Finsko U18 – Česko U18 3:4 (0:2 po s.n.) | Rusko U18 – Německo U18 5:2 (kon.) | Švýcarsko U18 – Dánsko U18 3:2 (kon.)
Švédsko U18 – SR 18 6:2 (kon.)
Rusko U18
5:2 (3:2, 0:0, 2:0)
Německo U18
Pondělí 21.04.2014, 15:00 • Imatra Spa-Arena, Imatra • Mistrovství světa do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce. V pondělí pokračuje světový šampionát hokejistů do 18 let, který hostí finská města Lappeenranta a Imatra. Já Vás zavedu do arény v Imatře, kde se v rámci skupiny B utká Rusko s Německem. Obrovským favoritem jsou samozřejmě mladí Rusové. Němci ve dvou zápasech nezískali ani bod a nejspíše budou bojovat o udržení.

Německo
    Německá osmnáctka do Finska odjela s cílem uhájit příslušnost mezi elitou i pro příští rok a už teď je jasné, že to bude velmi těžký úkol. Němci totiž hned na úvod nezvládli pro ně klíčový zápas skupiny proti Slovensku – 1:4 a v sobotu podlehli 2:5 Kanadě. S body se příliš nepočítá ani v dalších zápasech, takže na našeho západního souseda zřejmě čeká série o udržení proti poslednímu týmu skupiny A, kterým by se podle papírových předpokladů měli stát Dánové.

Rusko:
    Rusové by na finském šampionátu rádi zaútočili na medaile, ovšem zatím se rozjíždějí pomaleji. Na úvod MS udolali Slováky 3:2 až v prodloužení a poté padli 3:4 po nájezdech se Švédy. Nutno však dodat, že Tre Kronor vedli po čtyřiceti minutách už 0:3, ale Sborná odehrála výbornou třetí třetinu, ve které tříbrankové manko dorovnala. V tabulce skupiny B Rusům patří se třemi body třetí příčka.

5. Německo – 2z, 3:9, 0b

Rusko U18: Treťjak (Truškov) – Slepcov (A), Šaripzjanov, Ljamkin, Nazarkin, Mikulovič, Provorov, Dervuk, Šukin – Svečnikov, Nikolišin, Protapovič – Pilipenko, Vovčenko, Kameněv (C) – Kraskovskij, Dergačjov, Afonasievskij – Jazkov, Fazlejev (A), Korškov. Trenér: Pavel Baulin

Německo U18: Proske (Fiessinger) – Rogl, Kurz (A), Quaas, Trinkberger, Schutz, Wissmann, Haase, Kaisler (A) – Kircher, Eder (C), Kolb – Loibl, Wiederer, Kammerer – Koziol, Todam, Konopatzki – Edfelder, Daubner, Mayenschein. Trenér: Jim Setters

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Konc (SVK) – Malmqvist (SWE), Penkivech (USA).

Aktéři utkání již naskákali na ledovou plochu. Za malou chvíli začínáme.

00:01

0:05
    Maxim Treťjak, který dnes hájí ruskou branku, je vnukem legendárního brankáře Sborné Vladislava Treťjaka.

0:58
    Rusové začali utkání náporem. Ihned se usadili v útočném pásmu a Proske již musel zasahovat proti pokusu Kameněva.

2:39
    Němci se vůbec poprvé v zápase prokousali přes útočnou modrou. Záhy však o kotouč přišli a Rusové rozjíždí další akci.

3:22
    Fazlejev nabil do dobré pozice Korškovovi. Ten ale vypálil slabě a Proske si poradil.

4:20
    Z toho mohla být velká příležitost pro Rusko. Vovčenko si nabruslil za záda německé obrany, ale Kameněv mu adresoval nepovedenou přihrávku. Vovčenko přitom mohl jet sám na gólmana.

5:29
    Ruští mladíci nyní zahráli na icing, hra se stěhuje před Treťjaka. Ten ještě nemusel zasahovat.

6:27
    Treťjak si poprvé sáhl na kotouč a neměl to vůbec jednoduché. Rána Edfeldera totiž byla velmi jedovatá a ruský gólman ji musel zastavovat nadvakrát.

7:16
    Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Šaripzjanov, který zablokoval hůl Kircherovi, jenž jinak mohl pálit z mezikruží.

7:46
    Vovčenko si hodil kotouč kolem Kammerera a německý hokejista ho musel faulovat – dvě minuty za sekání.

8:14
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Sborná přesilovou hru využívá a ujímá se tak vedení! Kameněv nahrál JEVGENIJI SVEČNIKOVOVI, který zamířil do odkryté části klece, kam se Proske nestačil přemístit. Asistence: Vladislav Kameněv a Nikita Ljamkin.

8:51
    Jazkov Němcům ukradl kotouč a dostal se ke střele, která končí v lapačce Proskeho.

9:22
    A je to 2:0! Parádní práci odvedl Svečnikov, který našel před brankou osamoceného ALEXANDERA PROTAPOVIČE a ten vymetl horní růžek Proskeho klece. Asistence: Ivan Nikolišin a Jevgenij Svečnikov.

10:01
    Kapitán Rusů Vladislav Kameněv je vyloučen za hákování. Přesilová hra pro Německo.

10:47
    Rusům se podařilo vyhodit.

11:47
    Brankář Treťjak vyhodil kotouč do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry. Německo bude hrát 14 sekund dlouhou přesilovou hru 5 na 3.

12:03
    Rusové ve čtyřech, Němci však kombinují v útočném pásmu.

12:49
    Další vyloučení! Milukovič jde pykat za podražení a Němce tentokrát čeká 58 sekund dlouhá dvojnásobná početní výhoda. To je už dobrá příležitost!

13:29
    Německo právě vstřelilo branku!
    Naši západní sousedé touto šancí nepohrdli a snižují na rozdíl jediného gólu! Na ruské straně byl signalizován další trest a Němci tak chvíli hráli dokonce v 6 proti 3. Po zmatku před Treťjakovým brankovištěm doklepl puk za brankovou čáru STEFAN LOIBL. Bez asistence.

13:29
    Rusové úplně vypadli z role a tečou jim nervy! Na trestnou lavici míří Kirill Šukin a přesilová hra Německa 5 na 3 bude pokračovat. Šukin navíc dostává desetiminutový osobák.

14:17
    Ruská nedisciplinovanost je opět potrestána. MAXIMILIAN KAMMERER vypálil mimo dosah Treťjaka a je vyrovnáno – 2:2!. Asistence: Kai Wissmann a Tobias Kircher.

15:19
    Přesilovou hru si zahrají tentokrát Rusové. Quaas vyloučen za sekání.

15:36
    Rusové střídají brankáře. Treťjaka nahrazuje Alexander Truškov.

15:59
    Rusové krásně zakombinovali. Na konci celé akce nahrál Ljamkin před odkrytou branku KIRILLOVI PILIPENKOVI, jemuž stačilo pouze dobře nastavit hůl. Favorit tak znovu vede! Asistence: Nikita Ljamkin a Vladislav Kameněv.

17:26
    Svečnikov ukázal svou skvělou techniku, když projel hned přes několik protihráčů, ale k ohrožení Proskeho branky to nakonec nevedlo.

19:01
    Poslední minuta první části. Rusové jsou v tlaku, jejich soupeři nevědí, kam dřív skočit.

19:20
    Nikita Jazkov vyloučen za podražení. Přesilová hra pro Německo.

19:57
    Síly na ledě se srovnají. Quaas zastavil Kraskovského pouze za cenu nedovoleného zákroku.

20:00

V první třetině jsme viděli hned pět gólů. Favorizované Rusko zápas odstartovalo podle očekávání velkým náporem a v závěru první desetiminutovky se dvěma slepenými zásahy ujalo vedení 2:0. Nejprve se v přesilovce trefil Svečnikov a 68 sekund po něm skóroval také Protapovič. Poté však Sborná soupeři sama pomohla na nohy sérií vyloučení a ve dvojnásobných početních výhodách se prosadili Loibl s Kammererem. Rusové ale dokázali čtyři minuty před koncem úvodního dějství odpovědět, když jim také v přesilovce vrátil vedení Pilipenko.

Střely na branku v 1. třetině – 13:11

Další třetina začne přibližně v 15:54.

20:01

20:03
    V úvodu druhé třetiny se hraje ve čtyřech na obou stranách.

20:43
    Slepcov se nechal obrat o kotouč Loiblem, jehož ostrou ránu musel likvidovat Truškov.

21:21
    Rusové v plném počtu, začíná jejich krátká přesilovka.

21:50
    Nyní hezky zakombinovala dvojice Vovčenko – Kameněv, ovšem rána druhého jmenovaného nebyla příliš prudká a Proske si tak připsal úspěšný zákrok.

22:05
    Již po skončení ruské přesilovky se snažil z předbrankového prostoru prosadit Vovčenko, mezi tyče se netrefil.

23:40
    Rusové špatně vystřídali a Německo tak mohlo přejít do zajímavého protiútoku. Ten skončil ranou, kterou Truškov vyrazil pouze před sebe. Naštěstí pro něho se k volnému kotouči jako první dostal Dervuk a vyhodil ho do bezpečí.

25:23
    Hezkou individuální akcí se blýskl obránce Nikita Ljamkin, jenž z vlastního obranného pásma projel až na kruh a vypálil. Němce zachránil Proske, který předvedl dobrý zákrok.

26:19
    Zasahovat musel také Truškov, který ukryl v lapačce puk po střele jednoho z Němců.

26:35
    Ve druhé třetině sledujeme vyrovnaný hokej. Na střely dokonce vedou Němci poměrem 3:5.

27:28
    Patrick Kurz podrazil Pilipenka, který upadl na brankáře Proskeho. Německý hráč je na dvě minuty vyloučen.

27:44
    Němci se v oslabení dostali do velké příležitosti! Loibl vystihl přihrávku Slepcova a uháněl sám na branku. Ruský výběr zachránil brankář Truškov, který německého útočníka vychytal.

28:27
    Tahle přesilovka se Rusku vůbec nedaří. Němečtí hráči se v klidu brání.

28:48
    Od modré vypálil Ljamkin, Proske zasahuje.

29:29
    Německo v plném počtu.

30:22
    Do zakončení se tlačil Kircher, kotouč mu však vypíchl obránce Provorov.

31:04
    Po nahrávce Nikolišina pálil Mikulovič, Proske vyráží.

31:23
    Na ledě zůstal ležet Jegor Korškov, který se dostal na střídačku pouze s pomocí svých spoluhráčů. Uvidíme, zda bude v utkání moci pokračovat.

33:06
    Pohotovou ranou z první se prezentoval Provorov. Proske byl ale pozorný a kotouč za svá záda nepustil. Běží již druhá polovina zápasu a Německo stále prohrává pouze o gól.

34:53
    Velký zmatek před německým brankovištěm. Nikdo z Rusů však poskakující kotouč nedokázal dopravit za brankovou čáru!

35:48
    Mayenschein vyzkoušel od modré pozornost Truškova, gólman Sborné zasáhl lapačkou a přerušuje hru.

37:24
    Výborně se uvolnil Jazkov, který se následně snažil trefit volný kout branky, mířil ovšem mimo.

39:03
    Na začátku poslední minuty druhé třetiny přichází ruská přesilovka. Za vysokou hůl si odpočine Lukas Koziol.

39:48
    Kameněv našel zpoza branky najíždějícího Svečnikova, Proske byl však na místě.

40:00

Ve druhé třetině další gól nepadl a Rusové tak stále vedou nad Německem pouze 3:2. I po herní stránce je až překvapivě vyrovnané utkání, němečtí hokejisté se snaží ohrožovat Truškova při každé příležitosti. Uvidíme, jak bude zápas pokračovat ve třetí periodě.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:10, celkem – 24:21

Další třetina začne přibližně v 16:40.

40:01

40:10
    Rusové ještě dohrávají přesilovku z konce druhé třetiny. Na trestné lavici sedí Koziol.

41:03
    Německo v plném počtu. Rusové ve zbytku přesilové hry nic velkého nevymysleli.

42:10
    Rusové drží kotouč na svých holích, ale Proskeho dosud neohrozili.

43:53
    Němci hrají jednoduše. Nyní se dostali přes útočnou modrou a hned pálili na Truškova. Ten byl nucen podržet kotouč a vhazovat se tak bude před jeho brankou.

44:53
    Hráči Sborné pod tlakem raději vyhodili na icing.

45:44
    Hráčům Sborné se konečně může dýchat o něco lépe! Rusové sehráli opravdu parádní kombinaci, Protapovič nahrál Svečnikovi, který už mohl zakončovat, ale místo toho si všiml ještě lépe postaveného IVANA NIKOLIŠINA, jenž s díky jeho nabídku využil. Rusko vede 4:2. Asistence: Alexander Protapovič a Jevgenij Svečnikov.

46:52
    Obrovská šance Němců, kotouč jen o centimetry minul ruskou klec!

48:11
    Kircher vyloučen za držení a Německo se tak bude muset bránit v oslabení.

48:32
    A neubránilo se... Po závaru před Proskem se z dorážky prosazuje JEVGENIJ SVEČNIKOV – 5:2. Dovolím si říci, že je rozhodnuto. Asistence: Ivan Nikolišin a Alexej Slepcov.

48:32
    Německá střídačka reaguje oddechovým časem.

50:29
    Čtvrtá řada Rusů soupeře přišpendlila před jeho branku. Proske musel likvidovat nebezpečné střely Fazlejeva a Jazkova.

52:11
    Němci se na chvíli dostali s kotoučem do útočného pásma, ale moc dlouho tam nepobyli.

52:57
    Hokejisté Německa se nevzdávají a sympaticky bojují. Na body už to ale s největší pravděpodobností stačit nebude.

53:32
    Dobrá možnost Rusů. Korškov našel z druhé vlny najíždějícího Slepcova, který pálil tvrdě, ale také nepřesně.

Dnešní utkání sleduje 1183 diváků.

54:59
    Simon Schutz je dalším vyloučeným hráčem Německa.

56:04
    Rusové kombinují v útočném pásmu, schází ale střelba.

57:00
    Německo v plném počtu. Do konce zbývají tři minuty.

57:48
    Slepcov to zkusil od modré, jeho ránu ale zblokovala německá obrana.

58:08
    Německo si v závěru zahraje přesilovku. Pavel Kraskovskij usedne na trestnou lavici za hrubost.

58:44
    Kotouč poskakoval na brankové čáře za Truškovem, ale nepřekročil ji. Skóre se tedy ke smůle Němců nemění.

59:01
    Poslední minuta zápasu.

60:00

Je konec. Rusko splnilo roli favorita a poráží Němce 5:2. Lehké to však Sborná neměla a odpor houževnatého soupeře musela zlomit až dvěma góly ve třetí periodě. Rusko si tak připisuje první vítězství v základní hrací době a rozšířilo své bodové konto na šest bodů. Němci zůstávají na nule.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:8, celkem – 35:29

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni brankář Německa Florian Proske a ruský forvard Ivan Nikolišin, který si připsal tři body za gól a dvě asistence. To je z mé strany již vše. Děkuji za pozornost a u dalších hokejových online přenosů se těším na počtenou! (17:26:52)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Svečnikov (Kameněv, Ljamkin), 10. Protapovič (Nikolišin, Svečnikov), 16. Pilipenko (Ljamkin, Kameněv), 46. Nikolišin (Protapovič, Svečnikov), 49. Svečnikov (Nikolišin, Slepcov) – 14. Loibl, 15. Kammerer (Wissmann, Kircher)

Rusko U18: Treťjak (16. Truškov) – Slepcov (A), Šaripzjanov, Ljamkin, Nazarkin, Mikulovič, Provorov, Dervuk, Šukin – Svečnikov, Nikolišin, Protapovič – Pilipenko, Vovčenko, Kameněv (C) – Kraskovskij, Dergačjov, Afonasievskij – Jazkov, Fazlejev (A), Korškov. Trenér: Pavel Baulin

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Konc (SVK) – Malmqvist (SWE), Penkivech (USA)