrok utkání.

1:01
    A mág v brance Hong Kongu startuje hned z ostra prvním zákrokem.

0:20
    Asijské derby právě začalo, favoritem jsou určitě severokorejští borci, nicméně Hong Kong s famózním King Ho v brance nedá dozajista kůži lacino.

00:01

KLDR: Pak II (Pak Kuk Čol) – Kim Myong Čol, An Čol Hyok, Kim Nam Hyok, Kim Song Gun, Pak Song Jin, Kim Čol Hyok, Jon Song Čol – Ri Pong II (A), Kim Hyok Ju, Ri Čol Min – Ri Se Gwang, Ju Sung Hyok (C), Kim Kwang Ho – Kim Kuk Čol, Ri Čol Jin, Kim Ju Hyok – Kim Čol Bom. Trenér: Pak Čol Ho.

Hong Kong: K. Ho (Keung) – Wong, Chow, T. Leung, Ma (A), Lam, Yeung – J. Ho, S. Kan, Fung – Sham (A), T. Choi, K. Choi – To, Tam (C), Tai – Ch. Kan, Fu, Mo. Trenér: Barry Beck.

Rozhodčí: Cernyšov (Estonsko) – Caillot (Francie), Sigmarsson (Island).

Takže ještě jednou dobrý den, dámy a pánové. Za pár chvil začne další, v pořadí již osmý zápas MS divize III v ledním hokeji. Severní Korea se v něm střetne s Hong Kongem.

Nás ale zajímavá v tomto přenosu duel od 16:00. Severokorejci si v dosavadním průběhu turnaje poradili hladce 22:1 právě s Gruzínci, ve druhém duelu přehráli 7:3 silné Lucembursko, kdy domácí zažili malý restart ve třetí třetině, kdy za stavu 0:7 třikrát skórovali a aspoň odmazali náznak debaklu.

Hong Kong v obrovské bitvě hned v prvním zápase turnaje porazil ve strhujícím utkání Spojené Arabské Emiráty 2:1 po samostatných nájezdech, když zářil hlavně King Ho. Ten suverénně vede statistiky brankářů celého turnaje s úspěšností neuvěřitelných 98,15 procent zákroků, nicméně teď s Korejci ho čeká pořádná zkouška odolnosti. Do boje pak povede Hong Kong trenér Barry Beck, ostřílený kanadský borec a mazaný lišák, který těží ze zkušeností. Beck byl šest let kapitánem New York Rangers, reprezentoval Kanadu, a vůbec je nejspíš nejzkušenější persónou celého tohoto turnaje v Kockelscheueru.

Dnešní program v Kockelscheuer Aréně, kde své zápasy jinak hrají týmy Tornado Luxembourg, Lokomotiv Luxembourg a Hiversport Huskies Luxembourg, odstartuje duel Bulharska s Gruzií a jestli máte rádi plný ranec branek, tak se nezapomeňte na našem serveru dívat i na tento duel. Bulharská formace vedená Jotovem doplněná o Hodulova a Muhačeva řádí jak urvaná, Hodulov je přitom teprve devatenáctiletý chasník. Gruzínci ve dvou duelech inkasovali 34 branek a od Bulharů nejspíš dostanou další nadílku. Zápas začne ve 12:30.

Aktuální tabulka turnaje po 2. kole

1. Severní Korea (29:4, 6 bodů)
    2. Bulharsko (19:10, 6 bodů)
    3. Hong Kong (14:1, 5 bodů)
    4. Spojené Arabské Emiráty (6:13, 1 bod)
    5. Lucembursko (8:15, 0 bodů)
    6. Gruzie (1:34, 0 bodů)

Vážení fanoušci, vítejte u sledování přímého přenosu z MS v ledním hokeji, z divizní skupiny III. Severokorejský výběr narazí v dalším asijském derby tohoto lucemburského turnaje na Hong Kong, který se po 27 letech vrátil do programu mistrovství světa jako zcela konkurenceschopný tým. Ze zápasu vám budeme nabízet primárně změny stavu, nicméně neochudíme vás o další zajímavosti a drobnosti z utkání i celého turnaje. Favoritem utkání jsou určitě korejští hokejisté, tak si nechme odtajnit zápletku, zda se jim tuto pozici podaří uhájit. Provázet duelem vás bude Jaroslav Svoboda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 9. Kim K. Č. (Kim J. H., Ri Č. J.), 14. Kim N. H. (Kim K. H.), 16. Kim H. J. (M.), 25. Ju S. H. (Ri S. G.), 26. Ri P. II (An Č. H.), 36. Kim H. J. (Ri P. II), 37. Ju S. H. (Kim S. G.), 44. Kim M. Č., 49. Kim H. J. (Č.), 55. Ri P. II (Ju S. H.), 56. Ju S. H., 57. An Č. H. (Kim H. J., Ri P. II) – 6. Sham, 14. S. Kan (J. Ho)

Hongkong: K. Ho (37. Keung) – Wong, Chow, T. Leung, Ma (A), Lam, Yeung – J. Ho, S. Kan, Fung – Sham (A), T. Choi, K. Choi – To, Tam (C), Tai – Ch. Kan, Fu, Mo. Trenér: Barry Beck.

Rozhodčí: Cernyšov (Estonsko) – Caillot (Francie), Sigmarsson (Island)