NY Rangers – Buffalo 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 2:5 (kon.) | Montreal – NY Islanders 0:2 (kon.)
Ottawa – New Jersey 2:1 (1:0 po s.n.) | Florida – Toronto 4:2 (kon.) | Tampa – Philadelphia 4:2 (kon.)
Nashville – Arizona 2:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:2 (kon.) | Winnipeg – Boston 2:1 (1:0 po s.n.)
Edmonton – Los Angeles 0:3 (kon.) | Vancouver – Colorado 2:4 (kon.)
Montreal Canadiens
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
New York Islanders
Pátek 11.04.2014, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj Montrealu Canadiens s New Yorkem Islanders. Pojďme si oba týmy představit.

Montreal patří k těm týmům, které už mají play off zajištěné. Canadiens jsou po 80 odehraných zápasech díky 98 bodům na třetí pozici ve Východní konferenci. Motivace týmu pro zbývající dva zápasy je jasná – udržet pozici před dotírající Tampou. Forma týmu před play off je dobrá, z posledních sedmi zápasů Montreal prohrál jen dvakrát. Stalo se tak mj. v posledním zápase, ve kterém Habs prohráli v prodloužení v Chicagu.

To příběh z New Yorku je výrazně smutnější. Isles už mají jistotu také, na rozdíl od Montrealu to je ale jistota nepostupu do bojů o Stanley Cup. Po 79 odehraných utkáních má tým z New Yorku 73 bodů, což značí 14. pozici ve Východní konferenci. Isles navíc po sérii tří výher v řadě nyní třikrát v řadě prohráli. Naposledy se tak stalo doma proti Ottawě – 1:4.

Vzájemné zápasy

Poslední tři vzájemné zápasy vyhrál Montreal, který svého soupeře postupně zdolal 5:2, 4:2 a naposledy i 1:0 gólem Maxe Paciorettyho.

Podrobná onlajn reportáž z utkání začíná v 1:30, nenechte si ji ujít.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Jemelin, Subban, Gorges (A), Murray, Tinordi – Vanek, Desharnais, Pacioretty (A) – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Gionta (C), Briere, Bourque – Parros, White, Bournival.

New York Islanders: Nabokov (Nilsson) – Hamonic (A), Hickey, Mayfield, Czuczman, Carkner, Donovan – Bailey, Nielsen (A), Lee – Strome (A), Nelson, Persson – McDonald, Cizikas, Martin – Halmo, Sundstrom, Gallant.

Rozhodčí: Joannette, Kimmerly – Cormier, MacPherson.

00:01

01:16
    Price řeší první potíže, puk sráží do rohu kluziště.

02:11
    Bournival zavezl puk do útočného pásma přes levé křídlo, Habs se ale k zakončení zatím nedostávají.

03:00
    Zatím to jsou Isles, kdo se na ledové ploše o něco pokouší, domácí mají start hodně hodně ospalý.

03:29
    Hickey vypálil z mezikruží, trefil ale jen domácího hromotluka Parrose.

04:10
    Price přerušuje hru, tým z New Yorku je zatím výrazně lepším celkem.

04:48
    Brierovo nahození do předbrankového prostoru raději zastavuje Nabokov.

05:30
    Price pomáhá domácím s rozehrávkou, forčeking hostů dělá ale Habs stále velké problémy.

06:28
    Montreal zahrál jen na icing, vhazovat se bude před Pricem.

06:57
    Domácí ujeli dva na jednoho, nepřesnou přihrávkou se ale Habs připravili o dobrou šanci.

07:33
    Price má opět plné ruce práce, Sundstromovo zakončení ale tentokrát chytil.

08:07
    Po dalším rychlém protiútoku Isles zasahuje zatím jistý Price.

08:53
    Hru přerušuje hvizd rozhodčího, kterému se nelíbilo ofsajdové postavení jednoho z hostů.

09:31
    Domácí štírek Briere zkusil překvapit Nabokova zpoza brány, ruský veterán v bráně hostů ale odolal.

10:00
    Půlka třetiny je pryč, Montreal vyrovnal hru, na první gól však stále čekáme.

11:08
    Briere dnes patří k nejaktivnějším z Habs, ani jeho další průnik, tentokrát přes levé křídlo, úvodní brankou nekončí. Obrana hostů situaci ustála.

12:00
    Price pomáhá s rozehrávkou, hrát bude bek Markov.

12:36
    Už už to vypadalo, že se domácímu útočníkovi Desharnaisovi podaří dokončit individuální akci krásnou forhendovou kličkou, Nabokov společně s jedním z obránců ale situaci na poslední chvíli ustáli.

13:29
    Kapitán Montrealu Gionta se ocitl sám před bránou, jeho forhendové zakončení ale vyráží Nabokov!

14:22
    Price zaváhal za vlastní bránou, Isles ale nyní jeho hrubku nepotrestali.

15:32
    Isles kombinují za bránou Price, zatím se ale ke střelbě nedostávají.

16:37
    Bek Montrealu Subban zkusil nahodit od modré, puk ale na bránu Nabokova ani neprošel.

17:30
    Pacioretty se nebezpečně otáčel s pukem u levé tyče Nabokovovy brány, tu ale domácí forvard netrefil.

18:00
    2 minuty do konce třetiny...

18:49
    Montreal sice dovoluje soupeři zdlouhavé kombinace ve vlastním pásmu, těžký zákrok ale zatím Price předvést nemusel.

19:00
    Minuta do konce třetiny...

19:44
    Vhazovat se bude po pravici Price.

20:00

Druhá třetina začne cca ve 2:33.

Úvod třetiny patřil jednoznačně hostům, kteří hráli takřka neustále v útočné třetině. Price ale nepřekonali, Habs poté hru vyrovnali. Na první góly však zatím čekáme.

20:01

20:58
    Briere neudržel puk v útočném pásmu, do brejku se tak ženou hosté.

21:36
    Střelu od modré vyráží připravený Nabokov.

21:52
    Vhazuje se po levici Price.

22:38
    Po střele Baileyho končí puk jen v ochranné síti za domácí bránou, zavinila to teč.

22:46
    Parros a Gallant se pustili do klasické bitky, tu vyhrál "zlý muž" Islanders.

23:38
    Rychlý protiútok hostů neskončil žádným zakončením, hrát tak mohou domácí Habs.

24:10
    Útočnou akci Montrealu zakládá obránce Subban.

24:34
    Vhazuje se po pravici Price.

25:20
    Subban vypálil od modré, kotouč ale nikdo netečoval a Nabokov tak může vyrážet.

25:53
    Následují buly před domácí bránou.

27:00
    Druhá třetina je zatím útočnější, než jak tomu bylo v té první, stále ale čekáme na první branku.

27:45
    Nepřesnou přihrávkou se Habs připravili o útočné pásmo.

28:22
    Desharnais zavezl puk do pásmo přes levé křídlo. Následovala střela beka od modré, Desharnaisovy následné dorážky ke gólu nevedly.

29:00
    Z pravého kruhu vypálil z první Strome, Price vyráží.

30:00
    Polovina utkání je pryč, Montreal stále hraje bez branek s New Yorkem Islanders. Hra je vyrovnaná, první gól bude jistě velmi důležitý.

30:52
    Zákrok domácího beka Murrayho na Sundstroma je posouzen jako faul – domácí obránce dohrál, dostává 5+10, trest do konce utkání. Za následnou potyčku jsou vyloučeni i Carkner, hrát se tak bude ve čtyřech.

31:18
    Hosté jdou do oslabení. Puk mimo mantinely vyhodil Czuczman.

31:50
    Hostům se však daří puk vyhodit ven z obranné třetiny.

32:43
    Markov vystřelil tahem z osy kluziště, Nabokov pohotově vyráží!

33:18
    Nyní hrají hosté klasickou přesilovku...

33:51
    Z přesilové hry Isles zbývají přesně 2 minuty, Habs se ale zatím brání velmi dobře.

34:28
    Puk nyní vyhazuje sám gólman Price...

35:07
    Islanders právě vstřelili branku!
    Z hranice pravého kruhu se do tvrdého příklepu opřel RYAN STROME, který Price překonal přesnou ranou do pravého horního rohu brány. Kotouč se odrazil od břevna do brány, sudí si tak nechali platnost branky potvrdit videorozhodčími z Toronta. Hosté tak využívají nekončící 5 minutovou přesilovku. Asistence: Matt Donovan, Josh Bailey.

35:51
    Canadiens jsou opět v plném počtu.

36:50
    Montrealu se dnes herně příliš nedaří, blíží se konec druhé třetiny, Nabokov stále drží čisté konto.

37:43
    Hickey se pokoušel o dorážku u levé Pricovy tyče, domácí gólman ale situaci ustál.

38:38
    Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen domácí Vanek.

39:00

39:20
    Zcela volný Bailey nabíjel z pravého kruhu spoluhráčům u pravé tyče, pas to ale nebyl přesný, čímž akce končí.

39:40
    Velká nepříjemnost pro domácí Habs. Přesilovou hru, která se Isles paradoxně příliš nedařila, využívá BROCK NELSON, který prostřelil Price ranou z levého kruhu. Tohle domácí gólman mohl chytat. Asistence: Thomas Hickey, Jevgenij Nabokov.

40:00

Třetí třetina začne cca ve 3:33.

Islanders se dokázali jako první prosadit, a po 40 minutách hry tak drží nadějné vedení 2:0. Za Isles se trefili Strome a Nelson, domácí jsou zatím za očekáváním.

40:01

40:42
    Plekanec vystřelil zpoza obránce, branku ale netrefil.

41:05
    Za hákování vyloučen Persson.

42:00
    Oslabení ale zatím New Yorku vychází maximálně dobře...

42:33
    Isles vyhazují až za Price, domácí tak musí znovu rozehrát útočnou akci.

43:05
    Isles jsou opět kompletní.

43:32
    Hosté jeli dva na jednoho, Strome ale nedostal přesnou přihrávku, akci tak nemohl úspěšně zakončit.

44:42
    Z mezikruží to zkusil Pacioretty, bránu ale přestřelil.

45:46
    Montreal se trápí, prokousat se do útočného pásma je nyní pro domácí výběr nepřekonatelný problém.

46:27
    Až nyní se Vanek s Desharnaisem dostali ke kotouči v předbrankovém prostoru, k lepšímu zakončení se ale nikdo z domácích nedostal.

47:40
    V této třetině je to na střely zatím jen 1:1, hraje se především ve středním pásmu...

48:27
    Kotouč má bek Isles Hickey, který zaváží puk do útočného pásma.

49:09
    Následuje icing Montrealu.

49:51
    Nahození Hamonica od modré kryje připravený Price, který přerušuje hru.

50:28
    Hosté se už jen uchylují k poctivé defenzivě, většinu puků jen odevzdávají.

50:43
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:05
    Icing Isles...

51:49
    Z levého kruhu se do tvrdého voleje opřel Markov, Nabokov ale jeho střelu vyráží.

52:38
    S rozehrávkou Habs pomáhá Price, domácím nyní běží čas hodně rychle.

52:49
    Z celé akce je ale jen icing domácích.

53:24
    Bourque pálí pohotově z mezikruží střelou zápěstím, puk jde jen kousek vedle levé tyče!

54:38
    Giontova formace si vytvořila mírný tlak, stále ale platí, že se Nabokov na čisté konto stále příliš nenapotil.

55:11
    Hosté mohli jít dva na jednoho, včasným návratem situaci ale zabránil bek Habs Gorges.

56:00
    Markov vypálil z levého kruhu, Nabokov ale na puk viděl, proto ho vyráží.

56:32
    Na druhé straně hru přerušuje Price.

57:21
    Isles výborně napadají, svého soupeře vůbec nepouští do obranného pásma, natož pak k nějakému tlaku.