Moravskoslezský kraj
Neděle 13.04.2014, 11:00 • o2 Arena • ISOline Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Program Superfinále v O2 ARENĚ zahájí dorostenecký souboj mezi Prahou a Moravskoslezským krajem.

Bodovými tahouny pražského týmu, který vyhrál v lednové základní skupině všechny zápasy jsou Radek Mandík (4+1), Michal Kabele (3+3) či Ondřej Němeček (4+1). Na ty si florbalisté Moravskoslezského kraje budou muset dát velký pozor.

V českém finále si Praha poradila se Středočeským krajem 3:1, zatímco Moravskoslezský kraj zdolal Vysočinu 5:0. Systém celého turnaje hraného doposud pouze o víkendu 18.-19. ledna byl ovšem tak trochu komplikovaný.

Moravskosleský kraj obhajuje vítězství z loňského roku.

Oba týmy za doprovodu laser show již zamířily na hrací plochu, očekáváme strhující mač. Bohužel si zatím do arény nenašlo cestu moc diváků.

Moravskoslezský kraj si zvolil pro finálový zápas modré dresy, pražský výběr ve žlutém.

Zahajovácí sestava: Gurkovský – Kudich, Mrowiec, Gattnar, Kostolány, David.

Muck – Sklenář, Kieler, Jeníček, Prášek, Sluka.

00:01

00:45
    Aktivněji začali Pražané, ale nepovedlo se jim ohrozit Gurkovského.

01:22
    Pražané kombinovali na úrovni půlící čáry, jenže Sluka poslal Práškovi nepřesnou přihrávku.

01:45
    Proti bekhendové střele Kabeleho z hodně ostrého, téměř nulového úhlu zasáhl pozorný brankář Gurkovský.

02:30
    První střelecký pokus výběru Moravskoslezského kraje. Křivova rána ovšem k Muckovi neprošla.

03:01
    Praha právě vstřelila branku! Po velkém závaru před Gurkovským se přesnou dorážkou dokázal prosadit zblízka MAREK BENEŠ. Asistence: Michal Kabele.

03:55
    Pražané pokračují v náporu, další střela Sluky však ke Gurkovskému neprošla.

04:18
    Praha právě vstřelila branku! Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat! Zhruba z poloviny hřiště napřáhl MICHAL ZEMAN a vyhnal všechny pavouky z Gurkovského branky! Asistence: Ondřej Tichý.

05:28
    Praha právě vstřelila branku! To je nástup Pražanů do utkání! Po dalším zmatku před brankou soupeře nejprve dorážel po nabídce Plíhala pohotový Beneš, pak ale do akce přispěchal MICHAL KABELE a doklepl míček do branky. Asistence: Marek Beneš.

05:56
    Moravskoslezský kraj právě vstřelil branku! Už je to pouze o dva góly! ŠTĚPÁN KOSTOLÁNY se dokázal prosadit z bezprostřední blízkosti po ideální zadovce Pudicha. Zápas může dostat nový náboj. Asistence: Adam Pudich.

06:36
    Poslední okamžiky na palubovce byly hodně rušné, Pražané po inkasované brance opět usilují o další trefu.

06:56
    Friedel se na druhé straně neprosadil v souboji se Slukou, míček mají opět domácí.

07:20
    Právě Sluka byl vzápětí v ideální střelecké pozici, jenže před Gurkovským minul.

07:55
    Beneš hledal před brankou na chvilku osamoceného Kabeleho. Bekhendový pas ale nebyl úplně přesný.

08:51
    Kopelec při pokusu o průnik levou stranou faulován, standardní situace pro Moravskoslezský kraj.

09:20
    Plíhal zastavený Pudichem, hra se po čtyřech slepených brankách trochu uklidnila.

09:32
    Praha právě vstřelila branku! A je to zase o tři góly. Velkou chybu při soupeřově rozehrávce dokázal po ideální nabídce Krbce přetavil v gól do poloprázdné branky OTAKAR PRÁŠEK. Asistence: Kryštof Krbec.

10:00

Úvodní desetiminutovka zápasu nabídla celkem pět branek. Lepší byli Pražané, kteří po zásluze vedou už 4:1. Do arény se postupně začínají trousit další a další florbaloví fanoušci.

10:01

10:22
    Do druhé třetiny nastoupil ve výběru Moravskoslezského kraje do branky Dominik Hrabiec.

10:48
    Pražané začali náporem také druhou třetinu.

20:57
    Střela Beneše z pravé strany prolétla těsně vedle.

21:52
    Po chybě Práška při rozehrávce vystřelil Křiva, ale našel pouze připraveného Mucka.

12:02
    Praha právě vstřelila branku! Tak to byl výstavní kousek, který zapadl do Hrabiecovy branky! MICHAL KABELE se zhostil míčku na půlící čáře a střelou pod víko přidal pátý gól svého týmu. Asistence: Ondřej Plíhal.

12:22
    Praha právě vstřelila branku! Finále je zatím vedeno hodně exhibičně. Ze stejného místa, z jakého před chvilkou udeřil Kabele, nyní vystřelil PATRIK KIELER a trefil přesně pod víko. Prakticky totožný gól. Asistence: Radek Mandík.

13:15
    Podruhé v zápase mohl oslavit branku Kostolány, jenže zase ztroskotal na jistém Muckovi.

13:44
    Za brankou dlouho kombinovali Kieler s Jeníčkem, nicméně o míček nakonec přišli.

14:04
    Beneš hledal před brankou Severu, tomu ovšem do střely stačili vložit hůl soupeři.

14:35
    I nadále je k vidění obrovská převaha Pražanů, Hrabiec se má po svém příchodu do branky co otáčet.

14:55
    Další rychlé přečíslení mohl po nahrávce Sluky zakončit Plíhal, jenže poskakující míček netrefil čistě.

15:15
    Prakticky jediné nebezpečí pro Mucka zatím představuje Kostolány. Jeho další slalom mezi Pražany ovšem úspěch neslavil.

15:54
    Macháček měl nyní na levé straně otevřenou střeleckou pozici, nicméně rána mu vůbec nesedla.

16:50
    Zatímco Jirásek hradbu těl před sebou nepropálil, na druhé straně orazítkoval břevno Šimčík.

17:35
    Míček se opět vrátil na hole Pražanů, kteří s ním kombinují na útočné polovině.

17:58
    Krbec pálil z dobré pozice ze středu pole, ale trefil jen nejblíže stojícího hráče před sebou.

18:32
    Pomalu se chýlí ke konci druhá třetina, Pražané drží náskok, o nějž už nejspíš nepřijdou.

18:48
    Po rychlém brejku ho navíc mohl navýšit Tichý, Hrabiec proti němu zasáhl pozorně.

19:11
    David zkraje poslední minuty druhé třetiny hledal před brankou některého ze svých spoluhráčů, ovšem jeho přihrávku zablokoval Muck.

19:55
    Třetina se dohrává na útočné polovině výběru Prahy. Ten tudíž navýšil svůj náskok z první třetiny o další dvě branky.

20:00

Také ve druhé části měli florbalisté v modrých dresech jasně navrch a po dvou slepených brankách ze třinácté minuty vedou již pětibrankovým náskokem, který ztratit nemohou.

20:09
    Brankáře vystřídali také Pražané, Mucka nahradil mezi třemi tyčemi Eckhardt.

20:34
    Po exkluzivní kombinaci Pražanů v blízkosti branky zakončoval Severa, ale ležícího Gurkovského nepřekonal. Také Moravskoslezský kraj opět vystřídal svého gólmana.

21:04
    Kieler bekhendovou přihrávkou našel před brankou Mandíka, toho skvěle vychytal Gurkovský.

21:32
    Další pohledná kombinace Pražanů. Beneš nabíjel Severovi, který bekhendem branku přestřelil.

21:48
    Po dlouhé době střelecká příležitost pro florbalisty Moravskoslezského kraje. Jenže pokus Krejčíře z pravé strany letěl vysoko nad branku.

22:13
    Vzápětí zkoušel štěstí tečovanou střelou Šimčík, ale neuspěl.

22:17
    Moravskoslezský kraj právě vstřelil branku! Přece jen gól v síti Eckhardta! Bombu z levé strany propasoval o břevno do branky JAN KŘIVA. Asistence: Václav Šimčík.

23:15
    Hráči Moravskoslezského kraje ožili, Macháček servíroval svým spoluhráčům zajímavé přihrávky, ti se ovšem přes výborného Eckhardta neprosadili.

23:43
    Střela Tichého z levé strany hřiště mířila vedle branky.

24:15
    Beneš našel před poloprázdnou brankou Bínu, ten ovšem bekhendem míček ideálně netrefil.

24:40
    Pokračuje tlak Pražanů, na Gurkovského létá jedna střela za druhou.

25:07
    Exhibiční výkon Pražanů vygradoval po slalomu Zemana. Moc nechybělo a Bína by tentokrát střílel z ještě lepší pozice do prázdné branky.

25:32
    Poprvé v dnešním programu registrujeme prasklý míček. I to pochopitelně k florbalu patří.

25:49
    Jirásek zkoušel za půlící čárou vystřelit tahem, leč hradbu těl před sebou nedokázal prostřelit.

26:13
    Střelu Kostolányho nepustil k Eckhardtovi obětavý Sklenář.

26:29
    Po delším čase se opět hráči Moravskoslezského kraje usazují na polovině soupeře. Povede se jim ještě zahýbat s výsledkem?

26:40
    No vida, dvě šance v rychlém sledu měl Jan Křiva! Nejprve branku minul, pak nechal vyniknout Eckhardta.

26:58
    Moravskoslezský kraj právě vstřelil branku! Do třetice už to ovšem JANU KŘIVOVI vyšlo! Jeho dělovka z levé strany hřiště nechala Eckhardta bez šance. Asistence: Rostislav Riger.

27:37
    Moravskoslezský kraj právě vstřelil branku! Možná uvidíme ještě hodně zajímavý závěr! Moravskoslezský kraj se nadechl k velkému finiši, čtvrtvý gól vstřelil po propadnutí obrany Pražanů na půlící čáře PATRIK DAVID! Asistence: Štěpán Kostolány.

28:02
    Střelu Šimčíka z ostrého úhlu vyrazil Eckhardt.

28:35
    Pražané vystřídali opět svého brankáře. Místo Eckhardta je mezi třemi tyčemi Muck.

28:41
    Ještě něco málo přes minutu zbývá do konce třetí třetiny. Moravskoslezský kraj tlačí.

28:52
    Muck se několikrát vytáhl proti střelám z dobrých pozic, ale odolal!

29:21
    Pražané ale hrají závěr zápasu zkušeně, drží míček za soupeřovou brankou.

29:40
    Severa šetří čas za brankou, je rozhodnuto.

29:44
    Trenér Gurkovský ještě zkouší zvrátit průběh zápasu oddechovým časem.

29:44
    Opět se bude hrát, rozehrávka je ovšem daleko branky Mucka. Moravskoslezský kraj to zkouší v šesti.

29:55
    Moravskoslezský kraj právě vstřelil branku! Hra Pražanů se zničehonic rozpadla jako domeček z karet. Za brankou dostal prostor DOMINIK MROWIEC a z rychlého výjezdu překonal Mucka! To bude drama. Asistence: Štěpán Kostolány.

30:00

No, nakonec florbalisté Moravskoslezského kraje udělali ze zápasu nevídané drama! Ačkoliv byli po pětadvacet minut hry jasně horším týmem, po trefě Křivy na 3:6 se zázračně zvedli a začali stahvoat soupeřův náskok. Kontaktní gól na 5:6 ale přišel až příliš pozdě. Proto se z vítězství mohou radovat Pražané. Nyní probíhá ocenění nejlepších hráčů.

Cenu pro nejlepšího hráče předá Jan Jirovský.

Nejlepším hráčem Moravskoslezského kraje se stal Petr Gurkovský. Nejlepším hráčem Prahy byl vyhlášen Marek Beneš.

Právě probíhá předávání stříbrných medailí pro hráče Moravskoslezského kraje z rukou Jana Bayerleho a Jana Jirovského.

Toto utkání sledovalo celkem 1 758 diváků. Slušná návštěva na poměry florbalového utkání.

Pro pohár a medaile si už přichází florbalisté Prahy! Na domácím hřišti tedy zvládli své velké finále.

Marek Beneš právě pozvedl nad hlavu pohár pro vítěze ISOLINE cupu 2014!

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno, nenechte si na onlajnech ujít také další přenosy ze Superfinále Florbalu 2014. Těší se na vás kolegové Dario Becci a Michal Chadim. (12:05:11)

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 4. Beneš (Kabele), 5. Zeman (Tichý), 6. Kabele (Beneš), 10. Prášek (Krbec), 13. Kabele (Plíhal), 13. Kieler (Mandík) – 6. Kostolány (Pudich), 23. Křiva (Šimčík), 27. Křiva (Riger), 28. David (Kostolány), 30. Mrowiec (Kostolány)

Praha: Muck, Erhardt – Beneš, Zeman, Tichý, Jirásek, Krbec, Sklenář, Mandík, Severa, Sluka, Kieler, Prášek, Kronďák, Plíhal, Bína, Jeníček, Kabele.
    Moravskoslezský kraj: Hrabiec, Gurkovský – Kopelec, Riger, Zimmer, Macháček, Pudich, Šimčík, Mrowiec, Svačinka, Křiva, Gattnar, Krejčíř, Hurajt, Kostolány, David, Friedel, Kloza.