7:4 (1:1, 2:1, 3:2)
TJ Snack Dobřany
Neděle 04.05.2014, 14:00 • Hokejbalová hala Plzeň • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dnes se v hale na Košutce odehraje druhé semifinálové utkání mezi HBC Plzeň a TJ Snack Dobřany. Včerejší první duel dopadl lépe pro domácí. Mečouni vedli již od první minuty a až do poloviny utkání vedli 3:0.
    Dobřany však necelých pět minut před koncem dokázali vyrovnat.
    Zlomovým bodem utkání byla branka Martina Kunzmanna, který utnul dobřanskou radost z vyrovnaného stavu, který trval pouze 16 sekund. Plzeň v závěru přidala pojistku gólem do prázdné klece.

Rivalita mezi oběma kluby je více než známá. Spousta hráčů se potkává na chodbách svých škol a někteří nastoupí proti týmu z města, ve kterém bydlí.
    Jsou i tací, kteří si prošli oběma kluby. Například plzeňský kapitán Dominik Vít v Dobřanech odehrál žákovská léta. Na druhé straně to jsou zas Ondřej Ulm a Jaroslav Kobr, jenž bojovali v dresu plzeňského dorostu ještě loňskou sezonu.

Dá se očekávat urputný boj a také skvělá divácká kulisa. Na včerejší utkání si našlo cestu 210 diváků, což je letošní rekord v hale na Košutce.
    Dnes by tomu nemělo být o mnoho jinak.

HBC Plzeň: Návara (Kráčina) – Hanuš, Bláhovec, Davídek, Vodrážka, Pokorný, Papán – Vít, Švarc, Vlasák, Kunzmann, Pauer, Novický, Tymr, Voves Jak., Hnízdil, Rovenský, Votava, Pyšek

TJ Snack Dobřany: Sedláček (Voler) – Bouček, Vísner, Nejd, Rajal, Kaňák, Kovářík D., Sklenička – Šlehofer, Ulm, Průcha, Kopta, Gorges, Kovářík J., Kobr, Michel F. , Juráň, Dušek, Bárta, Michel D.

Rozhodčí: Ptáček, Danielec.

Hala se pěkně zaplnila, můžeme začít!

Tak první bule se nám ještě odloží, řeší se obsazenost střídačky a problém s plexisklem.

00:01

00:23
    Švarc prověřil Sedláčkovu lapačku.

00:50
    A Švarc teď ve svém pásmu zblokoval střelu Jana Kováříka.

01:30
    Plzeň v úvodu pasivní. Dobřany jsou více na míčku.

02:41
    První přerušení. Ofsajd Dobřan.

03:12
    Teď nám hru zpestřilo několik tvrdých soubojů, aktivní byl dobřanský Gorges.

03:44
    Plzni se stále nedaří usadit se v útočném pásmu.

03:57
    Hanušova střela končí na zadním mantinelu.

04:13
    Kapitán Vít vyběhl ze střídačky a jeho tvrdou střelu zastavil Sedláček.

04:38
    Po Koptově nahození se k volnému míčku dral Šlehofer. Návara teď podržel svůj tým.

05:15
    Znovu Kopta proti Návarovi. Další úspěšný zákrok vyrážečkou.

05:48
    Icing hostů

06:50
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Ulmovu špatnou přihrávku vystihl Pauer, který poslal přihrávku MARTINU KUNZMANNOVI, který se trefil od modré čáry. 1:0 pro domácí. Asistence: Jaroslav Pauer.

07:33
    A mohlo být vyrovnáno Nejdl nahazovat před bránu. Ve skrumáži tečoval balonek Šlefofer. Návara s pomocí obránce Papána ovšem zachránili svůj tým.

08:20
    Dobřany jsou stále aktivnějším týmem. Lépe napadají a vypadá, že dnes mají více sil.

09:24
    Pauer nasměroval svoji střelu přímo do hrudi Sedláčka.

09:37
    Nebezpečný pokus Vodrážky zajistil Plzni alespoň útočné pásmo.

10:30
    Výborná práce Marka Švarce. Nejdříve se na vlastní modré vyhnul útoku soupeře a poté od červené nahodil na Sedláčka. Ten nevěděl o volném pohybu míčku a dotírající Vodrážka málem vstřelil druhý gól domácích!

11:29
    První vyloučení dnešního utkání. Papán (PLZ) si jde sednout za nedovolené bránění.

11:42
    Dobřany kombinují ze strany na stranu. Jejich střely míří vedle.

12:18
    Pauer vyhazuje, vzápětí se však hra vrací před plzeňskou branku.

12:34
    Kaňák tečoval míček pouhých pár milimetrů vedle branky!

13:29
    Dobřany právě vstřelily branku!
    Dobřany využívají přesilovku a máme tu vyrovnaný stav. První dva Bártovy pokusy Plzeň zblokovala. Hra ovšem plynula dál, až se ADAM BÁRTA ocitl sám mezi kruhy a nedal Návarovi šanci. Asistence: Ondřej Ulm.

14:56
    Kunzmannova přízemní střela do betonů ukončila první třetinu.

15:00

Poměr střel v první části: 11-9.
    Další třetina začne přibližně ve 14:44.

Máme za sebou první třetinu velmi vyhecovaného utkání. Rozhodčí dnes nechávají hře velmi volný průběh, což vyhovuje dnes více aktivnějším Dobřanům.

15:01

15:20
    Plzeň obrátila o 180° a má teď více ze hry.

15:53
    Skvělé střídání Plzně. Nejdříve se uvolnil Švarc, jehož střelu zastavila Sedláčkova lapačka. Podruhé už se tak nestalo. DOMINIK VÍT posílá Plzeň do vedení střelou k bližší tyči. Bez asistence.

16:43
    Po vyhraném buly od Novického se ke střele dostal Papán. Bohužel pro domácí minul.

17:09
    Přesilovka pro domácí. Gorges (DOB) vyloučen na dvě minuty za hákování.

17:51
    Hosté zatím dobře brání své oslabení. Plzeň musí o míček hodně bojovat

18:12
    Vhazování před Sedláčkem, který drží balonek po Vítově střele.

18:37
    Dobrá práce od Rajala s Boučkem. První zvládl osobní souboj, druhý vyhodil míček ze svého pásma.

19:38
    Vzplály emoce. Po vzájemném souboji jsou vyloučeni Davídek (PLZ) A Šlehofer (DOB). Synové obou trenérů. Hostující hráč oceněn trestem na 2 minuty za nedovolené bránění. Domácí hráč dostal ještě o dvě minuty více.

19:39
    Z toho plyne dobřanská přesilovka.

20:27
    Střelu Nejdla zblokoval Bláhovec. Vhazování po Návarově levici.

20:41
    Vodrážka osvobozuje svůj tým.

21:39
    Z hranice brankoviště střílel David Michel. Z mírného dobřanského tlaku nedokázal nic vytěžit. Mezitím jde Plzeň do plného počtu.

22:34
    Dobrá práce Kopty se Šlehofrem. Ti ze svého pásma vyvezli balonek a nyní motají hlavy plzeňským obráncům

23:02
    Plzeň hraje poměrně pasivně. Dobřany se více a více tlačí před brankáře Návaru.

23:21
    Po ose Voves-Vodrážka se míček dostal k Jaroslavu Pauerovi, který přestřelil. A nemálo, jelikož trefil ochrannou síť.

24:17
    A znovu produktivní duo Šlehofer – Kopta. Po sérii přihrávek u pravého mantinelu se balonek dostal k LUKÁŠI KOPTOVI, který se vytočil do středu hřiště a krásnou střelou vyrovnává stav utkání na 2:2. Asistence: Václav Šlehofer.

24:58
    Tak to byla krásná individuální akce od JAROSLAVA PAUERA. Ten se protáhl kolem pravého mantinelu na druhé straně a střelou na vyrážečku posílá domácí po třetí v zápase do vedení. Bez asistence.

27:56
    Vyloučen Adam Bárta (DOB) za podražení.

28:29
    Po Davídkově pokusu se k dorážce dostal dobře clonící Novický. Dobřanská obrana si s ním poradila.

29:02
    Za katr putuje Ladislav Tymr (PLZ). Ten je odměněn trest na dvě minuty za sekání.

29:56

30:00

Třicet minut odehráno. Zatím mají více ze hry Dobřany, přesto paradoxně prohrávají.
    Počet střel ve druhé třetině 12:9.

Dobřany začnou druhou část minutu a dvě vteřiny dlouhou přesilovkou.

30:01

30:20
    Překvapivá střela Švarce z vlastní poloviny vystrašila všechny dobřanské hráče

31:03

32:02
    Tymrovu přihrávku dobře vystihl Bouček, nebýt jeho Kunzmann běžel sám na bránu.

32:06
    To je překvapení pro všechny přihlížející. Plzeň odskočila o dvě branky. MARTIN KUNZMANN vystřelil zpoza modré čáry a od Sedláčkových betonů balonek doskákal do branky. Smolný okamžik pro strážce dobřanského brankoviště. Asistence: Ladislav Tymr.

32:54
    Perfektní moment brankáře Návary! Novický nezastavil hostujícího Koptu, který nikým nebráněn uháněl na plzeňskou branku. Forhendový blafák zastavili Návarovy rukavice.

34:15
    Další skvělý zákrok domácího brankáře. Ulm poslal žabičku do brankoviště, kde číhal Kopta. Návara předvedl efektní provaz.

34:47
    Plzeň střílí 5. branku. JAKUB VLASÁK se zmocnil míčku na červené čáře a střelou přes obránce Boučka se trefuje pod břevno. Pěkná akce od plzeňské jednadvacítky. Asistence: David Pokorný.

34:48
    Vlasákova branka vyhání Sedláčka z brány. Na jeho místo nastupuje Voler.

35:32
    Další změna ve skóre. Šneci znovu zvyšují obrátky v poslední třetině. Střelu Davida Michela zastavilo Návarovo rameno. Míček ve skrumáži vybojoval FILIP MICHEL a koriguje stav na 5:3. Asistence: David Michel.

36:53
    Vyloučen Ladislav Tymr (PLZ) za sekání.

37:31
    Utkání se nám dramatizuje. ADAM BÁRTA svým druhým gólem stahuje náskok Plzně na jedinou branku. Když od pravého mantinelu prostřelil plzeňského brankáře, který měl zakrytý výhled. Asistence: Václav Šlehofer.

37:32
    Oddechový čas pro domácí. Plzeň je dvěma rychlými brankami vyvedena z míry.

38:32
    Další útok Šneků. Hosté teď tahají za delší konec lana.

39:27
    Dvojice Vlasák – Novický teď absolvovala několik dobrých soubojů v útočném pásmu.

40:23
    Tak ani změna brankáře hostům nepomáhá. Rychlý přechod do útoku se teď domácím vyplatil. Švarc vybídl ke skórování kapitána DOMINIKA VÍTA, který se prosazuje z levého kruhu střelou na lapačku. 6:4. Asistence: Marek Švarc, Lukáš Vodrážka.

Dnešní utkání sleduje 200 diváků.

41:13
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou. Divákům se hra musí líbit.

41:56
    Dobrá práce plzeňského Švarce, který obral u své brány Bártu o míček. A namířil si to k Volerovi. Jeho střele však scházela přesnost.

42:02
    Rajal (DOB) atakoval u mantinelu Rovenského. Plzeň si zahraje přesilovku.

43:00
    Plzni se přesilovka nedaří, Dobřany v čele s Ulmem a Janem Kováříkem zahrozili několikrát v oslabení. Mezitím nám hlasatel oznámil poslední dvě minuty 3. třetiny.

44:26
    Plzeň drží míček po mantinelu v útočném pásmu. To Mečounům zjevně stačí.

44:26
    Hosté v plném počtu. Trenér Šlehofer se svojí družinou má poslední šanci na změnu výsledku.

44:26
    Zajímavá situace. Dobřany hrají bez brankáře, přesto že se vhazuje u jejich branky.

44:33
    Rajal (DOB) vyloučen na dvě minuty za hrubost.

44:50
    Plzeň v pohodě dohrává přesilovku. Nikam se nežene.

44:59
    Domácí v závěru přidávají pojistku. MAREK ŠVARC byl jako jediný na hřišti aktivní a střelou pod břevno překonává Volera. Sekundu před koncem tak upravil výsledek na 7:4. Asistence: Dominik Vít.

45:00

Počet střel ve třetí třetině 7:10.
    Konečný počet střel: 29:27.

Po skončení utkání se strhla menší slovní přestřelka mezi plzeňskými diváky a trenérem Šlehoferem. Ovšem jak rychle začala, tak rychle skončila.

Je za námi druhý semifinálový duel mezi týmy HBC Plzeň a TJ Snack Dobřany. Oba duely byly velice vyhecované a z obou duelů vyšla vítězně plzeňská družina. Hráči Dobřan se ale nemají za co stydět. V obou zápasech se postarali o velké zdramatizování utkání a i dobřanští diváci přispěli hojným počtem k velkým diváckým návštěvám.

Série se tedy přesouvá na půdu Dobřan, které jsou na svém hřišti velice silné. Stejně jako Plzeň. Příští víkend může nabídnout rozuzlení celé série či její prodloužení až do 5. zápasu, který by se teoreticky konal zde na Košutce. Ode mne je to z plzeňské haly vše a já děkuji za pozornost. Nashledanou. (16:10:40)

Tomáš Majer

Branky a nahrávky: 7. Kunzmann (Pauer), 16. Vít, 25. Pauer, 33. Kunzmann (Tymr), 35. Vlasák (Pokorný), 41. Vít (Švarc, Vodrážka), 45. Švarc (Vít) – 14. Bárta (Ulm), 25. Kopta (Šlehofer), 36. Michel F. (Michel D.), 38. Bárta (Šlehofer)

TJ Snack Dobřany: Sedláček (od 35. Voler) – Bouček, Vísner, Nejd, Rajal, Kaňák, Kovářík D., Sklenička – Šlehofer, Ulm, Průcha, Kopta, Gorges, Kovářík J., Kobr, Michel F. , Juráň, Dušek, Bárta, Michel D.

Rozhodčí: Prášek, Danylets