Maďarsko – Japonsko 5:4 (3:2 po s.n.) | Rakousko – Slovinsko 1:3 (kon.) | J. Korea – Ukrajina 2:8 (kon.)
po s.n. (3:2)
Maďarsko
5:4 (1:1, 2:2, 1:1- 0:0)
Japonsko
Sobota 26.04.2014, 05:30 • Goyang Ice RInk • Mistrovství světa - I. A Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 5:30.

Hezké ráno. Hokejové mistrovství světa 1. divize skupiny A se nezadržitelně blíží ke svému konci. V jihokorejském Kojangu zbývá odehrát již pouze poslední tři utkání, která rozhodnou o postupujících do elitní skupiny. O sestupujícím je již rozhodnuto – stala se jím pořadatelská Jižní Korea, která dosud na turnaji neuhrála jediný bod a před svým večerním zápasem s Ukrajinou je jasné, že v tabulce nikoho nepředstihne. Naopak už teď je jasné, že ji ve skupině A nahradí Polsko.

Maďarsku v tomto utkání již prakticky o nic nepůjde. V posledním utkání s Rakouskem potřebovalo k uchování naděje výhru v základní hrací době a přesto, že svého soupeře přestřílelo 38-26, nakonec padlo v prodloužení. Na navázání na rok 2009, kdy se ve Švýcarsku objevilo v elitní skupině, si tak bude muset počkat.

To Japonsko je na prahu velkého návratu. Země vycházejícího slunce se naposledy šampionátu elitní divize účastnila v roce 2005. Od roku 2006 ale přestal mít vítěz asijské kvalifikace jisté místo v elitní skupině a Japonsko tak po sedmi letech putovalo o patro níž. V posledním zápase v Kojangu pak přehrálo Koreu a pokud se nechce po utkání ohlížet na ostatní výsledky, mělo by zvítězit v základní hrací době.

Maďarsko: Hetényi (Sevela) – Gröschl, Szirányi, Tokaji, M. Vas, Pozsgai, Hüffner, Varga, Orbán – Sofron, Hari, Bartalis – Sebok, Benk, Azari – Kovács, Nagy, Magosi – Kóger, J. Vas, Mihaly.

Japonsko: Fukufudži (Narisawa) – Akimoto, Jamašita, Sasaki, Janadori, Keller, Hašimoto, Sakata – Nišiwaki, Obara, Takahaši – Sajto, Ueno, Jamašita – Kawaj, Tanaka, Kudži – Sato, Mitamura, Takagi – Osawa.

Rozhodčí: Müllner (SVK), Sylvain (CAN) – Čchae (KOR), Kaderli (SUI).

00:01

00:15
    Japonci se ihned dostali do pásma před Hetényho, kde se bude vhazovat.

00:41
    Jamašita si najel před branku, kam mu adresoval přihrávku Sajto, avšak hráč s nejvyšším japonským číslem promáchnul.

01:09
    Kudži vjel mezi kruhy a odtud přestřelil maďarskou branku.

01:38
    Po nepřesné kombinaci Maďarů dopředu vyrazili Kawaj s Tanakou. Zodpovědnost na sebe vzal prvně jmenovaný a schovanou střelou prověřil kvalitu Hetényho výstroje.

02:03
    Teď ale byla přihrávka na Akimota příliš dlouhá a Japonci se dopustili zakázaného uvolnění.

02:25
    Gröschl po kombinaci s Jánosem Vasem pálil z bekhendu, Fukufudži byl připraven a zákrok u levé tyče neměl nijak těžký.

02:32
    Postavení mimo hru Maďarska.

02:47
    Hetényi si zatím na nedostatek práce stěžovat nemůže. Obara nabil dozadu najíždějícímu Sasakimu, jenž ještě pálil vedle. Japonci ale celou akci dohráli a maďarský brankář musel schovat puk k sobě.

02:59
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Tentokrát ale maďarského brankáře vůbec nemůžeme pochválit. Jamašita zamotal maďarské beky u zadního mantinelu, pak našel TAKEŠIHO SAJTA a ten o pravé Hetényho rameno poslal do maďarské sítě uklidňující branku. Asistence: Takuro Jamašita.

03:19
    Sraženou Tanakovu střelu ještě našel Kudži, jen si všiml nepříliš dobrého postavení Hetényho a pokusil se opět poslat puk za jeho záda. Tentokrát Japonci slavit nemohli.

04:31
    Márton Vas se teď tlačil do poměrně dobré šance, když puk od hokejky odskočil Jamašitovi, avšak Fukufudži utěsnil všechny prázdná místa ve své brance.

04:55
    Byla tu i dobrá střela Azariho, japonský brankář ale zasáhl pravým betonem.

05:04
    Obara se už po kličce řítil do jasné šance, Márton Vas ale v souboji nechal koleno, kterým fauloval a poskytl tak Japoncům první dnešní přesilovku.

05:25
    Japonci ale přesilovku začínají před Fukufudžim.

05:34
    A ještě mohlo to být hůř, kdyby Sofron netrefil z dobré pozice pouze japonského obránce.

05:55
    Maďaři uzavřeli střední pásmo a první minutu oslabení přežijí.

06:26
    Ani teď to Asiatům nevyšlo. Evropané opět vyhodili.

06:50
    Nakonec střílel Obara, avšak vedle.

07:04
    Úplně stejně pak dopadl i Jamašita, Maďaři v plném počtu.

07:40
    Maďaři tedy zvládli první dnešní oslabení, to je ale asi tak vše. Fukufudži zatím nic složitějšího řešit nemusel.

08:15
    Ueno vjel do útočného pásma a už byl před ním jen Sofron, přes kterého také vystřelil. Sraženou střelu přikryl u své pravé tyče Hetényi.

08:31
    Japonský ofsajd.

08:41
    A mohlo to být o dvě branky! Obara ujel do přečíslení s Takahašim, který ale pálil u pravé tyče jen do Hetényho.

09:03
    Pak zase zahrozili Maďaři, nebezpečná byla hlavně střela Jánose Vase, kterou musel pohotově řešit Fukufudži.

09:12
    Následně Hetényi přerušuje hru.

09:39
    Chvíli poté si na druhé straně zachytal také Fukufudži, jen musel schovat pokus Hüffnera.

10:26
    Japoonci předvedli málokdy vídanou chybu, kdy se Janadori pokoušel nastřelit puk dopředu zpoza své branky a otřel puk o levou tyč. Naštěstí pro něj nebyl nikdo z Maďarů poblíž.

11:09
    Sofron si skvěle vyjel po dlouhém sóle mezi kruhy, měl ideální střeleckou pozici, jenomže pálil jen do Fukufudžiho.

11:11
    Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen Daniel Kóger. Velká škoda pro Maďary, kteří se postupně dostávali do hry.

11:20
    Maďaři tradičně zahajují vyhozením k Fukufudžimu.

11:37
    Další bezproblémové vyhození pro Maďary, Japoncům dnes přesilovky vůbec nevycházejí.

12:10
    Sražená Kudžiho rána od modré poskakovala mezi několika hráči před Heténym, až se dostala do rohu kluziště.

12:24
    Maďaři poté vyhodili a Japonci museli znovu založit útok. To se jim nepovedlo a poslali puk na zakázané uvolnění.

12:35
    Nepohlídaná modrá čára a Kawaj v postavení mimo hru.

13:11
    Jamašita na několik pokusů nedotlačil odražený puk za Hetényho a Maďaři tak přežili i druhé dnešní oslabení.

13:57
    Japonci jsou zpátky v útočném pásmu.

14:15
    Janadori skvěle obral dva protihráče na útočné modré, jenomže dál se už nedostal.

15:00
    Momentálně sledujeme trochu slabší pasáž hry, ve které nemá navrch ani jeden ze soupeřů.

15:28
    Jeden z Maďarů přišel před brankou o hůl a čekala se první maďarská přesilovka. Slovensko-kanadská rozhodcovská dvojice ale nebyla stejného názoru jako většina zúčastněných.

16:29
    Teď u mantinelu upadl Mihaly a klidně se mohlo znovu vylučovat. Nestalo se tak.

16:45
    Maďaři se ale čím dál více dostávají do tempa.

16:55
    Teď to ještě zpoza modré zkusil Magosi a Fukufudži si nebyl zrovna dvakrát jistý.

17:14
    Takahaši ujel opět dopředu s Obarou, tentokrát si role přihrávajícího a zakončujícího vyměnili, nicméně ani Obara nebyl úspěšný.

17:29
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    To, o co si Japonci v posledních minutách koledovali, je tady. ISTVÁN SOFRON vjel mezi dva japonské beky, na modré převzal puk po přihrávce Mártona Vase, dostal se mezi kruhy a odtud mezi Fukufudžiho betony srovnal. Asistence: Márton Vas.

18:30
    Hodně pěkně to v útočném pásmu zkusil Kudži, jenomže po třetí výborné kličce ztratil puk a tak ani nezakončil.

18:54
    János Vas skvěle projel mezi Japonci, dostal se před Fukufudžiho a z bezprostřední blízkosti nevyužil obrovskou šanci!

19:22
    Vstřelený gól ještě více posílil maďarské sebevědomí a Japonci si už přejí konec první třetiny.

19:54
    Japonci si navíc komplikují i vstup do druhé třetiny. Hiroši Sato je vyloučen šest vteřin před koncem na dvě minuty za podražení Magosiho.

20:00

Možná je to i respektem a nervozitou před případným velkým úspěchem v podobě postupu do elitní skupiny, ale Japonci neodehráli dobrou třetinu. V ní šli sice díky Satově šťastné brance jako první do vedení, pak ale sehráli dvě velmi špatné přesilovky a to Maďary nakoplo. Odměnou pro Evropany bylo Sofronovo vyrovnání dvě a půl minuty před koncem. Druhá třetina začne cca v 6:13.

20:01

20:04
    Japonci zahájili druhou třetinu a vlastně i oslabení vyhraným vhazováním a následným vyhozením.

20:22
    Krátce poté Maďaři zavezli puk do útočné třetiny a tam vybojovali vhazování.

20:49
    To byla libová kombinace Maďarů! Ti se pokusili dostat puk až do kuchyně. Následně ale od modré nepřesně vystřelil Márton Vas, avšak János Vas situaci dohrál, dostal puk před branku na ISTVANA BARTALISE, ten se otočil kolem svého strážce Sasakiho a zasunul puk do prakticky prázdné branky. Takto se tedy využívají přesilovky. Asistence: János Vas, Márton Vas.

21:34
    Zakázané uvolnění Maďarska.

21:54
    Japonci jsou jako opaření. Po skvělém začátku najednou prohrávají a to nejen na góly. Najednou prohrávají i ty nejmenší souboje a puk jim odskakuje.

22:07
    Hetényi ale přikryl puk u své pravé tyče a Japoncům může stačit jedno buly a následně povedená střela.

22:40
    Maďaři se nedohodli na modré čáře, avšak Japonci nebyli dostatečně rychlí, aby případně vyrazili do nějakého brejku.

22:56
    Japonsko odevzdává puk a jde střídat.

23:19
    Varga ne zrovna dobře vyřešil situaci v rohu kluziště a po nedohodě se svými spoluhráči nabídl dobrou střeleckou pozici z kruhu pro vhazování japonskému kapitánovi Tanakovi, jenž vypálil přesně do Hetényho.

23:25
    Hetényi hru přerušil i o chvíli později po střele Akimota.

23:51
    Bartalis zastavil puk po nepřesné japonské rozehrávce, nicméně Maďaři se nedostali do pozice, z které by se dalo zakončovat.

23:55
    Na ledě pak po střetu s Tanakou zůstal ležet Sofron a rozhodčí po chvilce raději hru přerušili. Člen prvního maďarského útoku je již v pořádku, vhazovat se bude u obranné japonské modré.

24:11
    Hetényi raději před dojíždějícím Mitamurou přikryl nahození ze středního pásma.

25:14
    Japonci jsou třeba teď s pukem na hokejkách, jenomže z toho ještě nevzešla žádná pořádná šance.

25:31
    A japonská křeč končí nepřesnou rozehrávkou s následným zakázaným uvolněním.

25:42
    Kovácsova schovaná střela nadělala Fukufudžimu velké starosti, nakonec se o vyřešení celé záležitosti postaralo pravé rameno japonského brankáře.

26:25
    Hari jen tak nahodil před branku a vracející se Janadori si skoro srazil puk do vlastní branky. To by bylo opravdové harakiri.

26:50
    Avšak Japonci vrací nerozhodný stav prakticky z ničeho. Už to vypadalo, že se japonská jízda tři na tři skončí obligátním výsledkem, jenomže Maďaři se pak stáhli na jedno místo, čehož využil skvělou zpětnou přihrávkou Obara a MASAHITO NIŠIWAKI prostřelil pravděpodobně nic nevidícího Hetényho. Asistence: Dajsuke Obara, Sejdži Takahaši.

27:19
    Vhazování po levé Hetényho ruce.

27:47
    Hodně ostrá Hüffnerova střela od modré prosvištěla vedle japonské branky.

27:59
    Zakázané uvolnění Japonska.

28:35
    Maďaři i po inkasované brance tráví více času v útočném pásmu.

28:38
    To se ale může změnit, protože Balint Magosi dostává dvě minuty za držení a Japonci tak mají šanci napravit dojem z prvních dvou nepovedených přesilovek.

28:42
    Tokaji ihned po vyhraném buly odpálil puk co nejdál.

28:55
    Velká škoda pro Sofrone, že se déle nezdržel v útočném pásmu. Jinak by převzal nepřesnou japonskou rozehrávku a pro Japonce by z toho mohla být velká nepříjemnost.

29:38
    Tak ani při třetí přesilovce zatím Japonci nepřesvědčili.

29:55
    Další maďarské vyhození až k Fukufudžimu.

30:39
    Vteřinu po skončení japonské přesilovky se Japonci prosazují. ŠUHEJ KUDŽI dostal možnost sjet si na okraj kruhu pro vhazování, odkud propálil nic nevidícího Hetényho. Maďarském brankáři tentokrát zakryl výhled skvěle postavený Kawaj. Asistence: Aaron Keller, Go Tanaka.

31:13
    Hari předvedl skvělou práci holí, projel do útočného pásma a poté střelou zápěstím donutil Fukufudžiho k zákroku lapačkou.

31:21
    Dvě minuty za hákování dostává Šun Sakata.

31:42
    Sofron našel na modré Szirányho, jenž při střele zlomil hůl a pak skvěle zasáhl tělem.

32:13
    Maďaři opět překombinovali přesilovkovou kombinaci, přesto zůstávají u puku.

32:33
    Od modré to zkusil Nagy a Fukufudži se v brance jen modlil, aby střelu před ním nikdo netečoval.

32:50
    Puk u Hetényho.

33:03
    Sziránymu propadl puk mezi nohami a Maďaři ztrácí pásmo.

33:20
    Japonsko v plném počtu.

33:27
    Azari si velmi dlouho chystal puk na střelu, až si vyjel do kruhu pro vhazování a odtud vypálil nepřesně. Puk skončil v ochranné síti díky japonské teči.

33:32
    Hüffnerův táhlý pokus od modré Fukufudži dobře viděl a schoval jej do lapačky.

34:28
    Skvělou přihrávku od Mihalyho dostal mezi kruhy Orbán, jenomže z velice výhodné pozice trefil jen přesunujícího se Fukufudžiho!

34:40
    Attila Orbán potom zvedl ruce vysoko u hrazení, což odnesl Takahaši. Jasné 2+10 pro maďarského obránce za zákrok na hlavu.

34:51
    Jamašitův pokus od modré vytěsnil pravým betonem Hetényi.

35:05
    Maďaři se potom pokusili vyhodit, avšak puk skončil mimo hrací plochu a hra tak musí být přerušena.

35:16
    Nakonec stejně končí puk za Fukufudžim.

35:41
    Keller vracel puk do útočné třetiny již ze středního pásma. Postavení mimo hru Japonska.

36:10
    Maďaři opět zavřeli střední pásmo a Japonci se jím jen těžko prokousávají.

36:25
    Další vyhození za japonskou branku.

36:40
    Orbánův trest je u konce, Maďaři mohou nasadit o hráče navíc.

37:35

38:06
    Naprosto sám se před Fukufudžim zjevil Mihaly, avšak byl nakonec příliš blízko a tak z pozice před brankovištěm nedokázal zasunout puk do branky! Japonskému brankáři stačil nastavit pravý beton, který člen čtvrtého maďarského útoku nepřehodil.

38:53
    O chvíli později už byl na ledě první maďarský útok a ten to sehrál opravdu skvěle. Bartalis prošel po pravím mantinelu, za brankou našel Hariho a ten inicioval přihrávku prakticky mezi kruhy ISTVÁNU SOFRONOVI, jenž stejně jako při první brance propálil Fukufudžiho mezi betony. Asistence: Janos Hari, Istvan Bartalis.

39:18
    Následně Bartalis tvrdě dohrál Sasakiho a ten měl velký problém se zvednout z ledu. Nakonec se mu to povedlo, vhazuje se u obranné japonské modré.

40:00

I druhá třetina, která byla orámována maďarskými góly, končí nerozhodným výsledkem. Maďary hned v jejím úvodu poslal do vedení Bartalis, avšak Japonci pak slepenými góly Nišiwakiho a Kudžiho otočili vývoj utkání. Šedesát sedm vteřin před koncem ovšem po další krásné kombinaci prvního maďarského útoku vrátil nerozhodný stav svým druhým dnešním gólem mezi Fukufudžiho betony Sofron. Třetí třetina začne cca v 7:02.

40:01

40:06
    Azari hned na začátek prověřil Fukufudžiho, jenž schoval kotouč do své výstroje.

40:52
    Japonci si vyměňují puk mezi sebou. K jistotě postupu ale potřebují ještě jeden gól vstřelit a už žádný neinkasovat. Času na to každopádně je stále dost.

41:27
    Od modré napřáhl Bartalis a Fukufudži srazil puk vedle své branky.

41:48
    Szirányi jen tak lehce od červené čáry pozdravil Fukufudžiho.

42:09
    Japonci sice častěji drží puk, avšak Maďaři opět zavřeli střední pásmo.

42:48
    Zakázané uvolnění Maďarů.

43:48
    Hetényi se už ohlížel za sebe, protože vůbec nevěděl, kudy šla Uenova střela od mantinelu.

44:10
    Hüffner za brankou uklidňuje svůj tým, oba střídají.

44:40
    Attila Orbán se po vypršení osobního trestu může vrátit do hry.

44:46
    Velmi šikovnou teč předvedl Bartalis po nahození Mártona Vase, avšak Fukufudži zachoval duchapřítomnost a lapačkou zamezil puku, aby prošel za brankovou čáru.

45:20
    Maďaři si začínají vytvářet tlak.

45:34
    Szirányi jen tak nahodil před branku a Fukufudži vůbec nevěděl, kde je puk!

45:43
    Japonský brankář měl velké štěstí i o chvíli později, kdy Sofronovi nesedl puk na čepel hole a netrefil tak poloprázdnou branku! Místo toho se puk dokutálel k japonskému brankáři.

46:57
    Přihrávka Jánose Vase byla sražena mezi diváky. Vhazovat se bude u obranné japonské modré.

48:10
    Japoncům se dlouho nedařilo dostat do útočného pásma, až si Janadori sjel z pravého křídla doprostřed a pořádně prověřil Hetényho!

48:35
    Na druhé straně zase operují Maďaři! Fukufudži už se zdál být překonán, avšak mohlo se hrát dál a nahození Mártona Vase jen tak tak neprošlo do branky.

48:42
    Puk mimo hrací plochu. Fukufudži má zřejmě zdravotní problémy a bude muset střídat.

48:42
    Je to tak a je to pro Japonce hodně nepříjemné! Jutaka Fukufudži si zřejmě přivodil zranění nohy a do branky místo něj musí Juta Narisawa.

49:10
    Upřímně si myslím, že není Narisawovi prakticky co závidět. Skoro padesát minut hry proseděl na lavičce a teď čelí obrovskému tlaku.

49:32
    Zatím měl štěstí. Ani ostrá Hüffnerova střela k němu neprošla.

50:04
    Bylo nařízeno trestné střílení. Takahaši se dostal mezi kruhy před dva Maďary, János Vas jej zezadu zahákoval a Japonci mají velkou šanci jít do vedení!

50:04
    Pojede sám Takahaši.

50:04
    Takahaši si srovnal puk na forhend a pak se pokusil prostřelit Hetényho mezi betony, avšak místo toho trefil ten levý a stav zůstává stejný!

51:04
    Bartalisův pokus rozehrát po hrazení byl sražen mezi diváky.

51:15
    Janadori dostal poměrně dost prostoru mezi kruhy, avšak na poslední chvíli mu do akce vstoupil Bartalis a Japonec tak nezakončil.

51:36
    Valná hromada před Narisawou končí pouze vyhozeným kotoučem.

52:30
    Ve druhé třetině jsme zatím viděli jen čtyři střely, po dvou na každé straně.

52:54
    Kovács objel branku a pak chtěl Narisawu překvapit u tyče. Nestalo se tak.

53:06
    Japonci podnikli slibný brejk, který ale pro změnu nedokázali zakončit.

53:23
    Maďaři pak přečetli další japonskou kombinaci a s klidem ji zastavili.

54:30
    Japonci jsou v tuto chvíli opravdu velmi blízko postupu do elitní skupiny! HIROKI UENO si vzal volný puk u hrazení, vjel před Hetényho a trefil se přesně mezi jeho betony. Asistence: Takeši Sajto.

55:08
    Japonci mohli stvrdit své vítězství! Takahaši ale ani nadvakrát zblízka Hetényho nepřekonal.

56:00
    Zbývají čtyři minuty a hra se odehrává v rohu obranné japonské třetiny.

56:15
    Nebezpečné nahození Mártona Vase nakonec skončilo vedle japonské branky.

56:25

56:25
    Německý kouč Japonců Mark Mahon si vyžádal oddechový čas. Dobře ví, jak je blízko.

56:38
    Další zakázané uvolnění Japonska po vyhození Mitamury.

56:56
    Bartalis vnikl mezi dva japonské beky a pak vystřelil velmi nepřesně po ledě.

57:14
    Japonci jeli do přečíslení tři na jediného obránce, avšak Jamašita po stahovačce nedokázal přihrát!

57:34
    Benkova schovaná střela zpoza obránce končí v Narisawově náruči.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:38
    Oddechový čas si vybral také kanadský trenér Maďarů Rich Chernomaz.

58:38
    Hetényi míří z branky, Maďaři to zkouší v šesti!

58:40
    Japonci dostali krátce po buly puk z vlastního obranného pásma.

58:55
    To je zlý sen pro Japonce, podruhé za sebou inkasují vyrovnávací branku v samém záběru třetiny! Nahození MÁRTONA VASE od modré Narisawa vytěsnil na pravou tyč, odkud se puk odrazil zpátky do jeho betonu a následně za brankovou čáru. Asistence: János Vas.

59:45
    Maďarům tedy vyšel risk bez brankáře a vypadá to, že uvidíme prodloužení.

59:56
    Hra je čtyři vteřiny před koncem pozastavena.

59:56
    Vhazuje se před japonskou brankou.

60:00

Vše skončilo nastřelením Obary. Japonci tak přišli o jistotu přímého postupu do elitní skupiny šedesát pět vteřin před koncem základní hrací doby. Nyní je na řadě pětiminutové prodloužení se čtyřmi bruslaři.

Může se totiž stát, že po utkání Rakušanů se Slovinskem budou mít všechny tři týmy stejně bodů a rozhodne mini-tabulka. Klidně se ale také může stát, že Japonci v prodloužení prohrají, zůstanou na deseti bodech a Rakušané se Slovinskem prohrají v prodloužení. V takovém případě by postoupili oba účastníci Olympijských her v Soči a Japonci by si museli nechat zajít chuť.

60:01

60:35
    Teď už se bude každá chyba trestat a Japonci to dle jejich rozvážné rozehrávky dobře ví.

61:02
    Bartalisova ostrá rána doprostřed branky nenadělala Narisawovi příliš starostí.

62:11
    Hraje se daleko od obou brankářů. Zatím musel zasahovat jen ten japonský.

62:39
    Tanaka přenechal puk Kudžimu, avšak ten nedokázal prostřelit klubko hráčů před sebou.

63:40
    Ne. Vypadá to, že skutečně uvidíme samostatné nájezdy.

63:49
    K odraženému puku se dostal kousek od modré Márton Vas a jen díky obětavosti jednoho z japonských beků jeho tvrdá střela neprošla k Narisawovi.

64:27
    Keller objel branku a pak nadvakrát nepřekonal Hetényho. Úspěšný nebyl s dorážkou ani Ueno.

64:42
    Postavení mimo hru Maďarů.

64:42
    Maďarský tým je potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě dvouminutovým trestem.

64:51
    Kudži dostal přihrávku na modrou čáru a vypálil jen do Hetényho, jemuž puk následně vypadl. Dojíždějící Márton Vas ale celou situaci pojistil a rozhodčí pak možná příliš brzo hru přerušili.

64:59
    Kellerova střela od modré se snad otřela o pravou tyč! Velká japonská smůla.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo. Počkáme tedy, až rolbička vyčistí alespoň prostřední pás ledu a trenéři vyberou hráče, kterým svěří provedení samostatných nájezdů.

V první sérii pojedou tři střelci na každé straně. Potom se uvidí.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jel Šuhej Kudži. Po rychlém rozjezdu trefil levý horní růžek maďarské branky – 0:1!

Za Maďary se rozjel Janos Hari. Narisawa se nechal vytáhnout z branky, avšak Hari pak už byl z úhlu a stejně trefil jen ležícího japonského brankáře – 0:1.

Jako další se rozjel Hiroki Ueno. Jeho bekhendový blafák zkrotil Hetényi ve své lapačce – 0:1.

Jeden z nejlepších hráčů utkání Márton Vas následně trefil prostor mezi Narisawou a jeho levou tyčí – 1:1!

Go Tanaka zvolil také bekhendový blafák, jenomže v rozhodující okamžik nezvedl puk přes levý Hetényho beton – 1:1.

István Sofron zvolil podobnou varianta jako Márton Vas, jenomže na rozdíl od něj pálil do pravého Narisawova betonu – 1:1.

Po prvních třech se pořadí jezdců otáčí. Za Maďarsko to zkusil opět Márton Vas a prostřelil Narisawu mezi betony – 2:1!

Obrovská odpovědnost ležela na Dajsuke Obarovi. Ten si skvěle položil Hetényho a pak po ledě bekhendem zasunul puk do branky – 2:2!

Márton Vas do třetice a opět úspěšný! Tentokrát uspěl se střelou mezi Narisawovu lapačku a levý beton – 3:2!

To je neskutečné. Šuhej Kudži najel při posledním nájezdu do rýhy v ledě, upadl a Japonci ztratili možnost bojovat o vítězství – 3:2.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Maďarsko.