Dortmund – Hoffenheim 3:2 (kon.) | Mönchengladbach – Mohuč 3:1 (kon.) | Stuttgart – Wolfsburg 1:2 (kon.)
W. Brémy – Hertha 2:0 (kon.) | Norimberk – Hannover 0:2 (kon.) | Freiburg – Schalke 0:2 (kon.)
Hamburg – Bayern 1:4 (kon.) | Braunschweig – Augsburg 0:1 (kon.) | Frankfurt – Leverkusen 0:2 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:1 (1:0)
1. FSV Mohuč 05
Sobota 03.05.2014, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek dne. (17:30:11)

Červené karty: 0 – 0

Je dobojováno! Hosté ač hráli častěji s míčem, dokázali ter Stegena překonat pouze jedinkrát. Zato Karius inkasoval třikrát, takže si domácí připisují tři body do tabulky. Domácí se ujali v první půli vedení, když kapitán Stranzl usměrnil hlavičku Domíngueze za hostujícího brankáře. Ve druhé půli napravil Kruse své špatné zpracování a střelou na vzdálenější tyč poslal Borussii do dvoubrankového vedení. To v 66. minutě snížil po centru Pospěcha Choupo-Moting. Jenže poslední slovo měli domácí. Kruse prošel až před vápno, kde vybídl ke skórování Kramera, který jeho přihrávkou nepohrdl. Ač se hosté ještě v závěru snažili o snížení, tak branka již nepadla.

90+2
    Choupo-Moting a jeho ofsajd. Gladbach již nikam nespěchá. Vede o dvě branky, cítí, že vítězství je na dosah.

90+2
    Míč hosté přenesli na opačnou stranu hřiště, Díaz musel rychle k čáře, ale míč na hřišti neudržel, to vyhovuje domácímu týmu.

90+1
    Pospěchovi míč ukopl Arango, nicméně hosté budou vhazovat poblíž středové čáry.

90+1
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Branimir Hrgota.

90
    Poslední minuta základní hrací doby. Mainz se vydává po pravé straně na další atak branky Borussie.

89
    Hra získala na spádu, je vidět, že se blíží závěr utkání a hosté chtějí ještě získat bod, i když ztrácí dvě branky.

88
    Saller napřáhl před vápnem, ale trefil pouze domácího hráče do zad.

87
    Mainz vytváří okénka v obraně. Domácí jich zatím využít nedokázali.

86
    Míč z rohového kopu mířil do míst, kde byla koncentrace jak hostů, tak i domácích, kteří vzdušný souboj vyhráli.

86
    Pospěchův centr zblokoval na další roh Arango.

85
    Baumgartlinger si míč pokryl tělem, Nordtveit jej povalil na zem, hlavní sudí to vyhodnotil jako faul.

84
    Domácí borci začali kontrolovat míč a již nepospíchají směrem vpřed. Hosté si musí míč vybojovat, aby měli možnost ještě ohrozit ter Stegena.

83
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Julian Korb, přichází Roel Brouwers.

82
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Granit Xhaka.

82
    Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Johannes Geis, přichází Julian Baumgartlinger.

David Sochor

Branky: 22. Stranzl (Domínguez), 54. M. Kruse (Herrmann), 77. Kramer (M. Kruse) – 66. Choupo-Moting (Pospěch)

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Korb (83. Brouwers), Jantschke, Stranzl (C), Domínguez – Herrmann, Kramer (82. Xhaka), Nordtveit, Arango – M. Kruse, Raffael (90+1. Hrgota).
    Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, Wendt, Rupp, Younes, Xhaka, Hrgota.

1. FSV Mohuč 05: Karius – Pospěch, Bell, Noveski, Díaz – Moritz (71. Mallı), Geis (82. Baumgartlinger), Bungert (82. Saller), Soto – Okazaki, Choupo-Moting.
    Náhradníci: Krešić – Svensson, Fathi, Saller, Zimling, Mallı, Baumgartlinger.

Rozhodčí: Zwayer – Steuer, Dietz