Genk – Lokeren 1:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Oostende 0:1 (kon.) | Gent – Lierse 4:0 (kon.)
Kortrijk – Charleroi 2:1 (kon.) | Mechelen – Cercle Brugge 2:0 (kon.)
KAA Gent
4:0 (3:0)
Lierse SK
Sobota 03.05.2014, 20:00 • GHELAMCO-arena, Gent • Belgická Jupiler Pro League

Zápas skončil. Fotbalisté Gentu dnes na trávníku dominovali a loučí se se sezónou vysokým vítězstvím 4:0. Již v prvním poločase zaznamenal hattrick Habibou, v 74 minutě pak pečetil konečné skóre střídající Kage. Gent tedy ve skupině A o postup do Evropské ligy končí na druhém místě, Lierse zůstává třetí. (21:57:16)

88
    Utkání nezadržitelně spěje ke svému závěru. O vítězi je dávno rozhodnuto.

83
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Gilles Ruysen, přichází Brecht Dejaegere.

82
    Ani Kasmiho pokus nevynesl Lierse čestný úspěch. Sels jeho ránu s obtížemi vytěsnil.

80
    Diomandé pořádně protáhl domácího brankáře Selse. Ten však balón vyrazil a stále tak drží čisté konto.

76
    V Gentu bude zřejmě veselá rozlučka se sezónou. Domácí se dnes baví fotbalem a s nimi i jejich fanoušci.

74
    Gent právě vstřelil branku!
    Spolupráce střídajících hráčů přinesla čtvrtý gól Gentu. Gavazaj pronikl po levé straně a odcentroval přesně na hlavu HERVÉHO KAGEHO, jenž neměl problém usměrnit balón za záda Berezovského.

69
    Losada svou střelu zakroutil vedle domácí brány.

67
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Jari Vandeputte, přichází Hervé Kage.

67
    Střídání v týmu Lierse SK: ze hřiště odchází Anas Tahiri, přichází Souleymane Diomandé.

64
    Další šance pro Habiboua, kterému připravil míč Locigno. Afričanova rána však mířila vedle.

61
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Miličević, přichází Gavazaj.

58
    Hosté se snaží korigovat. Tvrdou střelu Kasmiho ale zlikvidoval Sels.

50
    Habibou tentokrát v roli nahrávače. Po jeho centru hlavičkoval Pedersen jen do náruče Berezovského.

47
    Jako první zahrozili po přestávce hosté. Wamberto však pálil do boční sítě.

46

První poločas vyzněl jednoznačně pro domácí. Gent byl od začátku lepším týmem a svou převahu začal gólově vyjadřovat po půlhodině hry. Všechny tři trefy zaznamenal neudržitelný Habib Habibou, který se tak dotáhl na čelo tabulky střelců. A to domácí fantom ještě neproměnil penaltu.